Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Wagon sypialny 13 A 1/2 klasy PKP
#1
Wink 
Witam,
mam nadzieję że okrętowcy mi wybaczą i poczekają jeszcze kilka tygodni na wznowienie relacji lotniskowca i jego eskorty Smile 
Tym czasem wagon osobowy sypialny 13A, zaprojektowałem całą serię wagonów osobowych od 1A do 14A, do budowy modelu wybrałem wagon sypialny dwuklasowy typu 13A na wózkach typu Goerlitz co jest cechą wspólną wagonów 1A do 14A.
Wagon jest w skali 1:25.
Na początek fiszka wagonu z katalogu wagonów oraz rysunek generalny modelu, jak również sklejone ramy boczne wózków Smile

 [Obrazek: d84x0TE.png]
[Obrazek: XorrH6Y.png]
[Obrazek: m5Hi4ja.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#2
Czy wózki oraz ostoja i podciągi w zaprojektowanych wagonach są zgodne z dokumentacją fabryczną i są takie same we wszystkich typach?
Odpowiedz
#3
(01-11-2017, 08:13)tadeusz_h napisał(a): Czy wózki oraz ostoja i podciągi w zaprojektowanych wagonach są zgodne z dokumentacją fabryczną i są takie same we wszystkich typach?
Tak są zgodne z dokumentacją i porównane z oryginałem :-)
przykładowy rysunek montażowy -rama wózka :
[Obrazek: SyBVldu.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#4
Oj ciężko było ale skleiłem, całe wczorajsze popołudnie do wieczora, elementy bardzo delikatne ale zgodne z oryginałem.
Ramy wózków gotowe, teraz będziemy wyposażać wózki we wszystko co na nich ma być :-)
Całe wózki będą malowane więc bez retuszu :-)

[Obrazek: kLaElTT.jpg]

[Obrazek: SqJyYrP.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#5
Piękna rzecz. Szykuje się niezły kawał modelu.
---------------------------------
Na macie: Kraz 255, GAZ 67
Odpowiedz
#6
Darecki a ten wagon do przewozu karbidu będzie gdzieś wydany? Masz może jakoś lepiej opracowany wózek 1XTa niz te mocno uproszczone w wycinankach Answera?
Odpowiedz
#7
(05-11-2017, 11:44)pawcio37 napisał(a): Darecki a ten wagon do przewozu karbidu będzie gdzieś wydany? Masz może jakoś lepiej opracowany wózek 1XTa niz te mocno uproszczone w wycinankach Answera?
Wagon do karbidu będzie wydany.
A powiedz mi czy ty widziałeś kiedyś wózek 1XTa na własne oczy ?, możesz mi powiedzieć co brakuje w wózkach Answera?
Wydawało mi się że model wózka 1XTa wyczerpuje temat, w jego planach fabrycznych nie ma nic więcej ponad to co znajduje się w wycinankach Answera :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#8
Działam dalej, ramy już kompletne, teraz zawieszenie zestawów kołowych, to na zdjęciu to jest 1/3 drobnicy :-)
[Obrazek: XmY5e0L.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#9
(05-11-2017, 11:31)Darecki IV napisał(a):
(05-11-2017, 11:44)pawcio37 napisał(a): Darecki a ten wagon do przewozu karbidu będzie gdzieś wydany? Masz może jakoś lepiej opracowany wózek 1XTa niz te mocno uproszczone w wycinankach Answera?
Wagon do karbidu będzie wydany.
A powiedz mi czy ty widziałeś kiedyś wózek 1XTa na własne oczy ?, możesz mi powiedzieć co brakuje w wózkach Answera?
Wydawało mi się że model wózka 1XTa wyczerpuje temat, w jego planach fabrycznych nie ma nic więcej ponad to co znajduje się w wycinankach Answera :-)
Pozdrawiam :-)

Gdybym nie widział (nawet "namacalnie" miałem z nim nie raz do czynienia) to bym nic nie pisał. Wózek tylko ogólnie jest podobny, ale w porównaniu z oryginałem ma wiele niezgodności. Pytanie zadałem bo piszesz w tym temacie z wagonem sypialnym że wózki  "Tak są zgodne z dokumentacją i porównane z oryginałem :-)" to myślałem że masz jakieś lepsze opracowanie 1XTa. Ale spoko mam dostęp do dokumentacji fabrycznej i częściowo do modeli 3D większości wózków towarowych to sobie sam zaprojektuję (zawsze warto zapytać a nie na nowo "koło odkrywać"). Nie będę więcej ci nic na ten temat pisać by nie zaśmiecać wątku a i jakoś też mam wrażenie że coś wiąże cię z w/w wózkiem.  Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
(06-11-2017, 06:25)pawcio37 napisał(a):
(05-11-2017, 11:31)Darecki IV napisał(a):
(05-11-2017, 11:44)pawcio37 napisał(a): Darecki a ten wagon do przewozu karbidu będzie gdzieś wydany? Masz może jakoś lepiej opracowany wózek 1XTa niz te mocno uproszczone w wycinankach Answera?
Wagon do karbidu będzie wydany.
A powiedz mi czy ty widziałeś kiedyś wózek 1XTa na własne oczy ?, możesz mi powiedzieć co brakuje w wózkach Answera?
Wydawało mi się że model wózka 1XTa wyczerpuje temat, w jego planach fabrycznych nie ma nic więcej ponad to co znajduje się w wycinankach Answera :-)
Pozdrawiam :-)

Gdybym nie widział (nawet "namacalnie" miałem z nim nie raz do czynienia) to bym nic nie pisał. Wózek tylko ogólnie jest podobny, ale w porównaniu z oryginałem ma wiele niezgodności. Pytanie zadałem bo piszesz w tym temacie z wagonem sypialnym że wózki  "Tak są zgodne z dokumentacją i porównane z oryginałem :-)" to myślałem że masz jakieś lepsze opracowanie 1XTa. Ale spoko mam dostęp do dokumentacji fabrycznej i częściowo do modeli 3D większości wózków towarowych to sobie sam zaprojektuję (zawsze warto zapytać a nie na nowo "koło odkrywać"). Nie będę więcej ci nic na ten temat pisać by nie zaśmiecać wątku a i jakoś też mam wrażenie że coś wiąże cię z w/w wózkiem.  Pozdrawiam
oj, chyba nie miałeś z nim do czynienia !
Nie wiem co kombinujesz ale wózek 1XTa jest zaprojektowany według dostępnej dokumentacji na stronie Plany Taboru, nie wiem może to jakaś podróba jest niezgodna z oryginałem :-)
http://plany.zonk.pl/wagony_towarowe/woz...0101-1.png
Kolego , jeśli piszesz że wózek jest uproszczony to napisz na czym te uproszczenia polegają , natychmiast to naprawimy :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#11
Nie będę się licytował kto ma więcej a kto mniej do czynienia z tymi wózkami. Chciałbym jedynie by kiedyś został wydany model w którym nic nie trzeba będzie poprawiać. Wydana niedawno lokomotywa ST43 na którą dość długo czekałem też ma błędy (szkielet i nie tylko), parowóz OKz 32 sklejany na sąsiednim forum też ma pełno błędów o których wspomina sklejający model. Co do wózków jak wspominałem mam dostęp do dokumentacji (dokumentacja 2D i 3D) lecz nie mogę tego upublicznić a mam tylko do własnej dyspozycji. Wracając do wspomnianego wcześniej linka nie wiem co to za rysunek, ja dysponuję innymi zgodnie z którymi są wykonane te na foto, dla porównania foto wózka z wycinanki (np za gruba rama z tektury 1mm cz. 1 i nieprawidłowo wyglądająca cz. 4 w wycinance Węglarka 408 EAOS).



Tyle w temacie.

[Obrazek: ce2ac277170d853d33dd4656436cfcdc_orig.jpg]
[Obrazek: fab14311eb9c59038f17ce1676235213_orig.jpg]
[Obrazek: 61f0f5959955286bdd5c8ae347b69020_orig.jpg]
[Obrazek: 16e90352bda6e05e332c3182c5da3fbe_orig.jpg]

Wózki z wycinanki i poprawione znalezione na innym forum.
[Obrazek: aa4bb20b908b7cba2d451d3ca807ebbe_orig.jpg]
[Obrazek: fc37ca2e6b1686aacca9f57d53634170_orig.jpg]
[Obrazek: e3f4f0d279c86b039f3a230298fec0f5_orig.jpg]

Tyle w temacie.
Odpowiedz
#12
(06-11-2017, 09:38)pawcio37 napisał(a): Nie będę się licytował kto ma więcej a kto mniej do czynienia z tymi wózkami. Chciałbym jedynie by kiedyś został wydany model w którym nic nie trzeba będzie poprawiać.
Takiego modelu może kiedyś się doczekasz.

Wydana niedawno lokomotywa ST43 na którą dość długo czekałem też ma błędy (szkielet i nie tylko)
Szkielet dachu jest (podłużnica) o 1 mm za wysoka, wręgi dachu nad czołem lokomotywy wystarczy skrócić od strony najwyższej i będzie ok.
za wysokie burty nie są za wysokie tylko wystają ponad szkielet bo tworzą zewnętrzny bok rynny biegnącej wokół dachu.

o innych błędach nie słyszałem i ty zapewne też.

parowóz OKz 32 sklejany na sąsiednim forum też ma pełno błędów o których wspomina sklejający model.
Tu pojechałeś na maxa, jeśli czytałeś tamto forum to wiesz kiedy i z jakich materiałów był projektowany Okz 32 i co to za"błędy".

Co do wózków jak wspominałem mam dostęp do dokumentacji (dokumentacja 2D i 3D) lecz nie mogę tego upublicznić a mam tylko do własnej dyspozycji. Wracając do wspomnianego wcześniej linka nie wiem co to za rysunek
To rysunek fabryczny i innego nie ma !!
 
ja dysponuję innymi zgodnie z którymi są wykonane te na foto
Jeśli dysponujesz innymi to masz pecha bo to fałszywki nie fabryczne tylko czyjeś widzimisie.

dla porównania foto wózka z wycinanki (np za gruba rama z tektury 1mm cz. 1
To jest model kartonowy i niektóre elementy muszą być grubsze żeby całość była stabilna po sklejeniu.

i nieprawidłowo wyglądająca cz. 4 w wycinance Węglarka 408 EAOS).
Według mnie wygląda dokładnie jak w planach.

Wóżki z wycinanki i poprawione znalezione na innym forum
Każdy klei jak uważa.
Proszę cię przestań siać zamęt i weź coś w końcu sklej, bo jak na razie 5 twoich wpisów na forum i nic z nich nie wynika.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w projektowaniu wózka 1XTa w super wypasionej wersji z planów według czyjegoś widzimisię.
 Tylko pamiętaj o zachowaniu skali w grubości poszczególnych blach, o przetłoczeniach i co najważniejsze -spawach :-)
Pozdrawiam i czekam na relację z klejenia wózka 1XTa :-)

ps. zdjęcie Maverick33 przedstawia dokładnie wózek sklejony testowo naszego projektu, kolego, przez kolegę Adama :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#13
Mam pytanie. Czy ostoja wagonu 13A  jest zgodna z ostoją wagonu 7A i 8A gdyż na arkuszu który posiadam A0201-7-0 "Zestawienie Osto"i, jest wymieniony tylko ten typ i czy arkusz A0201013-7-0 " Podciągi"  też odnosi się do wszystkich wagonów serii A.
Odpowiedz
#14
Wszystkie wagony typu A "zwężaki", oprócz wagonu typu 14A, mają ten sam typ pudła i ostoi, różnią się ilością okien , przedziałów, i wyposażeniem pod pudłem wagonu.
ps. wysłałem maila ze strony Papermodels, ale tu nie można dodawać załączników, prosił bym adres na PW :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#15
Witam,
kolejna odsłona, tym razem wozki z belkami bujakowymi i odspręzynowaniem 1 -szego i 2-giego stopnia, teraz układ hamulcowy do zrobienia i zestawy kołowe z maźnicami ale to w kolejnej odsłonie:
[Obrazek: 8dUANoY.jpg]
[Obrazek: mdovlSc.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#16
Mocowanie sprężyn I stopnia od góry jest do resora nad maźnicą i nie przechodzi przez ostoję wózka. Tak jest na zdjęciach i na arkuszach wózka
Odpowiedz
#17
Wszystko gra kolego, boki wózka mają podwójne ostojnice i to między nimi znajduje się resor załączam zdjęcia i rysunek z modelu :-)
[Obrazek: oShDNkc.jpg]
[Obrazek: eNRchv7.jpg]
[Obrazek: rCkcWE9.jpg]
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za przesłane materiały :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#18
Proponuję jednak poprawić zgodnie z przesłanymi przekrojami
Odpowiedz
#19
Ok zobaczymy co tam nie gra :-)

Zdjęcia planów doszły , to jest dokładnie to samo i tak mam zrobione w wózkach modelowych :-)

Orzesz , teraz zakumałem o co chodzi, tobie chodzi o te druty przechodzące przez ostoję, one są pomocniczo do montażu w modelu bo inaczej nie złoży się resoru z wieszakami.
potem je utne i zamaluje :-)
[Obrazek: lYzrxzd.jpg]
musiałem tak zrobić bo wkleiłem poprzeczkę między ostojnicami nad resorem i mogłem go jedynie od przodu wózka wsunąć i dopiero włożyć wieszaki i połączyć wieszaki z resorem drutem tym właśnie wystającym :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#20
Powoli powstaje ostoja wagonu, z powodu ogromu prac i braku czasu uprościłem sobie nieco poprzecznice(w modelu do wydania będą takie jak być powinny),czeka mnie też duuuużo wycinania(połowa części jeszcze nie podklejona) :-)
[Obrazek: kxjrij6.jpg]
[Obrazek: UcJ8rT0.jpg]
pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#21
Ostoja dostała podciągi, mam nadzieje że teraz będzie już z górki :-)
[Obrazek: BP1MTaw.jpg]
[Obrazek: ZJDQWYz.jpg]
oraz urządzenia cięgłowe :
[Obrazek: ZUexhWD.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#22
Najwięcej czasu zabiera podklejanie i wycinanie części, udało mi się wyciąć wszystkie ściany pudła, teraz trzeba to poskładać w całość.
Ściany boczne podkleiłem w całości , składają się one z 3 kawałków każda.
Sprawa nie jest prosta, trzeba zagiąć końcówki ścian bocznych zewnętrznych i wewnętrznych na półokrągło co nie jest łatwe przy grubości 1,2mm :-)
[Obrazek: lCEGeWD.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#23
Ciekawy projekt, jeszcze wagonu sypialnego chyba nikt w takiej skali nie wydał. Mi sypialny kojarzy się z niebieskim wagonem z dużym napisem WARS, czy wagony tego typu były też w malowaniu niebieskim ?
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
#24
Być może były i niebieskie(niebiesko kremowe)sypialne, wiem o bufecie który też zaprojektowałem :-)

[Obrazek: ywkP7rb.png]
Mam też taki bardziej współczesny WLABd WARS-u:
[Obrazek: LWqi11R.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#25
Sam se posty podbijam ale inaczej nie wskoczy na górę :-)
Bawię się w klejenie gabarytów, zagięcia ścian na końcach wagonu zrealizowałem bigując giętą krawędź co ok 1,5mm dało to bardzie "miękką" powierzchnię gięcia.
Burta tylko przyłożona jeszcze nie przyklejana.
[Obrazek: p9XJxME.jpg]
Co do gabarytów to jedna wewnętrzna burta, podłużna ściana działowa i ścianki działowe przedziałów, to tyle na razie bo teraz muszę wkleić drobnicę do środka inaczej nie będę mógł zamknąć pudła :-)
[Obrazek: y9Qb7sh.jpg]
[Obrazek: wkodXy2.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R\G] Dwuosiowy wagon specjalny Rnh do przewozu kwasu skala 1:25 od podstaw Draccus 6 3,601 06-05-2020, 03:16
Ostatni post: Draccus
  [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF tomo11 86 30,254 13-07-2018, 11:37
Ostatni post: arek1981
  [R]Wagon towarowy 208K [1:87] z Kartonowego Fana 2001 nr 1 relacja sponsorowana redbaron 4 4,047 26-06-2012, 09:53
Ostatni post: redbaron
  [RELACJA] Tabor kopalniany czyli : Ldag05 + wagon 12 osobowy [projekt własny] Zuru 27 13,174 29-01-2012, 02:59
Ostatni post: Zuru
  [Relacja] Okręt wojenny Klasy trałowiec (MM 1979) dardfazer 21 9,141 06-08-2011, 11:05
Ostatni post: ZbiG
  M 26 Dragon Wagon 1:25 GPM Kacprzak 1 3,803 25-04-2011, 01:06
Ostatni post: Sprudin
  [Relacja] Japoński pancernik klasy Kongo "Hiei" MM skala 1:300 marianoos 32 15,513 18-12-2010, 03:48
Ostatni post: prezes01201
  [Relacja/Galeria] Wagon rewizyjny SR51 1/87 DELTA-te dominik294 40 18,573 25-10-2010, 09:18
Ostatni post: Mariusz
  [Relacja] Hiei- Japoński Pancernik Klasy Kongo - MM 7-8-9/2009 greg_modelarz 4 4,662 26-08-2010, 11:43
Ostatni post: greg_modelarz
  [Relacja] Wagon kryty Gbs 1:25 (projekt własny) Astra28 14 8,775 22-02-2009, 11:21
Ostatni post: Astra28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości