Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(R) Boeing 767-300
#1
Witam .
Przedstawiam relację Boeinga z Orlika ,model jest to wydanie na kredzie z którym sobie zbytnio nie radzę jest to moja pierwsza i ostatnia kreda .Model jest dobrze spasowany ,okładki nie posiadam gdzieś przepadła .Do budowy motelu używam laserów .Przedstawiam parę fotek do wglądu ;
[Obrazek: 238390af544b0f90m.jpg] [Obrazek: 0f4d7af3bbb3ba10m.jpg] [Obrazek: 8b99f1677251c5b3m.jpg] [Obrazek: 1e41ac377aba1370m.jpg] [Obrazek: 7c384a024e5cb654m.jpg] [Obrazek: 80e1edb3f32656fbm.jpg] [Obrazek: 549bc2680b7d0630m.jpg] [Obrazek: af1d8f47f72b9916m.jpg] [Obrazek: a4ed551f7772a86em.jpg]
Odpowiedz
#2
Ooo, to ma wnętrze, rzeczywiście przez te okna wszystko będzie widać :-), jaka to skala ?
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#3
Skala 1:50 ,no jest wnetrze ale nic nie widać po włożeniu foteli myślę nad jakimś światłem .
Odpowiedz
#4
Iras, no to żeś trafił w moje klimaty. Pięknie.

Tylko dziwna ta relacja bo samolot praktycznie już sklejonySmile

P.s. Na stronie Orlika jest także wersja ofsetowa.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#5
(10-12-2017, 08:33)Piterkowiec napisał(a): Iras, no to żeś trafił w moje klimaty. Pięknie.

Tylko dziwna ta relacja bo samolot praktycznie już sklejonySmile

P.s. Na stronie Orlika jest także wersja ofsetowa.

Jest ofset i żałuję ze nie kupiłem takiego wydania .
Odpowiedz
#6
To już chyba conajmniej pół roku pracy..
Zwróciłeś uwagę na fakt, że na prawej górnej powierzchni skrzydła brakuje rejestracji SP-LPC?
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#7
(11-12-2017, 11:39)henkos napisał(a): To już chyba conajmniej pół roku pracy..
Zwróciłeś uwagę na fakt, że na prawej górnej powierzchni skrzydła brakuje rejestracji SP-LPC?

Przyznaję się nie zauważyłem ,ale też nie jestem super znawcą .
Odpowiedz
#8
I jeszcze jedno pytanie; jak połączyłeś skrzydła z kadłubem? Dla mnie nie było to możliwe bez przeróbek – rysunki montażowe nie pokazują realnie istniejących części albo przynajmniej nie w takim kształcie/konstrukcji...
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#9
(15-12-2017, 11:38)henkos napisał(a): I jeszcze jedno pytanie; jak połączyłeś skrzydła z kadłubem? Dla mnie nie było to możliwe bez przeróbek – rysunki montażowe nie pokazują realnie istniejących części albo przynajmniej nie w takim kształcie/konstrukcji...

Witam skrzydła połączyłem z kadłubem z małymi przeróbkami dźwigar skrzydła łączyłem z dźwigarem z wręgi klejąc jeden na drugi,zmieniałem też wycięcia w żeberku skrzydła  .Rysunki wiele nie pomogły powiem robiłem na ryzyk-fizyk ,teraz mam problem z przednim podwoziem jak masz gotowe jak to nie kłopot to proszę daj jaką fotkę .Skrzydła podobno są zaprojektowane tak by je było można odłączyć od kadłuba do transportu na konkurs ,ale to tylko słyszałem .
Odpowiedz
#10
Halo iras,
chyba zrobiłem tak samo. Problemem są „wystające części” (zaznaczone na czerwono na zdjęciach) we wręgach W1, W6, W7 i W8.
 
[Obrazek: Bild1.jpg]
 
[Obrazek: Bild2.jpg]

Żeby można było je połączyć ze szkieletem skrzydeł, trzeba je obciąć. Ciekawe, że na rysunkach montażowych tych „wypustek” w ogóle nie ma! Teraz trzeba by chyba skrzydło i wręgę przy kadłubie (W154/W155) przykleić do siebie. Może to funkcjonuje w skali 1:50, ale nie, tak jak u mnie, w skali 1:33.
Dlatego zdecydowałem się na inną kontrukcję; dwie rurki aluminiowe o średnicy 8 mm poziomo w kadłubie i odpowiednio rurki 6 mm w szkielecie skrzydła – przy montażu wsuwa się jedno w drugie. W oryginalnej wycinance nie ma (moim zdaniem) możliwości demontażu skrzydeł.
 
[Obrazek: Bild3.jpg]
 
[Obrazek: Bild4.jpg]
 
[Obrazek: Bild5.jpg]

Za podwozie właśnie się biorę, zdjęć jeszcze nie mam. Zastosuję taką samą metodę jak przy skrzydłach; tulejka 8 mm w kadłubie/szkielecie skrzydła i 6 mm na golenie podwozia – jedno w drugie wsunąć, i tym razem także skleić.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#11
Kurdę, ale wielkiSmile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#12
Ja do tych czerwonych przykleiłem dżwigary z skrzydeł fotele robisz ? jak tak to pomyśl o oświetleniu bo nic nie widać .Jak to masz krede to wszystkie elementy co są na skrzydle wydrukuj sobie na innym papierze jest za gruby i źle się formuje ,tak samo zrób sobie lotki i klapy .To masz 1;33?
Odpowiedz
#13
To żeś sobie samolocik sprawił.... PDT_Armataz_01_34
Masz już jakiś plan na jego lokalizację? 

Powodzenia w dalszej budowie PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#14
Witam
model jest przeskalowanym (CADem) modelem z Orlika (1:50 → 1:33, a więc o faktor 1,515), wydrukowany na papierze fotograficznym 200 g/m². Wymiary są rzeczywiście imponujące – 144 cm rozpiętości skrzydeł, długość 166 cm. Na razie stoi w moim „gabinecie” czyli w pokoju z komputerem i miejscem na modelowanie, docelowo pójdzie chyba na strych – jeszcze nie mam na to pomysłu.
 
Co do papieru – wygląda bomba (jak by model był lakierowany) – formuje sie fatalnie, ale klei w miarę normalnie.
Fotele (wszystkie) zrobione, oczywiście bez oświetlenia wnętrza prawie ich nie widać. Teraz żałuję, że nie wbudowałwm gdzieś LED.
Oto aktualny stan budowy.
 
[Obrazek: Bild_72.jpg]
 
PS.
Nie chcę odwracać uwagi od pracy iras´a, miałem tylko pytania. Z „pewnych względów” mogłem relacjonować tylko na forum niemieckim, jeżeli ktoś chce śledzić tam budowę, oto adres;
 
http://www.kartonbau.de/forum/boeing-767...post537751
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#15
(16-12-2017, 11:38)Tommy T.B. napisał(a): To żeś sobie samolocik sprawił.... PDT_Armataz_01_34
Masz już jakiś plan na jego lokalizację? 

Powodzenia w dalszej budowie PDT_Armataz_01_34

Pokój gościnny oczywiście sufit .
Odpowiedz
#16
O kruca bombel....
Liczę na zdjęcie i mam nadzieję, że sufit Ci wytrzyma PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#17
Łał, ale kawał klamota, będziesz miał co z kurzu wycierać :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#18
Witam Panowie
Podziwiam wasza prace. Żałuje że moje raczki nie potrafią w papierze tak ładnie działać.

Za to dobrze mi idzie w balsie i styro wiec maiłabym mała prośbę czy jesteście wstanie udostępnić plany wręg i żeberek.
Odpowiedz
#19
Mam wrażenie, że elementy o które pytasz, są chronione prawem majątkowym. Jeśli już tak bardzo Ci szkoda tej stówki na model. To pytanie kierowałbym bezpośrednio do wydawcy lub autora projektu.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#20
Koledzy i koleżanki melduję że model skończony już dawno do wglądu będzie na Ikarze w Mazańcowicach ,galeria będzie po imprezie .
Odpowiedz
#21
Lubujesz się Kolego w olbrzymach.
Ciekawy jestem galerii końcowej.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#22
Galeria na FB imponująca!
GRATULUJĘ PUCHARA!!!!! Wielkość stosowna do modelu.
Brawo Irek!
Co teraz?
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#23
(24-06-2018, 07:10)Winek napisał(a): Galeria na FB imponująca!
GRATULUJĘ PUCHARA!!!!! Wielkość stosowna do modelu.
Brawo Irek!
Co teraz?

Dziękuję ....Następne IŁ76 ,oraz piętrus BIPA ten co ma Darecki w podpisie .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości