Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie stanowiska
#1
Jakie oświetlenie zastosować do stanowiska? Mam na myśli barwę oraz  moc. Mogę sobie pozwolić na  jakąś lampę  mocowaną do   blatu stołu.

Oraz mam pytanie co do   narzędzi do wyobleń, czy to się sprawdzi?

 foto w załączniku


Załączone pliki
.jpeg   kulki.jpeg (Rozmiar: 26.17 KB / Pobrań: 436)
Odpowiedz
#2
Kulki cudowne.
A jeśli chodzi o oświetlenie to ...temat rzeka. Ja mam dwie lampy po obu stronach biurka, żarówki LED ekwiwalent 120 W każda, temperatura barwowa 5600K.
Podstawowa sprawa - światła nie może być za mało i nie mieszaj źródeł pod względem temperatury ...
Odpowiedz
#3
(23-01-2018, 10:34)Lesio73 napisał(a): Kulki cudowne.
A jeśli chodzi o oświetlenie to ...temat rzeka. Ja mam dwie lampy po obu stronach biurka, żarówki LED ekwiwalent 120 W każda, temperatura barwowa 5600K.
Podstawowa sprawa - światła nie może być za mało i nie mieszaj źródeł pod względem temperatury ...

Dziękuje za  podpowiedź  docelowo  myślałem  o lampie VELLEMAN VTLAMP6   i taką zamówię, jeśli dzisiaj nie znajdę niczego sensowniejszego w sklepie

http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/d...lamp6.html
Odpowiedz
#4
Czy tej lampy nie ma w wersji LED? Wygląda na naprawdę super, tylko jarzeniówki mnie odstraszają, bo mają pewnie wybitnie białą barwę światła.
Odpowiedz
#5
(03-02-2018, 05:04)Maciejesław napisał(a): Czy tej lampy nie ma w wersji LED? Wygląda na naprawdę super, tylko jarzeniówki mnie odstraszają, bo mają pewnie wybitnie białą barwę światła.

Barwa jest zimna  ale mnie ono nie męczy
Odpowiedz
#6
Maciejesław, jak masz zacięcie to LED'y możesz wstawić samemu. TUTAJ jest to bardzo przejrzyście opisane. Sam planuję taką przeróbkę bo mam wrażenie, że nie świeci już tak dobrze jak na początku i muszę wspomagać się dodatkowym źródłem światła.
Odpowiedz
#7
(03-02-2018, 07:48)PiotreS napisał(a):
(03-02-2018, 05:04)Maciejesław napisał(a): Czy tej lampy nie ma w wersji LED? Wygląda na naprawdę super, tylko jarzeniówki mnie odstraszają, bo mają pewnie wybitnie białą barwę światła.

Barwa jest zimna  ale mnie ono nie męczy

Pomysł niezły, ja będę  montował u siebie LED R7S   1600 lumenów

https://www.neoled.com.pl/zarnik_LED_R7S...ILIPS.html
Odpowiedz
#8
Ja tam mam taką zwykłą lampeczkę z Ikea Smile
Odpowiedz
#9
Jak ktoś ma umiejętności to i przy świeczce poskleja Smile
Odpowiedz
#10
W sumie to pod linkiem który podałeś jest rozwiązanie problemu. Philips robi świetlówki LED, które jak się domyślam są zamiennikami starego typu świetlówek jarzeniowych.
https://www.neoled.com.pl/swietlowki_led.html
Odpowiedz
#11
Cytat:Jak ktoś ma umiejętności to i przy świeczce poskleja [Obrazek: smile.png]

A jak ktoś nie ma, to i jupitery nie pomogą.
Chłooopieee wyyycinaaaj, skleeeejaj, psuj, naprawiaj, baw się.  Big Grin
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#12
Ja tylko delikatnie zwracam uwagę, że nie dobieram temperatury barwowej światła pod kątem "męczenia" wzroku tylko bardziej pod kątem doboru kolorów do retuszu Wink
Odpowiedz
#13
Maciejesław, to nie są zamienniki. Standardowe świetlówki T5 mają ~55cm, najkrótsze świetlówki LED mają 60cm długości, które do działania potrzebują specjalnych oprawek. Można przerobić (tu opisane jak) oprawki w lampie ale obudowa będzie zbyt mała i nie pomieści dłuższych o 5cm świetlówek LED.
Odpowiedz
#14
Zależy czy ma to być stanowisko w domu czy w firmie, u nas niedawno wymieniane zostało oświetlenie na LED-y, które realizowała firma … i jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni. Oświetlenie nie męczy wzroku, pobudza do pracy i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów.
Odpowiedz
#15
Hej, i jak się temat z lampami rozwija? Jakieś nowe rozwiązania?

Ja korzystam od lat z zestawu dwóch lamp z ikei, o takich: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50355395/

Dwa "tertiale" przykręcone w rogach blatu z żarówkami fotograficznymi dają radę Smile Jak już tylko coś sklejam... Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#16
Widzę że reklama wznowiła dyskusję Smile
Odpowiedz
#17
(27-10-2018, 01:16)dexter napisał(a): Widzę że reklama wznowiła dyskusję Smile

Aahahha, stary, a durny Big Grin Aż mi wstyd Big Grin
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości