Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycinanie wręg laserem
Czy ktoś może orientuje się   czy jest jakaś firma w Polsce która  mogła by  wyciąć   wręgi? 

Mam  ochotę na  kupno  CD od MM  i  zabrać się za "starocie"  w szczególności  marzy mi się   SU-22 z 90r     na świeżym   kartonie
Odpowiedz
Wpisz w Googl´u „wycinanie laserem” i możesz szukać do woli.
Pytanie jest tylko, czy (jaki) ma to sens. „Na świeżym kartonie” to chyba ma być próba przekolorowania skanów z MM (na CD) i wydrukowania (atramentówką) wszystkich części na „świeżym kartonie”. Wręgi, moim zdaniem, stanowią przy tym najmniejszy problem..
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
Dokładnie, wydrukuje to w firmie która zajmuje się takimi rzeczami i ma sprzęt do tego, aby nadrukować wręgi na karton i wtedy ten karton wysłać do firmy która to wytnie.
Dostałem właśnie odpowiedź mailową od jednej z firm i jest to wykonalne ale wcale nie takie łatwe do wykonania
Odpowiedz
@PiotreS:
Ale po co wycinać wręgi laserowo? Do wycięcia wręg z kartonu 1-2mm wystarczy skalpel (a od biedy nożyczki).
Odpowiedz
1 wygodne
2 szybkie
3 precyzyjne
4 brak umiejętności do precyzyjnego wycinania - w moim przypadku
Odpowiedz
Ja ostatnio zastanawiałem się nad tym żeby sobie takiego urządzenia wycinającego nie zakupić Smile
Odpowiedz
(28-01-2018, 09:10)dexter napisał(a): Ja ostatnio zastanawiałem się nad tym żeby sobie takiego urządzenia wycinającego nie zakupić Smile

Mogło by na siebie delikatnie zarabiać...
Odpowiedz
PiotreS
Myślę, że na początek należałoby sprawdzić na zwykłym wydruku pasowalność wszystkich części a potem dopiero kombinować jak sobie ułatwić życie wycinając laserem.
Poza tym nie będziesz miał gwarancji, że po sprawdzeniu nawet pasowania po cięciu laserem dalej z wręgami nic się nie stanie...
Poza tym myślę, że skoro nawet wręgi sprzedawane przez wydawcę modelu często nie pasują (delikatne różnice o przysłowiowy włos - a już trzeba coś tam sztukować) to co dopiero dorabiane gdzieś tam... Myślę, że pójdzie kilka zestawów na przemiał zanim jeden komplet będzie się nadawał do czegoś.
Poza tym wspominasz, że nie masz umiejętności... Odpowiem Ci: ĆWICZ. Jak nie masz umiejętności wycinania wręg (ów) to co z resztą modelu? Też chcesz wyciąć laserem? Rozumiem, wręgi laserem cięte modelu typu lotniskowiec albo inny duży okręt, gąsienice czołgu - wtedy jest to rzeczywiście duże ułatwienie a i modelarz może wykazać się sklejając wszystko inne.

Chociaż z drugiej strony jak chcesz się bawić to się baw Wink  może niepotrzebnie marudzę... W końcu każdy klei jak chce i co chce...

Pozdrawiam i powodzenia życzę...
Odpowiedz
(28-01-2018, 04:58)PiotreS napisał(a): ...
4 brak umiejętności do precyzyjnego wycinania  - w moim  przypadku

Jeśli masz problemy z cięciem, to nie wróże sukcesów w materii kartonowej.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Wg mnie, gra nie warta świeczki.
O ile ktoś sam może przerysować stary model i przygotować go do druku i cięcia, to zaoszczędzi kilka (stówek) złotych - i to ma sens.

Cytat:Dokładnie, wydrukuje to w firmie która zajmuje się takimi rzeczami i ma sprzęt do tego, aby nadrukować wręgi na karton i wtedy ten karton wysłać do firmy która to wytnie.

Rozwiń myśl? Co to znaczy nadrukować wręgi na karton?
Tak jak to opisujesz, to to nie działa.
1. Cięcie - to tylko linia cięcia. Nie tnie się (przynajmniej w materiałach do naszych kartonowych zabaw) na arkuszach zadrukowanych - zwróć uwagę jak wyglądają dostępne na rynku elementy cięte laserowo. To są te same arkusze co z "normalnymi częściami" ale bez nadruku/koloru. Tylko obrysy/linie cięcia dla plotera czy innego lasera.
2. Jedna firma wysyła drugiej firmie? Nie rozumiem. Jeśli to ma tak wyglądać, to zapłacisz z 1000 zł za jeden model.
Odpowiedz
(29-01-2018, 12:47)Karas napisał(a):
(28-01-2018, 04:58)PiotreS napisał(a): ...
4 brak umiejętności do precyzyjnego wycinania  - w moim  przypadku

Jeśli masz problemy z cięciem, to nie wróże sukcesów w materii kartonowej.

Sukces ma wielu ojców 

GES Masz całkowitą rację A podczas pisania tego posta nie miałem  żadnej wiedzy na ten temat. Teraz już wiem, że nie ma co kombinować na własną "rękę" tylko korzystać z tych  opcji  wycinanek które mają lasery   dedykowane. Przy starszych modelach pozostaje  wycinanie  i tyle.

Więc sam wątek   wniósł sporo odpowiedzi - dzięki
Odpowiedz
PiotreS, tylko po co na tym zarabiać ??
Odpowiedz
(29-01-2018, 09:40)dexter napisał(a): PiotreS, tylko po co na tym zarabiać ??

Bo można? Ja chętnie kupiłbym wręgi do "sentymentalnych" kartonowek
Odpowiedz
(30-01-2018, 01:58)PiotreS napisał(a):
(29-01-2018, 09:40)dexter napisał(a): PiotreS, tylko po co na tym zarabiać ??

Bo można? Ja chętnie kupiłbym wręgi do "sentymentalnych" kartonowek

... ale po co ???
Odpowiedz
Odpowiadam: ...po nic.
Odpowiedz
Piotrek. Weź Ty się może lepiej za sklejanie, co?
Odpowiedz
Piotrek, mi się zdaje, że powrót do modelarstwa zaczynasz od dupy strony. Czyli od kombinowania.
Rozumiem, że masz tremę przed pierwszym modelem, lecz wśród obecnie oferowanych znajdzie się dobrze opracowania i nietrudna radziecka rura.
http://www.wektor-modele.pl/?64,numer-17...y-su-7-bkl

Ewentualnie Mig 15 z Hobby Model.

Powodzenia
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
PiotreS, warto wiedzieć, że wycinanie ploterem nie odbywa się po liniach na kartonie, tylko ploter jest programowany w formie cyfrowej.

Polecam Ci wycinanki z WAK, sporo fajnych mniej lub bardziej skomplikowanych modeli ma dedykowane lasery, w GPM jest podobnie.

A jak już na prawdę Ci się nie chce, to Answer i GPM ma w swojej ofercie modele całkowicie wycinane laserowo.

Ale czy jest sens, jeżeli tworzysz tematy, a papieru nadal nie rozciąłeś.

Powodzenia ;-)
Odpowiedz
Markava, dziękuje za radę.
Papier się rozcina cały czas, podczas przerwy pisze posty Wink

29.01.2018 Odpowiedziałem na całość postu tym samym dziękując za wszelkie odpowiedzi wyczerpując tym samym temat.
Odpowiedz
...a co to za modelarz który nie potrafi wyciąć wręg???
Dziesięciolatki na zajęciach modelarskich nie kożystają z udogodnień a sklejają ładne modele bo można.
Ludzie, modelarstwo kartonowe to swoista próba sił i umiejętności, próbujmy zrobić to jak najlepiej a doświadczenie samo
przyjdzie. Wielu tylko lasery i lasery, a gdzie się podziało odręczne wykonawstwo, nie sztuka kleić z laserami.
Odpowiedz
(06-02-2018, 08:56)marek39 napisał(a): ...a co to za modelarz który nie potrafi wyciąć wręg???
Dziesięciolatki na zajęciach modelarskich nie kożystają z udogodnień a sklejają ładne modele bo można.
Ludzie, modelarstwo kartonowe to swoista próba sił i umiejętności, próbujmy zrobić to jak najlepiej a doświadczenie samo
przyjdzie. Wielu tylko lasery i lasery, a gdzie się podziało odręczne wykonawstwo, nie sztuka kleić z laserami.

Nie jestem  modelarzem.
Jestem sklejaczem.
Może kiedyś  dorosnę do tego lepszego, lub umrę  sklejając tak jak ja chcę.

Jeszcze prostszą sztuką jest   wytykać komuś że korzysta  z udogodnień.
Odpowiedz
Czy jest na sali amin? Do piekła z tym tematem. Nie dość, że nic nie wnosi, to jeszcze Piotrek, z całym szacunkiem, ale prowadzisz konwersacje jak nafochowany 10-latek. A zakładam że masz więcej niż 10 lat (patrz avatar).
Odpowiedz
(06-02-2018, 09:09)ges napisał(a): Piotrek. Weź Ty się może lepiej za sklejanie, co?

Co wniosłeś tym postem???? oprócz tego aby mnie obrazić pokazać mi gdzie moje miejsce. Już wcześniej podsumowałem  cały temat tym samym go kończąc. Jestem po górniczym wypadku w pracy i będąc  na chorobowym chcę oderwać myśli od tego wszystkiego, sklejam sobie codziennie po kilka godzin, więc jak nie masz o czym wiedzy to zamilcz lub zadawaj pytania  jak ja.

Mój wiek jest wypisany w profilu więc nie musisz udawać mądrzejszego niż jesteś rozszyfrowując avatary a może siedem lat na forum i nie wiedziałeś, że można to tam przeczytać...

Już wczoraj pisałem do administratora o zamknięcie wątku.

Odpowiedz
I koniec i kropka.
Po co się wyżywać? Nie "zaczerniajmy" ;-) tego forum...
Odpowiedz
(07-02-2018, 10:25)Lukee napisał(a): I koniec i kropka.
Po co się wyżywać? Nie "zaczerniajmy" ;-) tego forum...

heh: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz