Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
#1
Big Grin 
Witam serdecznie. 
Przez pewien moja aktywność na forum nieco osłabła. Ale na stole warsztatowym troszkę się działo.
Po dwóch nieudanych projektach, potrzebowałem wziąć na matę coś co doda mi sił witalnych i przywróci ochotę do sklejania.
Poszedłem do Składnicy Harcerskiej i tak wertuję i wertuję, aż w końcu natrafiłem na model amerykańskiego transatlantyka United States z wyd. JSC, wydanego dość dawno temu bo w 2000r. Cena coś koło 35zł. 
Nie było ani laserków, ani detali wycinanych laserowo. Ot ! rzemiosło po dawnemu.
Na szybko przyglądnąłem arkusze (...) cóż ten zielony pokład coś nie bardzo  mi się spodobał, ale pomyślałem sobie może nie będzie tak źle i przypomniałem, że gdzieś tam w połowie lat 90 sklejałem coś z tego wydawnictwa i miałem dobre  wspomnienia.
------------------------------------------------------------------------------
Sklejanie załączam na początku stycznia i (...)
Z TEGO MODELU JESTEM WYBITNIE ZADOWOLONY 

PLUSY:
- bardzo dobre spasowanie,
- bardzo atrakcyjna sylwetka modelu,
- jak na tą skalę dobrze zdetalizowany,
- pomimo swoich lat papier zachowywał się bez zarzutu (arkuszy nie pokrywałem caponem),
- dwa rodzaje papieru, części ciasno zwijane i pokręcone na papierze cieniutkim, części konstrukcyjne na tradycyjnym,
- drobnica nie jest za drobna,
- dobrze napisana instrukcja. 

MINUSY :
- zbyt mało rysunków montażowych,
- brak szkieletu kominów, zresztą ich konstrukcja jest bardzo nieporęczna,
- brak schematu olinowania.
-------------------------------------------------------------------------------
W modelu od siebie dodałem relingi, bo bez nich statek jakoś tak łyso wyglądał, trochę olinowania na dźwigach i przy łodziach ratunkowych.

Wymiary gotowego modelu :
- długość  : 76 cm
- szerokość : 8 cm
- wysokość : 13 cm
Wg mojej oceny model jest średnio trudny w budowie. Takie 4 w skali 6 stopniowej.
-------------------------------------------------------------------  
Naprawdę jestem bardzo zadowolony i coś mi się zdaje, że nieco na dłużej zatrzymam się przy tym wydawnictwie.

Zapraszam do galerii Smile

[Obrazek: IMAG2975.jpg][Obrazek: IMAG2953.jpg][Obrazek: IMAG2954.jpg][Obrazek: IMAG2955.jpg][Obrazek: IMAG2956.jpg][Obrazek: IMAG2957.jpg][Obrazek: IMAG2958.jpg][Obrazek: IMAG2960.jpg][Obrazek: IMAG2959.jpg][Obrazek: IMAG2974.jpg][Obrazek: IMAG2975.jpg]
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#2
Smile 
Jak widać (tzn. przeliczyłem Smile ) skala 1:400. Jak na takie „maleństwo” bardzo czysto i precyzyjnie wykonany – naprawdę przyjemnie popatrzeć - gratulacje!
Relingi kupne czy wykonane (i wycięte) samemu?
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#3
(28-02-2018, 12:37)henkos napisał(a): Jak widać (tzn. przeliczyłem Smile ) skala 1:400. Jak na takie „maleństwo” bardzo czysto i precyzyjnie wykonany – naprawdę przyjemnie popatrzeć - gratulacje!
Relingi kupne czy wykonane (i wycięte) samemu?

Panie Heńku, 
dziękuję za opinie,
Relingi kupione jako laserowo cięte z wyd. Draf Model. Na ten statek poszło ok. 3 ramek relingów. 
W pewnym momencie mi ich zabrakło i w jednym miejscu nie dałem, ale uzupełnię jak dokupię.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#4
Wygląda bardzo efektownie! Gratuluję Smile
Odpowiedz
#5
Nie ma to jak czysto sklejone jsc. Bardzo ładny efekt, mam nadzieję, że zmotywuje mnie ta galeria do ukończenia mojego United States.
Odpowiedz
#6
Model prezentuje się zacnie. Dobra robota  PDT_Armataz_01_34  Mam nadzieje, że doda Ci skrzydeł do dalszego sklejania  Smile
Odpowiedz
#7
Szybki, dobrze wyglądający model. Bardzo dobra alternatywa dla nie lubiących się "zadziergać " na lata.
W JSC jest na pewno parę bardzo dobrych tematów okrętowych. I jeden już nawet "pełnokadłubowy"
Pzdr
Odpowiedz
#8
Dzięki Panowie za dobre słowo.
Rzeczywiście "United" mnie uskrzydlił. Bardzo fajnie się go sklejało. Bez zbędnych bajerów, wszystko dokładnie spasowane.
Wręcz statek rósł w oczach.

Na początku była pewna niepewność, że to wszystko bez "twardej tektury" się rozpadnie, ale nic takiego się nie stało Smile
Zgadzam się z "Dokkerem" JSC ma całkiem sporo bardzo ciekawych (dla mnie) modeli. Jeśli chodzi o mnie to Mauretania, Queen Mary, czy Normandia będą pozycjami obowiązkowymi.

Sebastianie, podziwiam Twoją kolekcję transatlantyków i życzę Ci rychłego powrotu do United.
P.s. Uważaj na kominy . U mnie nie wyszły one tak ja powinny. U szczycie powinny być mocno zaokrąglone i wyoblone do wewnątrz , tworząc taką kopułkę. Ale bez szkieletu bardzo ciężko uzyskać taki efekt. Bo to tam wszystko wisi w powietrzu.
Mi one nie wyszły więc ciachłem je na płasko.

Teraz synek zamarzył o pancerniku, więc " Jurek V" za 18 zł znalazł się na macie Smile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#9
Gratulacje, bardzo ładny i ładnie wykonany model.
Mam wielki sentyment do modeli JSC mimo ich wad - skala i brak dna.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lekki krążownik La Gloire, JSC 74, skala 1:400. zablo1978 7 902 , 07:57
Ostatni post: zablo1978
  Bašta mestského opevněni Podolínec - DUKASE 471116 skala 1:120 Tuco 5 1,356 31-07-2023, 07:51
Ostatni post: Tuco
  [G] Modele Dave`a Graffama, skala 1:200 yogi 15 5,219 18-05-2023, 03:52
Ostatni post: SZAD
  [G] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12. zablo1978 5 2,642 10-05-2023, 07:00
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400. zablo1978 1 1,268 10-05-2023, 06:53
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] Studebaker EMF 30 Roadster - WAK - skala 1:25 pulpetto 0 894 07-05-2023, 02:20
Ostatni post: pulpetto
  [G] ORP Dragon, JSC 13, Skala 1:400. zablo1978 7 1,423 06-05-2023, 05:20
Ostatni post: ZbiG
  Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 3 1,020 18-02-2023, 08:15
Ostatni post: yogi
  [G] Messerschmitt BF-109 E4, MPModel 47, skala 1:33. zablo1978 0 1,548 06-11-2022, 05:55
Ostatni post: zablo1978
  [G] HMS Starling, JSC 419, skala 1:400. zablo1978 3 1,608 05-11-2022, 12:57
Ostatni post: yogi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości