Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bielska Majówka Modelarska w Bielsku Podlaskim 5-6.05.2018
#26
Witam wszystkich serdecznie.
Na wstępie chciałbym podziękować Wam za tak liczne przybycie na organizowaną przez nas imprezę.
Bielska Majówka Modelarska 2018 to już przeszłość. Pora więc na podsumowanie.
W konkursie wzięło udział 86 modelarzy z 3 krajów: Polski, Litwy i Rosji. Wystawili 340 modeli we wszystkich grupach wiekowych. Największą ilość modeli wystawili modelarze z naszego kraju 278 modeli ,Litwini wystawili 57 modele, Rosję reprezentowało 5 modeli.
W grupie wiekowej młodzik zostało wystawionych 106 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 36 i budowle 33.
W grupie wiekowej junior zostało wystawionych 35 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 9 i samoloty 6.
W grupie wiekowej senior zostało wystawionych 199 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy gąsienicowe standard 27 i pojazdy gąsienicowe open 23.
W kategoriach specjalnych było wystawione:
- Na drogach ku niepodległości - 9 modeli
- Ku zwycięstwu- 21 modeli
Oto lista nagrodzonych.

- Młodzicy:

Kategoria: (S) SAMOLOTY

1 PASZKO BARTŁOMIEJ SAMOLOT LWS - RWD 14 CZAPLA
2 TOMCZUK MATEUSZ SU-7 2
3 WIERCIOCH MAŁGORZATA MIG 21

Kategoria: (O) STATKI I OKRETY

1 BŁASZCZYK TADEUSZ KUTER TORPEDOWY
2 STRELCZUK JAN HOLOWNIK MS-KACZOR
3 NARUSZEWICZ KACPER KUTER TORPEDOWY

Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE

1 JAGŁA MAKSYMILIAN PAPAMOBILE
2 NOWAK BARTOSZ PAROWÓZ Z WAGONAMI
3 DERPENSKI JAKUB JELCZ PMO 212

Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE

1 ARSAVSKIJ SIMON M113
2 PASZKO BARTŁOMIEJ MINI KOPARKA BOBCAT
3 NARUSZEWICZ KACPER CZOŁG 7TP

Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA

1 TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
2 NOWAK JULIA SAMURAJ
3 SINIELNIKOW JEKATIERINA SMOK
 
Kategoria: (B) BUDOWLE

1 SINIELNIKOW JEKATIERINA ŁUK TRYJUMFALNY
2 MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
3 LOMTEVE KAMILE "CHATA NA KURCZEJ LAPCE"

Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION

1 BŁASZCZYK TADEUSZ LOT NA MARSA
2 KUNA HANNA METEOR 2
3 MISTEROWICZ KAROLINA OSIEDLENCY MARSA

-Juniorzy

Kategoria: (S) SAMOLOTY

1 TARGONSKI MARCIN MITSUBISCHI A6M2 ZERO
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOLOT MYSLIWSKI F2A "BUFFALO"
3 BUCKO JAKUB SAMOLOT SB LIM 2

Kategoria: (O) STATKI I OKRETY

1 NIENAŁTOWSKI SZYMON MINI OKRET PODWODNY "U BOOT MOLCH"
2 MIESZKOWSKI PIOTR HYDROGLISER FARMAN 2
3 NOWICKI MATEUSZ

Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE

1 MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOCHÓD WYSCIGOWY ALFA ROMEO
3 TARGONSKI MARCIN MAN TGS SMIECIARKA

Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE

1 KICEL KAMIL E 50
2 REPKO DAMIAN SDKFZ 166
3 WOLANSKI DAMIAN CZOŁG SREDNI T-34

Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA

1 ADAMIUK BARTOSZ SAMURAJ
2 NOWICKI MATEUSZ CHINESE DRAGON

Kategoria: (B) BUDOWLE

1 BUCKO JAKUB KOSCIÓŁ W PORABCE
2 MIESZKOWSKI PIOTR KAPLICZKA DREWNIANA
3 KICEL KAMIL LATARNIA GDANSK NOWY PORT

Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION

1 BUCKO JAKUB RAKIETA "GEMINI"
2 REPKO DAMIAN RAKIETA KI-147

- Seniorzy
W tej grupie wiekowej zostały przyznane tylko wyróżnienia. Oto osoby wyróżnione:

Kategoria: (S1) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, JEDNOSILNIKOWE 

MISTEWICZ PAWEŁ MESSERSCHMITT ME 109G-6
SOWINSKI MAREK LOCKHEED VEGA5B
TARGONSKI PIOTR PZL 23B KARAS 

Kategoria: (S2) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, WIELOSILNIKOWE 

BOREK MARIUSZ PZL -37 B ŁOS
SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
TARGONSKI PIOTR JUNKERS JU-88 NACHTJÄGER
 
Kategoria: (S3) SAMOLOTY ODRZUTOWE
 
BOREK MARIUSZ MIG-21 BIS
BAK TOMASZ TSYBIN NM-1
KRÓL TOMASZ TS-16 GROT
 
Kategoria: (S4) SAMOLOTY WIELOPŁATOWE
 
HERBUT MACIEJ CURTISS JENNY
SOWINSKI MAREK SE 5A
ŚLIWINSKI STANISŁAW RUMPLER C.I LITEWSKI
 
Kategoria: (S5) SMIGŁOWCE
 
BOREK MARIUSZ H-13C SIOUX
CAPAŁA EDWARD KAMAN K-MAX
ŚLIWINSKI STANISŁAW H-13 SIOUX
 
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE STANDARD
 
BOŁOCHOWSKI JACEK SD.KFZ.250/1 GREIF
DMITRUK OLEG T-37
TARGONSKI PIOTR 7TP DWUWIEZOWY
 
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE OPEN
 
BOŁOCHOWSKI JACEK T-55
MICHON BEATA SHERMAN VC FIREFLY
MUSIAŁ JAN SD.KFZ.9 +PRZYCZEPA SD.ANH.16 + STUG III
NIKITIN ALEKSANDR SU 85M
 
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE STANDARD
 
DMITRUK OLEG FERRARI
SINIELNIKOW DENIS BMW M3 GTR
TARGONSKI PIOTR SAMOCHÓD PANCERNY WZ. 34
 
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE OPEN
 
CEFORSKI KRZYSZTOF GAZ 69M  
MICHON BEATA CHEVROLET C15A CYSTERNA
MUSIAŁ JAN KRAZ 258 & TZ 22
 
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE STANDARD
 
CHOMANIUK MIROSŁAW WAGON PANCERNY ZE SKŁADU BP 1
HERBUT MACIEJ BN2T FREUDENSTEIN
 
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE OPEN
 
DABROWSKI MARCIN TKH FERRUM
MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
OLESIAK ANDRZEJ CYSTERNA BEUCHELT
 
Kategoria: (A) ARTYLERIA BEZ NAPĘDU

MUSIAŁ JAN HAUBICA B-4
MICHOŃ BEATA BOFORS 40MM
TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897  
 
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM STANDARD

CIACH TOMASZ NORTH CAROLINE
STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
ŚLIWINSKI STANISŁAW IJN AKITSUSHIMA
 
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM OPEN

BARANOW WITALIJ BR 345
GUZ TOMASZ MINOR
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET DESANTOWY SBT

Kategoria: (O2) STATKI I OKRETY PONAD 60 CM kategoria łączona
 
GUZ TOMASZ NISSHIN
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI KRAZOWNIK ISUZU
STAWIAK MIROSŁAW CHIKUMA

Kategoria: (OP) OKRETY PODWODNE
 
CHOMANIUK MIROSŁAW USS DALLAS
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET PODWODNY I-58
ZAREBSKI KRZYSZTOF U-2536
 
Kategoria: (Z) ZAGLOWCE
 
CIACH TOMASZ CUTTY SARK
WEREMKO TOMASZ TRABACCOLO
 
Kategoria: (B) BUDOWLE

MASKOLAITIS STASYS KOSCIOL W PORABCE"
SOWINSKI MAREK DOMEK LORETANSKIW GOŁEBIU
TARGONSKI PIOTR ROTUNDA SW. PROKOPA W STRZELNIE

Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA

CHOMANIUK MIROSŁAW ULRICH VON JUNGINGEN
MASKOLAITIS STASYS "ROMAN LEGIONAR"
ŚLIWINSKI STANISŁAW FIGURA SW, JANA NEPOMUCENA Z GOŁEBIA

Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
 
BAK TOMASZ T-47 SPEEDER
CAPAŁA EDWARD SATURN V
DMITRUK OLEG DREDNOUT FURIOSO

Kategoria: (M) MAKIETY I DIORAMY

CHABROWSKI LESZEK ARMATA P.PANC. PAK 40
MASKOLAITIS STASYS CHATA OLEDERSKA
 MUSIAŁ JAN KUCHNIA POLOWA KP-340
 
Kategoria: (P) POZOSTAŁE, NIE UJETE POWYZEJ
 
BARANOW WITALIJ TACZANKA
 KRÓL TOMASZ SZD-25 LIS
OŁDAKOWSKI ŁUKASZ SLIZGACZ FERRARI ANFORES
 
 
Kategorie specjalne:
 
Kategoria: NA DROGACH KU NIEPODLEGŁOSCI
 
1 MISTEWICZ PAWEŁ SOPWITH F.1 "CAMEL"
2 TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897 2
3 STAWIAK MIROSŁAW AIRCO DH.9
 
Kategoria: KU ZWYCIESTWU
 
1 MUSIAŁ JAN T-34/76
2 STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
3 SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
 
Grand Prix Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali
 
W grupie wiekowej Młodzik:
 
MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
 
W grupie wiekowej Junior:
 
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
 
W grupie wiekowej Senior:
 
GUZ TOMASZ NISSHIN
 
Grand Prix Kartonowego Tura otrzymali:
 
W grupie wiekowej Młodzik:
  
TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
 
W grupie wiekowej Junior
 
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
 
W grupie wiekowej Senior

MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
 
Pracownia plastyczna " Wspólne Dzieło" swą nagrodę przyznała modelarni z Oleśnicy.

Swoje nagrody przyznali również

OSM Warmia, Modelandia z Czarnej Białostockiej, oraz anonimowy darczyńca przyznał 2 nagrody za modele w skali 1/50.

Oprócz nagród specjalnych wymienionych powyżej swoje Grand Prix przyznały następujące wydawnictwa

Extra Model

 Fly Model

GPM

Świat z kartonu

Wektor

Jeszcze raz gratuluję nagrodzonym.
Zapraszam wszystkich na Bielską Majówkę Modelarską 2019 która odbędzie się w dniach 11-12 maj 2019
Odpowiedz
#27
Pora na zdjęcia z imprezy

Link do naszej strony na twarzoksiążce
https://pl-pl.facebook.com/KoloModelarskieODK/

oraz do galerii zdjęć z konkursu
https://photos.app.goo.gl/EXZCHmvaBb6o5sji2








o
Odpowiedz
#28
Chciałbym uzupełnić swój wpis podsumowujący majówkę.

Nagroda dla osoby która jako pierwsza zarejestruje swoje modele na konkurs, nie została wręczona ponieważ osoba ta nie dojechała. 
 
Swoje GP poszczególne wydawnictwa przyznały dla:
 
Extra Model :
 
Bartłomieja Tomczuka za model rakiety Delta IV
 
Fly Model :
 
Jana Musiała za model T-72
 
GPM :
 
Jacka Bołochowskiego za T-55
Beaty Michoń za PzKpfw III AusfJ
Jana Musiała za KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
Mirosława Stawiaka  za Chikume
 
Świat z kartonu:
 
Piotra Mieszkowskiego za LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN 
 
Wektor:
 
młodzik: Marija Kulisauskaite za Domek Krasnoludków
junior: Kamil Kicel za T-34/85
senior: Stasys Maskolaitis Latarnia Westerplatte
 
 
Nagrody za modele 1/50 otrzymali
Mateusz Tomczuk za Su 7 BKŁ
Damian Wolański za Su 7 BKŁ
 
Modelandia z Czarnej Białostockiej przyznała swego siwaka dla
Tadeusza Błaszczyka za Lot na Marsa
 
Baba Pruska od OSM Warmia powędrowała do:
Beaty Michoń za model Sherman Vc Firefly
 
Reprezentowało Litwę 14 modelarzy.
Rosję 1 modelarz.

Żeby nie pisać nowego postu uzupełnię ten.

Dla wydawcy który zgromadził największą ilość modeli wykonanych z jego wycinanek został przyznany puchar.
Na 1 miejscu uplasowało się wydawnictwo GPM z 71 modelami na stołach i to ono go otzrzymało.
Tuż za nim uplasował się Wektor z 70 modelami.
W przyszłości także planujemy nagradzać wydawców za ich trud.
Odpowiedz
#29
Aktualizacja poprzedniego wpisu.
Odpowiedz
#30
Pełna fotorelacja z naszego konkursu.

https://www.facebook.com/media/set/?set=...934&type=3

Do zobaczenia za rok.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VII Chełmżyński Festiwal Modelarski 21-22.07.2018 maverick72 23 1,823 19-07-2018, 08:21
Ostatni post: Prunce
  [Z] - 162 Łódzka Sjesta Modelarska 2018.07.14 Rafael 0 32 12-07-2018, 09:34
Ostatni post: Rafael
  I Konkurs Modeli Kartonowych - Opalenica 17-18.11.2018 Krzysztof_NT 1 276 11-07-2018, 09:32
Ostatni post: Krzysztof_NT
  II Kołobrzeski Festiwal Modelarski Orężada 2018 - 03-05.08.2018 Hastur 1 199 10-07-2018, 07:10
Ostatni post: marek39
  IV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych 7-8 lipiec 2018, Czarna Białostocka lukasold 12 905 09-07-2018, 09:18
Ostatni post: Andrzej Px48
  Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 2018 (9-10 czerwca) Paweł M. 41 3,576 26-06-2018, 08:56
Ostatni post: ZbiG
  Konkurs modeli redukcyjnych Kłajpeda 27-29.07.2018 krys 0 82 15-06-2018, 09:08
Ostatni post: krys
  XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH RADOM 8-10.06.2018 struna 2 463 12-06-2018, 09:24
Ostatni post: Michal_Aero
  [Z] - 161 Łódzka Sjesta Modelarska 2018.06.09 Rafael 0 68 07-06-2018, 12:32
Ostatni post: Rafael
  Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12.05.2019 krys 0 72 28-05-2018, 12:35
Ostatni post: krys

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości