Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany na forum
Mocno się nie uaktywniam ale pracuję w pocie czoła nad forum. Tym razem zmiany wymusza na nas prawodawca który wymusza na nas administratorów pewne zmiany przystosowujące do panującego prawa. 
Dlatego w ciągu najbliższych dniach spodziewajcie się przestojów i zmian.
Odpowiedz
RODO? Big Grin
Odpowiedz
A dokładnie GDPR.
Niestety nic na to nie poradzę, a muszę to zrobić. Do tej pory istniała luka która umożliwiała pewne odstępstwo ale teraz niestety nic z tego.
Wygląd się na pewno nie zmieni, zmieni się to ilość jednoczesnych sesji i rozwiązanie błędu z jakim się borykaliśmy. Dodam szyfrowane połączenia do serwisu, będzie bezpiecznie. Zmieni się serwer pocztowy na docelowy.
Największą zmianą będzie to, że zmieni się regulamin. Będą dodane obowiązkowe informacje i to co przysługuje każdemu używkonikowi. Będzie polityka bezpieczeństwa i takie tam.
Odpowiedz
Już czuję się bezpiecznie Big Grin
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
Jak możesz odczytać tą wiadomość to oznacza że największe prace za nami.
Odpowiedz
DZIĘ - KU - JE - MY!
I - doceniamy.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
Big Grin Big Grin Big Grin
Big Grin Big Grin Big Grin
6 znaków
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
Szybciutko poszło ale było warto.
Wczoraj przeniosłem wszystkie dane z az.pl do serwisu dhosting.pl gdzie się okazało mam wgląd na nasze fizyczne obciążenie. Okazuje się, że tak naprawdę wielkie molochy typu az.pl home.pl Superhost.pl równo …….. (tu wstaw brzydkie słowo) klientów. Okazuje się że serwis korzysta z naprawdę niewielkiej ilości zasobów serwera zgodnie ze specyfikacją u poprzednich dostawców mieliśmy 1GB ramu i 1GHz procka. Niestety żaden z dostawców nie był w stanie dostarczyć namacalnych dowodów tego że nasz serwis wykorzystuje wszystkie zasoby. W ostatnim czasie doszło do tego, że nie ilość zasobów ale ilość sesji było warunkiem odcięcia od serwisu o czym nie poinformowano mnie. Skutkiem tego było to że swoje prywatne zasoby i serwisy musiałem przenieść na inny serwis żeby forum działało. Niestety przez długi czas nie miałem odpowiedniej oferty i nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca na nasze prace.
Wczoraj podpisałem umowę o współpracy z serwisem dhosting.pl. Przerwa w pracy forum miała być dopiero dzisiaj ale usługodawca bardzo szybko się uporał ze swoimi pracami co przyśpieszyło prace.

Dzisiaj widzę, że było warto. Okazało się że nasz serwis wykorzystuje 20% YUPI Smile

A teraz zmiany które już weszły:

- uruchomione szyfrowanie, nie jest to wykupiony certyfikat że PM to my ale połączenie pomiędzy waszą przeglądarką a serwerem jest teraz szyfrowane.

- podjąłem decyzję o wyłączeniu funcji TapaTalk. Powodem decyzji jest brak możliwości podpisania umowy o przekazaniu danych osobowych.

Na razie tyle
Odpowiedz
THX Smile
Zakończone: PaK 40 T-20+ZIS-3 Monitor ORP "Wilno" TK-3
W budowie: USS England
Odpowiedz
Wsłuchaj się dobrze w post ZbiG-a, to mój głos też w nim usłyszysz. Smile
Odpowiedz
Chwała Ci O Wielki Adminie Big Grin 
Cieszę się, że Ty się cieszysz - to znaczy, że będzie dobrze :-)

Pozdrawiam
Odpowiedz