Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORP Iskra, WAK, 1:100
#1
Witam w galerii modelu pierwszego żaglowca szkolnego PMW. Model wydany przez wydawnictwo WAK, projekt mój. Budując model starałem się dodać coś od siebie, pewne rzeczy zostały przeprojektowane. Pomocne były rady kolegi Seahorsea, odnośnie takielunku - tu moje podziękowania.
Model w standardzie, kolumny masztów kartonowe, od środka wzmocnione ciasno zwiniętym papierem 80g. Żagle z zestawu, mają gruby splot. Krawędzie zabezpieczyłem rozcieńczonym wikolem, bryty po drugiej stronie wyrysowane brązową kredką. Z żagla rejowego zrezygnowałem. Główne elementy zmienione:
- burty zaprojektowane od nowa, inny układ bulajów
- wnętrza nadburć też wymagały drobnego przycinania
- układ relingu na dziobie
- mała szalupa ostatecznie powędrowała na rufę, na środku rufowej nadbudówki osadzona była łódź motorowa
- nowy projekt siatki wiszącej pod bukszprytem
- nowe kotwice
- talii zużyłem praktycznie dwa razy więcej, robiąc w nich kanalik lub dwa, w środku na liny
- układ olinowania zmieniony, wzbogacony, starałem się go jak najwierniej odtworzyć
- stengi przedłożone u góry, dodane anteny
Tyle na razie, zapraszam do galerii, komentowania
[Obrazek: oiskg1.jpg]

[Obrazek: oiskg2.jpg] [Obrazek: oiskg3.jpg] [Obrazek: oiskg4.jpg] [Obrazek: oiskg5.jpg] [Obrazek: oiskg6.jpg] [Obrazek: oiskg7.jpg]
[Obrazek: oiskg8.jpg] [Obrazek: oiskg9.jpg] [Obrazek: oiskg10.jpg] [Obrazek: oiskg11.jpg] [Obrazek: oiskg12.jpg] [Obrazek: oiskg13.jpg]
[Obrazek: oiskg14.jpg] [Obrazek: oiskg15.jpg] [Obrazek: oiskg16.jpg] [Obrazek: oiskg17.jpg] [Obrazek: oiskg18.jpg] [Obrazek: oiskg19.jpg] 
[Obrazek: oiskg20.jpg]

Edit. uzupełniona treść
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#2
Gratuluję pięknego modelu, pięknego okrętu.
Mam wielki, osobisty sentyment do tej jednostki i tym bardziej cieszy mnie widok jego modelu.
Nad szczegółami nie dyskutuję, cieszę się widokiem ogólnym.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#3
(24-06-2018, 07:31)Winek napisał(a): Gratuluję pięknego modelu, pięknego okrętu.
Mam wielki, osobisty sentyment do tej jednostki i tym bardziej cieszy mnie widok jego modelu.
Nad szczegółami nie dyskutuję, cieszę się widokiem ogólnym.

Dziękuję, cieszę się.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#4
Moje gratulacje, Iskierka jak się patrzy Smile
A mi jeden szczegół wpadł w oko w wyglądzie kół ratunkowych, takie trochę płaskie Wink
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#5
(25-06-2018, 10:32)radzias napisał(a): Moje gratulacje, Iskierka jak się patrzy Smile
A mi jeden szczegół wpadł w oko w wyglądzie kół ratunkowych, takie trochę płaskie Wink

Dziękuję Smile
Kół nie chciałem malować, szlifować. Teraz jak patrzę - można było zrobić pierścienie z drutu około 1 mm średnicy, następnie okleić je uformowanymi pierścieniami z kartonu. Tyle w teorii Wink
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#6
W praktyce: - ORINGI.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
Nawet ma rzeczony model ale po obejrzeniu bałbym się robić. Szacun za wykonanie, a jeszcze większy za zaprojektowanie Smile
Odpowiedz
#8
Ładniutki, bardzo PDT_Armataz_01_34 
Gratuluję efektu końcowego  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] TS-11 Iskra bis DF- 1:33 - WAK messer 6 1,472 01-05-2023, 01:25
Ostatni post: Winek
  TS-11 Iskra bis DF 3H-1706 wyd. Answer Partyzant 4 2,604 13-09-2021, 09:29
Ostatni post: Partyzant
  [G] TS-11 Iskra bis DF MS Models (Answer) Gonzo 11 5,898 16-06-2020, 01:58
Ostatni post: Gonzo
Big Grin ORP Iskra skala 1:100, WAK 2014 Piterkowiec 8 3,881 23-02-2020, 03:36
Ostatni post: Winek
  TS-11 Iskra camilllo 18 10,379 18-01-2016, 12:26
Ostatni post: camilllo
  TS-11 Iskra - Renova-Model struna 0 2,774 16-06-2013, 08:34
Ostatni post: struna
  [Galeria] Mała rozrywkowa Iskra Panda82 7 6,665 29-07-2010, 11:53
Ostatni post: Fazer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości