Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]USS Alaska 1/200 Gomix
#26
Nie, nigdy i w sumie nie mam zamiaru. IMO druciane są wystarczająco dobre. Stosuje miedziane 0,3 na słupki i 0,2 na poręcze. Ale planuje spróbować z 0,2 słupek i 1,5 na poręcze. Boje się trochę o sztywność. Może należałoby zmienić materiał na słupki, może stalówki 0,2 byłyby bezpieczniejsze. Problem polega na tym, że byle pacniecie ręką i po zawodach, a w pewnym monecie gdy już na pokładzie zaczyna gęstnieć od detalu, to naprawdę łatwo jest coś sobie uszkodzić.

Tak jak napisałem, miedz najlepiej (chyba ocynkowana) posrebrzana, znana też pod nazwą jubilerska. Ale, ilu sklejaczy, tyle sposobów na zrobienie tego samego i każdy 'sposób' na swój 'sposób' jest dobry: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#27
Czesć.
Dziękuję bardzo za odzew i podzielenie się doswiadczeniem.
Rzeczywiscie te fototawki są dosyć delikatne.
Robiłem sam reling do Saratogi ,ale tak srednio mi wyszedł wtedy..Wink
Drut akurat mam w tych grubosciach,więc porobie eksperymenty na boku zanim użyję którejs z tych metod.
Jeszcze raz dzięki !
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#28
Witam,udało mi się skończyć podposzycie,które w sumie jeszcze czeka trochę pracy.
Lakierowanie,szlifowanie i pewnie jekies lekkie szpachlowanie,starałem się tak aby było jak najmniej szpachlowania,zobaczymy co z tego wyjdzie.
W międzyczasie zacząłem wycinać elementy poszycia dna oraz burt.
Pozdrawiam.
[Obrazek: d8b5b2def8cd1b51gen.jpg]
[Obrazek: 7fd3e0e5eef1fd97gen.jpg][Obrazek: 447ee43f71d17d35gen.jpg]
[Obrazek: 660f493bde3e4719gen.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#29
Witam podposzycie już skończone.
[Obrazek: 67c88ab08a10daf7gen.jpg]
Ale okazało się że szkielet jest za długi o około 2,0 mm w stosunku do pokładu oraz poszycia burtowego ..;(
Wiem ,moja wina Wink Czytałem gdzies kiedys żeby dokładnie sprawdzać szkielety cięte laserowo z tymi z wycinanki,bo zdażają się takie anomalie.Nie zrobiłem tego...
Sporo pracy włożyłem i szkoda by było to zmarnować..Szukam jakiegos rozwiązania.Oczywiscie najlepiej by było skrócić go w sekcji srodkowej.Ale to chyba już nie wypali.
Pozostaje mi tylko skrócić go od strony rufy co rozważam..
Wszelkie porady bardziej niż mile widziane..Wink
Pozdrawiam
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#30
A nie lepiej pokładu dosztukować? Na dziobie?
Odpowiedz
#31
Ok,chyba się udałoWink
Sztukowanie pokładu odrzuciłem,ze względu na nadbudówki.rozjechało by sie wszystko.
Po dokładnym przymierzeniu poszycia burtowego i dennego,okazało się że wyda na długosć.
Odkleiłem sekcje rufową pokladu ,usunąłem "nadwyżkę" ponownie wkleiłem pokład.Niestety pozostanie mała blizna na łączeniu.
Bałem się że to przesunięcie o 2 mm wpłynie na ostatni niższy pokład rufy ale po przymiarkach jest na "styk".
Burty wymagały tylko lekkiego przeszlifowania Wink uff..
Tu ta szpara
[Obrazek: ae913e9462151816gen.jpg]
[Obrazek: b99b83389954b9c7gen.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,792 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] PZL 23 Karaś Fly Model/Gomix Piotreq 82 34,042 26-04-2016, 09:07
Ostatni post: Piotreq
  [SWWII] VICKERS VIMY-od GOMIX Arkadiusz 7 6,198 25-05-2015, 10:16
Ostatni post: bonk
  Scammel 30/40 ton recovery semitrailer WAK 1:25 & Churchill Mk.VII GOMIX 1:25 Djmarcop 23 11,937 16-11-2014, 05:26
Ostatni post: Djmarcop
  [R/G] PR O G 2 czyli Hawker Typhoon Mk. Ib Gomix ceva 119 36,241 03-01-2011, 05:46
Ostatni post: Luke
  [R] USS Alaska 1:200 Fly Model arnold7 6 6,962 07-06-2009, 06:20
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości