Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF
#1
Witam wszystkich, ruszam jak pisałem wcześniej z nową relacją długo się zastanawiałem co  miałem kilka pomysłów ale ostatecznie zdecydowałem się na SP47. Lokomotywa  nie będzie jednak w malowaniu jak w modelu, ale w tradycyjnym malowaniu .
[Obrazek: bb2bcc954ed8b84317cd4b0e8e72.jpg]

Prace rozpocząłem od budowy wózków i jak na razie powstała rama Wink i

[Obrazek: DSC09946.jpg]
[Obrazek: DSC09943.jpg]
Odpowiedz
#2
Thumbs Up 
Paczam, jeśli model robisz w tradycyjnym zielono zielonym malowaniu to musisz zmienić koła z monoblokowych na szprychowe takie same jak w SU46 :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#3
Gdzieś tam liczyłem, że weźmiesz na matę PM 36-1.  Wink 
Oczywiście do tej relacji również będę zaglądał.
Dobrej zabawy.
Odpowiedz
#4
Kolejny model a co z resztą projektów ?
Odpowiedz
#5
Czekają na swoją kolej Wink
Mam pytanie czy jest może taki kolor jak na wózkach na zdjęciu, chciał bym coś takie uzyskać ale samo brudzenie na czarno pomalowane elementy wózka nie jest takie proste, dlatego wydaje mi się że w drugą stronę było by łatwiej.
[Obrazek: 800px-ET22-641.jpg]
Odpowiedz
#6
(19-10-2018, 09:37)tomo11 napisał(a): Czekają na swoją kolej Wink
Mam pytanie czy jest może taki kolor jak na wózkach na zdjęciu, chciał bym coś takie uzyskać ale samo brudzenie na czarno pomalowane elementy wózka nie jest takie proste, dlatego wydaje mi się że w drugą stronę było by łatwiej.
[Obrazek: 800px-ET22-641.jpg]
no takie zabrudzenia to mozna zrobić brązową farba z aerografu -natrysnać mgiełkę na powierzchnie płaskie i więcej w zagłębienia albo pigmenty rdzawe( ponoć można też tryskać z aero ale ja nie próbowałem)na podeschniętą farbę . :-)

[Obrazek: iFxq9Kj.jpg]
[Obrazek: epjEC1Q.jpg]
[Obrazek: rxiGrdi.jpg]
[Obrazek: x0QR0Qh.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#7
Pierwsze próby z brudzeniem wózków za mną, jednak zrobienie zdjęcia aby oddawało rzeczywisty wygląd jest nie mal tak trudne jak samo brudzenie. Sam wash nie jest tak mocno widoczny w rzeczywistości i j wygląda bardziej naturalnie
[Obrazek: DSC09993.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam, mamy pytanie odnośnie tej wycinanki do autora tego wątku jak i modelarzy, którzy posiadają ten model w wersji wycinankowej. Czy w waszej wycinance są braki w postaci arkuszy ? u mnie tak jest, brakuje w sumie 5 arkuszy z częściami. Np arkuszy na których jest ostoja tj część nr. 104 i 104a, która uniemożliwia mi rozpoczęcie budowy tego modelu. Proszę  o pomoc, co mam zrobić z takim fantem. Model został zakupiony na wystawie w Przeciszowie we wrześniu 2018.
Odpowiedz
#9
(27-10-2018, 12:55)kuno01 napisał(a): Witam, mamy pytanie odnośnie tej wycinanki do autora tego wątku jak i modelarzy, którzy posiadają ten model w wersji wycinankowej. Czy w waszej wycinance są braki w postaci arkuszy ? u mnie tak jest, brakuje w sumie 5 arkuszy z częściami. Np arkuszy na których jest ostoja tj część nr. 104 i 104a, która uniemożliwia mi rozpoczęcie budowy tego modelu. Proszę  o pomoc, co mam zrobić z takim fantem. Model został zakupiony na wystawie w Przeciszowie we wrześniu 2018.

Ja posiadam raczej wszystkie arkusze chodź szczegółowo nie przeglądałem modelu, na pewno posiadam arkusze z elementami głównymi ostoji czyli 104, 104a. Jak kupowałeś u wydawcy skontaktuj z nim się najlepiej bezpośrednio.
Odpowiedz
#10
(27-10-2018, 09:09)tomo11 napisał(a):
(27-10-2018, 12:55)kuno01 napisał(a): Witam, mamy pytanie odnośnie tej wycinanki do autora tego wątku jak i modelarzy, którzy posiadają ten model w wersji wycinankowej. Czy w waszej wycinance są braki w postaci arkuszy ? u mnie tak jest, brakuje w sumie 5 arkuszy z częściami. Np arkuszy na których jest ostoja tj część nr. 104 i 104a, która uniemożliwia mi rozpoczęcie budowy tego modelu. Proszę  o pomoc, co mam zrobić z takim fantem. Model został zakupiony na wystawie w Przeciszowie we wrześniu 2018.

Ja posiadam raczej wszystkie arkusze chodź szczegółowo nie przeglądałem modelu, na pewno posiadam arkusze z elementami głównymi ostoji czyli 104, 104a. Jak kupowałeś u wydawcy skontaktuj z nim się najlepiej bezpośrednio.

Skontaktowałem się @ i czekam na odpowiedz, myślę że wydawnictwo dośle brakujące arkusze Smile
Odpowiedz
#11
Uprzedzając wpisy typu ....... " boczne ściany wózka chyba powinny być nieco wpuszczone do wewnątrz. Wymiar między ścianami
bocznymi wynosi 176mm. Część górna i dolna mają w orginale wymiar 10mmx180mm"......-wide czarne forum :-)
Nadmieniam że rama wózka zaprojektowana jest prawidłowo ponieważ blachy pionowe w ramie wózka wpuszczone są do wewnątrz po 2 mm z każdej strony a więc 0,08mm w skali 1:25, każdy wie że taki wymiar jest praktycznie niewidoczny i nikt nie jest w stanie tak dokładnie skleić, więc w modelu jest jak jest, bo w końcu to kartonowa zlepianka a nie model muzealny w skali 1:10 z wykonanymi spawami i wszystkimi elementami wykonanymi z dokładnością do 0,1mm.Ostoja pudła również została uproszczona do celów modelarskich, ponieważ i tak nie widać jej pod pudłem, owszem mogę zaprojektować model taki jaki wykonała fabryka z dokładnością do 0,1mm w skali 1:25 ale jaki to ma sens ?, dla mnie obecne wykonanie całkowicie wyczerpuje temat w tej skali.
Dodam jeszcze że moje modele są zgodne merytorycznie z oryginałami bo nie mam w zwyczaju robić projektów ze zdjęć i wymyślać czegokolwiek, jak to zrobił autor SM-o 42- podobnego wytworu z konkurencyjnego wydawnictwa.
Oczywiście pewne szczegóły mogą odbiegać od rzeczywistości ale są to nieliczne i drobne elementy do których nie ma dokumentacji tak jak zrobiłem w lokomotywie EP09 z cięgnami na kołach, czego ostatecznie nie ma widać :-)
Tomo, działaj, mam nadzieję że w Przeciszowie w przyszłym roku zestawimy twoją SP47 z moja Bhp, będzie fajny pociąg :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#12
Big Grin 
Witam czy prace przy lokomotywie trwają? bardzo jestem ciekawy jak idzie budowa bo też ją zaczynam budować pozdrawiam   Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33 messer 8 1,806 27-03-2024, 07:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 8 1,552 25-03-2024, 08:46
Ostatni post: MatrixOST
  Queen Elizabeth 1:200 Angraf arh_raphael 10 2,568 22-03-2024, 09:25
Ostatni post: qn
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,456 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  (R) T 64 wyd. Angraf egon 3 2,069 21-05-2023, 10:53
Ostatni post: PAWCYK
  (G) T 62 wyd. Angraf egon 3 1,178 06-03-2023, 05:08
Ostatni post: egon
  [R] Lokomotywa spalinowa SU46 + Bipa 1:25 tomo11 14 5,437 13-06-2021, 10:49
Ostatni post: tomo11
  T-62 1:25 angraf rafal75 24 7,566 21-06-2020, 10:01
Ostatni post: rafal75
  PANTERA MAN ANGRAF mucka30 17 7,541 31-05-2020, 04:50
Ostatni post: mucka30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości