Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31
#1
[Obrazek: 63_25_10_18_6_44_55_5589622.jpeg]

Hawker Hurricane Mk IIC, czyli kotletomanii ciąg dalszy...
Tym modelem postanowiłem zakończyć moją modelarską trylogię polskich Hurricane'ów. Po modelach w wersji Mk I z 306-tego i Mk IIB z 318 Dywizjonu PSP przyszedł czas na uzbrojoną w 20 mm działka odmianę IIC. Dla odmiany najnowszy model jest w typowym szaro zielonym kamuflażu brytyjskich myśliwców i przedstawia samolot w oznakowaniu 309 Dywizjonu Myśliwsko Rozpoznawczego "Ziemi Czerwieńskiej". Maszyny tego typu znajdowały się na wyposażeniu dywizjonu od kwietnia do sierpnia 1944 roku.
Ci którzy mieli już do czynienia z wcześniej wydanymi w KK modelami Hurricane'a wiedzą czego się spodziewać, zwłaszcza że najnowszy model bazuje na poprzednich opracowaniach. Wyróżniają go zmiany merytoryczne (wymienione uzbrojenie, dodatkowa antena), drobna kosmetyka detali i pasowania oraz co najbardziej oczywiste nowa grafika.
Kilka informacji "technicznych" na temat nowego numeru KK. Autor opracowania: Paweł Mistewicz, skala modelu oczywiście 1:33. Objętość zeszytu to 6 arkuszy kartonu offsetowego, (426 części). Instrukcja tekstowo-rysunkowa została zawarta na 6 stronach. Uzupełnia ją rys historyczny samolotu oraz rysunek zestawieniowy. Model średniotrudny w budowie, umożliwia wykonanie dzielonych lotek oraz sterów. Posiada dość bogate wyposażenie kabiny pilota oraz wnęki komory podwozia. Opracowanie uwzględnia także wykonie skrzydłowych reflektorów. Model waloryzowany graficznie z wyraźnymi śladami eksploatacji (zabrudzenia, okopcenia, odpryski farby). Mam nadzieję, że tak przygotowana grafiku modelu przypadnie większości do gustu - mi się podoba :-)
Numer KK będzie dostępny w sprzedaży od piątku 26 października, tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 29 zł. Do modelu przygotowałem standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.
Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego jaki udało mi się skleić i przykładowy arkusz z częściami.

[Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_52_53_5595161.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_44_55_5590734.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_44_56_55911728.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_44_56_5592485.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_44_56_55931402.jpeg]

Na koniec rodzinne zdjęcie mojej huraganowej trójki: Mk I, IIB i IIC.

          [Obrazek: thumb_63_25_10_18_6_44_56_5594176.jpeg]
 
Mój następny model już w przyszłym roku Smile
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Odpowiedz
#2
No i fajno! Obok Mk IID moja ulubiona wersja Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
Brawo Paweł Smile
Lecę do Ępiku...
Odpowiedz
#4
Mimo iż samoloty (tymbardziej skala 1/33) nie są moimi priorytetowymi modelami (głównie pływadła), to model tak ładnie wykonany, w tej cenie i w miarę słynny, to się skuszę Smile)
Odpowiedz
#5
Model zakupiony Smile
Świetna waloryzacja i kolorystyka!
Odpowiedz
#6
Jaka ładna kolorystyka! Kurde, wiedziałem, że też nie wyszedł w ubiegłym tygodniu Sad
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#7
Szanujemy Twoją politykę wydawniczą; wiadomo, trza z czegoś żyć! Niemniej jednak - trzy grzybki (chociaż smaczne!) w barszczu, w tak krótkim odstępie czasu - to lekka przesada...
 Tęskno mi trochę za czymś - mówiliśmy już o tym nieraz; myślę, iż na stulecie byłoby to tematem jak najbardziej odpowiednim?
 Czy musimy być skazani na projekty pana P? I - w obcych barwach?
 Bardzo proszę, Panie Pawełku... - bardzo proszę...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Wygląda Fajnie. pewny zakup.
A p. Pawle, Ja poproszę A-10 Thunderbolt i Su-22 .
Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Tak jak podobała mi się grafika w modelu Camel, to i w tym modelu autor o to zadbał. Fajnie, że doszła naniesiona eksploatacja. Ciesze się, że Paweł rozwija się w tym temacie.
Dwa arkusze dla osób które się jeszcze zastanawiają. Modelu i tak nie będę teraz sklejał niech leży i kusi  Smile  

[Obrazek: 20181027-102319.jpg]

[Obrazek: 20181027-102331.jpg]

Edycja:
wrzucę jeszcze dwie fotki.

[Obrazek: 20181027-114339.jpg]

[Obrazek: 20181027-114401.jpg]
Odpowiedz
#10
PDT_Armataz_01_34  Kupuję.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#11
Widziałem go w empiku i sam nie wiem, graficznie dla mnie troche za mocno przerysowany.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#12
Fajny model, dziś go kupiłem. Ciekawe ślady eksploatacji. Minus- brak klap. Myślę że chyba sobie nawet go skleję... Niemniej jednak Paweł, nie nadwyrężaj cierpliwości. To już drugi wznowienie, co prawda w zupełnie nowej odsłonie, pod rząd w ostatnim czasie. A kiedy zupełnie nowa nowość?  Może polecisz z tym Devastatorkiem? Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#13
Podzielam opinię Zbyszka, kotlety lubię ale z umiarem. Propozycja nie dla mnie.
Aczkolwiek zapewne jakość opracowania jest bez zarzutu.

Bardzo się dziwię, że akurat wtedy gdy obchodzimy tak symboliczną, setną rocznicę odzyskania niepodległości, rynek wydawniczy tak jak w tym przypadku serwuje nam kotlety Sad

Przecież można było się pokusić o model pierwszego produkowanego samolotu myśliwskiego w Polsce : Ansaldo A.1 (1921r) lub nawet prototypu pierwszego polskiego samolotu pasażerskiego PWS - 20.
Lub nawet pierwszy okręt wojenny II RP, ORP Pomorzanin I .
Ale to tylko na marginesie.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#14
(28-10-2018, 10:28)Piterkowiec napisał(a): Bardzo się dziwię, że akurat wtedy gdy obchodzimy tak symboliczną, setną rocznicę odzyskania niepodległości, rynek wydawniczy tak jak w tym przypadku serwuje nam kotlety  Sad

Serio się dziwisz? ;-) U Hala od parunastu lat zalegają "jedenastki" o które tyle osób prosiło, podczas gdy w tym samym czasie wyczerpały się nakłady Spita, Foki, 109-tki i Zera (niektóre były chyba nawet 2 razy wznawiane) a Ty oczekujesz, że ktoś wyda taki niszowy temat jak prototypowy samolot pasażerski? Z resztą w ciągu ostatnich kilku lat zostało wydanych sporo naszych samolotów, więc naprawdę nie ma na co w tej kwestii narzekać.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#15
Piotr D., przecież to typowe januszowe narzekanie Smile Co by się na rynku nie pojawiło, i tak znajdzie się frakcja, która będzie kręcić nosem Smile A że za szybko, a że nie to malowanie, ble ble ble. Znamy to przecież nie od dziś Smile

Mnie tam taki Hurraś cieszy bardzo Smile i napewno przy najbliższej okazji dołączę go do kolekcji.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#16
Nie zgadzam się z opinią dotyczącą mojej wypowiedzi, gdyż do marud czy narzekaczy to ja nie należę. Natomiast w swojej wypowiedzi dotyczącej nowego modelu z KK, wyraziłem tylko moją opinię i tyle, nikogo przy tym nie obrażając.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#17
To nie "januszowe narzekanie" niestety. Forum jest do wygłaszania opinii między innymi. Sam poklask, bez odrobiny krytyki wywoływałby odruchy wymiotne z powodu przesłodzenia. Krytyka rzeczowa cenną rzeczą jest albowiem. 
 Hurraś jako taki bardzo się podoba! Jest fajny albowiem: - i - dobrze zrobiony, - i cena dobra, aliści do tematu stulecia niezbyt przystaje. Okazja, jaką jest niewątpliwie stulecie niepodległości prosi się, aby tę okazję potraktować w sposób specjalny: czyżby nie było już żadnego specjalnego tematu podkreślającego ten niewątpliwie chwalebny fakt? I - niekoniecznie muszą to być jakieś militaria.
 A'propos "frakcjii"... - bardzo dobrze, iż są takowe - czyli różne. Wyważone i przemyślane. Jest ciekawiej. Dzięki nim ubogaca się nasz rynek wydawniczy niestety.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#18
Panowie Zbig i Piterkowiec. Z tego co wiem Pawel prowadzi dzialalnosc prywatna, niedotowana z LOKu czy innego zamierzchlego wymyslu. Projektuje model, poswieca na to czas, pozniej wlasne pieniadze na wydruk i dystrybucje. A pozniej jak w loterii czeka, czy na tym zarobi. Tak! Zarobi! Bo nie prowadzi dzialalnosci dobroczynnej. Takze nie robi tematow typu Cant, Zubr itd. Czyli modeli, na ktore nabywcow bedzie tylu co palcow u reki, bo kilka takich modeli i wydawnictwo moze zwijac, a pozostanie mu tylko komornik na karku. Dostaliscie niedawno Camela w malowaniu iscie podkreslajacym te zacna rocznice, wiec wydaje mi sie ze Pawel juz spelnil Wasze marzenie.
Takze rozumiem, ze mozna miec rozne opinie i wyglaszac je na forum, ale zanim napiszecie kolejny raz jakies swoje zale, przemyslcie czy sa one zasadne. A Wasza prosbe powinniscie skierowac raczej w strone Malego Modelarza, ktory jest dotowany z podatkow i ktory ma mozliwosc wydania czego chce, nie patrzac na pozniejsza sprzedaz. A jakos nie bardzo to wydawnictwo kwapi sie do swietowania tej rocznicy.
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#19
Jeżeli chodzi o zarabianie to p. Pawłowi przypomnę, że jest jeszcze jeden kotlet do odgrzania...
Ale to będzie już prawdziwy rumsztyk - poszedłby jak przysłowiowe bułeczki.

PIORUN...

Czekam cierpliwie i nie kończę poprzednio wydanego... Chociaż kusi mnie cały czas by go dokończyć...
Odpowiedz
#20
W żadnym wypadku nie są to ŻALE! Pana Pawła znamy z dobrej roboty i uznajemy to! Uznajemy również Jego zaangażowanie nie tylko w wydawaniu modeli. A że delikatnie wspominam o obietnicy danej kiedyś przez Pana Pawła, to nie grzech... I wierzę, iż w stosownych okolicznościach obietnicę Pan Paweł spełni; - tylko, że czasu mam coraz mniej niestety. 
 I - zdrowia, a co się z tym ściśle łączy - sprawności - również.
 Pozdrowienia zasyłam - 
                                        - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#21
Chłopaki nie chciałbym aby ktoś mnie źle zrozumiał. Jak jak wcześniej napisałem, osobiście uważam, iż modele Kartonowej Kolekcji są jedne z najlepiej opracowanych projektów modelarskich dostępnych na rynku polskim i do kupienia za normalne pieniądze.
Także zdaję sobie sprawę z reguł rynkowych i korelacji podaż - popyt.
Natomiast, nasze hobby niewątpliwie powiązane jest z historią, teatrem wojny, wydarzeniami, które w szczególny sposób ukształtowany losy Polski, Europy i Świata.

Być może dla niektórych, odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918r. nie jest szczególnym wydarzeniem, lecz dla mnie jest.
Dlatego, jako modelarz mogę mieć tylko życzenie do wszystkich wydawców, aby wprowadzając na rynek model uwzględnili tą szczególną okazję i rocznicę tego wydarzenia.

P.s. Właśnie wyd. " Modelik " zaoferowało do sprzedaży najnowszą pozycję model czechosłowackiej lokomotywy T669 . Zapewne model piękny, lecz nie będę już tego komentował.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#22
(29-10-2018, 12:32)Lukee napisał(a): Jeżeli chodzi o zarabianie to p. Pawłowi przypomnę, że jest jeszcze jeden kotlet do odgrzania...
Ale to będzie już prawdziwy rumsztyk - poszedłby jak przysłowiowe bułeczki.

PIORUN...

Czekam cierpliwie i nie kończę poprzednio wydanego... Chociaż kusi mnie cały czas by go dokończyć...

I tu się dołączam... Pawle, prosimy o PIORUNA... Hurraś już zakupiony... Model super...
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,370 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,270 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 5,964 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,092 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,370 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,692 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.
  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 Paweł M. 10 6,521 01-09-2017, 11:23
Ostatni post: Gregory
  [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa kolekcja nr 27 Paweł M. 4 3,947 24-04-2017, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  [Nowość] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26 Paweł M. 9 6,474 29-11-2016, 07:37
Ostatni post: kordian
  [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25 Paweł M. 13 11,037 19-07-2016, 07:56
Ostatni post: marcin1323

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości