Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Z] Nowości z A.H.
#1
Pewnie o tych zapowiedziach już wiecie. Wygląda na to, że w numeracji Kartonowego Arsenału przepadł rok 2017. Lepsze to niż nieaktualne datowanie jak w MM.

http://halinski.com.pl/
Odpowiedz
#2
3 … 2 … 1 … Start Smile


A tak poważnie to sam jestem ciekaw tego MiGa
Odpowiedz
#3
Nie zmienia to faktu, że nadal numeracja jest lekko z kosmosu.
Tak czy siak, cieszcze się, że coś się ruszyło. Oby jak najlepiej.
Ja czekam na okręty!!111 : ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#4
(01-11-2018, 01:52)dexter napisał(a): 3 … 2 … 1 … Start Smile


A tak poważnie to sam jestem ciekaw tego MiGa

No dexter masz racje, zaraz się zacznie. 
dla mnie bardzo dobra wiadomość, kasa zostaje w portfelu.  Smile Big Grin Tongue
poczekam na helcat'a i F-14, mam nadzieje ze ten drugi to nowe opracowanie. 

pozdro dla wszystkich,
Odpowiedz
#5
Ha!
No i miało się zacząć... Już orzeszki kupiłem, drinka nalałem i tak czekam, i czekam...
Orzeszki wyschły, palemka w alkoholu się rozpuściła a tu nic...

Do du.y z takim przedstawieniem Tongue
Odpowiedz
#6
oj lukee,
Dexter wszystkich wystarszył.
"słuszną miarę ma nasza władza"
Odpowiedz
#7
jestem rozczarowany Smile
Odpowiedz
#8
Po prostu wszyscy wiedzą, że biadolenie po forach nic nie daje. Najlepiej wyraża się opinie portfelem
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#9
To ja też coś napiszę..... ładne okładki Big Grin .
Odpowiedz
#10
To może ja dołożę do pieca. Tak sie akurat złożyło, że wydanie tych modeli zbiegło się z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym czasie dostajemy dwie maszyny z hitlerowskich niemiec i jedno z państwa, które też nie jest zbyt przyjaźne do nas nastawione właściwie od wieków. Czy naprawdę nie dało się odgrzać jakiegoś tematu na którym walczyli polacy? P-47, Mustang, Spifire, cokolwiek.. Nie wiem, może to niezamierzone, ale u mnie nismak pozostał..
Odpowiedz
#11
Sad 
(06-11-2018, 11:19)FantomModel napisał(a): To może ja dołożę do pieca. Tak sie akurat złożyło, że wydanie tych modeli zbiegło się z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym czasie dostajemy dwie maszyny z hitlerowskich niemiec i jedno z państwa, które też nie jest zbyt przyjaźne do nas nastawione właściwie od wieków. Czy naprawdę nie dało się odgrzać jakiegoś tematu na którym walczyli polacy? P-47, Mustang, Spifire, cokolwiek.. Nie wiem, może to niezamierzone, ale u mnie nismak pozostał..

Popieram ,
niesmak i nietakt jak cholera !!
100 lecie odzyskania niepodległości, a tu 2 x hitlerowskie samoloty i jeden radziecki. 
Szkoda gadać  Confused
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#12
(06-11-2018, 12:18)Piterkowiec napisał(a): [quote pid='151020' dateline='1541495966']
100 lecie odzyskania niepodległości, a tu 2 x hitlerowskie samoloty i jeden radziecki. 

[/quote]

A nie rosyjski? Cool
Odpowiedz
#13
Już myślałem, że się nie doczekam nocnej "262" :-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#14
Wybaczcie Panowie, ale jak Wam się to nie podoba, to załóżcie własne wydawnictwa i wydajcie modele jakie Wam się podoba na jakie święto chcecie. Wink  Tylko dlatego, że grupa osób ma pretensje wydawca ma rzucić modele, nad którymi mozolnie pracuje i zrobić inny. Litości. Jakby było coś polskiego - super! Nie ma, to trudno, trzeba się cieszyć co jest, a jak temat nie pasuje to nie wylewać niesłuszne żale. Innych zawsze łatwo krytykować.


Odpowiedz
#15
Nie wylewam żali, tylko wyrażam swoją opinię. Swoje wydawnictwo już mam. Nie podoba mi się, więc nie kupię. Koniec tematu.
Odpowiedz
#16
(06-11-2018, 03:56)FantomModel napisał(a): Nie wylewam żali, tylko wyrażam swoją opinię. Swoje wydawnictwo już mam. Nie podoba mi się, więc nie kupię. Koniec tematu.

No i rewelacja. Trzeba było tak od razu.   Wink  "Dokładanie do pieca" zazwyczaj nie wnosi nic dobrego do dyskusji. Smile


Odpowiedz
#17
Tongue 
Czy ktoś wie kiedy jakaś nowość od hala... już tyle czasu milczą... Smile Smile

(06-11-2018, 12:18)Piterkowiec napisał(a):
(06-11-2018, 11:19)FantomModel napisał(a): To może ja dołożę do pieca. Tak sie akurat złożyło, że wydanie tych modeli zbiegło się z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym czasie dostajemy dwie maszyny z hitlerowskich niemiec i jedno z państwa, które też nie jest zbyt przyjaźne do nas nastawione właściwie od wieków. Czy naprawdę nie dało się odgrzać jakiegoś tematu na którym walczyli polacy? P-47, Mustang, Spifire, cokolwiek.. Nie wiem, może to niezamierzone, ale u mnie nismak pozostał..

Popieram ,
niesmak i nietakt jak cholera !!
100 lecie odzyskania niepodległości, a tu 2 x hitlerowskie samoloty i jeden radziecki. 
Szkoda gadać  Confused
Panowie Piter i Fantom, sorry troszkę nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzicie że wydawnictwo Hala czy KK jest zobligowane do wydawania, już zresztą znudzonej do granic możliwości P-11 (obecnej na papierze w każdym znanym wydawnictwie) czy innych niszowych polskich maszyn, które nawet nie brały udziału w żadnych walkach. Hal jest nastawiony na II Wojnę i na współczesność i raczej nie może pozwalać na wydawanie wymienionych przez Was tematów. Ja osobiście kompletnie nie jestem zadowolony z tych tematów, wolałbym np. nowego Ju-88 albo może Dauntlessa może nowego Me-110C, nieco cieszy Hellcat. Ale tak już jest u Hala że wydaje to co mu się podoba i tyle. Nie wiem może nakład nie schodzi. Kartonówki to nie iphony...
Odpowiedz
#18
FantomModel  dobrze, że dołożyłeś do pieca. Sklejam modele, również od Halińskiego i cenię je.
Ostatnio tyle miesięcy czekania na nowość z AH  a tu taki wysyp i to właśnie na 100-lecie. Niesmak jak cholera.
Lukee - nalewaj nowego drinka Wink .
Odpowiedz
#19
(06-11-2018, 11:19)FantomModel napisał(a): To może ja dołożę do pieca. Tak sie akurat złożyło, że wydanie tych modeli zbiegło się z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym czasie dostajemy dwie maszyny z hitlerowskich niemiec i jedno z państwa, które też nie jest zbyt przyjaźne do nas nastawione właściwie od wieków. Czy naprawdę nie dało się odgrzać jakiegoś tematu na którym walczyli polacy? P-47, Mustang, Spifire, cokolwiek.. Nie wiem, może to niezamierzone, ale u mnie nismak pozostał..

Rozumiem, że Fantom Model szykuje dla nas nie jeden a kilka modeli związanych z tą wyjątkową datą? Hm? Właśnie takich, na których walczyli Polacy. Może chociaż jeden? Nie? No jak to? Przecież taka okazja...

Następnym razem sugeruję powstrzymać się od tego rodzaju komentarzy odnośnie było nie było konkurencji. Mało to sympatyczne a już napewno nieprofesjonalne.

Pozdrawiam
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#20
Po pierwsze FantomModel mam nadzieję że zdążysz z wydaniem modelu w naszych barwach w tym roku Wink
A po drugie, dla wszystkich domagających się patriotycznego modelu, polecam P.11 od Pana Halińskiego. Ładny jest. I dostępny, bo do dzisiaj ma ich pełen magazyn, po tym jak dał się namówić na "patriotyczny model"... A MiG akurat do dzisiaj służy u nas, więc tak źle nie jest (wczoraj wróciły do latania Smile )

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#21
(06-11-2018, 08:34)kajym napisał(a): FantomModel  dobrze, że dołożyłeś do pieca. Sklejam modele, również od Halińskiego i cenię je.
Ostatnio tyle miesięcy czekania na nowość z AH  a tu taki wysyp i to właśnie na 100-lecie. Niesmak jak cholera.
Lukee - nalewaj nowego drinka Wink .

Chrup, chrup, chrup...
Sssioorb...

Najpierw musi pójść ten jadący plastikiem (szkoda w sumie bazy Wink  )

Potem pójdzie świeżynka...


A odnośnie zagadnienia też dodam, że tematyka Halińskiego na szczęście nie pokrywa się z moimi zainteresowaniami więc nie żal.
Odpowiedz
#22
Na stronie pokazały się właśnie ceny nowości.

I nie byłbym Polakiem cebulakiem jakbym nie popsioczył.  Tongue   Sprowadza się do tego, że o ile na tłokowca sobie będę mógł pozwolić z tego wydawnictwa, to na rurę już niii... nie oszukuję siebie, że F-14 czy F-16 będą specjalnie tańsze.
I nie mówię: "wydawco, zejdź z ceną!" Jego sprawa. Ja po prostu nie kupię bo mnie nie stać. A MiG piękną maszyną jest... Sad


Odpowiedz
#23
Teraz zaoszczędzę,
ale jak wydadzą znów 3 na raz:  F-14, F-16 i Helcata, to masakra będzie. Big Grin
Odpowiedz
#24
Doszedł do mnie właśnie nocny myśliwiec. Parę zdjęć, kiepskich, jak ktoś chce mogę później wstawić lepsze.

[Obrazek: 88d70517b98c7de4m.jpg] [Obrazek: db0476bba5114d31m.jpg] [Obrazek: 01fa9ee998464f45m.jpg] [Obrazek: 982933b49bb6476bm.jpg] [Obrazek: 4e6601c40d29fa19m.jpg]

Co mi się rzuciło na pierwszy rzut oka:
- dziwnie giętka okładka porównując do poprzednich modeli (ale z tym mniejsza, to tylko okładka) Generalnie wycinanka wydaje się trochę wiotka, ale to może moje subiektywne odczucie.
- bardziej "porowaty" cienki papier z wręgami, co się gorzej prezentuje, ale są na nim części głównie do podklejania, więc to też bez większego znaczenia.
- karton i druk raczej trzyma jakość


Odpowiedz
#25
Pięknie się te nowości prezentują. Aczkolwiek mam solidne postanowienie, że moim następnym zakupem w Stegnie będzie Kocur Smile
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowosci z "W. M. C. Models" Prunce 0 492 03-12-2023, 02:43
Ostatni post: Prunce
  NOWOŚCI na 15 lecie MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 2 2,917 02-12-2020, 09:17
Ostatni post: pikowski
  [N]Nowości i zapowiedzi od DraccusModels Draccus 9 7,071 17-09-2020, 04:35
Ostatni post: Draccus
  [N] Wydawnictwo proArte - nowości i zapowiedzi proArte 95 43,513 13-09-2019, 04:52
Ostatni post: proArte
  Nowośći FLY model, Karaś & Richelieu Raven 18 6,861 13-08-2018, 09:59
Ostatni post: Mazio108
  JSC Nowości - 5 modeli! JSCmodel 0 2,857 11-10-2017, 04:12
Ostatni post: JSCmodel
  [Z] Nowości od Orlika - Lotus Esprit Turbo, Mi-1M bonk 2 3,677 19-01-2016, 08:26
Ostatni post: krys
  Nowości Answera-samochody ,,Żuk" i Mercedes pożarniczy L4500F Andrzej Px48 4 4,889 04-12-2015, 01:56
Ostatni post: Bizon
  [N] Extra Model - nowości Maciek 8 7,059 23-11-2015, 07:04
Ostatni post: Maciek
  Nowości z WAK - Saettia i Trabaccolo Wydawnictwo WAK 1 2,933 16-10-2015, 10:14
Ostatni post: Grandi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości