Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały Modelarz 4-5/98
#1
Jeśli pomyliłem działy to przepraszam, jestem tu pierwszy raz. Po kilku latach  zacząłem z powrotem swoją zabawę z modelami. Znalazłem ten model Małego Modelarza i po przejrzeniu brakuje mi elementu K12 jeśli ktoś miałby pdf czy ksero tego elementu prosił bym udostępnienie. Dziękuję bardzo
Odpowiedz
#2
(30-12-2018, 12:54)btomko napisał(a): po przejrzeniu brakuje mi elementu K12
Mam, ale nie widzę tam elementu K12...
Z tego co widzę, zapomniano o narysowaniu tego elementu, ale nic straconego... K12 to po prostu pasek okalający elementy K11 i jest to element mechanizmu obrotu wieży. Dasz radę wykonać go samodzielnie, jest niewidoczny po zamontowaniu wieży.
Odpowiedz
#3
(30-12-2018, 12:54)btomko napisał(a): Jeśli pomyliłem działy to przepraszam, jestem tu pierwszy raz. Po kilku latach  zacząłem z powrotem swoją zabawę z modelami. Znalazłem ten model Małego Modelarza i po przejrzeniu brakuje mi elementu K12 jeśli ktoś miałby pdf czy ksero tego elementu prosił bym udostępnienie. Dziękuję bardzo

Potwierdzam, K12 brakuje w modelu. Rozwiązanie: albo wycinasz więcej K11, sklejasz je ze sobą koncentrycznie do odpowiedniej grubości, albo docinasz. Musisz tylko dobrze wycyrklować, aby odległość wieży od kadłuba była ok (ja zostawiłem ok 1 mm). Jakby co to zawsze możesz lekko skorygować wysokość, masz dwa razy K11 po 1 mm grubości każdy, tak więc papier ścierny i korekta.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości