Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WSTAW.ORG
#1
Szanowni Modelarze. 
Zwracam się z ogromną prośbą o uważniejsze stosowanie takich wynalazków jak wstaw.org lub inne badziewia do wstawiania zdjęć. 
Niestety serwis wstaw org nie działa bo i po co przez co większość zdjęć przepadła bezpowrotnie. 

Na forum działa miejsce do przetrzymywania za darmo zdjęć bez reklam. Może nie jest idealne ale jest i do kiedy będzie forum działać to też zdjęcia będą dostępne.

Jeśli chodzi o inne badziewia to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że obok waszych zdjęć pojawiają się inne dziwne zdjęcia roznegliżowanych lasek lub suplementów do powiększenia ciała. Macie poinstalowane AdBlocki więc tego może nie widzicie ale tak oszpecać swoje zdjęcia to chyba mała przesada Smile
Odpowiedz
#2
(30-12-2018, 11:34)dexter napisał(a): Szanowni Modelarze. 
Zwracam się z ogromną prośbą o uważniejsze stosowanie takich wynalazków jak wstaw.org lub inne badziewia do wstawiania zdjęć. 
Niestety serwis wstaw org nie działa bo i po co przez co większość zdjęć przepadła bezpowrotnie. 

Na forum działa miejsce do przetrzymywania za darmo zdjęć bez reklam. Może nie jest idealne ale jest i do kiedy będzie forum działać to też zdjęcia będą dostępne.

Jeśli chodzi o inne badziewia to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że obok waszych zdjęć pojawiają się inne dziwne zdjęcia roznegliżowanych lasek lub suplementów do powiększenia ciała. Macie poinstalowane AdBlocki więc tego może nie widzicie ale tak oszpecać swoje zdjęcia to chyba mała przesada Smile
Dexter, pls daj linka do instrukcji jak tu wstawiać, bo dzisiaj własnie myślałem jakby tu zacząć Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#3
Jest w sekcji pomoc
https://papermodels.pl/misc.php?action=help&hid=8
Odpowiedz
#4
No właśnie. Mnie się nawet dziś komputer zawiesił dwa razy, ale przez tzw photobucket, który też ma nawalone zdjęć jakichś cyckówi, ogłoszeń pań, które chcą się ze mną przespać, no i oczywiście (jak to zwykle idzie w parze) przeróżnych malware.
A gdyby tak imgur? Nie ma reklam, wstawia się bezpośrednio link do zdjęcia, które wygląda o, tak:

[Obrazek: eqqo0rq.jpg]

No i nie trzeba trzymać wszystkiego u nich, można u siebie na dysku, gdyby się coś stało, to wstawienie powtórnie zdjęć jest proste jak cep. Nie wiem, czemu imgur jest taki, może to się też zmieni, ale póki co jest dobrze. Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, czemu tak mało ludzi go używa, skoro jest taki świetny. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak jakaś kryptoreklama, no ale kurczę...
Odpowiedz
#5
kokosz, a dlaczego kombinować ? Taki sam efekt masz tutaj. 

[Obrazek: 35_07_06_16_6_54_25.jpeg]
Co do tego serwisu to widzę że to kwestia czasu.
Odpowiedz
#6
No właśnie po co szukać zewnętrznych serwisów jak można tutaj bez problemów wstawiać zdjęcia. Mamy pewne że dopóki forum będzie to będą i zdjęcia.
Trzeba trochę pomyśleć jak wstawić coś takiego:
[Obrazek: thumb_654_14_03_17_7_48_00.jpeg]
Podpowiem że ja robię to tak:
Po kliknięciu (w nowej karcie) na zdjęcie w galerii na dole strony kopiuję kod do miniaturki- BB Thumbnail Image Code, wklejam go do wiadomości. Wcześniej zmieniam nad polem wiadomości w ikonkach na ,,Pokaż źródło,, (taka karteczka, ostatnia ikonka). Wracam do zdjęcia w galerii i klikam  prawym przyciskiem myszy na nie w wyświetlonej ramce klikam na ,,Pokaż obraz,,.  Kopiuję pasek adresu i zamieniam w BB Thumbnail Image Code cały pierwszy człon w nawiasie kwadratowym od [url=............] i gotowe. Mamy miniaturę, a po kliknięciu zdjęcie.
Kombinujcie Smile
Odpowiedz
#7
Korzystam z imgurow od wielu lat. Czy wierze, że nigdy nie padnie. Oczywiscie ze nie, czy to forum nigdy nie zdechnie? Podobno nieskończona jest tylko głupota ludzka.
Faktem jest że wynalazki jak fotosik czy inne wstawy nie wstawy, to raczej słabe rozwiązanie.
Kolejną dość ciekawą opcją jest google drive. Google raczej nie zdechną tak nagle: ], a jak już to internet i tak nie bedzie nikomu potrzebny: ]
Szczęścliwego nowego roku.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#8
(01-01-2019, 11:46)zbin napisał(a): No właśnie po co szukać zewnętrznych serwisów jak można tutaj bez problemów wstawiać zdjęcia. Mamy pewne że dopóki forum będzie to będą i zdjęcia.

Otóż to! Dziwi mnie trochę kombinowanie z zewnętrznymi hostingami jak mamy forumowe narzędzie  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#9
Osobiście korzystam z forumowej galerii i to rozwiązanie sobie chwalę. Wszystko pod ręką, w jednym miejscu.
Odpowiedz
#10
(31-12-2018, 08:26)dexter napisał(a): Jest w sekcji pomoc
https://papermodels.pl/misc.php?action=help&hid=8

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi Smile))))
Najlepszego w Nowym Roku Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#11
Można i tak, można i tak... Niemniej jednak dziękuję za link, jak tylko ogarnę trochę moje modele (te co pozaczynałem 5 lat temu i odstawiłem na bok, ponieważ urodził mi się syn), to na pewno spróbuję skorzystać w pierwszej kolejności z forumowj galerii.
I również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Odpowiedz
#12
Dex, skoro można coś takiego tutaj zrobić, i to najprościej, najszybciej, najpewniej niż w innych hostingach to nie jest potrzebne żadne kombinowanie w innych miejscach. Tym samym wygrałeś Puchar Świata w tym zakresie w przedbiegach Wink

[Obrazek: thumb_90_27_12_18_10_57_15_6197528.jpeg]
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#13
Umieszczanie zdjęć na serverze forum też ma swoją wadę, uzalezniamy się/zdajemy się na łaskę servera forum. Skłaniałbym się w stonę dysków w chmurze, co prawda wtedy zdajemy się na ich łąskę ale obstawiam ze szybciej padnie server forum modelarskiego niż Microsoft.
Niżej instrukcja umieszczania zdjęć z dysku microsoftu, to samo jeszcze niżej w obrazkach osadzonych już bezpośrednio z OneDrive.

1) zaznacz zdjęcie które chcesz dodać na forum
2) kliknij "Osadź"
3) w nowo otwartym okienku kliknij "Generuj"
4) skopiuj wygenerowany link do zdjęcia
5) wklej w poście skopiowany link pomiędzy znaczniki [img] [/img]

[Obrazek: y4m6LIIVDMYbZCAGtVbpIqKOr29jHKByI03sryKK...pmode=none]
[Obrazek: y4mDscOQkEXh4As0hO3GjKDAaEeT2g1BGdKpKnRH...pmode=none]     [Obrazek: y4m-aXhOZzRS3QVm8izTQsuXsfFlbWGCF8oZSpOT...pmode=none]
[Obrazek: y4mURzIDfh9bV3NJeVXcdF1BlWvmOHvO7lgoGnPd...pmode=none]
Pozdrawiam
Artilleriefährprahm typu D3   PC-553      PGM-17
K-335 GIEPARD     Lira ALFA      Skat CHARLIE I     Orzeł III 

to bo continued....  Jeremiah O'Brien   HMS Abercrombie 

Jesteśmy otoczeni ?? !!
Wspaniale!!! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!!!
Odpowiedz
#14
Ale google już funkcjonuje na zasadach komercyjnych gdzie korporacje maja tam maile, wszystkie dane po podpisaniu umów z google. Tylko patrzeć jak google przejdzie z darmowych hostingów na płatne, podobnie jak inne.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#15
(03-01-2019, 10:49)Varran napisał(a): Umieszczanie zdjęć na serverze forum też ma swoją wadę, uzalezniamy się/zdajemy się na łaskę servera forum. 
     
A jakie to może mieć znaczenie? Gdy (kiedyś, przy końcu świata) nie będzie forum, zdjęcia (ich brak) też nie będą miały żadnego znaczenia...
I nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś wstawiając zdjęcia „gdzieś tam” wymazuje je jednoczenie ze swojego twardego dysku.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#16
Nie dawno, na forum o zupełnie innej tematyce, rozgorzała dyskusja (poszło na siekiery i noże) właśnie na temat "bezpiecznego miejsca na przechowywanie zdjęć". Co dziwi, było znacznie więcej zwolenników "chmur", którzy zdawali się zupełnie ignorować argument, że przenoszenie swoich zdjęć na taką chmurę to czysty idiotyzm. Kopiowanie - tak, ale przenoszenie?
Ja wszystkie swoje zdjęcia trzymam na zewnętrznym twardym dysku, który zamierzam jeszcze skopiować, tak żeby mieć na dwóch. Te szczególnie cenne (pamiątkowe, rodzinne) co jakiś czas wywołuję i przechowuję w postaci odbitek. Oczywiście trudno mi sobie wyobrazić, że miałbym to robić ze zdjęciami moich modeli, czy innych prac, ale powierzanie wszystkiego jakiejś... Chmurze, czyli serwerowi, który "jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie", to chyba lekka przesada.
Imgur, którego używam z powodzeniem, na razie nie stwarza problemów. Z forumowego serwera też z chęcią skorzystam. Ale jakby co, to mam wszystko w odpowiednich folderach, uporządkowane, na dysku. I nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Jeśli forum padnie, Imgur też, to po prostu skopiuję zdjęcia gdzie indziej. Mam jednak wrażenie, że spora część ludzi jakby nie dostrzega innej możliwości poza zewnętrznym serwerem. Albo forum, chmura, albo nic.
Odpowiedz
#17
Nie mam żadnych problemów ze zdjęciami; nie troszczę się o takowe i nie obchodzi mnie, czy gdzieś tam przetrwają, czy nie: - będą? - dobrze. Nie będzie? - drugie dobrze! I nie rozumiem, w czym problem.
Opinia, co prawda głupia; jednakowoż, dla pełnego obrazu, niechaj i taka również będzie... Big Grin
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#18
Ale można dawać foto  z serwera imgur całe fotki, bez reklam.i wielkość maksymalna rozdzielczość. Jak jest ofiscie power point. Np.
Odpowiedz
#19
kokosz, jako osoba pracująca w tym co znazywasz chmura to są za i przeciw. Jeśli wybierzesz dobrego dostawcę, który zapewni utrzymywanie danych to jaknajbardziej za. Ja jednak bym się mocno zastanowił nad tym że ogmur i tego podobne badziewia nie zapewniają tego. Zdjęcie może zostać usunięte i ich to szczerze mówiąc grzeje.

Jeśli wykupisz usługę np Office gdzie masz miejsce wielkości 1TB to to jest lepsze niż dwa dyski w domu. Ja osobiście trzymam dane zarówno w chmurze jak i na dyzku ale tylko przez to że mam określoną ilość tranferu miesięcznie.

A co do lokalizacji to wiadomo gdzie one są tylko trzeba trochę pogrzebać.

OneDrive jest najbardziej stabilnym miejscem do trzymania danych Smile

Chmura nie taka straszna jak ją opisują trzeba ją poznać i tyle.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości