Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] T-40 "Za Stalina"
#1
Witam wszystkich !
Śledzę forum od dłuższego czasu i postanowiłem pokazać swoje wypociny a przy okazji się przywitać. Do modelarstwa kartonowego "powróciłem" po dwudziestu paru latach, chciałem pokazać synowi (na razie tylko się przygląda, ale chyba mu się spodobało Smile, o co w ogóle w tym chodzi. Kleiłem jak to kiedyś bywało głównie MM i czasami coś się trafiło z Fly modela. Nie było wtedy jeszcze internetu, także do wielu rzeczy dochodziłem samemu, jak dzisiaj patrzę na to jak inni kleją to mi szczęka opada...działa to na mnie chyba bardziej deprymująco niż motywująco, bo chyba nigdy do takiego poziomu nie będę się w stanie zbliżyć. Dziękuję wszystkim za ogrom wiedzy jaki przekazujecie min przez to forum.


A model od którego zacząłem po latach przerwy to T-40 z wydawnictwa Orlik. Bardzo przyjemny i prosty model. Wszelkie błędy są z mojej winy ponieważ zapomniałem jak to jest giąć i sklejać taką drobnicę, tym bardziej, że jest to mój pierwszy czołg w ogóle Smile Traktowałem ten model raczej jako poligon doświadczalny. Pierwszy raz próbowałem różnego rodzaju retuszy (co widać). Póki co mam problem z ładnym sklejeniem różnego rodzaju kopułek ( na kołach i lampach), krzywe dolne koła itd. Gąsienice kupiłem laserowe, oczywiście założyłem odwrotnie... i zamiast pomalować przed założeniem, pomalowałem później – efekt jak widać. Do tego modelu przygotowuję jeszcze dodatkowo mini dioramę – podstawkę, jak uda mi się zrobić ją w miarę ciekawie to dodam parę zdjęć. Niestety mam dość słaby aparat i nie mogłem z niego więcej wycisnąć, zdjęcia niestety się rozmywają (tryb makro to w ogóle jakaś porażka).

[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: 10.jpg]

[Obrazek: 11.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

[Obrazek: 6.jpg]

[Obrazek: 7.jpg]

[Obrazek: 8.jpg]

[Obrazek: 9.jpg]





Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Witam,
IMO wyszło bardzo zacnie jak na 1 model po latach. Dodatkowo camo mocno utrudnia wyłapanie wszelkiego rodzaju błędów: ]
Nie ma co się kryć po jakichś dziwnych działach, które nie do końca wiadomo po co istnieją. Poskładałeś bardzo fajnego maluszka. Kompletuj warsztat i wbijaj na salony z jakąś nową relacją.

pozdr i wytrwałości życzę: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#3
Model fajny.
I zmień miejsce do przechowywania zdjęć. Po wejściu pojawiają się jakieś laski i chcą się umawiać, a ja nie chcę jeździć do Rosji.
Odpowiedz
#4
Gdy się jest zarejestrowanym na Postimage, nie pokazują się żadne reklamy. Dla dobra „tych innych” typ, który zobaczylem na innym forum – dotyczy nie oglądających, tylko tych wstawiających zdjęcia na forum; po upload na Postimage kliknąć na górze na pasku „podziel się” i z rozwiniętego menu wybrać "BEZPOŚREDNI ODNOŚNIK" (druga linijka od góy). Pozostaje tylko uważać na to, jak „duże” jest zdjęcie – nie polecam więcej niż 800 x 600 pxl. Na początku tego „adresu” wstawić [img] a na końcu [/img] i wstawić do relacji na forum – u mnie działa.
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#5
henkos, litości … czy naprawdę trzeba pokazać organoleptycznie że tak jest ?? Podziel się tylko generuje miniaturkę, a te strony są po prostu do pokazywania takich reklam. Trzeba się czasami zastanowić i sprawdzić. Na papermodels.pl mamy właśnie własny hosting za darmo i nie potrzeba korzystać z innych. Jeśli chcesz to możesz używać GDrive lub OneDrive lub też Flirck.

[Obrazek: Ashampoo_Snap_piątek,%2011%20stycznia%20...s_001_.png]
Odpowiedz
#6
Witaj na forum.
Syn na pewno jest dumny, że tatko taki model ulepił  Smile
Tak jak zaznaczył Karas, malowanie czołgu ukrywa ewentualne skuchy w retuszowaniu. Ja nie wiedzę niedociągnięć  Wink Jak po tak długiej przerwie, wykonałaś bardzo fajny czołg. Całość pracy, jest bardzo przyjemna w odbiorze. Model podoba mi się. 
Teraz tylko czekać na następne prace.
Odpowiedz
#7
Ja mam adblocka, polecam i wam, babki się pojawiać nie będą :p
Odpowiedz
#8
Wiktor, polecaj sobie ale nie o to właśnie chodzi. Forum oglądają nieletni i dzieci a takie hostingi są marnej jakości i jak widać do bani.
Szkoda że tego nie rozumiesz.
Odpowiedz
#9
Dzięki wielkie za pozytywne komentarze !
To przez słabe fotki, dobre spasowanie modelu i pozwalający wybaczyć dużo błędów kamuflaż udało się zrobic w miarę udany model. Również głównie dzięki takim forom jak te i Waszych relacjach mogę w kółko coś podglądać i się "dokształcać".
Jeśli chodzi o postimage to rzeczywiście na komórce wyskakują nachalne reklamy, a jak otworzyłem w domu i mam zainstalowanego ad blocka nie ma nic...postaram się na przyszłość może wstawić w czymś innym ( co teraz jest w miare sensownego-jeśli chodzi o wstawianie zdjęć?).
Pięcioletniemu dzieciakowi chyba się spodobało bo rysuje czołgi, coś tam wycina i klei, jak trochę podrośnie to będzie kleił drobnicę dla taty, bo mi się teraz coś w oczach mieni Wink głównym problemem dla niego jest to, że model może tylko oglądać (!) a nie nim jeździć, a jak zobaczył w jaki sposób robię gąsienice (i tak były robione z laseru) to stwierdził, że to będzie trwało chyba rok, heheh. Bynajmniej deklaruje dalsze doradztwo techniczne Smile
Jak wyjdzie coś sensownego z następnym modelem to postaram się zamieścić relację, w planach jest tym razem okręt - Andriej Pierwozwannyj z gpm-u, kiedyś moje ulubione klimaty. Jeszcze muszę pokombinować coś z zdjęciami albo zainwestować w nowy aparat z dobrym makro.

pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
d-j przenieś na hosting papermodels.pl nie wiem dlaczego wszyscy z uporem maniaka wrzucają na gunwo i potem adbloki muszą instalować. Ja nie mam adblocka i reklamy mi się pojawiają jak odlądam zdjęcia na forach !!!! Sad

Tutaj znajdziesz jak zrobić własną galerię na forum. https://papermodels.pl/misc.php?action=help

Dawaj relację Smile
Odpowiedz
#11
OK
następnym razem wrzucę z papermodels Smile
Odpowiedz
#12
(11-01-2019, 10:58)dexter napisał(a): Wiktor, polecaj sobie ale nie o to właśnie chodzi. Forum oglądają nieletni i dzieci a takie hostingi są marnej jakości i jak widać do bani.
Szkoda że tego nie rozumiesz.

No ok, ja daję z kogi więc problem mam z głowy, podobno imgur też jest dobry i nie ma tam nachalnych reklam.
Odpowiedz
#13
a ja powiem, po co kombinować??
Odpowiedz
#14
Dexter... Proszę Cię... Daj już spokój.
Przyznaję Ci rację i zawsze będę to powtarzał, że najlepiej na forumowej galerii ale daj wolność wyboru innym Wink 
Myślę, że od czasu do czasu przypomnieć komuś narzekającemu można ale nie co drugą wiadomość! Już ciężko się to czyta...


Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Lukee, mnie po prostu trafia jak otwieram zdjęcie i mi się gunwo otwiera. Napisałem też że są opcje wyboru tylko po kiego walca kombinować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości