Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] PzKpfw I Ausf. F from WAK
#1
Witam wszystkich serdecznie na kolejnej relacji, większość już z was pewnie widziało moje poczynania z tym "potworkiem", ale że dzisiaj chce na tym forum kontynułować temat to muszę przedstawić wszystko od początku.

Tym razem na warsztat poszedł czołg. Nigdy nie kleiłem czegoś co nie odrywa się ponad ziemię na więcej jak 5 cm więc proszę o wyrozumiałość dla moich zmagań. Model sklejam od jakiś 2 tygodni poświęcając mu średnio 1 godzinę dziennie. Myślałem że będzie łatwo bo to proste elementy prawie brak łuków w przeciwieństwie do modeli latających. Pomyliłem się i to bardzo. Gąsienice są bardzo pracochłonne więc podjąłem decyzję o tym że będę sklejał je codziennie po jednej lub dwie. Efekty widać poniżej.

[Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_024.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_019.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_016.jpg]  [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_017.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_014.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_015.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_012.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_013.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_011.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_009.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_010.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_007.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_003.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_004.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_002.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw-I_Ausf_F_000.jpg]
Odpowiedz
#2
Pawle modelik wychodzi ci bardzo fajnie, jedyna sprawa nad którą musisz pomyśleć to jak pozbyć się tych strzępków kleju. Zresztą już rozmawialiśmy na ten temat. Cieszę się że będziesz miał na swoim koncie pełzacza, po przerobieniu tematu czołgowego osobiście będziemy mogli dogłębniej na ich temat dyskutować. Także życzę powodzonka w dalszej pracy i pilnie się przyglądam.
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Pawle fajny modelik sobie wybrałeś,zamierzam sobie go dokupić do swoich zbiorów.
Na razie wychodzi Ci świetnie, czekam na dalszy ciąg relacji i życzę powodzenia i cierpliwości przy układzie jezdnym i gąsienicach.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#4
Popieram to co napisał Janek, oraz bije pokłon dla Pawła, który przyznał że budowa (niby prostych) kanciastych brył i podwozi czołgowych nie jest łatwa :milbravo:

POZDRAWIAM !!!
Odpowiedz
#5
A ja nie umiem samolotów kleić :mrgreen: Więc rozumiem że ciężko się przestawić , ale jak widzę na zdjęciach idzie Ci dość zgrabnie :grin: 3mam kciuki za budowę bo to ładny model

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#6
Trochę mam w braki w relacjonowaniu modeliku ale wiecie jak to jest z tym brakiem czasu. Postanowiłem pominąć kilka zdjęć z relacji. Jeśli ktoś ma ochotę może obejrzeć je pod adresem
http://models.dexterteam.eu/index.php?id...w-I_Ausf_F

Teraz przedstawiam państwu dość szczegółowy plan realizacji.

[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_001.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_002.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_003.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_004.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_005.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_006.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_007.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_008.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_009.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_010.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_011.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_012.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_013.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_014.jpg]
Modelik skleja się rewelacyjnie i nie mam na razie żadnych problemów. Walczę cały czas z klejem to co wspominał Uri ale jakoś mi to nie wychodzi. Z czasem będzie mi to lepiej wychodzić.
Odpowiedz
#7
Witam wszystkich ponownie po długiej przerwie związanej nie z permanentnym brakiem czasu (chociaż to też czasami mi doskwierało) ale z tym że wena twórcza nie opuszczała mnie od kilku tygodni. Całość wolnego czasu poświęcałem więc dłubaniu w potworku ale że w pracy kociokwik to nie mogłem podzielić się postępami.

[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_019.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_020.jpg]

Po udanym gięciu uchwytów i zakładaniu ich na korpus przyszedł czas na wieżyczkę.
[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_021.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_022.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_023.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_024.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_025.jpg]
Moim zdaniem wieżyczka wyszła mi całkiem dobrze, zadowolony jestem nawet z samych karabinków, na których testowałem sobie przecieranie suchym pędzlem.

Wreszcie przyszedł czas na oświetlenie pojazdu. Tutaj nie były żadnych niespodzianek, klosze się skleiły wprost idealnie.
[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_026.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_027.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_028.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_029.jpg]
Nie chciałem się brać od razu za kółka ponieważ czekałem z tym do momentu jak nie otrzymam zamówionego cyrkla OLFA więc skleiłem skrzyneczki.
[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_030.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_031.jpg]


W zeszły piątek miałem dzień wolny, a że żona poszła robić się na bóstwo to mogłem poświęcić więcej czasu na kolejne elementy. Nad kołami napędowymi trochę posiedziałem bo zakończyłem je dopiero w sobotę późnym wieczorem (2 dni).
[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_033.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_034.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_035.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_036.jpg]

Na ostatnim zdjęciu można zobaczyć jak koło napędowe będzie wyglądać z gąsienicami.

Nie ma tu wszystkiego bo zdjęcia jeszcze leżą w aparacie :mrgreen:
Do zakończenia prac zostało: filtr powietrza, podnośnik, szpadel, siekiera, koła i gąsienice.
Przewiduje że jak nie będzie żadnych przeszkód to zakończę prace za jakieś 2 tygodnie.
Odpowiedz
#8
Pawle ty to jak walniesz aktualizacje to raz a porządnie, pół modelu do przodu. A u mnie po jednym elemencie. Fajnie że dużo fotek, jest co oglądać. Modelik wychodzi bardzo fajnie, cały czas tylko rażą w oczy te strzępki kleju, wygląda to trochę tak jakbyś części zamiast wycinać momentami wyszarpywał. Wygląda na to że niedługo model będzie gotowy, jak na brak czasu to naprawdę tempo masz niezłe. Powodzonka z układem jezdnym, pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#9
Dobra to ja mam zasadnicze pytanie. Kiedy ten model przywieziesz na QWKAK?
Co do tego kleju mam podobne odczucia. nie probowałeś jakoś zbierać tych nitek wykałaczką z podeschniętym klejem na końcu?
Odpowiedz
#10
Może przytargam go w czwartek, ale boje się że QN i prezes będą chcieli go potraktować jakimś nożem.
A co do kleju to próbowałem to robić ale jak widać bez większego skutku. Prawdopodobnie klej już nie miał odpowiednich właściwości (stary albo jakiś nie tentego, bo nowa tubka jest lepsza). Testowałem już że po lakierowaniu nitki stają sie niewidoczne.

Dzisiaj będzie nowa partia zdjęć.
Odpowiedz
#11
kujot, nie lubię pokazywać niczego więc postanowiłem że relacje będą rzadsze ale obfitujące w większą ilością zdjęć z moich poczynań.

Tak jak pisałem wcześniej to nie koniec, zdjęć trochę więcej zrobiłem więc przedstawiam je teraz.

Koło napinające, nie jestem zadowolony z rezultatu ale następnym razem będzie lepiej
[Obrazek: PzKpfw_I_Ausf_F_036.jpg]

Kolejne 2 zdjęcia to zabawy z miedzią. Na zdjęciu ma się wrażenie że są krzywo ale tutaj od razu powiem że to wina złego ustawienia aparatu i późna godzina wykonywania zdjęć.

[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_037.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_038.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_039.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_040.jpg]

I na sam koniec możecie zobaczyć całokształt prac wykonanych nad modelem.

[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_041.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_042.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_043.jpg]

Zostało mi do wykonania jedna linka i coś na co czekałem od samego początku :mrgreen: gąsienice i koła. Dzisiaj jednak biorę 2 dni wolnego i napieram siły.[/b]
Odpowiedz
#12
Na kołach są biale prześwity czyżby to był brak retuszu ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#13
nie to aparat tak zrobił Sad
Odpowiedz
#14
Trochę to trwa ale budowa cały czas idzie do przodu. Na chwilę obecną zostały mi do zrobienia gąsienice.

Zdjęcia są robocze i przepraszam za ich jakość, ale komp mi ostatnio padł i nie odzyskałem wszystkiego.

Tutaj trochę kółek, nie jestem do końca zadowolony z nich ale na pierwszy raz wydaje mi się że i tak dobrze. Następnym razem na pewno będzie lepiej.

[Obrazek: th_IMGP1632.jpg] [Obrazek: th_IMGP1631.jpg]
[Obrazek: th_IMGP1630.jpg] [Obrazek: th_IMGP1629.jpg]

Na zdjęciu przedstawiam jak mi wychodzą gąski
[Obrazek: th_IMGP1664.jpg]
Odpowiedz
#15
Pawle, kółeczka bardzo fajne, mnie się podobają. Co do gąsek, to na fotce pokazana jest wstępna obróbka, także widać że trzeba je będzie jeszcze dopieścić. W każdym bądź razie jesteś w trakcie ich budowy, także opinię wyrażę po ich skończeniu. Powodzonka z nimi Pawle.
Czołgista!
Odpowiedz
#16
kujot666, rzeczywiście gąski są jeszcze w fazie budowy, zdjęcia zamieściłem tylko dlatego żeby pokazać że coś się dzieje. Wczoraj w ten sposób skleiłem 70 gąsek !!! potem jeszcze mały retusz i będzie gotowe. Jak nie w robocie nie zmęczą to zamierzam skończyć całość i zacząć lakierować. Koła wyszły jak wyszły mogło być lepiej Smile
Odpowiedz
#17
Paweł, a mógłbyś wrzucić fotkę drugiej ( zewnętrznej ) strony gąsienic?
Odpowiedz
#18
Witam ponownie wszystkich, jak niektórzy wiedzą model został zakończony. Niestety nie jestem do końca zadowolony z efektu jaki zakładałem na samym początku. Pocieszam się tym że to jest mój pierwszy czołg.

Poniżej zdjęcia robocze

[Obrazek: th_IMGP1678.jpg] [Obrazek: th_IMGP1679.jpg] [Obrazek: th_IMGP1680.jpg] [Obrazek: th_IMGP1681.jpg]

Jeszcze jest mała niespodzianka ale to za kilka dni Smile
Ogólnie modelik jest rewelacyjny w budowie jedynymi błędami to są błędy modelarza. Zaliczyłbym model do średnio trudnych ale mocno pracowitych. Całość budowałem ponad 3 miesiące niekiedy siedząc po kilka godzin dziennie.
Odpowiedz
#19
Paweł, gratuluje :-) Bardzo mi się podoba ta faszystowska maszynka w Twoim wykonaniu :mrgreen: Jak na niego patrzę aż się chce poczęstować karalucha jakimś przeciwpancerniakiem ;-) Oczywiście orginału, nie modelu :-) Ten bomba, gratuluję :-) Szczególnie gąski i te wszystke klamoty na pancerzu :-)

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#20
Bardzo ładny modelik Pawle, jak sam zauważyłeś może odrobinkę dokładniej mogłeś go zrobić. W każdym bądz razie jak na pierwszy tank to jest super, a ta odrobinka to w skali ocen szkolnych to takie celujący z minusem. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie mi dane zobaczyć jakiś tank w twoim wykonaniu. Gratuluję modeliku i pozdrawiam serdecznie.
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Super model i w moim temacie :mrgreen: , bardzo mi się podoba jakość wykonania i pod jej wrażenie chyba sobie kupię tą jedynkę. :wink:
Odpowiedz
#22
Moderator i jeszcze na dodatek klei modele... No ja rozumiem że Astra skleił betoniarkę... ale że KOLEJNY moderator aktywnie udziela się w dziale "relacje" to już lekka przesada... :razz: Spoko miodzio tara rara i gratulacje oczywiście! Aż mnie ciągnie coraz mocniej do pancerki... nawet coś kupiłem!
Odpowiedz
#23
Siemanko :!:

Kolego wybacz za spóźnione gratulacje za budowę tego modelu. To może zostaniesz waćpan już przy pancerce :?: Confusedmile:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#24
Trochę mi to czasu zajęło ale nareszcie mogę się pochwalić galerią końcową modelu. Niestety nie udało mi się do tej pory zakończyć obiecywanej niespodzianki ale może kiedyś.

[Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_001.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_002.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_003.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_004.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_005.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_006.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_007.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_008.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_009.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_010.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_011.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_012.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_013.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_014.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_015.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_016.jpg] [Obrazek: th_PzKpfw_I_Ausf_F_Gal_017.jpg]
Odpowiedz
#25
Piękny czołguś, kolego Dex, bardzo długo oglądałem zdjęcia. Taki model to radość dla oczu.
Pozdrawiam Egon
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni Tommy T.B. 27 6,865 31-07-2023, 03:59
Ostatni post: Wojtas
  PzKpfw.VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt.503, Francja lipiec 1944 Tommy T.B. 24 8,645 24-07-2023, 01:10
Ostatni post: Tommy T.B.
  PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r. Tommy T.B. 31 11,019 20-01-2023, 02:04
Ostatni post: Tommy T.B.
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,049 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,977 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości