Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kronika ubiegłych i mapa obecnych wydarzeń modelarskich
#1
Ahoj !

Wiem.. modelarstwo to nie tylko sklejanie modeli. Dla większości z Was to coś więcej niż urywki kartonu i spędzone wieczory w domowym zaciszu. Podobnie jest ze mną..
W związku z wprowadzeniem kilku kosmetycznych, ale przede wszystkich retorycznych zmian na stronie, na której prowadzę mapę wydarzeń modelarskich organizowanych w naszym kraju, postanowiłem wprowadzić nowy dział - kronikę wydarzeń. Genezą tego działu jest głównie zachęcenie uczestników do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Ale od początku.. mapka powstała początkowo na własny użytek - chciałem mieć klarowny obraz co, gdzie i kiedy, w taki sposób, aby łatwo móc dostosować mój grafik życia zawodowego i rodzinnego wobec zainteresowań. Mapka wydarzeń już jest i działa, ale co dalej ? Pytanie co z frekwencją danego wydarzenia ? : ) Zrobiłem kronikę - miejsce, które ma być zbiorem wszystkich zlepek informacji z fb, google i organizatorów. W chwili obecnej zacznę prowadzić kronikę z roku 2018 ze względu na rok założenia bloga oraz zakończonych już wydarzeń z roku bieżącego 2019.
Prośba do autorów zdjęć, którzy chcieliby pomóc.. wystarczy link do albumów ze zdjęciami lub załączniki z albumami (jeśli z FB to preferowany jest plik ZIP/RAR ze ściągniętym albumem), wynikami oraz recenzjami ułatwi mi wprowadzanie danych, ponieważ szukanie trwa nieco nieco, a czasu niestety mało - i na prowadzenie www i na sklejanie modeli : (

Wydarzenia 2019 - https://kartonowe-hobby.pl/wydarzenia-i-konkursy/
Kronika 2018 - https://kartonowe-hobby.pl/kronika-wydarzen-rok-2018/

Mam nadzieję, że frekwencja wydarzeń będzie większa w kolejnych edycjach wydarzeń modelarskich.
ps. ze względu na charakter inicjatywy, zamieszczam ten sam wpis równolegle na dwóch forach.
Zapraszam również do wsparcia inicjatywy związanej z recenzjami wycinanek, pierwsza jest tutaj.

Z góry dziękuję Wam za wsparcie !
Odpowiedz
#2
Cześć Michał,
brakowała takie spięcia imprez w jedną pigułę.  Bardzo przyjemnie to wygląda od strony technicznej i graficznej. Miło będzie za parę lat powspominać imprezy zaglądając do "Kroniki". Brawo  za pomysł i poświęcony czas. A teraz w drogę na konkursy, bo poza modelami jest tam niepowtarzalna atmosfera, trudna do sfotografowania  Smile
Odpowiedz
#3
Cześć,
Dzięki za entuzjastyczne podejście do tematu Smile Póki co mam trochę czasu, to można nadgonić na stronce i w modelu. Z wyjazdami to raczej na razie ciężko, ale mam nadzieję, że sezon letni zdecydowanie będzie należał do wyjazdów turystyczno-modelarskich. Inicjatywa kroniki to raczej przedsięwzięcie grupowe i prawie 99% to wkład uczestników - zdjęcia, recenzje itp. ja to tylko chcę zrobić w jednym miejscu, bo nie każdy wie gdzie szukać, nie każdy ma profil na FB, dlatego poprosiłem o pomoc głównie mając na celowniku galerie zdjęć i wyniki konkursu .. Trochę pracy do dźwignięcia jest, bo przemiał w materiałach ogromny. Pisałem już z domami kultury i organizatorami - odpowiedzi były pozytywne zachęcające do wspólnej promocji takich wydarzeń, mają zgody na udostępnianie swoich zdjęć i danych w celu promocji wydarzenia i wymianę wspólnych adresów www, ale większość zdjęć to Wasze - i za Waszą zgodą warto by dodać je w kronice.

Dzięki, czołem !
Odpowiedz
#4
Smile
Świetna robota!!!
Odpowiedz
#5
https://modelworld.pl/kalendarz/
Smile
nie byłeś pierwszy Smile
Odpowiedz
#6
Eeee Dexter... Może nie był pierwszy ale na pewno jego wykonanie jest o niebo czytelniejsze i ciekawsze.

Swoją drogą chwała Michałowi za trud i "chcenie się". Właśnie jestem po lekturze jego strony i mimo, że wiele sekcji opatrzone jest komentarzem "w trakcie redagowania" to zapowiada się bogaty i ciekawy zbiór wiedzy. Byle tylko chciało mu się dalej. Ja też miałem kiedyś plany i nawet gotowe projekty i początki stron ale niestety zapał się skończył jak przyszło "normalne" - czytaj po studiach - życie Wink 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Moje nie skończone Sad
Odpowiedz
#8
Dużo zagranicznych i aktualnych wydarzeń jest na http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?opt...&Itemid=14 albo na http://www.combatchelmza.cba.pl/index.ph...ow-combatu . Też można polecić.

Jak czas pozwoli to będą dalsze wpisy Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie są podobni do nas czyli linki do forum modelarskich. ceva 22 12,191 12-05-2014, 01:19
Ostatni post: dexter
  This is Poland, czyli kronika brytyjska z 1940 Krystian 0 1,936 25-03-2011, 08:27
Ostatni post: Krystian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości