Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na dobry początek
#1
Cześć wszystkim,

Mam na imię Mateusz i chcę się spróbować z modelarstwem kartonowym. Myślałem o tym wielokrotnie, ale teraz przyszedł czas się przełamać i powiedzieć: "czemu nie".

Wiem, że bywało, obejrzałem też jakieś wideo na YouTube, ale może ktoś jeszcze do nowego tematu dorzuci po latach (w tym poddziale widzę, że ostatnio nie było aktywności wiele miesięcy) - w co zainwestować na początek? Chodzi mi o przybory, a najchętniej konkretne modele/firmy używane przez Was, bo pierwszy model jakiś sobie wybrałem na łatwym poziomie, przynajmniej tak deklaruje wydawca.

Pozdrawiam wszystkich Smile
Mateusz, świeżak w świecie modelarstwa...
Odpowiedz
#2
Mata do cięcia, nożyk Olfy, wykałaczki, butapren, klej Magic lub BCG, akwarelki ...
Odpowiedz
#3
W sumie jako że też jestem początkującym modelarzem mogę coś doradzić co mi na początku się sprawdziło w uprawianiu tego hobby Smile Przede wszystkim mata do cięcia np. Olfa format A4, nożyczki małe i duże też z olfy, skalpel AK4 Olfa podczas zamawiania z internetu dobrym pomysłem jest zamówić zapas ostrzy. Przy wycinanie pancerki fajnie jest zaopatrzyć się w cyrkiel do dziergania kół. Co do klei zaczynałem kleic butapremem teraz używam wikolu. Do retuszu używam farbek pactry. Przydadzą się też na pewno pensety różnej wielkości. Myślę że do innych przydatnych przedmiotów dojdziesz w miarę klejenia co się przydaje co nie.
Odpowiedz
#4
Witaj.
Na forum konradusa, na pierwszej stronie działu Forum Modelarzy Kartonowych jest przyklejony u góry temat "Poradnik dla początkujących + spis patentów"
Jest tam zawarty świetny poradnik autorstwa Sony okraszony dużą ilością zdjęć. W sam raz na początek.

Dexter, wybacz, że wrzucam informację o innym forum, ale ten poradnik na prawdę jest elegancki. Może warto zapytać autora o możliwość skopiowania go na papermodels.

Pozdrowienia!
Odpowiedz
#5
Ale to też modelarze. Sam tam też piszę.
Odpowiedz
#6
Dziękuję przyjaciele!

Widzę, że polecacie firmę Olfa, więc powołując się na Wasze rekomendacje zaopatrzę się w akcesoria tego producenta. Dziękuję wszystkim za cenne rady, pierwsza lista zakupów przygotowana i pewnie od przyszłego tygodnia trzeba ruszyć.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz, świeżak w świecie modelarstwa...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co by tu na początek po latach na matę wziąć? algarotti 28 6,401 02-05-2022, 09:57
Ostatni post: skarczew
  Tanie czołgi na szeroko pojęty "początek" - wybrałem dobrze? awryg 6 5,768 21-10-2015, 06:47
Ostatni post: Andrzej Px48
  Na dobry początek vonPolen 8 4,867 06-03-2015, 11:46
Ostatni post: Janusz277
  Jaką firmę modeli kartonowych polecacie? Dobry sklep w Łodzi? Kryspin 23 11,333 06-10-2013, 04:07
Ostatni post: Kilminster
  Dzień dobry kolegom modelarzom. Dante 35 11,005 18-09-2013, 09:32
Ostatni post: Dante
  Początek modelarstwa Jaro1994 9 4,736 12-09-2011, 03:03
Ostatni post: dexter
  Model samolotu na poczatek bonk 11 4,827 07-02-2011, 09:47
Ostatni post: Kosmynauta
  Model na początek. mikrus 18 6,992 19-06-2009, 05:22
Ostatni post: struna
  Co proponujecie na początek javka90 2 2,991 07-11-2008, 01:31
Ostatni post: javka90

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości