Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Porada] Fotki z Photobucketa na forum
#1
REJESTROWANIE KONTA

Po pierwsze należy wejść na stronę www.photobucket.com , gdzie w prawym, górnym narożniku znajdujemy czerwony przycisk „Join Now”. Po jego naciśnięciu wchodzimy na stronę rejestrowania konta.

[Obrazek: th_PhotoBucket_01.jpg] [Obrazek: th_PhotoBucket_02.jpg]

W okienku „Username” wpisujemy wybraną przez nas Nazwę Użytkownika. Natomiast w obu okienkach „Password” podajemy wybrane przez nas hasło. Hasło powinno składa się z przynajmniej 8 znaków, zarówno liter jak i cyfr. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie przycisku „Next Step”.

[Obrazek: th_PhotoBucket_03.jpg]

W oknie tym wypełniamy kolejne okienka: First Name (imię), Last Name (nazwisko), E-mail, Gender (płeć), Birthday (data urodzenia), Country (kraj) oraz ZIP/Postal Code (to pozostawiamy puste). Następnie w okienku na dole odczytujemy 6-cio znakowy kod, który wpisujemy w okienko poniżej. Dzięki temu portal sprawdzi, że nie jesteśmy e-robotem. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku „I accept. Sign me in”. I już jesteśmy zarejestrowani. Na podany przez nas mail zostanie wysłany list ze wszystkimi danymi konta. Warto go przechować w bezpiecznym miejscu.

ŁADOWANIE ZDJĘĆ.

Po wejściu na portal widzimy następujące okno.

[Obrazek: th_PhotoBucket_04.jpg]

A – W tym miejscu możemy odczytać, w jakim katalogu obecnie się znajdujemy, ponieważ zdjęcia układane są w katalogach, dokładnie tak jak na dysku w komputerze.
B – Tu możemy tworzyć nowe katalogi.
C – W tym miejscu dodajemy fotografie. Klikamy na przycisk „ Przeglądaj”, wybieramy zdjęcie na dysku i klikamy OK. Następnie wciskamy przycisk „Upload” i ładujemy zdjęcia na portal. Klikając na niebieski napis „+ add more” otworzy nam się 20 takich okienek. Funkcja wygodna przy ładowaniu większej ilości zdjęć.

WKLEJANIE ZDJĘĆ NA FORUM.

Po załadowaniu zdjęć i wejściu w wybrany katalog ze zdjęciami, zaznaczamy krokiewką zdjęcie, które chcemy dodać na forum i klikamy na przycisk „Generate HTML and IMG code”. Następnie przechodzimy do okna, w którym z trzeciego od góry okna kopiujemy kod html naszego zdjęcia. Ten właśnie kod wklejamy do pisanej wiadomości na forum. Po takim zabiegu w napisanej wiadomości pojawi się miniaturka, która po kliknięciu pokaże nam duże zdjęcie w nowym oknie.

[Obrazek: th_PhotoBucket_05.jpg] [Obrazek: th_PhotoBucket_06.jpg]
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Witam,

Dopiszę się do tego wątku, może trochę dokłądniej niż zrobił to Astra28, bo widzę że sporo ludzi pyta o wklejanie zdjęć do postów. Są podobne info na innych forach, może być i tutaj  ;D.

1. Po pierwsze: zrób zdjęcia – technologia może zostanie opisana przez innych, na razie zakładamy, że zdjęcia są na karcie.

2. Zgraj je do katalogu na dysku, przygotuj do publikacji: np. w MS Office Picture Manager
[Obrazek: th_Nowyobraz1.jpg].
Przechodzisz do widoku miniatur
[Obrazek: th_Nowyobraz2.jpg],
zaznaczasz wszystkie pliki Edytuj Zmień rozmiar i z listy u góry wybierasz żądany rozmiar (ja stosuję 1024 x 768,
[Obrazek: th_Nowyobraz3.jpg]
ale to już kwestia wyboru.  Możesz też dać wszystkim zdjęciom po kolei opcję Autokorekty, zobaczysz co się dzieje z balansem bieli i doświetleniem zdjęcia. Potem tak zmienione zdjęcia zapisujesz (po prostu Alt+F4 i program się pyta czy zapisać zmiany we wszystkich plikach).
Tu są przykłady zdjęć Natur i po Autokorekcie.

[Obrazek: th_DSC_4467.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4468.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4469.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4470.jpg]
[Obrazek: th__DSC_4467.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4468.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4469.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4470.jpg]

3. Logujesz się do Photobucketa: klikasz na skrót Account Setting (ostatni link w menu dolnym)
[Obrazek: th_Nowyobraz4.jpg].
Przechodzisz w dół do części ALBUM SETTINGS i odhaczasz kwadracik przy pytaniu „Images link back to Album?”
[Obrazek: th_Nowyobraz5.jpg]
a następnie klikasz w link poniżej „Link options”.

4. Otwiera się menu,
[Obrazek: th_Nowyobraz6.jpg]
w którym masz kilka opcji. W podanym na ekranie ustawieniu po załadowaniu i zapisaniu plików w Albumie dostaniesz linki TYLKO do ikonek powiększanych po kliknięciu.

5. Teraz ładujemy zdjęcia do Albumu: przechodzisz do menu głównego i tam masz link do funkcji „Use our bulk uploader”
[Obrazek: th_Nowyobraz7.jpg]
(do tego musisz mieć zainstalowaną obsługę Javy). Jak w normalnym menedżerze z boku wybierasz folder z którego chcesz załadować pliki i wybierasz funkcję „Select All” lub klikasz każdy po kolei
[Obrazek: th_Nowyobraz8.jpg].
Po załadowaniu możesz przypisać tagi do każdego zdjęcia po kolei lub do wszystkich razem, oznaczyć je i opisać dodatkowym tekstem, następnie zaznaczasz do którego albumu mają być przeniesione i klikasz w „Save and Return to Album”.
[Obrazek: th_Nowyobraz9a.jpg]

6. W tym momencie jak najedziesz mychą na zdjęcie, poniżej pojawi się mini menu, gdzie będzie link do Twojego zdjęcia (IMG Tumb - miniatura do wklejenia na Forum).
[Obrazek: th_Nowyobraz10.jpg]
Kopiujesz i włączasz do tekstu. W tym wątku wklejałem zgodnie z tekstem, jednak dla zachowania mniejszej wielkości postów, warto linki do zdjęć wklejać jeden obok drugiego oddzielone np. dwoma spacjami, aby zdjęcia były w jednej linii a nie jak popadło, ułatwia to orientację i czytanie. Przykład aranżacji zdjęć w linii widzisz powyżej.

Powodzenia!
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#3
Pewnie niektórzy zauważyli, że hosting Photobucket zmienił wystrój i przy okazji namieszał w innych opcjach.

Oto mały poradnik jak spreparować link z miniaturką by po kliknięciu otwierało docelowe zdjęcie...

Oryginalny link "thumb"
URL=http://s289.beta.photobucket.com/user/gn...1.jpg.html]
IMG]http://i289.photobucket.com/albums/ll204...bb3361.jpg[/IMG][/URL

Zaznaczony na czerwono fragment usuwamy i na jego miejsce wklejamy kopię fragmentu zaznaczonego na zielono przy czym usuwamy th_.

UWAGA  W kodach usunąłem niektóre nawiasy kwadratowe!

Link po zmianach
URL=http://i289.photobucket.com/albums/ll204/gnam_photo/wozidlo/26_zpsa1bb3361.jpg]
IMG]http://i289.photobucket.com/albums/ll204/gnam_photo/wozidlo/th_26_zpsa1bb3361.jpg[/IMG][/URL

Działająca miniaturka spreparowana ww sposób
[Obrazek: th_24_zpsa1bb3361.jpg]

Jeśli ktoś wie gdzie w hostingu to można ustawić na automat proszę o opisanie co gdzie kliknąć.

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#4
Problem jest miniaturka nie przenosi bezpośrednio do danego zdjęcia tylko do albumu z konkretną fotka.
Drugi problem polega na tym, że różnie to bywa trzy razy przeniesie mnie do albumu, a raz bezpośrednio do zdjęcia?
Mariusz z twoją miniaturką też tak miałem, dwa razy otworzyła mi się w albumie a raz bezpośrednio.

Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Odpowiedz
#5
Mi fotkę mariusza kilkanaścier razy otworzyło bezpośrednio, ani razu w albumie
Odpowiedz
#6
4:1 dla albumu... dziwne rzeczy...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#7
To wyczyśćcie historię przeglądania, pierwsze otwarcie zawsze w albumie.
Ale jaja, chyba wielkanoc.
Odpowiedz
#8
U mnie dalej bezpośrednio, mam operę
Odpowiedz
#9
(01-03-2013, 11:59)Piter link napisał(a):Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Przeprosić Fotosika i będzie ok.  Cool
Odpowiedz
#10
(01-03-2013, 12:46)ceva link napisał(a):[quote author=Piter link=topic=1349.msg133655#msg133655 date=1362131947]
Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Przeprosić Fotosika i będzie ok.  Cool
[/quote]

Wojtek, jak ja cię lubię  :mil11:
Odpowiedz
#11
Post pisałem na Chrome (historia nie czyszczona) - otwiera zdjęcie
FF  pierwsza próba -> album, druga i kolejne -> zdjęcie
Opera -> zdjęcie
IE -> zdjęcie

Sam nie wiem w czym jest problem... wynika z tego, że trzeba poczekać aż się wszystko ustabilizuje.


[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#12
U mnie pierwsza próba w albumie, kolejne pełny rozmiar zdięcia - IE9
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#13
(01-03-2013, 02:34)Tuco link napisał(a):U mnie pierwsza próba w albumie, kolejne pełny rozmiar zdięcia - IE9
U mnie to samo . IE9
Odpowiedz
#14
Mariusz - jesteś wielki!
Co prawda w pierwszej próbie u mnie również otworzyło się z całą otoczką photobucketa, ale potem już działało bezbłędnie. Zmodyfikowałem sobie zdjęcia w relacji z 7TP i wszystko gra. Metoda wprawdzie upierdliwa, ale jeszcze bardziej upierdliwe i irytujace było to, co było dotychczas.
Dzieki.  :milbravo:

P. S. Ciekawostka. Poprawnie działa to google chrome i explorerze, natomiast na Mozilli otwiera z całym tym bałaganem photobucketa. Innych nie mam, to nie sprawdzę. Generalnie jednak chrome jest obecnie najszybszą z moich przeglądarek i powoli staje się ulubioną.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#15
No to teraz ja mam ciekawostkę. Jak większość już pewnie zauważyła, Model-kom zapowiedział nowy model. Mocno podekscytowany chciałem obejrzeć rendery zamieszczone w zapowiedzi przez autora i ... nic PDT_Armataz_01_29 Pierwsza próba nieudana, na wszystkich wyskoczył jakiś błąd. No to drugie podejście - otworzyły się wszystkie, ale tylko 2 pierwsze były czyste, ostatnie pokazało się z całym photobucket'owym "syfem". Otwierałem w google chrome, na mozilli się otwierają wszystkie z całą otoczką strony.
Ot dziwna zagadka  PDT_Armataz_01_23
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [miniporadnik] Wstawianie zdjęć na forum Technick 17 8,347 30-11-2021, 01:39
Ostatni post: henkos
  [Porada] Fotki z Fotosika bez reklam brat_be 10 5,935 22-12-2011, 09:00
Ostatni post: brat_be
  Jak wrzucić zdjęcia z Google Picasa na forum Picek 0 4,406 12-08-2009, 07:12
Ostatni post: Picek
  [porada] korzystanie z serwisu imageshack.us cloudwalker 0 2,815 21-02-2009, 12:54
Ostatni post: cloudwalker
  [Porada]Jak namalować szachownicę - poszukuje pomysłów. Piterski 11 7,202 15-11-2007, 09:16
Ostatni post: Bizon
  Fotki na forum. Kroolo 1 4,915 27-03-2007, 10:42
Ostatni post: Kroolo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości