Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ankieta: Jak Wam się podoba ten pomysł ?
Jestem zdecydowanie ZA
100.00%
39 100.00%
Jest mi to obojętne
0%
0 0%
Jestem PRZECIW
0%
0 0%
Jestem ZA, ale mam inny pomysł
0%
0 0%
Razem 39 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY UKŁAD FORUM
#1
Siemanos.

Jako, że nasze Forum się rozrasta, co cieszy, proponuję Wam przemodelowanie układu naszego Forum. Mam nadzieję, że nowa propozycja będzie bardziej czytelna i przejrzysta.

Oto moja propozycja:

Forum - zagadnienia ogólne.
- Zasady, komunikaty oraz Wasze pomysły.
- Felietony oraz luźne dyskusje.
- Konkursy, imprezy oraz spotkania modelarskie.
- Różności czyli galimatjas.

Kartonowy świat.
- Relacje z budowy.
- Spis relacji ukończonych.
- Porady i Techniki modelarskie
- Galeria naszych modeli.
- Kącik projektanta - e-grafika.
- Giełda modeli kartonowych.

Dział dla początkujących.
- Nawet najprostsze pytania.
- Pokaż nam co budujesz.
- Kluby i kółka modelarskie młodych ludzi.
- Konkursy dla najmłodszych.

Wydawane modele kartonowe.
- Zapowiedzi i nowości wydawnicze.
- Rencenzje modeli.
- 50 lat Małego Modelarza.
- Prezentacja Wydawnictw Modeli Kartonowych.

Świat nie z kartonu.
- Samoloty
- Statki i okręty
- Pojazdy (cywilne i wojskowe)
- Pozostałe

Nasz świat codzienny.
- Poznajmy się.....
- Humor
- TEST


Teraz trochę opisu:
a) proponuję połaczenie działu Konkursy i imprezy modelarskie, bo są to tematy pokrewne,
b) proponuję zupełne wydzielenie tematów związanych z budowa modeli kartonowych,
c) proponuję utworzenie specjalnego działu dla najmłodszych (stażem) Kolegów modelarzy, byłby to dział, w którym będzie kompletny ZAKAZ wyśmiewania nawet najbardziej banalnych pytań, byłby to dział, w którym ktoś niedoświadczony nie przeczyta odpowiedzi z cyklu: "użyj funkcji szukaj, to nie ten dział, no jak można czegoś takiego nie wiedzieć, skąd ty się urwałeś", znane nam wszystkim z innych for, chciałbym, aby był to dział przyjazny dla wszystkich, aby można w nim było się zapytać bez obaw o wyśmianie, w dziale tym znajdzie się również miejsce dla zorganizowanych grup (kółek i pracowni modelarskich), gdzie użytkownicy będą mogli prowadzić projekty grupowe czy wymieniać się uwagami,
d) proponuję zupełne wydzielenie działu traktującego o wydawanych modelach kartonowych,

Co na ten temat myślicie ?? Zapraszam do dyskusji, bo to Wasze Forum, więc będzie uformowane tak jak Wy sobie tego życzycie.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Astra w sumie pomysł bardzo fajny. Podoba mi sie podejście do najmłodszych kolegów, każde pytanie nie powinno być bez odpowiedzi, jest nas wielu także gdyby nawet było ich dużo to zawsze ktoś coś odpowie, i bez żadnych odsyłań do x czy y. Sam układ jest sporo zmieniony i trzeba by się do niego na nowo przyzwyczaić, no ale nie można siedzieć w miejscu, nieprawdaż. Tak więc ja jestem jak najbardziej za bo rozwijać się trzeba, ciekawy jestem innych opinii. No i najważniejsze Astra to żeby nie zagęścić i zagmatwać za mocno przejrzystości, żeby to było nadal czytelne.
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Zdecydowanie ZA
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#4
Jestem Za jak i zapewne inni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#5
Zdecydowanie ZA
W sumie zastrzeżeń na razie nie mam, ale jakbym miał jakiś pomysł, to jeszcze podrzucę.
Pozdro pińcet Big Grin
Odpowiedz
#6
Jestem za,z zastrzeżeniem ,że pytającego 15-raz o to samo /a może to byc nowy forumowicz/ odsyłamy -przyjażnie- do interesującego go wątku.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
Andrzej Px48, zawsze i wszystko przyjaźnie Smile
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#8
Jestem za bardzo fajny układ forum.
Mam tylko pytanie? Czy mozesz podzielić relacje z budowy na: Samoloty; Statki i Pojazdy

:wink:
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#9
Jeżeli chodzi o propozycje zmian to kierunek jest dobry, pomysł Bizona warto wziąć pod rozwagę choć może na forum jest za mały ruch na takie rozdrobnienie.
I jakby można jeszcze znacząco rozszerzyć asortyment emotikonów co najmniej do poziomu ilościowego i jakościowego np. kartonworka.
Odpowiedz
#10
Zgadzam z Cevą na temat emotikon. Pomysł Bizona też jest fajny, wtedy forum byłoby
bardziej przejrzyste. :wink:


Ceva Wydaje mi się, że na forum jest spory ruch, więc przyda się zrobienie takiej podziałki.
Odpowiedz
#11
Cytat:kompletny ZAKAZ wyśmiewania nawet najbardziej banalnych pytań, byłby to dział, w którym ktoś niedoświadczony nie przeczyta odpowiedzi z cyklu: "użyj funkcji szukaj, to nie ten dział, no jak można czegoś takiego nie wiedzieć, skąd ty się urwałeś", znane nam wszystkim z innych for, chciałbym, aby był to dział przyjazny dla wszystkich, aby można w nim było się zapytać bez obaw o wyśmianie,

Sam wiem jak to jest. O modelrastwie przypomniałem sobie dość późno i jak zaczynałem kleić to bałem się o cokolwiek zapytać na innych forach bo widziałem co sie działo z forumowiczami którzy zadawali takie proste pytania a byli o wiele młodsi ode mnie. Więc co to by się działo jak by facet trzydziesto kilku letni pytał o podstawy modelarstwa typu retusz, czym, jak ... itp. Pewnie niektórzy z tego forum też oczuli to na własnej skórze. Dlatego jestem ZA
W sumie mam jedną małą uwagę czy dział porady i techniki modelrarskie nie mógłby się znajdowac w dziale dla początkujących ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#12
Siemanos.

Piszcie, piszcie ... my czytamy ... wnioski wyciągamy ... pomysły modyfikujemy ... dopasowujemy do możliwości ... nabieramy sił do wprowadzenia zmian ... aby czytało się lepiej ... wszystkim.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#13
Władku mógłby... ale ja osobiście uważam, że powinien być na stronie głównej, "na widoku"
Odpowiedz
#14
Spis relacji zamienił by na Archiwum. Pisaliśmy o tym na forum i wspominałem o tym ostatnio Michałowi, który ten pomysł zaaprobował.
Odpowiedz
#15
Cytat:Spis relacji zamienił by na Archiwum.

A moze by ten spis relacji uporządkować np. alfabetycznie ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#16
Cytat:A może by ten spis relacji uporządkować np. alfabetycznie ??
Archiwum ma tę zasadnicza przewagę że po uporządkowaniu i przeniesieniu tam relacji pozostaje ona cała na forum. Nie zależnie od tego co autor z robi z swoim kontem na np. fotosiku, a i ingerować w jej treść tez już nie ma szans. Inna sprawa czy wszystkie relacje powinny się tam znaleźć? Tu jest szerokie pole do dyskusji. Może przenosić tylko szczególnie wartościowe relacje by uhonorować jakoś ich autorów? No nie wiem temat moim zdaniem wart poważnego zastanowienia.
Odpowiedz
#17
Jestem za, szczególnie podoba mi się pomysł z kącikiem dla najmłodszych modelarzy...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#18
To kiedy rusza modernizacja forum?
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#19
Właśnie sam dzisiaj się zastanawiałem nad startem. :razz:

Więc? :twisted:
Odpowiedz
#20
Siemanos.

Prace nad zmianami zacznę w przyszłym tyg. Niestety ten tydzień to miałem strasznie "rozjechany" poniedziałek i wtorek byłem w Pile, środę w Szczecinie, we czwartek w Warszawie, a w piątek znowu w Szczecinie.
Mógłbym coś już zacząć robić w czasie tego weekendu, ale chyba to nie będzie najlepszy pomysł, bo jakoś mam po tych rozjazdach trochę lenia Smile No chyba, że mnie najdzie Smile
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#21
Przyszedł mi do głowy jeszcze pomysł na taki dział ( Do techniki chyba nie bardzo się nadaje, dla początkujących też ) w którym będzie można będzie przedstawić próby własnej pracy z pytaniem o akceptację lub propozycje ulepszeń.
Na przykład jako "samolociarz" chciałbym skleić wkrótce pojazd gąsienicowy. Wykonałem kilka próbnych ogniw gąsienicy i przedstawiając ich próbki chciałbym uzyskać propozycję ich zmian lub akceptację własnej koncepcji. Po upewnieniu się że będzie dobrze założyłbym relację z budowy i było by ok.

Czy ma to sens?
Odpowiedz
#22
Cytat:Czy ma to sens?

Według mnie jak najbardziej. Można by było poszerzyć ten dział o własne eksperymenty, tzn na przyklad chcę zabrać się za Leclerca i wykonuję samodzielnie gąsienice z pojedyńczych ogniw. Prototyp wrzucam do takiego "eksperymentowego" działu, pokazuje Wam, ewentualnie poprawiam bądź odrzucam projekt i dopierwo później zakładam relację. Co o tym sądzicie?
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#23
fajnie by bylo by powstał dzial, gdzie mozna by prezentowąc wlasne dzieła np wyposarzenie okrętów, samoltów (kabiny, silniki itp). Albo dział w którym wykonujemy cos nie koniecznie z kartonu, lub wymyslone modele.
Pozdrawiam
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#24
Siemanos.

No to po odpowiadam na pytania.
- ceva, po pierwsze daleki jestem od mnożenia działów i zbytniego rozdrabniania Forum, po drugie opisany przez Ciebie problem mieści się w działach istniejących ... jeżeli będziesz próbnie budował gąski z zestawu to najlepszym na to miejscem będzie dział porad i techniki, gdzie możesz śmiało zamieścić mini-relację i Koledzy Ci podpowiedzą jak to ugryźć, a przy okazji inni będą mieli jak na dłoni sposób walki z gąskami ... natomiast jeżeli Twój problem będzie dotyczył własnego projektowania gąsek i próbnego ich sklejenia to najlepszym będzie dział projektowy, gdzie z całą pewnością odpowiem na każde pytanie.
- Sprudin, dokładnie jak wyżej,
- Bizon, dokładnie jak wyżej, a co do innych materiałów to sama nazwa Forum (Papermodels) eliminuje działy poświęcone innym materiałom, co nie znaczy, że budujemy modele jedynie i ortodoksyjnie z kartonu, ale próby podpierania się innymi materiałami można bez problemu opisywać w dziale techniki Smile

Teraz ustosunkuję się do pomysłu podzielenia relacji w/g kategorii modeli (latadła, pływadła itp). Ogólnie po rozmowach z wieloma osobami (na żywo) zapadła decyzja, że jeszcze w tej chwili nie ma co tego robić z bardzo prozaicznych powodów:
- mamy za mało relacji,
- mamy niewiele relacji ukończonych,
- wiele technik pokazywanych w relacjach np. samolotowych nadaje sie do zastosowania w innych modelach,
- nawet jak nie kleimy modeli lotniczych to popatrzeć i poczytać nie zaszkodzi,
- nie dzielmy się, bo i po co :razz:
- łączmy się, bo warto :mrgreen:

Do tematu będziemy mogli wrócić w przyszłości Smile np. podczas I Oficjalnego Zlotu Papermodels ..... najprawdopodobniej w połowie maja w Kruszwicy, a póki co to może zobaczmy jak będą funkcjonowały zmiany Smile
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#25
Cytat:I Oficjalnego Zlotu Papermodels
Hmmm.... brzmi ciekawie ;-) Coś więcej może wiadomo? ;-)

Aha, czy przewidujecie miejsca gdzieś w kąciku dla takiego mośka jak ja co tylko gada a (jeszcze) nie buduje? :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyświetlany czas na forum yogi 3 3,791 05-04-2013, 11:50
Ostatni post: SZAD
  Wolno działające forum undertow 34 12,825 16-06-2012, 09:15
Ostatni post: dexter
  Pytanie mam - o forum i polityke Mikser 11 6,225 30-05-2012, 08:49
Ostatni post: dexter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości