Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] STAR 28
#26
Bardzo fajnie CI to wyszło Grzechu, samemu stworzyć sobie bieżnik też nie jest łatwo. Na jednym kole zabrakło chyba jedynie troszkę materiału bieżnika i nie zszedł się na styk ale części zasłonią nie powinno tak tego widać...

Pozdrawiam i kibicuję dalej Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#27
Witam.

Dzisiaj trochę czasu spędziłem nad silnikiem i jego uplastycznianiem.
Wyszło jak wyszło. Moim skromnym zdaniem wygląda lepiej niż to co było w wycinance czyli kostka z namalowanymi elementami.

[Obrazek: 5951fe20430de37bm.jpg] [Obrazek: bdc8e5c9f6422987m.jpg] [Obrazek: 478f87c7a67b1f70m.jpg]

Co do bieżnika to masz Tomek rację trochę zabrakło ale jak przyjdą błotniki to nie bedzie tego widać.

Na razie tyle pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#28
Grzegorz, mnie kółeczka podobają się bardzo, szczególnie bliźniaki. Silniczek też może być, masz już niezłą wprawę w tego typu pojazdach więc myślę że poradzisz sobie z tym Starem bez większych problemów. Powodzonka i do następnego odcinka.
Czołgista!
Odpowiedz
#29
ozibmw21, model możesz kupić został wydany przez GPM ale w wersji zomo/policja.
Ja postanowiłem go nieco przerobić na pojazd wojskowy.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#30
Aktualizacja postępów w budowie:

Powoli ale skutecznie powstaje osprzęt przy ramie.
- zbiornik paliwa
- zbiornik powietrza
- układ wydechowy

[Obrazek: 4fbfd9d00428fe58m.jpg] [Obrazek: 078e2d9de5e52675m.jpg] [Obrazek: ddf812d9a2ec12b9m.jpg]

CDN ...
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#31
Kabina bedzie unoszona????
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#32
Cytat:Kabina bedzie unoszona????

Nie kabinę planuję zrobić "na stałe" bo tak miały stary 28 do silnika dojście było z przodu lub z wewnątrz kabiny.
Jedyne ruchome elementy jakie planuje to otwierane drzwi szoferki i opuszczana klapa skrzyni.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#33
Witam
Przedstawiam postępy prac na chwilę obecną.
Z elementów ramy został jeszcze kosz na koło zapasowe i sama zapasówka.
Po tym zabieram się za budowę kabiny szofera.

[Obrazek: 4df5f8e24de1a5a0m.jpg] [Obrazek: fcb8ed511ac9e2ffm.jpg] [Obrazek: ded537edbaee4f22m.jpg]

oczywiście CDN ...
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#34
Nie odzywałem się bo nic mądrego (głupiego też nie :wink: ) tu dodać od siebie nie mogę.
Jednym słowem oglądam i czerpie pozytywną motywację do swojego dłubania.
Odpowiedz
#35
Nic tak oka nie cieszy jak powstająca gwiazda ( czyt. Star ).

iron czy nie powinieneś nieco przerobić tylnych lamp? Lampy nie były wpuszczane w zderzak i powinny wystawać. Kierunkowskazy powinny być po zewnętrznej stronie oprawy oświetleniowej.
Odpowiedz
#36
tych lamp już nie ma, z tym umiejscowieniem kierunkowskazu to sam nie wiem bo na zdjęciach wygląda to tak a w modelu składają się z części 26 b która wygląda tak:

[Obrazek: 04c9ace20477771c.jpg]
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#37
Ja sklejając ten model spróbowałbym zrobić te lampy następująco:
Z części 26b zrobić korytko po odcięciu sklejek i to właśnie korytko przykleić stroną otwartą na zewnątrz, wewnątrz pomalowałbym je na srebrno i na wierzchu przykleił płaskie klosze z kierunkiem na zewnątrz. Wyszły by z tego lampy stosowane od lat 80-tych, bo jakbyś chciał robić starsze to wyglądają inaczej.
Odpowiedz
#38
Moje poprawione lampy wyglądają tak:

[Obrazek: ee70577bb29a74d1m.jpg]

A to wnętrze kabiny (szoferki)

[Obrazek: ff8399d45aa43e09m.jpg]

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#39
A może pobaw się ze stłuczkami z rozbitych kierunkowskazów jak ja w GCBA? Efekt zaj.....y Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#40
Witku widziałem ten efekt i jest tak jak mówisz.
Może przy następnym modelu upoluję jakąś stłuczkę i pomęczę światła.
Tym razem jednak zostanie już tak.
Pozdrawiam
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#41
Kibicuję pełną gębą bo nie ukrywam - po głowie mi chodzi jakaś gwiazdeczka Smile
Gdyby w Starachowicach wiedzieli, że w Bydgoszczy ktoś będzie produkował Stary... :wink:
Jak by to powiedział młodszy brat mojego kolegi - 3mam ciuki Confusedmile:
Odpowiedz
#42
Witam.

Oklejanie kabiny posuwa się powoli do przodu.
Może jutro uda się przykleić dach.

[Obrazek: 0cca93d3dedf8620m.jpg] [Obrazek: 66d643945243fc13m.jpg]

Średnio wychodzi ta kabina, ale mam nadzieję że w całości będzie się prezentować przyzwoicie.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#43
Czy przednia szyna miała pośrodku słupek? Raczej nie... Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#44
Hmmm
A w w oryginale z wycinanki jest :mil1:
Teraz już d**pa musi tak zostać.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#45
Oj nie masz łatwo Grzesiek :mrgreen:
Czujne oko Witka wszystko zweryfikuje :wink:
Marsz do dokumentacji towarzyszu :twisted:
Odpowiedz
#46
Jedyną dokumentacją jaką posiadam to zdjęcia i wycinanka GPMu.
Jak już pisałem wcześniej autor zalecał zaopatrzyć się w instrukcje obsługi stara 28 niestety nie udało mi się jej zdobyć.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#47
Grześ, spójrz na fotki które dałeś na drugiej stronie relacji Smile Tam widać kabinę Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#48
Cytat:autor zalecał zaopatrzyć się w instrukcje obsługi stara 28 niestety nie udało mi się jej zdobyć.
Jak tak dalej będzie to się okaże ze autor modelu tez jej na oczy nie widział :twisted:

Gdybym coś miał to bym cię wsparł materiałami, ale nie interesuje się motoryzacja. Z tego jednak jak wnikliwie Witek śledzi twoje postępy to chyba będziesz musiał czegoś poszukać by sie nie stresować :wink:
Odpowiedz
#49
Chłopy, nie trza ton dokumentacji Smile Wystarczy wejść na motoallegro Smile
Mimo uwag obserwuję naprawdę z dużą sympatią tę relację.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#50
Poprzeczka dzieląca przednią szybę występowała w prototypach Stara 28 i prawdopodobnie w pierwszych egzemplarzach seryjnych ( do czasu opanowania produkcji tak dużych szyb panoramicznych ), później do końca produkcji jej nie było.
A autor opracowania zapewne mógł korzystać z instrukcji obsługi Stara 28. Instrukcje takie są zazwyczaj opracowywane zaraz po rozpoczęciu produkcji i bazują na rysunkach i zdjęciach prototypów.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,391 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,364 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,147 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,502 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,532 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,279 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,883 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,260 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,077 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,927 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości