22-02-2008, 06:54
II REGIONALNY KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH
ŚWIDNIK
25-27 kwiecień 2008
REGULAMIN
1. ORGANIZATORZY
Pracownia Modeli Kartonowych przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.
Andrzej Galiński
Władysław Orzeł
2. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU
Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych odbędzie się w Galerii „Po schodach" w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, ul. Wyszyńskiego 14
w dniach 25-27 kwiecień 2008r.
3. PROGRAM KONKURSU
25.04.2008r (piątek)
- od godz. 11.00
- do godz. 20.00 przyjmowanie modeli
26.04.2008r (sobota)
od godz. 9.00
- do godz. 12.00 przyjmowanie modeli
- od godz. 15.00 ocena modeli biorących udział w konkursie
27.04.2008r (niedziela)
- od godz. 9.00-14.00 zwiedzanie wystawy modeli
- 12.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
- godz. 14.00 zakończenie konkurs
W czasie trwania konkursu odbędzie się giełda modelarska.
Zapraszamy chętnych wystawców i kupujących.
4. KLASY MODELI
Grupy wiekowe:
- do 18 lat junior (J)
- powyżej 18 lat senior (S)
Modele kartonowe:
- statki i okręty - O
- żaglowce - Ż
- helikoptery - H
- samoloty jednosilnikowe śmigłowe - S1
- samoloty wielosilnikowe śmigłowe - S2
- samoloty odrzutowe - S3
- Samoloty wielopłatowe - S4
- samoloty w skali 1:48, 1:50 Sm
- pojazdy kołowe - PK
- pojazdy gąsienicowe - PG
- pojazdy szynowe - PSZ
- budowle - B
- okręty podwodne - OP
- rakiety i pojazdy kosmiczne - R
- figurki - F
Modele plastikowe:
lotnicze
PL-1 skala 1:24 1:35
PL-2 skala 1:48 1:50
PL-3 skala 1:72 1:144
śmigłowe
PH-1 skala 1:48 1:50
PH-2 skala 1:72 1:144
artyleria
PA-1 skala 1:76 1:48
PA-2 skala 1:35 i większe
pojazdy bojowe
PB-1 skala 1:76 1:48
PB-2 skala 1:35 i większe
pojazdy cywilne i motocykle
PC-1 skala 1:76 1:48
PC-2 skala 1:35 1:24
PC-3 skala 1:18 i większe
żaglowce
PZ-1 skala 1:200 i większe
PZ-2 skala 1:250 i mniejsze
statki i okręty motorowe
PM-1 skala 1:200 i większe
PM-2 skala 1:250 i mniejsze
figurki
PF-1 skala 1:35 1:24
PF-2 skala 1:16 1:9
D - dioramy
5. UCZESTNICTWO I ZGŁOSZENIA
w konkursie mogą uczestniczyć modelarze zrzeszeni w klubach oraz
pracujący indywidualnie;
dokumentacja nie jest obowiązkowa;
konkurs zostanie rozstrzygnięty jeśli będą przynajmniej 3
modele w danej klasie;
ilość modeli dostarczonych na konkurs przez jednego uczestnika
jest nieograniczona, lecz tylko jeden model w danej kategorii będzie
oceniany;
transport modeli organizują uczestnicy na własny koszt.
Opłaty startowe będą pobierane w wysokości
junior 6 zł
senior 10 zł
Organizatorzy przewidują możliwość noclegu z 26-27 kwietnia w miejscu
konkursu (konieczne własne śpiwory i koce) po uprzednim zgłoszeniu pod
Numer tel. kom. 600 962 130 w nieprzekraczalnym terminie do 20.04.2008r.
6. ZASADY OCENY I NAGRODY
Sędzią Głównym jest pani Marta Herbut z Klucz.
Powołanie reszty komisji sędziowskiej leży w gestii Sędziego Głównego
Ocena modeli odbędzie się na zasadzie "podoba się - nie podoba się"
Wyniki ogłoszone przez komisję sędziowską są ostateczne i nie
podlegają oprotestowaniu.
Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymują medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy przewidują możliwość ufundowania innych nagród specjalnych
7. ADRESY I TELEFONY KONTAKTOWE
Andrzej Galiński
tel. kom. 600 962 130
Władysław Orzeł
tel. kom. 698 640 552
Wladek.o@wp.pl
Stanisław Śliwiński
Tel. Kom. 508 728 177
piwofil1@vp.pl
Z A P R A S Z A M. Y
ŚWIDNIK
25-27 kwiecień 2008
REGULAMIN
1. ORGANIZATORZY
Pracownia Modeli Kartonowych przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.
Andrzej Galiński
Władysław Orzeł
2. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU
Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych odbędzie się w Galerii „Po schodach" w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, ul. Wyszyńskiego 14
w dniach 25-27 kwiecień 2008r.
3. PROGRAM KONKURSU
25.04.2008r (piątek)
- od godz. 11.00
- do godz. 20.00 przyjmowanie modeli
26.04.2008r (sobota)
od godz. 9.00
- do godz. 12.00 przyjmowanie modeli
- od godz. 15.00 ocena modeli biorących udział w konkursie
27.04.2008r (niedziela)
- od godz. 9.00-14.00 zwiedzanie wystawy modeli
- 12.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
- godz. 14.00 zakończenie konkurs
W czasie trwania konkursu odbędzie się giełda modelarska.
Zapraszamy chętnych wystawców i kupujących.
4. KLASY MODELI
Grupy wiekowe:
- do 18 lat junior (J)
- powyżej 18 lat senior (S)
Modele kartonowe:
- statki i okręty - O
- żaglowce - Ż
- helikoptery - H
- samoloty jednosilnikowe śmigłowe - S1
- samoloty wielosilnikowe śmigłowe - S2
- samoloty odrzutowe - S3
- Samoloty wielopłatowe - S4
- samoloty w skali 1:48, 1:50 Sm
- pojazdy kołowe - PK
- pojazdy gąsienicowe - PG
- pojazdy szynowe - PSZ
- budowle - B
- okręty podwodne - OP
- rakiety i pojazdy kosmiczne - R
- figurki - F
Modele plastikowe:
lotnicze
PL-1 skala 1:24 1:35
PL-2 skala 1:48 1:50
PL-3 skala 1:72 1:144
śmigłowe
PH-1 skala 1:48 1:50
PH-2 skala 1:72 1:144
artyleria
PA-1 skala 1:76 1:48
PA-2 skala 1:35 i większe
pojazdy bojowe
PB-1 skala 1:76 1:48
PB-2 skala 1:35 i większe
pojazdy cywilne i motocykle
PC-1 skala 1:76 1:48
PC-2 skala 1:35 1:24
PC-3 skala 1:18 i większe
żaglowce
PZ-1 skala 1:200 i większe
PZ-2 skala 1:250 i mniejsze
statki i okręty motorowe
PM-1 skala 1:200 i większe
PM-2 skala 1:250 i mniejsze
figurki
PF-1 skala 1:35 1:24
PF-2 skala 1:16 1:9
D - dioramy
5. UCZESTNICTWO I ZGŁOSZENIA
w konkursie mogą uczestniczyć modelarze zrzeszeni w klubach oraz
pracujący indywidualnie;
dokumentacja nie jest obowiązkowa;
konkurs zostanie rozstrzygnięty jeśli będą przynajmniej 3
modele w danej klasie;
ilość modeli dostarczonych na konkurs przez jednego uczestnika
jest nieograniczona, lecz tylko jeden model w danej kategorii będzie
oceniany;
transport modeli organizują uczestnicy na własny koszt.
Opłaty startowe będą pobierane w wysokości
junior 6 zł
senior 10 zł
Organizatorzy przewidują możliwość noclegu z 26-27 kwietnia w miejscu
konkursu (konieczne własne śpiwory i koce) po uprzednim zgłoszeniu pod
Numer tel. kom. 600 962 130 w nieprzekraczalnym terminie do 20.04.2008r.
6. ZASADY OCENY I NAGRODY
Sędzią Głównym jest pani Marta Herbut z Klucz.
Powołanie reszty komisji sędziowskiej leży w gestii Sędziego Głównego
Ocena modeli odbędzie się na zasadzie "podoba się - nie podoba się"
Wyniki ogłoszone przez komisję sędziowską są ostateczne i nie
podlegają oprotestowaniu.
Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymują medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy przewidują możliwość ufundowania innych nagród specjalnych
7. ADRESY I TELEFONY KONTAKTOWE
Andrzej Galiński
tel. kom. 600 962 130
Władysław Orzeł
tel. kom. 698 640 552
Wladek.o@wp.pl
Stanisław Śliwiński
Tel. Kom. 508 728 177
piwofil1@vp.pl
Z A P R A S Z A M. Y
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.
Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.
Cudze chwalicie, swego nie znacie ....