Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czerwona farba - jak nia malować?
#1
Mam pytanie odnośnie techniki malowania czerwoną farbą. Chodzi mi o to żeby uzyskać powierzchni błyszczącą. Czy jest sens stosować jakiś podkład ( chociaż będę malował czerwone elementy, a jedynie będą białe krawędzie ) , bo wiadomo że czerwień ( w tym przypadku Humbrol ) słabo kryje. Czy też najpierw pomalować czerwonym matowym, a potem połysk, czy też zastosować między nimi półmat? Do malowania nie wykluczam zastosowania aerografu ( jak tylko uda mi sie go odpalić po 10 latach :mrgreen: ).

To samo pytanie będzie także dotyczyło farby żółtej.
Odpowiedz
#2
Wojtku, napiszę jak ja maluję karton, np. ramę. No i napiszę w sumie jak ja bym zrobił Smile
Jak słusznie zauważyłeś - czerwona połysk modelarska bardzo kiepsko kryje. Ale to nie jedyna jej wada Smile Druga tyczy się również innych połysków - ciężko ją równomiernie i idealnie położyć pędzlem.
W/g mnie pozostaje tylko jedna metoda... Najpierw z dwie warstwy czerwonym matem. Pierwsza pędzlem w celu położenia włosków, a druga już aero. Potem możesz zaszaleć nawet dwie - trzy cienkie warstwy połyskiem czerwonym. Oczywiście aero. Generalnie najlepsze efekty kolorami żółtym i czerwonym połyskiem udało mi się uzyskać farbami z puszki np. Motip. Wcześniej jedna warstwa podkładu, a potem dwie-trzy warstwy koloru. Po pomalowaniu podkładem konieczne jest przetarcie drobnym papierkiem powierzchni modelu. Sam lakier po każdym malowaniu jest dobrze przetrzeć papierem wodnym 1000-1200.
Pomogłem deczko? Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Cytat:Pomogłem deczko? Smile

Nooo :grin: .

A tak jeszcze na "chłopski rozum" to nie dzieje się później nic z powłoką ze spraju położoną na karton?
Odpowiedz
#4
Nie dzieje się nic. Wypróbowałem na projekcie ...... Smile Te kropki to nazwa samochodu Smile Nie bluzg Smile Efekt - niesamowity. Potrzeba tylko po spryu podkładowym użyć papieru i pędzla z baaaardzo twardym włosiem w celu usunięcia włosków.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Siemanos.

No nie bardzo wiem jak się zachowują farby modelarskie (bo nigdy ich nie używałem :lol: ), ale mam małe doświadczenie z innymi typami farb. Otóż farby czerwone nie posiadają tzw. TŁA. Stąd ich słabe krycie. Sam pigment czerwony jest niestety transparentny. W swojej pracy, chcąc uzyskać ładny czerwony, a maluję pistolecikiem farbą o konsystencji wody, jako podkład używam równie rozwodnionego "dmuchnięcia" kolorem białym. Dzięki temu uzyskuję ładny i soczysty kolor czerwony. Sam proces malowania czerwonym kolorem odbywa się kilkakrotnie baaaaardzo cieniutkimi warstewkami odczekując aż w międzyczasie kolejne podeschną.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#6
W przypadku Humbroli tudzież Pactr (innych modelarskich czerwieni nie znam) sytuacja jest identyczna jak Czarek opisał... bez białego tła ani rusz......
Odpowiedz
#7
No tak ale jak w tym momencie położyć dobrze biały kolor? :-) Biała Pactra jest o kant potłuc jeżeli chodzi o krycie...
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#8
Chłopaki, kupujcie farbę podkładową w sprayach Motip, Dupli itp. Zazwyczaj są 3 kolory każdej firmy: biała, szara i brunatnoczerwona. To rozwiewa każdy problem!
pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Witek to są lakiery samochodowe,a jak wiadomo puszki mają dużą dyszę. da się polożyć równo? Pytam bo chcę malować ramę do parowozu ,wlaśnie czerwoną. I jak nalozyć taki spray pędzlem/1 warstwa jak piszesz/.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#10
Nałóż pierwszą warstwę pędzlem zwykłym jasnym humbrolem. Poczekaj parę dni i na to podkład z puchy. Efekty widziałeś na skrzyni pewnej wywrotki u mnie. Nic się nie pogryzło.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości