Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aerograf a dętka ????
#1
Witam
Spotkałem się kiedyś z formą napędzania aerografu przy pomocy dętki samochodowej, i tu się rodzi moje pytanie. Jak wmontować kabel (na zdjęciu) od aero w dętke (trzeba mieć coś na zasadzię złączki, adaptera ??)

Nie mam jeszcze żadnej dętki na której bym mógł sprawdzić, ale za to mam pod nosem 2 stacje benzynowe na których mógłbym "nabijać" paliwko do aero. Jeżeli ktoś się tak bawi to proszę o jakieś konstruktywne rady i informacje o wadach i zaletach.
Dziekuję i Pozdrawiam

[Obrazek: 958bac46b62cdb21.jpg]
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Największą wadą jest na 100% zmiana ciśnienia. Im mniej powietrza w dętce tym mniejsza siła wypychania, więc nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie, ale nigdy nie testowalem Wink
Odpowiedz
#3
To jest tak samo jak z butlą ze sprężonym powietrzem, tylko tyle lepiej z dętką że w przeciwieństwie do butli jest za free, i możesz końcówke docisnąć. Tak mi się wydaje
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
Butla ma tą zaletę że zazwyczaj jest w niej reduktor - pozwala na utrzymanie w miarę stałego ciśnienia dopóki jest w niej jeszcze trochę powietrza.
Nabicie 6l sprężonego powietrza kosztuje 9pln więc nie wiem czy to wygórowana cena a starczy na kilkanaście malowań i i w razie "W" możesz do niej aparat powietrzny podłączyć :wink:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#5
Krzysiek o jakim nabijaniu mówisz ??? Nie słyszałem nigdy o czymś takim.
Póki co mam taką butlę ze sprężonym powietrzem ale jest to dosyć droga zabawa, a nie stać mnie na kompresor w tym roku.
[Obrazek: 916070b484033bc1.jpg]
Nie chce palnąć głópoty nie śmiejscie się, te power packi można nabijać czy masz na myśli coś innego.
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
Kupujesz butlę na sprężone powietrze - 3 lub 6 litrów - coś jak butla do nurkowania to wygląda. Koszt używanej to około 80-100pln, dla mnie się kalkulowało taką nabyć bo strzelam z wiatrówek PCP (między innymi - ale te na sprężone powietrze taniej wychodzi niż na CO2) i mogę piec dwie kiełbaski na jednym ognisku. Biorąc pod uwagę koszt butli i jej nabicia wychodzi zdecydowanie taniej niż kompresor ale na krótką metę jeśli miałbyś używać jej tylko do malowania...
Poza tym gdzieś na forum był już temat jak małym kosztem zrobić sobie kompresor własnym sumptem - chłopaki pisali coś o użyciu agregatu od lodówki, myślę że to też jakieś rozwiązanie ale nie jestem w stanie powiedzieć ci jak to się sprawdza - musiałbyś zapytać kogoś kto używał już takiego sprzętu.
PZDR
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#7
Ciekawa sprawa ale do tego jeszcze trzeba mieć jakąś specialną przejsciówkę, prawda mógłbym zamieścicć foto jak wygląda to u Ciebie ??
Takie wyjście byłoby dla mnie najlepsze :grin:
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Można kupić adapter do przewodu ciśnieniowego - szybkozłączka kosztuje około 15zł. To tylko kwestia dobrania odpowiedniej średnicy.

Pokazałbym ci jak to wygląda ale tą butlę i przewody do niej mam w Olecku i nie mam możliwości zrobienia zrobienia zdjęć Confusedad:
Może za kilka dni to zrobię.
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [P] aerograf + mini konpresor kuno01 5 3,879 30-10-2014, 11:17
Ostatni post: Grzegorz1982
  Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto? Elczupakabra 5 3,927 10-09-2014, 10:27
Ostatni post: Arturo
  aerograf DU-132K (TG-132K) vs TG-180 - proszę o pomoc w wyborze. raziel79 22 10,867 05-12-2012, 10:47
Ostatni post: raziel79
  Aerograf: AD-7707, AD-7790, EW-181, EW-770 Koktailowy 7 6,794 19-05-2011, 03:14
Ostatni post: Koktailowy
  Aerograf Antonov26 3 2,656 23-03-2011, 10:06
Ostatni post: Tap-Chan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości