Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Wiśnicz z GPM
#1
Witam wszystkich forumowiczów

Jakiś czas minął od mojego zarejestrowania się na tym forum i przyszedł czas pochwalenia się swoimi dokonaniami - w dziale dla początkujących - bo tak się poniekąd w temacie klejenia czuję.

Przedstawiam moje najświeższe "dziecko": zamek Nowy Wiśnicz wydawnictwa GPM. Temat rewelacyjny, chociaż do najłatwiejszych - moim zdaniem - nie należy. Zawdzięcza to głównie skomplikowanej architekturze i szczegółowej wycinance, ale niestety również niedociągnięciach projektu. Trudno też nie wspomnieć, że na ostateczny kształt wpłynął mój brak doświadczenia i - jednak - wystarczających umiejętności.

Ostatecznie: klejenie tego zamku to czysta przyjemność.

Poniżej zamieszczam zdjęcia oczekując komentarzy.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa

[Obrazek: 87762dc67e4b2f5am.jpg]
[Obrazek: da44e7efd684a5e4m.jpg]
[Obrazek: db2594041725f548m.jpg]
[Obrazek: 7612ef7cc0fa3e14.jpg]
[Obrazek: 5268fa6e672657c8.jpg]
[Obrazek: 96d45f09fb1c12d1.jpg]
Ewa
Odpowiedz
#2
Niezłe wrażenie robi ten hmmm, model? Intertesuje mnie niezmiernie jakiej ten zamek jest wielkości po sklejeniu
w budowie Jagdpanzer IV/70 1:72
wstrzymane Tiger Ausf. H1, T-34T
ukończone CHWAT, Ławoczkin Ła-7, THV Galatea
Odpowiedz
#3
A mnie się podoba :grin: , nawet bardzo Confusedmile: . Dołączam się do pytania Grzecha o wielkość modelu. Można prosić o zdjęcie z przedmiotem porównawczym np. pudełko zapałek?
Jednocześnie ciekawi mnie czemu kobiety sklejają głównie modele budynków?
Odpowiedz
#4
podziwiam i bardzo mi sie podoba Twoje dzieło. Jakie niedociągnięcia dojrzałem to nawet i wyjadaczom kartonu sie zdarza. Tak ze bardzo podziwiam. A zameczek niczego sobie bardzo fajny tez myślę aby sobie taki sprawić i rzeczywiście temat nie jest łatwy. I dlatego Cię podziwiam.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#5
Cytat:Jednocześnie ciekawi mnie czemu kobiety sklejają głównie modele budynków?

Mnie też to BARDZO ciekawi, dlaczego każda budowla jaką widziałem była wykonania kobiety :mrgreen:

A co do zameczku to wygląda ładnie Cool


Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Witam
nie wiem dlaczego kobiety kleją budowle (pomijając fakt, że kobiet-modelarek chyba jednak nie ma za dużo). Ja je kleję bo mnie to kręci, a jakoś nie wyobrażam sobie siebie nad samolotem, czy czymś takim (wyjątkiem jest infrastruktura kolejowa).

Podstawa modela może być wielkości formatu A3. Zamek jest fajny, bo ma mnóstwo przybudówek i wieżyczek, i na tyle interesujący, że zamierzam się wybrać osobiście do Nowego Wiśnicza.

Zdjęcia porównawcze niebawem.

Pozdrawiam
Ewa
Ewa
Odpowiedz
#7
PS. No i oczywiście dziękuję za wszystkie ciepłe słowa pod swoim adresemSmile
Ewa
Odpowiedz
#8
Cytat:(...) a jakoś nie wyobrażam sobie siebie nad samolotem, czy czymś takim (wyjątkiem jest infrastruktura kolejowa).

Jakbym słyszał moją żonę Wink
Jak już ją prawię przekonałem do sklejenia czegoś to usłyszałem że:
-> nie może to być nic wojskowego;
-> kolej, ładowarki czy inne ciężarówki już prędzej ale to dla niej za techniczne

nic, będę musiał spróbować skusić ją na makietę budynków Wink


A co do modelu to bardzo mi się podoba. Ale żeby nie ograniczać się tylko do mało Achów i Ochów Wink nie myślałaś nad uplastycznieniem okien? Np. tak jak to robił necronomicon TU ? Dłubania byłoby pewnie masa bo okien dużo, ale efekt końcowy mógł by być tego warty.
Pozdrawiam
Grzesiek
Odpowiedz
#9
Ale ja lubię techniczne rzeczy - budowle są dla mnie właśnie techniczne. Z samolotami jest tak, że po pierwsze primoWink - temat jest mi zupełnie obojętny, a po drugie - zbyt szczegółowy. I tu dochodzimy do sedna: pewnie że myślałam nad tymi okienkami. I nawet się przymierzałam. Za wysokie progi jednak - na razie - na takie wyczyny przy moich umiejętnościach, więc zdecydowałam się na sklejenie tego tak, jak zostało zaprojektowane. Sprawa była tym trudniejsza, że w niektórych momentach naprawdę "rzeźbiłam" by dopasować do siebie elementy. Smile

Widząc po za tym, jak kleją (w sensie: rewelacyjnie) samoloty inni - jeszcze długo mi to nie będzie "groziło" Big Grin

Wycinankę mimo wszystko polecam.

Pozdrawiam
Ewa
Ewa
Odpowiedz
#10
Bardzo ciekawy model i znakomicie wykonany, powinnaś być z siebie dumna!

Odnośnie zagadnień "klejonych" przez Koleżanki-modelarki, to wydaje mi się, że gdyby udowodnić i wydać model samolotów (niekoniecznie wojskowych) z paniami za sterami, to temat te byłby na pewno przez nie poruszany. Na pewno są na świecie słynne maszyny pilotowane przez mało znane kobiety. Pani Ewo i Koledzy, nie myślicie podobnie?
Odpowiedz
#11
Siemanos.

No, no Pani Koleżanko Smile Bardzo ładny model architektoniczny wyszedł spod Twoich paluszków. Baaardzo mi się podoba. Osobiście wcale nie uważam, że galeria Twojego Wiśnicza powinna być w dziale dla początkujących. Gdybyś tylko wyraziła zezwolenie to z nieskrywaną przyjemnością przerzucę do głównego działu Galerii. Myślę, że w tym miejscu Koledzy mnie poprą ??

Co do modeli architektonicznych to mógłbym wszystkich zapewnić, że wcale nie są prostsze od pozostałych. Te również mogą być bardzo skomplikowane i również potrafią dać w kość.

Ewo, co następne ?? Może zdecydujesz sie na coś z Modelika ?? Ostatnio zrobiłem sporo zdjęć Kościoła w Szczecinie-Pomorzanach ... model nie wydaje się jakoś strasznie skomplikowany, a budowla sama w sobie dość ładna i można się nieźle pobawić ...
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#12
Witam, witam
i cieszę się że model się podoba.
Czarku, pewnie że nie mam nic przeciwko przenosinom - będzie to dla mnie pewnego rodzaju nobilitacja. Tym bardziej, że jest to mój (ukończony) drugi model w życiu. I głównie dzięki doskonałemu "nauczycielowi" i jego podpowiedziom zawdzięcza swoją jakość wykonania.

Poniżej zdjęcia z pudełkiem od zapałek - zgodnie z obietnicą.

Dorzucę jeszcze trzy grosze do dyskusji o kobietach i modelach: moim następnym modelem będzie USS Los Angeles od Answera, a następnie Baranów Sandomierski od GPMu. A potem niewykluczone że kościół ze Szczecina - dzięki za podpowiedź.
Mam też nadzieję, że do tego czasu uda mi się zaprojektować wycinankę do budybku, który mnie strasznie kręci architektonicznie: kościół św. Jana na Malcie w Poznaniu.

Tymczasem pozdrawiam serdecznie
Ewa
[Obrazek: 0f9496af59706f6a.jpg]
[Obrazek: 5118606be83bfe17.jpg]
[Obrazek: 2a9d14e05f8c779a.jpg]
Ewa
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy P51D "Cripes A'Mighty" Modelart 1/32 milenio3 9 5,602 28-09-2007, 10:23
Ostatni post: gacek9003

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości