Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bf-109 G2 (Orlik)
#1
Witam!

W ostatnich miesiącach niewiele udzielałem się na forum. Bynajmniej nie dlatego, że nie kleiłem… raczej nie miałem czego pokazywać. Pewne problemy (nazwijmy to życiowe) przełożyły się na modelarstwo. Pociąłem, pogniotłem, nie dokończyłem i zniszczyłem ładny stosik modeli (chyba z 12 sztuk) :oops: . Same samoloty! Ale w końcu się zaparłem i przełamałem, czego efekt chcę Wam pokazać.

Bf 109 G2 z Orlika to model, na którym testowałem różne techniki: glutowanie, wygniatanie lotek (klap?), ślady eksploatacji (model w oryginale jest „czysty”). Nie wszystko mi wyszło tak, jakby się chciało :ble: , ale sądzę, że jest to jakiś krok do przodu. Sam fakt skończenia modelu niesie ulgę... Czy mogę z nadzieją patrzeć w swoją lotniczą przygodę :???: ? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam!

Dodam tylko, że relacji z budowy nie zakładałem, bo nie lubię ich przerywać. A miecz Damoklesa wisiał nad tym modelem przez cały czas… :twisted:

Dość gadania
Zapraszam do obejrzenia galerii i komentarzy!


[Obrazek: fcd43afa2b6c07e2m.jpg] [Obrazek: 295d1a3f20833b2am.jpg] [Obrazek: 7d23ef2c985d336dm.jpg] [Obrazek: 13629bbd76903014m.jpg]

[Obrazek: 14b55197d413a43bm.jpg] [Obrazek: fd11181f54d8d783m.jpg] [Obrazek: 0e9144e59328a345m.jpg] [Obrazek: 805413aab3fdb7f9m.jpg]

[Obrazek: a2bb8436b6f32a4cm.jpg] [Obrazek: e62eecc1e9a49620m.jpg] [Obrazek: 8d3e5ed0e1d1a9e4m.jpg] [Obrazek: 0e3c63aff641eff4m.jpg]

[Obrazek: e6ffdde0362b9a57m.jpg] [Obrazek: aa0a60578680513cm.jpg] [Obrazek: 66af183267fc48adm.jpg] [Obrazek: 039f4b5b6de8ff49m.jpg]

[Obrazek: 43c335f421f6f75am.jpg]


Pozdrawiam

Arovist
Odpowiedz
#2
Gratuluję ukończenia modelu! Świetna robota!
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#3
To dobrze Arovist, że się przełamałeś i zaparłeś :mrgreen:

Samolot się podoba.
Co do śladów eksploatacji, to okopcenia wyszły w miarę ok, a przetarcia farby trochę gorzej.
Tłoczenia na sterach wydają się gdzie niegdzie trochę za głębokie (prawy ster wysokości).

Gratulacje, kawał doskonałej modelarskiej roboty!

Załóż teraz jakąś relację, bo miło się patrzyło na Twoją pracę. :mrgreen:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#4
Fajna 109! Podoba mi się jej malowanie. A modelik wyszedł Ci fajniutko. Widać że przesadziłeś z gnieceniem (też tak miałem/mam) ale następnym razem na pewno zrobisz to bardziej subtelnie :-) Poza tym przy oglądaniu z metra odległości chyba to się już tak nie rzuca w oczy, a za to sygnalizuje że coś tam jest wypukłego - dlatego u siebie w ławoczkinie nie chciałem tego już poprawiać. Kołpak podmalowywałeś jakoś lub pastelowałeś? Fajnie wyszedł! No i na koniec: czym i ile razy lakierowałeś?

PS.: aha! No i: co następne? Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#5
Moje ulubione malowanie :mrgreen:
Najważniejsze jest to, że się przemogłeś i skończyłeś model mimo przeciwności... Model sam w sobie ma urok :lol: Świetnie wyszedł!

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#6
To i ja się przyłącze do gratulacji. Widzisz jednak się udaje tylko trzeba chcieć, a to że kilka gazetek przy tym ucierpiało to już drugorzędna sprawa. Najważniejsze że się udało
Odpowiedz
#7
A kuku :wink:

Dziwnym trafem cofnął mi się licznik postów i mam szansę się wypowiedzieć :mrgreen:.
Czynię więc to Arovist w twojej relacji.

Widziałem kiedyś ten model wykonany przez kolegę NicZtego. Miałem go w swoich łapkach i model zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie.
Twoje wykonanie ma wszelakie znamiona dobrego i dużą winą za odbiór obarczał bym kiepską jakość zdjęć. Zrób ty je kiedyś porządnie przy dziennym świetle, a okaże się że to całkiem inny model.
Ja tam żadnych rażących błędów nie widzę, coś tam na czubku kołpaka ratowałeś, kółka może takie mało realistyczne, ale to wszystko. Co do odprysków farby próbowałem je też zrobić i nie jest łatwo, a sfotografować to jest jeszcze gorzej.

Reasumując Cieszę się, że urozmaicasz swoją kolekcje modeli i czekam na kontynuacje lub nowa relację twojego autorstwa.

PS. Skasowałeś 12 modeli to musiało być chyba naprawdę nie za wesoło :vvv:
Mam nadzieje, że to już za tobą i widzisz znowu wschodzące słońce..


Edit: 21/05.
Miałem nie zabierać głosu, ale nie przesadzacie trochę z tym najeżdżaniem na Łukasza.
Troszkę nie bardzo ta postawa przystoi dobrym modelarzom :neutral: . Ja tam ze swoim wykonaniem, do pięt Ci Wojtek nie dorastam i sam miałem popsioczyć w swojej relacji, ale pokażę Wam coś co daje do myślenia.
Odpowiedz
#8
No proszę Arovist przełamał zły fart :grin: .
Podwójne gratulacje bo po pierwsze ukończyłeś na wysokim poziomie model samolotu, a po drugie to model był autorstwa uznanego projektanta Cool . Jesteś lepszy od mnie bo skleiłeś "Fuczka", a ja jeszcze nie :mrgreen: .
Odpowiedz
#9
Ja także gratuluje ukończenia "modelu" Smile. A co do wypowiedzi Cevy, to chociaż się jeszcze nie znamy, to jak się już poznamy, to stawiam browara Smile hehe :mrgreen:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona wcześniej zdobytym doświadczeniem."
Odpowiedz
#10
Arovist, jak ja się cieszę z tej galeryjki!! :-D Fajnie, że wreszcie udało Ci się ukończyć jakiś model, szczególnie się cieszę że to latadło a nie kolejna łajba ;-) Mam nadzieję że będziesz nas uraczał częściej tego rodzaju niespodziankami :-)

Przyłączam się także do słów Piterskiego. Oby zła passa, nie tylko ta modelarska, przeminęła bo jakoś brak mi na forum Twoich relacji :-)

Pozdrawiam i gratuluję!!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#11
Dzięki chłopaki za miłe słowa i krytykę (też miłą )

Co do śladów eksploatacji, to był to mój pierwszy raz. Ja również jestem bardziej zadowolony z okopcenia i odprysków na rurach wydechowych niż ze zdartej farby na skrzydłach. Nagniecenia również robiłem po raz pierwszy i wiem, że nie jest idealnie, ale przynajmniej zacząłem kapować o co chodzi. Przydała by się jakaś dokumentacja, bo głębokość wgnieceń na lotkach była robiona na czuja.

Modelu nie lakierowałem. W trakcie budowy zostałem przez własną głupotę/lenistwo zmuszony do nasączenia modelu rzadkim SG (2-3 warstwy - stad połysk modelu) i przecierania niedokładności drobnym papierem ściernym. Tak samo było z kołpakiem i wlotem powietrza (to "coś" po lewej stronie kadłuba przed kabiną). Potem poszły w ruch farbki. I - że tak powiem - liznąłem o co chodzi w metodzie glutowania!

Co do pasteli, to na razie nie wiem co to jest Confusedhock: , ale myślę, że warto się dowiedzieć.

Zdaję sobie sprawę, że fotki nie są dobrej jakości. Z tego "aparatu" nie da się wyciągnąć więcej, a póki co nie mam od kogo pożyczyć... Jak dostanę do fotki podmienię na lepsze. Co do kółek to będę się bronił - zrobiłem je zgodnie z instrukcją, musiałem jedynie dorobić felgi we własnym zakresie (oryginały się zapodziały).

Teraz mam nadzieję wystartować z relacją, a raczej powrócić do zaczętego Macchiego. Ostatni tydzień trochę wyjaśnił i jakoś raźniej patrzę w przyszłość Confusedmile: .

Cieszę się, że model (jako-tako) się podoba i wywołał konstruktywną krytykę.
Jeszcze raz wielkie dzięki za budujące wpisy oraz za słowa wsparcia. :mrgreen:

Pozdrawiam
Arovist
Odpowiedz
#12
Arovist, aparat jest OK! Pokombinuj z oświetleniem żeby wyeliminować cienie - rób zdjęcie z tej samej strony co oświetlasz, nie przy bocznym oświetleniu lub pod światło. Popstrykaj i zapodawaj lepsze fotki!

Pisałeś że nie lakierowałeś, a połysk 109 zawdzięcza SG - nie miałeś problemu z zabielaniem ?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#13
Zdjęcia sa badziewne - to co tu pokazałem to fotki po rozjasnianiu i wyostrzaniu w Picasa 2. bez tego w ogóle nie byłoby nic widać. Zresztą, porównaj powyższe fotki ze zdjęciami na przykład z Saumareza - http://www.papermodels.pl/topics1/r-nisz...398,45.htm

Z zabielaniem, tzn. z czym??
Odpowiedz
#14
Łukasz, modelik wyszedł ci zajefajnie, a sama kolorystyka tego wydania jest ekstra, piękne malowanie nie ma co. Aro mam nadzieję że pokażesz w końcu jakąś relację od początku do końca, jakoś tak bez twoich relacji smutnawo :wink: . Jeszcze raz gratki za tego mesia, naprawdę świetna robota.
Czołgista!
Odpowiedz
#15
Łukasz cieszę się niezmiernie że udało ci się przełamać złą passę.
Całkiem nieźle wyszedł Ci ten messerek, przyłączam się do gratulacji!!!
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#16
Jeszcze raz dzięki!!! Confusedmile:

Obiecuję, że jak wrócę z objazdu w jednym kawałku to zacznę wytrwale pracować nad klejeniem... i pojawią się w końcu relacje! Możecie trzymać mnie za słowo!
PDT_Armataz_01_36
Pozdrawiam!
Arovist
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BŻ-1 Gil; Orlik; 1:33 kilek15 5 1,041 30-08-2023, 07:44
Ostatni post: yogi
  Aerosanie NKL 16/42 1/25 Orlik 3/12 krys 4 1,065 12-07-2023, 12:12
Ostatni post: krys
  [G] Panther ausf.G Befehlswagen wyd. Orlik Kejmykos 1 2,034 27-06-2022, 03:35
Ostatni post: Tommy T.B.
  [G] Staliniec S-60 (Orlik, 3/2019) ediacz 10 4,251 08-07-2021, 09:50
Ostatni post: grek
  Corsair F4U-5NL skala 1:50 wydawnictwo Orlik pulpetto 1 2,016 09-05-2021, 10:02
Ostatni post: Winek
  Diema DS-12 Orlik 4/2017 grek 3 2,868 01-05-2021, 10:53
Ostatni post: grek
  [G] Bobcat 331 - Orlik ppflcn 0 1,979 04-08-2020, 02:18
Ostatni post: ppflcn
  Jelcz M11, Orlik, 1-43, w wykonaniu Michała Tomasz K 3 2,605 07-05-2020, 07:17
Ostatni post: Lesio73
  [G] Tarpan 233S OSP Strzelce Opolskie Orlik 1:43 perfidniak 6 3,753 11-09-2019, 04:19
Ostatni post: perfidniak
  [G] IAR 80 Orlik Bartko28 4 3,053 25-02-2019, 09:42
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości