Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
He-112 od "aliantów" ze wschodu
#1
Witam.
Chciałem przedstawić model sklejony z jakiegoś rosyjskiego lub ukraińskiego wydawnictwa, którego nazwy nie potrafię przytoczyć.
Model przedstawia samolot He-112 B w wersji rumuńskiej. Sklejało się go w miarę przyjemnie, jedyne problemy pojawiły sie przy przedniej części kadłuba i w okolicach wnęk podwozia, ale nic to z czym nie można by było sobie poradzić. A wyszło jak wyszło, widać na zdjęciach. Reszta pasował idealnie.
A teraz pora na fotki:

[Obrazek: 450417c6448711c8m.jpg][Obrazek: a29564d6033a784dm.jpg]

[Obrazek: 4a8fb08ab3f82c19m.jpg][Obrazek: 16cc05500a4313ecm.jpg]

[Obrazek: 8f9620277d0fc403m.jpg][Obrazek: 17cc278819ac4eb0m.jpg]

[Obrazek: ec89a6d14415d294m.jpg][Obrazek: 1b6652d245094c15m.jpg]

[Obrazek: e3d605efdd7a4124m.jpg][Obrazek: 21789c6a67662d62m.jpg]

Kilka fotek na razie nielicznej "rodzinki"

[Obrazek: da1723907ce381a8m.jpg][Obrazek: f706114fea1efd42m.jpg]

I coś specjalnie dla "zboczucha" Uriego, któremu również chciałem podziękować za okazaną pomoc przy robieniu zdjęć:

[Obrazek: 518e5d56801baa03m.jpg][Obrazek: 7f3c8324673bfbdam.jpg]

Dziękuję wszystkim za obejrzenie galerii.
Do zobaczenia, w mam nadzieję, następnej
Pozdrawiam.
Model kleję dlatego, że lubię, nie dlatego, że potrafię...
Odpowiedz
#2
Jak dobrze kojarzę to to wydawnictwo nazywa się ORIEŁ Big Grin

Cytat:Dziękuję wszystkim za obejrzenie galerii.
Do zobaczenia, w mam nadzieję, następne

Ty nam tu kolego nie mydlij oczy galeriami tylko wstawiaj biegusiem jakąś relację.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#3
uri, masz coś wspólnego z ww wydawnictwem? ;-)

A co do modeli - miło zobaczyć świeży temat! Pozdrawiam i czekam na jakąś relację!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Fajna paskuda i jak się nie mylę to na razie ( bo jeszcze jeden się robi/drukuje ) ostatni model z dostępnych samolotów w malowaniu rumuńskim.
Rzuca mi się w oczy skos skrzydeł do tyłu i odciśnięty szkielet , czy to wina zdjęć czy inny powód?

Ja też czekam na relację :razz: .
Odpowiedz
#5
Witam.
Dziękuję wszystkim za odwiedzenie mojej galerii.

Cytat:Rzuca mi się w oczy skos skrzydeł do tyłu i odciśnięty szkielet , czy to wina zdjęć czy inny powód?

Co do skosu skrzydeł to tak były zaprojektowane, tak jakby pomniejszona wersja skrzydeł od He-111, a odciśnięte żebra na nich to, niestety, działanie moich niezgrabnych i grubych paluchów :oops:

Możesz kolego Ceva napisać coś więcej o tym nowym Rumunie? Strasznie zaostrzyłeś mi apetyt.

Pozdrawiam.
Model kleję dlatego, że lubię, nie dlatego, że potrafię...
Odpowiedz
#6
Cytat:Możesz kolego Ceva napisać coś więcej o tym nowym Rumunie? Strasznie zaostrzyłeś mi apetyt.
Oczywiście to jest mowa o skali 1:33. Marek Pacyński przemalował swoją Czaplę i czeka ona na wydanie w Answerze.
A co do skali 1:50 ( albo 1:48 ) to z tego co widziałem były wydane dwie P-11 w rumuńskim malowaniu jako dodatek do Kartonowego Fana.
Odpowiedz
#7
Kolego Ceva lejesz miód na moje serce.
Widziałem te P-11 z KF, moim zdaniem są dobre do nauki sklejania, a poza tym urządza mnie tylko jedyna słuszna skala, czyli 1:33.
Nie wiem czemu ale straszniaście mnie sie podobają oznakowania na rumuńskich samolotach. Po nocach mi sie śni P-11 p. Mistewicza w ich barwach. tak samo jak Hurraś, Ju-87 i Bf-109. Ale to tylko fantazja.
Pozdrawiam.
Model kleję dlatego, że lubię, nie dlatego, że potrafię...
Odpowiedz
#8
Witam Kolegę :-)

Mimo że jakos rumuńskie samoloty (a właściwie rumuńskie malowanie) nie należy do moich faworytów to jakoś te dwie "paskudy" całkiem ładnie się prezentują :-) Gratuluję wykonania i doboru tematu :-) Przyłączam się do prośby o relacyjkę, może z jakiegos Messerka? :-)

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości