Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o Stug 40 Ausf. G z fly model
#1
Witam mam pytanko ja wygląda z wiernością tego modelu w porównaniu z orginałem .
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#2
To jest podobno dokładnie ten sam projekt co w Modeliku a z tego co słyszałem ten modelikowy jest całkiem sensowny ;-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#3
Czegoś tu nie rozumiem, przecież Modelik nie ma w ofercie Stuga 40, albo ja o tym nie wiem i z tego co wiem to niema innego wydania tego pojazdu poza Fly modelem :???:
Ja posiadam tego Stuga ale go nie robiłem, ma trochę dziwne malowanie i jest dość prosty ale ogólnie robi dobre wrażenie :grin:
Odpowiedz
#4
Autorem obu jest pan Waldemar Rychard. StuG z Modelika w porównaniu z tym z Fly'a ma jedynie zmienione zawieszenie (StuG IV miał z PzIV, StuG 40 z PzIII), przesunięte stanowisko kierowcy przed główną nadbudowę kadłuba i zmienione jarzmo działa (na "świński ryj"). Sama bryła jest taka sama :-) Poza tym z tego co pamiętam zmiany były raczej kosmetyczne.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#5
Dobrze Piter mówisz, modelik nie wydał StuGa 40, jest jeszcze oprócz FLYowskiego wydany przez GPM.
Czołgista!
Odpowiedz
#6
A czym się różni Stug 40 od Stug III? Czy to była nazwa używana zamiennie?
W produkcji: ...
G: Galerie
Odpowiedz
#7
No własnie nie do końca - Stug 40 jest wersją rozwojową Stuga III.
Pojazd ten powstał na podwoziu Pzkw III F, ale w pierwszych wersjach (jako StuG III A - F) z armatą krótkolufową 75 mm.
Natomiast oznaczenie StuG 40 pojazdy otrzymały od wersji rozwojowej G, która już miała "na pokładzie" armatę długolufową (długość lufy 48 kalibrów - wczesniejsza wersja F otrzymała lufę o długości 42 kalibry). Poza tym budowane były na podwoziu nowocześniejszej wersji PZ III, tj. wersji M.
A poza tym StuGa 40 kalsyfikowano juz jako niszczyciela czołgów, a nie działo samobieżne.
To tak najbardziej w skrócie o tych dwóch modelach.
Odpowiedz
#8
Przepraszam za moja że tak powiem dociekliwość :oops: troszke nie sprecyzowałem. Jest jeszcze StugIII Ausf. G z armata dlugolufową - a czym on się różni od Stug40? Jeśli dobrze rozumiem StugIII Ausf. G nazywano działem samobieżnym a Stug40 już niszczycielem czołgów?
W produkcji: ...
G: Galerie
Odpowiedz
#9
StuG III ausf. G to jest już właśnie StuG40.
Zmieniono nazewnictwo prawdopodobnie ze względu na zmianę armaty oraz podwozia pojazdu.
Odpowiedz
#10
Jest jeszcze drobna różnica pomiędzy Stugiem III łącznie z wersją F, a Stugiem III ausf. G i 40 ta ostatnia wersja miała podwyższony tył przedziału bojowego, po prostu górne płyty pancerza zostały ułożone poziomo, a nie jak we wcześniejszych modelach opadały ku tyłowi.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejne pytanie świeżaka ? Fasol84 6 636 09-01-2024, 06:24
Ostatni post: skarczew
  Pytanie do modelarzy kolejowych (ale nie tylko). harkonnen 3 2,046 09-07-2022, 08:09
Ostatni post: łosiu
  [P] Dziurkować czy nie? - oto jest pytanie Bialy 6 3,628 14-09-2020, 02:56
Ostatni post: Jaroslav
  Model kartonowy z wręgami i "pudełkami" jak to spasować? ssokolow 3 2,725 14-03-2020, 11:00
Ostatni post: Lukee
  PZL P 37B Łoś od Fly Model niegodziwy 3 2,852 12-10-2018, 09:33
Ostatni post: Andrzej Px48
  [P] Free Model MIRAGE III C 1:30 xoxsc 3 3,496 04-03-2016, 02:04
Ostatni post: GTiStyle
  Model silnika do t34/ 85 ???? gmeracz 0 2,362 05-02-2016, 04:55
Ostatni post: gmeracz
  [pytanie] ijn Nachi Angraf model piotr74 5 4,380 04-02-2016, 01:19
Ostatni post: piotr74
  [Pytanie] PZL-130 TC II "Orlik" z Orlika Gonzo 0 2,212 13-04-2015, 08:08
Ostatni post: Gonzo
  [Pytanie/Galeria] podstawka do modeli Gonzo 7 4,919 29-01-2015, 09:01
Ostatni post: Gonzo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości