Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeskalowywanie
#1
Witam

Chciałbym zapytać fachowców głównie tych którzy zajmują sie projektowaniem modeli, w jaki sposób przeskalować element normalnych wymiarów np.(element o wysokości 170 cm) na taki aby w skali 1:25 wyglądał tak jak trzeba. Dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Poprostu dzielisz wymiar "tego czegoś" przez skale. Np. 170 cm w 1:25 = 170cm : 25 = 6,8
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#3
A jeżeli dany obiekt S-F nie istnieje w 1:1 to co trzeba robić jak ma tylko wymiary modelu?
Odpowiedz
#4
Nie jestem wielkim matematykiem ale ja zrobił bym to tak:

Mam model w skali 1:16. Powiedzmy że "coś" ma 1cm. Mnoże to "coś" x 16 (czyli tą skale) i mam 16cm czyli wielkość rzeczywistą. Nastepnie te 16 cm dziele przez nową skale np. 1:72 (16 cm / 72 = 0,222 cm) i gotowe.
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#5
Cytat:Nie jestem wielkim matematykiem ale ja zrobił bym to tak:

Mam model w skali 1:16...


No to może żeby zbyt wiele nie czarować podziel to swoje 72/16 i wyjdzie współczynnik 4,5 czyli model w skali 1:72 jest 4,5 raza mniejszy od modelu w skali 1:16 czyli wszystkie wymiary z modelu 1:16 wystarczy teraz dzielić przez ten współczynnik 4,5 z pominięciem wracania do wymiarów rzeczywistych naszego modelu :grin: Na Twoim przykładzie wygląda to tak:

model w skali 1:16 ma jakiś wymiar równy 1cm a więc:

1cm/4,5=0,222

czyli ten sam element w skali 1:72 będzie miał 0,222cm

Ja już robiłem te przeliczenia ze skali 1:35 (monografie) do 1:144 i bardzo szybko i przyjemnie można sobie zwymiarować model w nowej skali :mrgreen:

FIN PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości