Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] CHEVROLET MONTE CARLO SS 1:18
#1
Witam!
Jest to moja pierwsza relacja na tym forum, więc witam wszystkich i zapraszam do zerknięcia na relację z budowy tego auta. Jego budowa chodziła mi od dawna po głowie ze względu na nietypową skalę oraz dość bogate wnętrze, co jest bardzo rzadkie w modelach z internetu. Sam model jest dość prosty, jeśli się wykorzystuje tylko części dostępne w opracowaniu, ale instrukcja obrazkowa pokazuje sporo dodatkowych elementów. Starałem się je, w miarę swoich możliwości, wszystkie uwzględnić, choć niektóre są słabo widoczne.Link do modelu.
Po tym przydługim wstępie Wink czas na zdjęcia:

[Obrazek: c601c91fdc035219m.jpg] [Obrazek: 592c7cce45521f3fm.jpg]

Na pierwszych dwóch prezentuję sposób w jaki wzmocniłem wszystkie pudełka w tym modelu. Lepiej wywalić sklejki i zastosować tekturę ze względu na zamocowanie kół oraz większą sztywność płyty podłogowej, która jest dużym elementem.

[Obrazek: fce8344ef3afce00m.jpg] [Obrazek: 2e63aa9384eed745m.jpg] [Obrazek: dcf1e3a74a45aafbm.jpg] [Obrazek: 9d656aa38189fe73m.jpg] [Obrazek: de7865b7113ae98dm.jpg] [Obrazek: 244c59f81f499071m.jpg] [Obrazek: 618123cbc7a3ea4fm.jpg]

Wszystkie detale kokpitu w mojej wizji artystycznej Wink Niektóre elementy nie były praktycznie widoczne w instrukcji. Inne nie były zbyt wyraźne. Możecie porównać sobie z instrukcją i zobaczyć jak mi poszło.

[Obrazek: c0719b6895c01bbbm.jpg] [Obrazek: 4661af20d118f48am.jpg]

Zdjęcia całości. Na razie trochę ubogo, ale jak się dostawi klatkę bezpieczeństwa, którą mam już pomalowaną pomalowaną, to zaczyna się robić ciasno Wink

[Obrazek: d3ac33be0f14d250m.jpg]

Klatka ma trochę inny kształt niż ta w instrukcji na zdjęciu :/ Wszystkie szablony zrobiłem zgodnie z instrukcją i nie mam pojęcia co może być nie tak. Mam tylko nadzieję, że nie wyskoczy mi jakiś zonk przy montażu karoserii. Same części kartonowe też mają pewne błędy, ale nic, z czym nie można sobie poradzić.
To by było na tyle dzisiaj. Aktualnie wykańczam klatkę różnymi drobiazgami i wziąłem na warsztat koła.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Bajka, super to wychodzi. Chyba trzeba bedzie sobie go zapodac i postawic obok Vipera z Burago.

pozdro
Odpowiedz
#3
Piękny. Zwłaszcza w środku. Patrząc na niektóre relacje, przestaję wierzyć, że sklejacie modele kartonowe Confusedmile:
Ale mam pytanie: z czego zrobiłes klatkę?
Odpowiedz
#4
Zapowiada się następny super pojazd :milbravo:

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#5
Nie ma to co prawda skrzydeł ale nie będę ukrywał że podoba mi się to Twoje "jeździdełko" Confusedhock: Bardzo ładnie to wszystko wygląda :milbravo:
Czekam na kolejne odsłony tej interesującej relacji :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#6
Cieszę się, że model się na razie podoba :lol: Zobaczymy co będzie przy pasowaniu karoserii:wink:
The Stig: Klatka bezpieczeństwa wykonana jest z drutu w izolacji. Miał on dokładnie 3 milimetry średnicy. Sklejone SG i połączenia zalane wikolem. Niestety zaszła jakaś reakcja chemiczna i te wikolowe imitacje spawów trochę się pokurczyły przy malowaniu :roll: -całość malowana farbami Model Master.
Pozdrawiam!
PS: Stig szatanem? Znając Clarksona to nie wykluczone :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz
#7
Witam!
Czas na kolejną porcję fotek Smile W czasie, gdy schła klatka bezpieczeństwa, powstawały koła. Śruby na nich miał imitować drut z izolacją. Stwierdziłem, że spróbuję zrobić normalne sześciokąty. Wyszły tak sobie :oops:

[Obrazek: 62a710b2d2be76f6m.jpg] [Obrazek: 90b9340413718a6em.jpg] [Obrazek: 2f8ab805141fc97cm.jpg] [Obrazek: cdd090bb76313564m.jpg]

Same koła są dobrze spasowane i trzeba docinać tylko jedną część-wnętrze felgi.
Wykończenie klatki zjadło mi sporo nerwów :evil: ze względu na mocowanie czarnych ochraniaczy na rurach. Wiązania zrobione są z cienkiego drucika, a ochraniacz z czarnego brystolu. Siatka poszła w miarę szybko-myślałem, że będzie trudniej.

[Obrazek: 4d34bbb47b39b263m.jpg] [Obrazek: 37e90da32cd1c34bm.jpg] [Obrazek: 00ba0cfd35261d2fm.jpg] [Obrazek: 735d92c689671798m.jpg]

Głównego lusterka nie ma w opracowaniu. Dorobiłem je samodzielnie na podstawie zdjęć z instrukcji. Po zamontowaniu wygląda to następująco:

[Obrazek: 0836a09de810356em.jpg] [Obrazek: d1b3dea237bb9117m.jpg] [Obrazek: 0c812668b5e820d0m.jpg] [Obrazek: 1058147ae74c59abm.jpg] [Obrazek: 811d62ec920958f8m.jpg] [Obrazek: fa2f6a3440ac2468m.jpg]

Po zamontowaniu klatki zaczyna się tam robić ciasno. Jak ten kierowca się tam wciska przez okno to ja nie wiem ;-) Tradycyjnie jeszcze dwie fotki całości.

[Obrazek: f6ca9cf18de3ac44m.jpg] [Obrazek: c8c1e045d8dd32b6m.jpg]

Zaczynam teraz karoserię. Bardzo jestem ciekaw czy będzie pasować do reszty!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#8
Cytat:PS: Stig szatanem? Znając Clarksona to nie wykluczone :lol: :lol: :lol:
Nie chodzi o to, czy Stig jest Rogatym, tylko czy ja nim jestem. Dzięki muzyce zyskałem sobie taki przydomek :twisted:
Odpowiedz
#9
Hejka Rafał...

podglądam Tą relację już dłuższy czas, bardzo podoba mi się Twoja praca nad tym modelem, jak na netowy modelik to wychodzi bardzo fajnie, rozwaliły mnie sróby na koła do Chebroleta :grin: normalnie masakra, bardzo fajne wnętrze Ci wyszło aż żal będzie wszystko zakrywać mało co będzie widać na zewnątrz z Twojej pracy..

Powodzenia w dalszej budowie czekam na dalsze postępy i aktualizacje...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#10
Witam!
Dzięki za miłe słowa, ale dziś nie będzie za ładnie. Pokażę Wam karoserię Chevroleta, na razie bez dodatków, bo ostatnio przez te problemy myślałem, że skończę z tym modelem. Postanowiłem jednak powalczyć, bo szkoda mi było włożonej w niego pracy. Na początek musiałem obniżyć klatkę bezpieczeństwa 3 [mm], czyli wywalić dolne druty. Skończyło się to oczywiście uszkodzeniem farby Sad Muszę to teraz jakoś zamalować, ale i tak nie wygląda to jak wcześniej:

[Obrazek: 99e90b2686b66166m.jpg]

Karoseria została wydrukowana na papierze fotograficznym i był to najgorszy błąd jaki popełniłem Sad Papier jest tak śliski, że potrafiły mi się rozklejać części sklejone SG!!! Naprawdę lepiej byłoby to wydrukować na zwykłym kartonie i polakierować. Efekty mojej pracy widać na fotkach. Jest sporo baboli, mimo że się starałem Sad Ocenę pozostawiam Wam, ale ja już nie będę raczej drukował modeli na papierze foto.

[Obrazek: 9f2e79bf6b929d59m.jpg] [Obrazek: ac48971d90b10ac8m.jpg] [Obrazek: 944e6327fb4c6c96m.jpg] [Obrazek: 56e3a67b4ec9eceam.jpg] [Obrazek: 8600763b8f7fb21em.jpg]

Większość błędów wynika z mojej niedokładności i nieostrożnego obchodzenia się z SG (tylna szyba Sad ). Wydaje mi się jednak, że maska nie jest zbyt dokładnie zaprojektowana, tak samo jak boczne ramy okien, z którymi to częściami miałem sporo problemów. Całość wygląda tak:

[Obrazek: a24deb464fc84ad1m.jpg] [Obrazek: 0b3b92433c9e45a1m.jpg] [Obrazek: 4ef145bdc02309cbm.jpg] [Obrazek: f0db170e2b7923dem.jpg] [Obrazek: 552748c792db846dm.jpg]

Mogło wyjść znacznie lepiej, ale ja więcej nie potrafię z tego modelu wycisnąć.
W kolejnym odcinku będzie walka z dopasowaniem karoserii do obrysu podwozia oraz reszta klamotów na budzie.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#11
Papier foto nie jest takim zlym pomyslem. Kwestja jest taka iz wydruk dobrze bylo by zaimpregnowac. Ja kiedys wydruki wizytowek na podobnym papierze impregnowalem dodatkowo werniksem w sprayu co by sie nie rozmazywalo.
Odpowiedz
#12
Cytat:Super to wygląda, naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem

Kiedyś gdzieś pisałem, że mój aparat robi całkiem ładne zdjęcia-model wygląda lepiej niż na zdjęciach :lol: Widzę, że dalej działa :wink: W rzeczywistości wcale nie wygląda to tak ładnie...

Co do papieru struna, to wydruk się nie rozmazuje pod warunkiem, że ma się suche ręce. Nie jest to jakiś problem. Problem z papierem foto jest taki, że jest on woskowany z drugiej strony, przez co ciężko się to skleja, a sam papier jest dość gruby i ciężki w formowaniu. Dla tego napisałem, że ja już raczej nie będę drukował na papierze foto.

Dzięki za opinie i pozdrawiam!
Odpowiedz
#13
Rafał Ż.,
nie bujaj ,aparat foto pokazuje faktyczny obiekt a nie pobożne życzenia.
Jest fajnie, troszkę tylko zachwiała się symetria budy. Dach lekko uciekł na lewo, ale w końcu na rajdy jeżdzą też auta po wypadku i naprawie.
Autko ładnie się prezentuje. A doświadczene zdobyte to też coś. Confusedmile:

Pozdro SZAD
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#14
Witam!
Przyszedł czas na osadzenie karoserii na podwoziu. Nie było łatwo, ale jakoś docinając i kombinując udało się to zgrać razem. Podszedłem do tego w ten sposób, że najpierw dopasowałem boki pomiędzy kołami. Następnie przód samochodu, a na koniec zostawiłem tył.

[Obrazek: c335da50c37cbdf5m.jpg] [Obrazek: caf15c1ade1298b4m.jpg] [Obrazek: cf9cdee66336a5e9m.jpg]

Na zdjęciach widać, że nie było jednak konieczne podcinanie tyłu. Po obniżeniu klatki bezpieczeństwa pewnie wszystko by pasowało :/ Na zdjęciu nr.2 widać, jak jest ustawiona karoseria względem podwozia, żeby to jakoś pasowało. Po założeniu karoserii okazało się, że widać całkiem sporo detali wnętrza Wink Mam nadzieję SZAD, że ostatnie zdjęcie w tej linijce przekona Cię o symetryczności budy, którą przed założeniem na podwozie można było dość swobodnie wyginać.

[Obrazek: 18fe647b0e8abd7fm.jpg] [Obrazek: ed042bfe1d6eeeafm.jpg] [Obrazek: 85f02a01a91557e8m.jpg] [Obrazek: 6db6d99c165043c2m.jpg] [Obrazek: 37770a0a3edbf70bm.jpg]

Rura dolotu powietrza do czegoś? zrobiona została z części giętkich słomek. Wyszła tak sobie, bo ciężko się ją formowało na tak krótkim odcinku. Mocowanie tylnego skrzydła ma nity zrobione ze szpilek. Wklejane były za pomocą SG, a łapane na taśmę bezbarwną, bo ciężko to było jakoś inaczej złapać.
Na koniec zdjęcie całości-mimo przebojów z karoserią, to chyba całkiem nieźle to wygląda Smile Przynajmniej ja nabrałem znów serca do tego modelu.

[Obrazek: 655de76c9c82c85bm.jpg] [Obrazek: 97e8933f366bafbfm.jpg] [Obrazek: 1d4ef4f55b6823b0m.jpg]

Następne zdjęcia będą już z sesji końcowej.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#15
Późno lepiej niż wcale - mój maniakowaty motoryzacyjnie młodszy brat mocno zaślinił się ze szczęścia, patrząc na klatkę bezpieczeństwa, choć pewnie jako przyszły konstruktor zmieniłby wiele w projekcie (olryginalnym).

Może niedokładności trzeba było zlikwodować metodą glutowania i szlifu? Choć w takim przypadku nie chciałbym retuszować tego modelu... strach bierze (chyba ze masz wodne kalkomanie) :mrgreen:

Ogólnie projekt bardzo ciekawy i czekam na efekty końcowe!

Nie masz przypadkiem Subaru Impreza WRC na stanie?
Odpowiedz
#16
Piękny. Zwłaszcza ta drobnica w środku i karoseria na papierze foto. Lakierowałeś czymś budę?
Odpowiedz
#17
Rafał ale ty niedobry jesteś bo dopiero teraz zauważyłem że ty na auta się przerzuciłeś, a gdzie latadła? ,a szczególnie ty wiesz jakie :mrgreen: Ale tak na serio to świetnie ci to wychodzi. Jednak kończ to i wracaj . Mówię ci Rafale nie idź tą drogą :mrgreen:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Rafał ,
Piękny! Taki kolorowy, amerykancki. [us] :lol: [us]
Nie słuchaj Pawła, ta droga jest jedynie słuszna. Zmień jedynie rozmiar na ciężarowy, bo nawet mały wśród dużych czuje się wielki.
Model świetnie wykonany - gratulacje. :grin:

Pokaż galerię.
SZAD
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#19
Cytat:Nie masz przypadkiem Subaru Impreza WRC na stanie?

Tak się składa, że mam :wink: Nawet już wydrukowana, ale jeszcze pewnie poczeka, bo na razie chcę skleić jakiś samolot Wink Pewnie wreszcie wezmę się za Tomcata, bo po zrobieniu i ponownym spapraniu drugiego dzioba trochę musiałem odpocząć od tego modelu. Nie martw się więc Partyzant - będziemy teraz wspierać lotnictwo odrzutowe razem :lol:
Co do retuszowania papieru foto, to daje to mocno w kość, bo nie można nigdzie wjechać na druk-strasznie to widać na błyszczącym papierze. Co nie zmienia faktu, że ja w kilku miejscach zawaliłem sprawę :oops:
Dzięki za pozytywne komentarze!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#20
Witam!
Nie dopisałem, skąd wziąłem siateczkę na wloty powietrza, a może ktoś jest zainteresowany Wink Siateczka wzięta została z Carrefoura. Można tam kupić takie ustrojstwo do wkładania torebek z herbatką. Uchwyt ma dwie kopułki z siateczki. Trzeba się przejść i zobaczyć-kosztował z 3 pln, więc nie tak wiele. Jak to fachowo nazwać-nie mam pojęcia :lol:

Nadeszła wiekopomna chwila-model został ukończony. Najpierw jednak zdjęcia detali. Metalowa folia i inne kolory, to papiery samoprzylepne wzięte z jednego kompletu. Został mi kiedyś jeden po młodszym bracie i wreszcie się do czegoś przydał Wink Nity to kropelki srebrnej farby-nie zawsze równe niestety :oops:

[Obrazek: 65055a2134f88d7am.jpg] [Obrazek: e8afb108d53a9bf2m.jpg] [Obrazek: 264d84e15029d3e9m.jpg] [Obrazek: d618d79287962f05m.jpg] [Obrazek: d0fbca240db22f11m.jpg]

Najtrudniejszym elementem były spinki mocowania karoserii ze względu na ich małe wymiary, a moje grube paluchy Wink Jakoś się udało. Są to chyba najmniejsze elementy jakie w życiu zrobiłem z drutu.

[Obrazek: cb28c27569731392m.jpg] [Obrazek: a173d5fbf093c7bem.jpg]

Gotowa bryka prezentuje się następująco:

[Obrazek: 50a35a89197530cem.jpg] [Obrazek: bf4d3d7dfaeeb25bm.jpg] [Obrazek: 5bca8930baa0582dm.jpg] [Obrazek: a35aab7213b8177am.jpg] [Obrazek: ca0c1aa6a4d51a48m.jpg] [Obrazek: 645a827af65a1b93m.jpg]

[Obrazek: 4cbb0af116aeeb7f.jpg]

Może będę nieskromny, ale efekt końcowy okazał się być całkiem ciekawy. Można znaleźć kilka fuszerek, jednak mi się podoba :-)
Dziękuję wszystkim wpisującym swoje uwagi jak i tym, którzy zaglądali do tej relacji!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#21
Świetny model! Gratulacje!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#22
Gratuluję następnego pojazdu bardzo ładnie wykonanego do twojej kolekcji. To teraz Rafale może pojazd o większej ilości kół skleisz ?

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#23
Nooo Rafał niezłą" brykę" sobie zbudowałeś :!: Bardzo mi się podoba......Gratuluję :milbravo: Popieram Janka i też Cię namawiam do popełnienia modelu z większą ilością kół :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#24
Fura ( model ) zajefajna PDT_Armataz_01_34 , chociaż nie do końca rozumiem amerykańców i ich podejście do sportu motorowego :roll: , bo jak dobrze kojarzę to ta fura uczestniczyła w wyścigach po owalnym torze.
Odpowiedz
#25
Cytat:Fura ( model ) zajefajna PDT_Armataz_01_34 , chociaż nie do końca rozumiem amerykańców i ich podejście do sportu motorowego :roll: , bo jak dobrze kojarzę to ta fura uczestniczyła w wyścigach po owalnym torze.

Też ich nie rozumiem. Mam wrażenie, że gdyby nie konieczność zjeżdżania do boksów, samochody mogłyby mieć koła skrętnie tylko w jedną stronę :wink:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,155 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,050 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,035 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,375 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości