Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Queen Mary 2
#1
Queen Mary z plastiku już stoi gotowa,

[Obrazek: 51eb3026f2ced40fm.jpg]

Teraz przymiarka do Queen Mary 2. Jeżeli ktoś miałby jakieś informacje dotyczące budowy modelu tegoż cruisera - poproszę o namiary.
Obecnie Queen Mary stoi zakotwiczona jako hotel, strona internetowa to http://www.queenmary.com
Odpowiedz
#2
Model robi wrażenie. Bardzo dobrze odwzorowany, sporo szczegółów a dodatkowo ogrom miejsca w środku daje możliwości zamontowania oświetlenia. Jedynie co... trzeba mieć duuuuuuuzo miejsca do postawienia gotowej Królowej. A że robi wrażenie - to inna sprawa. Miałem oddac ją do Tawerny ale jakoś nie poszło :-) Za bardzo mi się podoba. Polecam zakup - na allegro już w okolicach 150 zł.
Odpowiedz
#3
Irek,to jest forum modelarzy kartonowych nie plastikowych :twisted:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#4
Cytat:,to jest forum modelarzy kartonowych nie plastikowych
A w czym to przeszkadza?
Swoją droga z chęcią bym zobaczył fotki ( nawet ) plastikowej Królowej.

ps. Jak się nie mylę to QM 2 została wydana w kartonie przez JSC.
Odpowiedz
#5
Mi tam to nie przeszkadza, informuje tylko kolegę :mrgreen: Jak chcesz Ceva to mam bogatą kolekcje plastików, mogę wrzucic foto :mrgreen: .
Tylko po kilku miesiącach zrobi się burdello,na forum jak tak każdy nawrzuca fotek plastików,przy wyszukiwaniu konkretnego modelu ,wyświetlą się plastiki .Ja to tak widzę,nie trzeba się ze mną zgadzac.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#6
dominik294
masz rację, jest wiele możliwości / miejsc w necie gdzie znajdujemy plastkowce.
Otwierając papermodels szperajmy w papierach.

:mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#7
Coś skaszaniłem przy wrzucaniu fotki na forum. Temat dlatego rozpoczęłem w części "Świata nie z kartonu" więc chyba nie za bardzo zbłądziłem. Bawię się zarówno w karton, plastik jak i drewno - budując modele :-)
Post miał na celu pomóc innym modelarzom. Życzę powodzenia w kolejnych projektach!
Odpowiedz
#8
ireksir, wszystko jest Ok.
A może zaprezentujesz nam swoje osiągnięcia ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#9
Spróbuję tak:
To zestawik pudło na pudle :-)
[Obrazek: a6d2e9b45f6e6370m.jpg]
tutaj dziób w szacie nocnej:
[Obrazek: f29ea8416fff8839m.jpg]
a tutaj to samo tylko że od rufy:
[Obrazek: daed277deff385f0m.jpg]
Odpowiedz
#10
Mimo ze to plastik to robi wrażenie Confusedhock: .
Oświetlenie dodaje sporo uroku i "ożywia" model. Jednak szkoda że oświetlenie uwydatniło połączenia elementów i chyba zadziałało jak rentgen na białe ściany.

Czy jakość tego modelu jest czysto revellowska tzn. dość kiepska czy miło rozczarowuje?
I jeszcze z racji lenistwa( nie chce mi się googlać :roll: ) zapytam o długość jaką posiada model.

ps. do wstawiania zdjęć kopiuj do postu kod " Miniaturka na forum, zdjęcia otworzy się w pełnym formacie" trochę to ułatwi oglądanie.
Odpowiedz
#11
Dziękuję za podpowiedź - już zmieniłem co widać powyżej.
Model ma długość 85 cm. To pierwsze moje oświetlenie, więc nieco przesadziłem z ilością diód - w titanicu sie poprawię :-)
Co do jakości - wypraski były prawie czyściutkie, czasami jednak na łączeniach przydaje się szpachla. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.
Odpowiedz
#12
Cytat:w titanicu sie poprawię :-)
Tylko przypadkiem nie montuj tych trupiobiałych diód tylko żółte, na Titanicu raczej nie było świetlówek :razz: .
Już zaczynam wypatrywać galerii z Titanicem Confusedmile: .
Odpowiedz
#13
Fajna QM2 :wink:. Z ilością diod nie przesadziłeś- nawet jak byś dał jedną by przeświecało plastik... Pomaluj od wewnątrz plastik na czarno i/lub pokryj go folią aluminiową [aby odbijała światło], choć ta ostatnia metoda tutaj chyba się niezbyt nadaje [dużo "dziur" do wycinania].
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości