Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M4 Sherman GPM
#1
Tak przeglądałem galerię i stwierdziłem, że zbyt wielu Shermanów tu nie ma (2 :razz: ) więc postanowiłem dorzucić swojego co by znacząco zwiększyć ich ilość :mrgreen: Opracowanie GPM z małym dodatkiem w postaci ramek na worki z piaskiem i dodatkowe ogniwka również z GPMu :

[Obrazek: 541ca48f1ae75da3m.jpg] [Obrazek: 77bb16b2aff9b623m.jpg] [Obrazek: e14a3262f102a844m.jpg] [Obrazek: 2627253eccb72a9dm.jpg] [Obrazek: 8cf1dd99b74db9a1m.jpg]
[Obrazek: f05484bd13916b34m.jpg] [Obrazek: b26c2c757e819d7bm.jpg] [Obrazek: 2034ea38e6741317m.jpg] [Obrazek: d4ee7c5703f69d7bm.jpg] [Obrazek: 85e6b7c9b87fcefam.jpg]
[Obrazek: fc8796c5b2676ebbm.jpg] [Obrazek: 44badaa9cc5831a3m.jpg] [Obrazek: 63ceb2dfb6f5f703m.jpg]

Nie jest idealny ale mam nadzieję, że się podoba :mrgreen:
Odpowiedz
#2
Witam cię Smoke,
Myślę ,że galerii skończonych modeli nigdy dość :wink: , a szczególnie Shermana którego jakoś tak sentymentalnie zawsze lubiłem i mam w swoim archiwum w kolejce do sklejenia :wink: Trochę model się świeci i jednak da się zauważyć trochę odmienny kolor retuszu niż ma wycinanka, ale ogólnie bardzo mi się podoba. Te wszystkie worki i tzw. "duperelki" wzbogacają model i dodają mu uroku. Świetna robota i gratuluję modelu.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Heh dzięki :wink: Model faktycznie malowałem zwykłym lakierem ale jak mnie kiedyś natchnie to go jeszcze potraktuję matowym, może coś to daSmile Natomiast kolor retuszu jest odmienny tylko na zdjęciach, "na żywo" dopasowany ok, nie mam pojęcia skąd się to bierzeTongue
Odpowiedz
#4
EEEEEtam chłopaki wymyślacie. Rewelka Sherman, wygląda jakby świeżo uciekł spod Villiers-Bocage :wink:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#5
Troche przesadziles chyba z ta iloscia tych workow na pancerzu i jeszcze te gasienice... taki przeladowany i przyt łoczony ten model sie wydaje...
Sporo niestarannosci w czystosci klejenia :neutral:
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#6
Niedoróbek w modelu jest dużo i mam tego świadomość ale modelarstwa kartonowego się dopiero uczę więc słowa krytyki się przydadzą :] w następnych modelach będę właśnie musiał popracować nad starannością :oops:

ale co do "śmieci" na kadłubie to muszę się nie zgodzić Smile przeglądałem stare zdjęcia i jakby nie patrzeć na wojnie zdarzały się jeszcze bardziej zaśmiecone pojazdy PDT_Armataz_01_01 :

[Obrazek: patton-vi.jpg] [Obrazek: 253.jpg]

[Obrazek: sherman1.jpg] [Obrazek: sherman2.jpg]

Właśnie mniej więcej o taki efekt mi chodziło bo do tej pory kleiłem tylko plastiki, a tam bardzo rzadko robi się model w stanie zaraz po wyjechaniu z fabryki :mrgreen: Smile takie przyzwyczajnie
Odpowiedz
#7
Mi model się podoba i moim zdaniem nie jest "zaśmiecony". Worki do niego pasują :mrgreen:
Mógł byś powiedzieć/pokazać jak zrobiłeś te woreczki? :roll:

Pozdrawiam
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#8
Woreczki zrobione są z kawałka papierowej chusteczki pozaginanej na kilka warstw tak żeby mieć grubszy prostokącik, w jednym miejscu sklejona żeby się to nie rozleciało. Na koniec z małego kawałka chusteczki zrobiłem, skręcając w paluchach, mały stożek, który przykleiłem na górze każdego woreczka Smile woreczki łatwo się maluje i modeluje a po wyschnięciu farby są twarde jak kamień :razz:
Odpowiedz
#9
No Shermanik jak się patrzy :-D Ta kupa śmieci na pancerzu dodaje mu naprawde mnóstwo takiego zabawnego "wdzięku" :mrgreen: A ten porażający kaliber działa... :twisted:

Jeśli tylko mógłbym cos zasugerować, prysnij go jeszcze jakimś matowym lakierem, szczególnie worki z piaskiem ;-) Teraz świecą się jak psu testis ;-) Matowe będą o wiele naturalniej wyglądać ;-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#10
Bardzo ładny! Lubię jak na czołgu znajdują się właśnie takie duperele :-) Jedynie bym radził właśnie położyć warstwę matu na to jeszcze i może okurzyć jakąś startą suchą jasnożółtą pastelą? Gratuluję!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#11
No macik będzie bo z tym błyskiem przesadziłemTongue

@Sprudin faktycznie jeszcze kaliber działa do poprawyTongue nie wiem czemu wcześniej na to nie zwróciłem uwagi:] eh mało uważny chyba jestem :razz:
Odpowiedz
#12
A ja bym tego modelu nie matowił ,dla mnie on wygląda jakby przed chwilą wyjechał z solidnego deszczu ,taki zmokły czołguś .Wiekszość pojazdów pokazywanych na forach jest matowych ,przykurzonych ,natomiast w wersji " po lub w czasie deszczu " prawie się nie spotyka . Zrób podstawkę z błotkiem i będzie "mniód " .
Odpowiedz
#13
Bardzo fanie sklejony Sherman, waloryzacja jeszcze bardzie wzbogaca efekt
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#14
Model jest piękny troszkę nierealistycznie wyglądają te worki ale to malutki detal, bardzo dobrze że je wykonałeś podnoszą wygląd modelu i jest bardziej realistyczny. Pozdrawiam serdecznie i życze wielu udanych konstrukcji pancernych w przyszłości

PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#15
Ten model też chyba gdzieś już widziałem. Ale za każdym razem nie mogę się na niego napatrzeć, cudeńko jak żywe.
Odpowiedz
#16
Smoke, dobra robota! Jeden z ładniejszych Shermanów jakie widziałem sklejone. Ja bym rzeczywiście go zmatowił. Doda mu to uroku. Co do worków - a może zrób mały tutorialik zdjęciowy krok po kroku? Bo woreczki są zrobione superancko, widać na nich piękne cieniowanie i zastosowanie suchego pędzla.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Smoke przylaczam sie do slow Witka. Za bardzo sie swieci troszki jak psu j... no wiadomo o co chodzi. Poza tym modelik fajnie wyszedl i sprobowal bys naprawic z przodu to zagiecie bo mi bije po oczach.

pozdro
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sherman III (M4A2) WAK Partyzant 18 6,556 11-07-2019, 09:24
Ostatni post: Darek D.
  [G] Sherman Firefly Ic Answer malakser 1 2,393 03-12-2018, 05:47
Ostatni post: Tommy T.B.
  [G] Sherman IC Firefly (Answer) ediacz 18 10,599 26-05-2016, 11:36
Ostatni post: qn
  Sherman IC Firefly - ANSWER al-audio 12 7,422 26-05-2015, 10:07
Ostatni post: Draccus
  Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny messer 10 6,486 28-10-2014, 11:33
Ostatni post: Tomasz K
  M4A3 SHERMAN leon65z 2 4,088 18-05-2008, 12:38
Ostatni post: gacek9003
  [Galeria] M25 DRAGON WAGON + M4A3 SHERMAN - GPM 15i16/2001 Janek 1 5,598 16-02-2008, 02:41
Ostatni post: gacek9003
  [Galeria] M25 DRAGON WAGON + M4A3 SHERMAN - GPM 15i16/2001 Janek 3 20,025 30-08-2007, 07:47
Ostatni post: Janek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości