Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Zakończona] Samobieżne działo ppanc. ZIS-30 - WAK 9/08
#1
Witam w mojej drugiej relacji na Papermodels.pl
Tak jak obiecałem przechodzę na dział dla "niebojących się krytyki" ale nie powiem trochę się boję.
Mam zamiar zabrać się za model zaprojektowany przez naszego forumowego kolegę - Jurgena czyli Samobieżne działo ppanc ZIS-30

[Obrazek: db1ef2d1538459e5m.jpg][Obrazek: 2296062e6d788e86m.jpg][Obrazek: 5249de1725ba650cm.jpg]

Będzie to mój pierwszy model jakiejkolwiek pancerki tak więc liczę na wszelką pomoc Smile

Jak do tej pory podkleiłem szkielecik i złożyłem go kupy. Wyszło coś na kształt motorówki Smile

[Obrazek: 4b2d3f2b2247d003m.jpg]


W tym miejscu miałem problemik. A mianowicie ni jak nie mogłem znaleźć wręgi W-9 w wycinance Sad W instrukcji stoi iż szkielet składa się z części W1-W15 ale W-9 nie znalazłem. Nie ma jej również na rysunkach montażowych - patrz wyżej res 1 i 2. Wydaje mi się iż powinna łączyć na dole cz. W1 z dołem części W10a bo w tym miejscu oklejając od dołu częścią nr 1 ewidentnie brakuje kawałka szkieletu. Być może że to ja coś przeoczyłem. Wyjdzie w praniu. Kto ma ten model w 2D to może sprawdzić.

Poza opisanym problemikiem szkielecik pasował jak ta lala. Zobaczymy jak będzie się oklejał poszyciem Smile

Pozdrawiam Marcin!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#2
Zasiadam aby obserwować bo model jakby nie było ciekawy.
Czekam na dalsze postępy.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Mam go na polce wiec rowniez bede obserwowal a moze nawet i wtrace swoje 3 grosze. Moj narazie jeszcze polezy i bedzie czekal chyba na errate. Jest tam pare czesci na ktorych naprawde widac przecinajace linie.

A narazie zycze powodzenia. I pierwsze pytanie czemu W14 tak ci z jednej strony odstaje?
Odpowiedz
#4
struna - to już jest poprawione. Ja po prostu tego nie złapałem mocno bez przymiarki poszycia (cz 3) bo to jest w.g. instrukcji przeznaczone do podszlifowania. Obecnie już jest prawidłowo sklejone i podszlifowane tak aby poszycie się dobrze ułożyło. Następny punkt newralgiczny to łączenie części W-15 z W 4 oraz schodzących się tam poszyć cz 1 i cz 3. Też wymaga sporo pracy i przymiarek. Ale jak najbardziej da się to zrobić Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#5
Witam
Właśnie dwa dni temu zakupiłem ten model i go studiuje.
I rzeczywiście wręgi W-9 nigdzie nie widzę.
Pozdrawiam Mariusz
Odpowiedz
#6
Witaj Marcin,

Cieszę się że zabrałeś się za ten model :-) Wreszcie ktoś zobaczy tą drobnicę na żywca :-P Ze swojej strony moge Ci powiedzieć że projekt jest napewno dobrze przemyślany więc możesz się nie obawiać że coś nie będzie pasować :-) Działaj dalej, a ja patrzę ;-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#7
W Porąbce oglądałem surówkę tego modelu, także zaglądam i będę sobie zaglądał do Twojej relacji. Powodzenia.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
No to i ja zadobyłem miejscówkę i dosiadam do oglądaczy. Jak dla mnie lektura obowiązkowa, tym bardziej że jeszcze nie posiadam tego szkraba, powodzenia!
Czołgista!
Odpowiedz
#9
Kujot666 - oj przyda się przyda bo doświadczenia brakuje i wychodzi to już na samym początku :oops:

Na razie nie zrobiłem zbyt wiele bo jakoś czasu brakowało. Okleiłem częściowo poszyciem.

Tak to wygląda z tyłu:

[Obrazek: a8fa0b3252ad6ac5m.jpg][Obrazek: d1e4f22613c740b7m.jpg]

i z przodu:

[Obrazek: 3369785c20f48c65m.jpg]

tu niestety nie wyszło mi najlepiej na łączeniu części dolnej z górną. Kompletny brak doświadczenia w zabawie z pancerką zaowocował szparą Cry A próby poprawienia tylko wyszły na gorsze. Na chwilę obecną wygląda to tak:

[Obrazek: 0246468a3a439061m.jpg]

i kilka kolejnych zdjęć w sumie za dużo nie wnoszących do tematu:

[Obrazek: 3852a62c19413adbm.jpg][Obrazek: 3852a62c19413adbm.jpg][Obrazek: d5437d05f817f2a0m.jpg][Obrazek: ef554788b0d085c8m.jpg]

i w makro Smile

[Obrazek: a8e92863c6792607m.jpg]

a tak od brzucha. Na drugim zdjęciu na żółto zaznaczyłem obszar gdzie brakowało wręgi (chyba tej W-9). Zastąpiłem ją paskami tektury (kolor czerwony) odpowiedni podszlifowanymi (skosowanie)

[Obrazek: 4b2c07a955fbe77bm.jpg][Obrazek: dd97d33a9df04999m.jpg]

Obecnie będę bawił się z nitami i tu też jak zresztą było widać na pierwszych próbach brak doświadczenia (ciekawe ile razy to powtórzę w tej relacji) Ale żeby było jasne nitów w życiu nie robiłem. Najpierw myślałem aby je zrobić poprzez odgniecenie od niezadrukowanej strony za pomocą wypisanego długopisu ale nie bardzo mi się efekt podobał. Zdecydowałem się nity wycinać za pomocą igły 1,2 i po pomalowaniu naklejać. Tu z kolei miałem dylemat jak to będzie wyglądało bo nie dysponuję takim zapasem koloru aby z niego wyciąć wszystkie nity (tylko 1 egz wycinanki zresztą jak zwykle Smile ) Zdecydowałem się je malować farbami dobranymi do retuszu. Wyszło jak wyszło nie mnie oceniać Smile Myślę, że jak model skończę to już jakieś pojęcie o wycinaniu nitów będę miał. A tak w ogóle to jak radzicie sobie z rozwarstwianiem kartonu podczas wycinania nitów i z czego je najlepiej wycinać ?(karton z wycinanki - obrzeża, kartka z bloku technicznego czy coś innego)

Ps. Do zobaczenia w kolejnej odsłonie Smile Pozdrawiam
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#10
Cytat:A tak w ogóle to jak radzicie sobie z rozwarstwianiem kartonu podczas wycinania nitów

Ja ćwiczyłem przy pewnym projekcie ;-) nity wycinane z kartek 200g/m2. Nic się nie rozwarstwiało :-) Jeżeli chcesz użyć bloku może po prostu polakieruj np caponem czy sprayem materiał z którego chcesz wybijać nity? :-) Nawet stare MMy mu się nie oprą i przestają się rozwarstwiać.

Cytat:z czego je najlepiej wycinać ?(karton z wycinanki - obrzeża, kartka z bloku technicznego czy coś innego)

Jaroslav używa o ile dobrze pamiętam marginesów z MMów :mrgreen: i twierdzi że to najlepszy surowiec. JA się pod tym podpisuję, wszak to Mr Nitek ;-) Maniak takich wynalazków :twisted:

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#11
Witam ponownie!

Prace postępują w żółwim tempie. Jak pisałem wcześniej skupiłem się na wykonaniu nitów. Trudne to może nie jest ale bardzo pracochłonne Smile Nity wybijałem igłą 1,2 z kartki z zużytej wycinanki zaimpregnowanej grubo caponem. Jak zauważyłem lepiej jest zaimpregnować bo karton wtedy się tak nie rozwarstwia. Jako podkład pod wybijak zastosowałem deskę drewnianą (do krojenia chleba) Wcześniej użyłem szyby ale efekt był gorszy. Nity z powodu braku wprawy nie są najpiękniejsze na świecie ale pomału dochodzę do wprawy.
Następnie nity poukładałem na taśmie maskującej (lepiącym do góry) i pomalowałem za pomocą farbek Pactry służących do retuszu. Na zdjęciach widoczny jest duży kontrast pomiędzy kolorem nitów a modelu ale w realu jest dużo lepiej (ach te makro Smile )

[Obrazek: 834f43e59c00566fm.jpg][Obrazek: 0614913328ae1906m.jpg][Obrazek: 32e0ff4c3c48545am.jpg]

W dalszej części wykonałem osłonę i KM oraz wizjery boczne, przednie i klapy górne:

[Obrazek: e5f75bbf1435bf75m.jpg][Obrazek: 04e8e7557c3dae54m.jpg][Obrazek: ca15c1e1925d9cf2m.jpg][Obrazek: 6515fe6d6e268e2dm.jpg][Obrazek: 2296062e6d788e86m.jpg]

W tym miejscu pozwolę sobie zabrać głos co do osłony KM. Niby wszystko wiadomo jak to ma wyglądać. Są aż trzy rysunki gdzie jest to zobrazowane (rys 5, 6 i 9) Ale jak wkleić część 5a tak aby wyszło to w przekroju tak jak na rys. 6? Co prawda na tym rysunku jest to oznaczone jako 5a`(prim) a ten znaczek ma oznaczać w.g. autora że część należy przykleić od strony niezadrukowanej(cytuje z pamięci). Chyba że gdzieś w zakamarkach detali umknęła mi część oznaczona jako 5a` (szukałem i nie znalazłem)
Ja to rozwiązałem inaczej po prostu cz. 5a wkleiłem jako wręgę zamykająca osłonę KM Smile Dodatkowo brakuje mi na tej części jednej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie oznaczenia osi symetrii. Jest to dodatkowe utrudnienie przeszkadzające w kształtowaniu tej części. Zauważyłem także, iż nie zgrały się całkowicie kolory kamuflarzu Sad Ale ogólnie nie jest źle. To tylko takie uwagi, które mogą się komuś sklejającemu ten model przydać Smile

Na chwile obecną model wygląda tak:

[Obrazek: fb75952c178d05b9m.jpg][Obrazek: 4fb68ebe77c22ebam.jpg][Obrazek: e0aa1e89c4623c42m.jpg][Obrazek: c12f31c5e6c29057m.jpg]

I to by było na tyle. Czekam na wszystkie uwagi. W następnym odcinku zajmiemy się błotnikami Smile

Pozdrawiam Marcin :oops:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#12
Dawno mnie nie było ale jakoś tak wena mi odeszła Sad

Coś tam jednak podłubałem. Zrobiłem błotniki Smile Jeszcze muszę popracować bo nie są równe. Ale tak to jest jak się model obraca w łapkach :mrgreen: Zrobiłem tez platformę z tyłu no i inne drobiazgi. Nie ma się co rozpisywać więc wrzucę tylko kilka zdjęć

[Obrazek: 8be94b26e369e9bam.jpg] [Obrazek: 7355d09dd2c3c629m.jpg] [Obrazek: 432b4abf9754bf6bm.jpg] [Obrazek: f510cd0040284d1am.jpg] [Obrazek: 3c225536bbefe71bm.jpg]

[Obrazek: e37bd838705ff812m.jpg] [Obrazek: b9c714158b7aa5c4m.jpg] [Obrazek: f7c95a24f96c394cm.jpg]

Tak jak mówiłem nie ma co oglądać :oops:

Pozdrawiam Marcin!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#13
Może trochę późno ale cóż muszę coś od siebie dodać :wink:
Pierwsza sprawa karabin. czemu ma zaślepiona lufę i jest kolorowy :?:
Druga to szczeliny obserwacyjne. Szkoda, że nie pokusiłeś się o ich wycięcie.
Trzecia, zawiasy. Podoba mi się, że są takie "prawdziwe". Czy to twoja własna inwencja czy autora :?:
Model i jego budowę oglądam z zainteresowaniem bo "pokraka" taka cudaczna że aż ciekawa i trochę korci Confusedmile:
Odpowiedz
#14
Marcin, co oglądać to jest, bardzo fajnie to wygląda. Z uwagami Piterskiego muszę się zgodzić, można to było zrobić lepiej. Gdzieniegdzie widać jeszcze niedokładności przy krawędziach części i w miejscu łączeń elementów, ale to drobne rzeczy i zginą całkowicie przy większej ilości detali. Podglądam dalej i trzymam kciukasy, pozdro!
Czołgista!
Odpowiedz
#15
Bardzo wam wszystkim dziękuje i już spieszę z odpowiedziami

Ad 1 - lufa kolor - powiem szczerze że nie zauważyłem w realu aby była kolorowa Sad ale możliwe że z uwagi na różnice materiałów miedz i papier jest różnica w kolorze i makro to wychwyciło - rozwiązanie - malnąć jeszcze raz Smile

Ad 2 - lufa kształt :oops: :oops: :oops: moja wina, moja wina i jeszcze raz moja wina. Zadziałał automatyzm. Spojrzałem na szablon, dobrałem drut o odpowiedniej grubości, skleiłem, pomalowałem - patrzę a to karabin Smile - rozwiązanie - nie widzę, wszystko sklejone na gluta a wiercenie nie jest najlepszym pomysłem Smile wniosek - wszystkie lufy kretynie rób z igieł o odpowiedniej średnicy :mrgreen:

Ad 3 - wizjery - też to zauważyłem i nie pomyślałem o tym (wcześniej podczas sklejania) zastanawiałem się czy to jeszcze wycinać i doszedłem do wniosku że mogę sknocić - rozwiązanie - no nie wiem .... wniosek - wycinać przed sklejeniem - a czy czymś podklejać od środka?(pleksa)

Ad 4 - zawiasy - wykonane wg. projektu wycinanki (Brawo Jurgen) - tylko nie jestem pewien czy one miały tak wyglądać bo na rysunkach dobrze nie widać (tu już inwencja własna)

Troszeczkę ostatnio popracowałem nad mocowaniem działa i niebawem pokaże fotki

Pozdrawiam!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#16
Witam ponownie! Ostatnio popracowałem troszeczkę nad podstawą działa. Nie było większych problemów chociaż ta część "garbata" powinna być krótsza o około 1mm i wejść głębiej. Szczelina pomiędzy ta częścią a częścią nr 11 (ta z zawiasami) powinna wynosić 0,8 mm a u mnie ma 1,2 mm. Na razie zostaje tak jak jest po inaczej spłaszczyły by się zawiasy.

[Obrazek: b7d56e5928cac16cm.jpg] [Obrazek: a8ce898ab407dd01m.jpg] [Obrazek: 4cbef4610158f43em.jpg] [Obrazek: 9c148e26c3bb30bam.jpg]

Następnie zabrałem się za zbudowana z cz nr 14 płytę. Niby wszystko proste trzy płyty połączone za pomocą tulejek ale tu zaczęły się łamigłówki. Przede wszystkim oznaczenia literowe przy rysunkach ni jak się mają do tych na wycinance :evil: utrudnia to sklejanie i trzeba się domyślać po kształcie. Wcześniej tez były takie kwiatki ale nie dały się aż tak odczuć. Schody zaczęły się przy przyklejaniu od spodu płyty cz. 14e ma one wycięcia które nie pasują do tych z płyt Confusedhock: Nie wiem może to tak ma być :?: Zostawiłem tak jak jest zaprojektowane. Jeszcze gorzej było z cz. 14 f. Na rysunkach jej dostrzec nie mogłem. Ma ona być przyklejona na cz. 14 e ale jak????? Sama część 14f tu dwa równoległe paski (onitowane) jeden krótszy od drugiego. Nie mam teraz zdjęcia jak to wyglądało bo w ferworze walki zapomniałem zrobić. Na wycinance jest symbol iż należy tą część złożyć na pół i skleić ale po takim sklejeniu to ja nie wiem gdzie to ma być przyklejone i w jaki sposób. Bardziej mi pasuje już ta część pasuje że ten wąski pasek ma być na części 14f a ten dłuższy na kadłubie gdzie jest jakby na to miejsce (jaśniejszy odcień) ale niestety brakuje ponad 1 mm bo pomiędzy płytą a kadłubem są tulejki dystansowe. Nie wiem co autor miał na myśli Confusedad: Postanowiłem na razie nakleić tylko ten pasek na cz. 14 f a z druga częścią poczekać na rozwój wydarzeń. Mam nadzieje iż zrozumiecie o co mi chodziło :mrgreen: Zobaczcie zresztą na zdjęciach cz. 14f to ten pasek jeszcze bez nitów na ostatnim zdjęciu. Tam jeszcze ta płyto przylega troszeczkę krzywo ale już to poprawiłem

[Obrazek: 097a3d9a1e0175b1m.jpg] [Obrazek: d8de911533b716ddm.jpg]

Wykonałem też wloty powietrza. Dorobiłem siateczki z "el greya" Robiłem to pierwszy raz i trochę skopałem ich malowanie. Nie wyszły zbyt dobrze i nie jestem z nich zadowolony. Ale za dużo ich nie będzie widać. Miałem problemy z ich ukształtowaniem aby wyszło to proste co zresztą widać :oops:

[Obrazek: c75f6c54ae94c39am.jpg] [Obrazek: 284001127cb471f4m.jpg]

A na koniec specjalnie dla Piotrka - Piterskiego ----- LUFA ----

[Obrazek: 6c356b4db062f483m.jpg] [Obrazek: a7e0e1f69b128467m.jpg]

Dodaje iż to jest ta sama od początku :grin:


Pozdrawiam forumowiczów !!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#17
Cytat:specjalnie dla Piotrka - Piterskiego
:mrgreen:
Odpowiedz
#18
Witam po dłużżżższej przerwie Smile
Wzięło mnie lenistwo i odrzucało od papierkowej roboty zwłaszcza że na koniec roku w robocie miałem jej od groma Smile

Wracając do mojego ZIS-a

Pobawiłem się i skleiłem hak:

[Obrazek: c698171780d6e4a4m.jpg] [Obrazek: c624db37804a8fd1m.jpg]

Następnie skleiłem podpory. Zrobiłem je jako ruchome bo w sumie dużej różnicy nie było:

[Obrazek: 0e61fd1f5211b6f5m.jpg] [Obrazek: 2ef9931128ee0393m.jpg]

Dokleiłem też zasobnik:

[Obrazek: 9184d2ecfa1929f1m.jpg] [Obrazek: 2dc7d76e913fcddam.jpg] [Obrazek: ae84c83e4829f83bm.jpg]


Musiałem obciąć pasek z nitami bo był problem z przyklejeniem podpór dlatego to tak niewyjściowo wygląda. A przy okazji sorki za jakość zdjęć ale robię wtedy kiedy mam na to czas a najczęściej przypada to późnym wieczorem Sad

Dalej zrobiłem podesty dla obsługi działa:

[Obrazek: 782960f3d9e5bd35m.jpg] [Obrazek: b91a36c961877237m.jpg] [Obrazek: 0bcd37ba451813f5m.jpg] [Obrazek: 701734394e8dd3c2m.jpg]

Tak to wygląda obecnie po przyklejeniu wszystkiego:

[Obrazek: e9866fa9d32ec6d8m.jpg] [Obrazek: 693c9ad0fe7e95b9m.jpg] [Obrazek: b52e4018e9ae93a9m.jpg] [Obrazek: 2cd9c9f3acdf7218m.jpg] [Obrazek: 480cb946e61587edm.jpg]


To tyle w dzisiejszym odcinku (zapowiada się tasiemiec) Teraz biorę się za układ jezdny. Do tej pory kleiło się świetnie. Jedyne co trochę denerwuje to opis do modelu gdyż nie bardzo się zgadza z numeracją części i rysunkami Sad Ale duża ilość rysunków pozwala spokojnie pracować Smile Pozdrawiam i do zobaczenia!

Marmor32
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#19
Cytat:przy okazji sorki za jakość zdjęć
Nie przyjmuje przeprosin bo jak widać na dwóch ostatnich zdjęciach jak chcesz to potrafisz się postarać. To wychodzi lenistwo, by dopasować ustawienie obiektu i światła tak aby było coś widać, a nie te przeraźliwe czarne cienie.
Odpowiedz
#20
He he tam pod tymi cieniami jeszcze nic nie ma Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#21
Cytat:He he tam pod tymi cieniami jeszcze nic nie ma Smile
Marcin nie wymyślaj tylko się postaraj :mrgreen:
Odpowiedz
#22
OK postarałem się i zrobiłem kilka zdjęć w lepszym świetle co w całości ukazuje mój jakże niedoskonały warsztat :lol: Z nowości doszło koło napędowe (jeszcze retusz do poprawy) Obecnie pracuję nad resztą kółek a to trochę zajmuje (jedno składa się z 22 części) Niebawem może coś jeszcze wrzucę

A oto ZIS 30 by Marmor32 oczywiście w trakcie produkcji :oops:

[Obrazek: 869a2e2cd011ca4em.jpg] [Obrazek: 58577b229084bee0m.jpg] [Obrazek: c65306ce7bcb759em.jpg] [Obrazek: aefdbfc597b9d0d8m.jpg] [Obrazek: bba5695ccb759c2am.jpg]



[Obrazek: 0f418cc20ab1c49em.jpg] [Obrazek: 7e298a9d89ce377cm.jpg] [Obrazek: f143d6b0a87edd2am.jpg] [Obrazek: 50296ba00f0ac759m.jpg] [Obrazek: 210f65bd25a3670em.jpg]



A na tym zdjęciu widać jak spipcyłem i podniosło mi tył w górę w środkowej części. Tak w realu to tego nie zauważyłem ale muszę zobaczyć co się da z tym zrobić:


[Obrazek: c0addaa5b4055414m.jpg]


Pozdrawiam !!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#23
No i dojechałem z kółeczkami. W sumie trochę się bałem tego elementu ale jakoś sobie poradziłem. Sklejało się fajnie. Wyszło jak na pierwszy raz chyba nieźle. Przynajmniej ja jestem zadowolony Smile
Tak to wyszło po sklejeniu:

[Obrazek: 7c066ccbdcc92952m.jpg] [Obrazek: 3baef1a18edf7a9bm.jpg] [Obrazek: e365a8eac86e2062m.jpg] [Obrazek: 2dd38e44d5a90a4bm.jpg]

Następnie wziąłem się za retusz i tu było nie za ciekawie. Chyba zrobiłem błąd bo powinienem retusz wykonać przed sklejeniem tego do kupy. Miniaturyzacja i ilość płaszczyzn do retuszu zrobiła swoje po retuszu nie wyglądało to za ciekawie. Jakieś zacieki, przypadkowe dotknięcia itp. Dalej bandaże były takie jakieś mało czarne Smile Reasumując zdecydowałem iż lepiej to będzie wyglądać jak to całe przeciągnę kolorkiem. Będzie bardziej jednolite. Tak też zrobiłem. Wyszło jak wyszło. Może kiedyś będzie lepiej :oops:

[Obrazek: e8a73064452175cfm.jpg] [Obrazek: 250fbb0446f54577m.jpg] [Obrazek: 4431f2ac1b5ee003m.jpg]

Nie wiem jeszcze jak będzie to pasować do koła napędowego ale się zobaczy.

Teraz biorę się za kółka chyba napinające te małe Smile

Pozdro !!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#24
Witam Witam!!! Trochę mnie nie było Sad Jakoś nie mogę się zmusić do pracy z tą drobnicą w układzie jezdnym. Nie będę pitolił i narzekał tylko pokarzę co udało się zmontować:

Po pierwsze wózki:

[Obrazek: 65c92b41c5eeb82bm.jpg] [Obrazek: 000ed42129211c60m.jpg]

Po drugie resory:

[Obrazek: add6644d08d4c305m.jpg] [Obrazek: 7358a4380a9a5695m.jpg] [Obrazek: 6163d55c81805f60m.jpg]

Najbardziej przeraża mnie że narobiłem się przy tym jak głupi a ile tego wyszło każdy widzi. Mam wrażenie że w samolotach jakoś tak bardziej tego przybywa Smile

Teraz będę to wszystko składał do kupy i spróbuję umocować na kadłubie. Tego ostatniego kółka chyba (bez wózka) (naciągowe?) na razie nie będę przyklejał. Chyba dopiero jak skleję gąski (o Boże). Chyba już wiem po co się skleja modele odpoczynkowe Smile

Na dzisiaj tyle ale myślę że w poniedziałek wstawię zdjęcia jak to wyszło po montażu i spróbuje je zrobić w lepszym świetle. Pozdrowienia for all !!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#25
No i witam ponownie. Szybka aktualizacja relacji. Zawieszenie prawie skończone.

Po zmontowaniu wózków z resorami wyszło coś takiego:

[Obrazek: 88cc66007a8e4474m.jpg]

Na tym zdjęciu widać ślad po glucie na kole Smile Muszę to jeszcze wyretuszować a wcześniej nie mogłem bo schło

A tak po zamontowaniu do kadłuba:

[Obrazek: 73b331e6f08843bem.jpg] [Obrazek: dd69885065e64da4m.jpg] [Obrazek: eb4720ab1680d438m.jpg] [Obrazek: 0b8ee588774518c9m.jpg]
[Obrazek: 311cc7e712adf40dm.jpg] [Obrazek: 1f801d7a75cc9c4fm.jpg]


a od brzuszka tak:

[Obrazek: e25c69f7db21b82cm.jpg] [Obrazek: 26c7e6fc06b75d9dm.jpg]

Reasumując składało się to fajnie. Nie napotkałem na żadne błędy opracowania. Wszystko idealnie pasowało. Wszystko jest jeszcze do poprawy jeśli chodzi o retusz bo w świetle dziennym widać baboki. Brakuje jeszcze kilku nitów ale też będą dorobione. Ogólnie z efektu jestem zadowolony. Pierwszy raz składam coś takiego dlatego brak wprawy wychodzi. Ciężko mi było utrzymać kółeczka w płaszczyznach co widać na zdjęciu od dołu. Na razie nie będę robił żadnych korekt. Zobaczę jak to będzie wyglądało po nałożeniu gąsek (oj oj)

Teraz zabieram się za tylne błotniki i reflektory a później to mnie długoooo nie zobaczycie :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] SU-76M - rosyjskie działo samobieżne, 1-25, projekt własny MichalR 12 6,101 08-06-2018, 01:38
Ostatni post: MichalR
  381/40 - Włoskie działo kolejowe z 1917 r lukaszdywan 17 8,889 02-07-2017, 08:29
Ostatni post: lukaszdywan
  [R] SU-76i DZIAŁO SAMOBIEŻNE MODELIK 1:25 Gregory 12 8,956 24-03-2016, 11:13
Ostatni post: PAWCYK
  [R] Włoskie działo kolejowe 381/40 AVS z 1917 roku - 1:35 - model darmowy dziurkacz 37 20,839 04-03-2016, 02:49
Ostatni post: GTiStyle
  [Relacja/Galeria] Kwiat Majowy- Mayflower MM- budowa zakończona; galeria michal_andy 43 25,735 15-11-2013, 11:21
Ostatni post: marti_nez
  Działo samobieżne SU-85 (answer) leon65z 36 15,320 13-02-2013, 11:55
Ostatni post: gacek9003
  [R/G] Kuter dozorowy BK-2 (zakończona) profil 26 14,417 15-02-2011, 09:58
Ostatni post: Japończyk
  [Relacja/Galeria] Działo kolejowe K5 (E) Leopold groszek 61 34,390 27-01-2011, 06:21
Ostatni post: groszek
  [Relacja] Działo szturmowe Stug 40 Ausf. F Martmot 20 7,294 21-01-2011, 10:35
Ostatni post: bodziocc
  [Relacja] Protortypowe działo samobierzne SU-101 struna 20 7,846 17-12-2010, 10:51
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości