Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] PROJEKT "RENAULT FT-17"
Cytat:terpentyna śmierdzi dramatem :roll:
I tu Was Towarzyszu zaskoczymy - terpentyna balsamiczna NIE ŚMIERDZI Big Grin (ważne, cobyś w sklepie pytał o terpentynę balsamiczną albo bezzapachową)
Testowane na ludziach - ja + familia.

Pozdrowionka
ZzB
Odpowiedz
Cytat:Sory Jaro ale zapomniałem że łykient się skończył :oops:

spoka, ja nawet nie zauważyłem że się zaczął :wink:

Dzięki za fotki i jeśli pozwolisz... bo tak tylko chciałem spytać.... jak tam piaskownica? robi sie? :mrgreen:
W temacie FT nic się nie zmieniło więc dziś Was tylko wszystkich pozdrawiam :grin:
Odpowiedz
siemanko
Zainspirowany Kwiatka i Irona pracami związanymi z ZISem od Patero zacząłem sam sobie pomalutku z nim walczyć a w FT na razie przestój... tzn. ryfluję blachy na posadzkę dalej i staram się jakoś pozostałe 3 bryły wypełnić.
Jedyne co nowego to dziś gaśnicę rozrysowałem wraz ze uchwytem Cool
pracuję jeszcze nad innym modelem dla muzeum na Cytadeli więc następny update nie prędzej raczej jak za miesiąc
Pozdrawiam serdecznie wszystkich podglondaczuf :wink:
Odpowiedz
Jak Ty tak możesz publikę stresować :razz: :razz:

Oczywiście oczekuje na relację z ZISa oraz tego drugiego modelu.
Odpowiedz
Toć to niczym inspiracja regresywna Tongue Wypasionego ZIS-3 już widzieliśmy na forum, Renaulta już nie bardzo, więc może jednak sprostać oczekiwaniom publiki i kończyć Francuza? Wink
Ukończone: T-40, Przodek
Robione: T-26, Monitor "Warszawa"
Odpowiedz
Michał, ja nikogo nie stresuję, zisa robię sobie dorywczo jak już na FT patrzeć nie mogę więc i relacji z niego nie przewiduję model dla muzeum to testowy Jeffery-Poplavko z paroma drobnymi poprawkami wiec też nie ma co pokazywać.
Kwiatku, ja zisa jeszcze nie widziałem wypasionego :oops: za to renowek parę już było :wink:
A poważnie to jak pisałem pomalutku coś tam dalej składam ale jak już Gacek kiedyś zauważył roboty fhooy a niewiele widać... nie ma sensu bym robił update dla kilkudziesięciu nowych śrubek :roll:
Wytrzymajcie troszkę a ja postaram się Was nie zawieść :wink:
pozdroo
Odpowiedz
Hej
Miał bym jeszcze ogromną prośbę do Was
Zna ktoś może jakieś zdjęcia przedstawiające wygląd chłodnicy w FT-17?
Ja posiadam tylko pare rysunków z których niewiele wynika i jedną fotkę na której przed czołgiem leży niekompletna i dość znacznie zniszczona obudowa ( przednia ściana z otworem na wiatrak )
[Obrazek: 2595f5d05d309ad0m.jpg]
Niestety bez tego elementu leżę i kwicze :ble:
Odpowiedz
Może pomoże:
http://www.museedesblindes.fr/spip.php?article69
Odpowiedz
Łaa PDT_Armataz_01_11 xxx .... dziękóweczka Profil, nie znałem tych zdjęć wcześniej Confusedhock:
Co prawda to nie to czego aktualnie poszukuję ale rozwiązują kilka istotnych zagadek konstrukcyjnych :grin:
Dzięki wielkie raz jeszcze
masz u mnie megapiwaka za to PDT_Armataz_01_34
Pozdrooo :grin:
Odpowiedz
Jaroslav, Twoja relacja i PrzemkaW jak i wiele innych tego typu sa wspaniałe, robicie wiele ponad standard. Tworzycie cały projekt od podstaw, i co mi sie najbardziej podoba maksymalnie uszczegóławiając model w detale. Ciekawi mnie czy gdzieś gromadzicie te wszystkie cześć które tworzyć, tak żeby kiedyś można był w całości wydrukować arkusze i złożyć model. Nie wiem czy to trudne czy też nie , ale może i ja kiedyś na pewnym etapie pobawię się w coś tak świetnego PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
pmarcin,
ja osobiście projektuję wszystko w corelu 11 + czasami używam prostego programiku "Kreski" do rozwijania podstawowych brył. Wszystkie części oczywiście kataloguję i trzymam na w razie "W" i ewentualnie wprowadzam drobne poprawki w miarę pozyskiwania dokumentacji.
Usuwanie plików nie wchodzi w grę bo po prostu kosztują dużo pracy a w razie gdyby coś nie wyszło zawsze można sobie dodrukować jak również podzielić się z Kolegami bądź wydawnictwem.
Wbrew pozorom projektowanienie jest to trudne.... ja robię np tak:
Projektując koło- robię dobre zdjęcie, otwieram je w corelu i przeskalowuję np: koło ma 1m średnicy w 1:25 powinno mieć 4cm więc pomniejszam zdjęcie koła do pożądanych 4cm, blokuję obiekt(zdjecie) i na nim rysuję sobie jego kopię, (obręcze,otwory, śrubunek itd...) potem wystarczy to przenieść na nowy arkusz powielić wydrukować i jazda..
Armatę z kolei rozłożyłem sobie w rzutach na poszczególne walce i stożki które następnie porozwijałem stosując "Kreski". Wydruki pozwijałem i wyszło jak wyszło :wink:
Inaczej pewnie to wygląda w CADach czy Rhino ale lepiej niech się wypowiedzą Ci co na tych programach pracują bo ja pojęcia nie mam :ble:
Spróbuj może sobie coś łatwego, np koło szprychowane od armaty rozrysować w taki sposób a zobaczysz że nie jest trudno :wink:
PS: Podejrzewam że Przemek też swoje projekty chomikuje i nie dziwota bo warto :grin:
Pozdroo
Odpowiedz
Cytat:PS: Podejrzewam że Przemek też swoje projekty chomikuje

Jasne że tak :mrgreen: Wszystko co dotychczas rozrysowałem jest zapisane i czeka :roll:

Pzdr !
Odpowiedz
Nie myśleliście o pracy w Gpm-ie :lol:
Odpowiedz
czemu akurat w GPMie?
Planujemy stworzyć własne wydawnictwo... ale to za 5 lat dopiero jak obecne projekty chociaż pokończymy :mrgreen: :lol:
Odpowiedz
Czemu w GIMP-ie ?
Bo GIMP jest otwarty, obsługuje format SVG, jest programem na wiele platform, itd, itp. Smile
Odpowiedz
Cytat:Czemu w GIMP-ie ?
Bo GIMP jest otwarty, obsługuje format SVG, jest programem na wiele platform, itd, itp. Smile
Chodziło o GPM, takie wydawnictwo modelarskie a nie o GIMP, program graficzny.
Odnośnie projektowania, koło to może i jest proste do zrobienia ale kadłub samolotu?
Odpowiedz
Piszę się na sklejacza testowego hehe :razz: :mrgreen: Oj marzy mi się taka renówka na półce (już jedna jest).
Odpowiedz
Michał niestety opublikowanie mojej Reni w jakiejkolwiek formie oddala się coraz bardziej... choć zawsze jest szansa że jakoś części poskładam i podeślę Ci parę plików :wink:
Póki co ryfluję dalej.....
Pzdr
Odpowiedz
Cześć Wam wszystkim!
Dziś tak troszkę offtopowo :roll: ale skończyłem jefferey'a dla Cytadeli
Wyszło mi takie cuś:
[Obrazek: 88ef32f7a7a13583m.jpg] [Obrazek: 199711d95d75960dm.jpg] [Obrazek: e9a6a05c05bfe200m.jpg]
[Obrazek: e0898deaa8797239m.jpg] [Obrazek: f98ef04525d1c64fm.jpg]
(bez ingerencji w bryłę ino koła poprawiłem i dodałem klapę z tyłu)
Zisówka też już się kończy - pozostała kołyska, lemiesze montaż i malowanie :grin:
Tak że biorę się ostro za FTki i postaram się wkrótce znów coś Wam zaprezentować
Pozdrooo
Odpowiedz
Cześć Jarku!

Po obejrzeniu na żywca twojego dzieła na Poznańskim Spotkaniu Modelarzy w Fort Colombo powiedziałem sobie że muszę zlokalizować twoją relację. W końcu dogrzebałem się do twojego Renaulta, przeczytałem od dechy do dechy, ściągnąłem wszystkie zdjęcia, powygapiałem gały, poupuszczałem szczękę parę razy na podłogę - no i czekam na więcej Smile

A tym którzy chcieliby łatwo przejrzeć zdjęcia z tej relacji spakowałem je (wszystkie 380) i udostępniłem tutaj (47MB !)

Pozdrawiam
Leszek
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Odpowiedz
Dzięki Leszku na II WLKP przyniosę na pewno nowe gadżety i prawie ukończoną ZiSówkę więc będzie na co popatrzeć a i z twojego Warsztatu wyczekuję newsów :wink:
Pozdroo
Odpowiedz
Prawie codziennie aktualizuję budowę holenderskiego torpedowca Z5 na Kartonworku i Konradusie - Papermodels tylko odwiedzam. Wydaje mi się przesadą żeby i na tym forum prowadzić tą samą relację. Co ty o tym sądzisz?
Jeśli uważasz że nie ma znaczenia na ilu forach umieszcza się jedną relację, a właściwie lepiej umieszczać ją na jak największej ich liczbie, mógłbym umieścić ją również tutaj.

Pozdrawiam i również czekam na WLKP 2 Smile
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Odpowiedz
Leszku, wielu spośród nas z przyczyn różnych nie zagląda na kartonworka czy konradusa więc był bym jak najbardziej za umieszczeniem i tu twojej relacji, zresztą ja na początku prowadziłem relację (z BM-13) tylko na czarnym i kol. Michał Chmiel zapraszając mnie tu przekonywał że dobry mecz warto pokazać na kilku kanałach, i to samo Tobie mogę powtórzyć :wink:
Pozdroo
Odpowiedz
Siemanko!
Czas już chyba na kolejną porcję newsów :wink:
Za dużo się na warsztacie nie wydarzyło ostatnio a nawet uświadomiłem sobie swoje okrutne niedbalstwo :oops: ale o tym później....
kolejnym elementem jaki mogłem wykonać był wewnętrzny rozrusznik:
na początek koła... a raczej kółka zębate
[Obrazek: 57661891a0e7e8c8m.jpg]
do których dorobiłem łańcuszki :
[Obrazek: b81af81636e32821m.jpg]
ogniwka ze względu na rozmiary powstały z alufolii z ktorej wybijałem je jak nity ino pojedyńczo i spłaszczoną lekko igłą 0,8mm uzyskując w miarę takie jakby owale po wystruganiu korpusu uzyskałem takie cuś:
[IMG]http:
//images43.fotosik.pl/174/3c5a3365f64df3acm.jpg[/IMG]
[Obrazek: 6f73d1335053dca4m.jpg]
No i w końcu podłoga :mrgreen:
Wspomniany wyżej babol odkryłem rozrysowując podział blach pod stanowiskiem szofera:
[Obrazek: a355509c00ff07d2m.jpg]
Skoro miał powstać egz. maksymalnie pootwierany wypadało by pokazać i cięgła pod podłogą....zrozumiałem to jednak już po przyklejeniu jej :evil:
Pomysł postanowiłem przenieść na kolejny egz. w wyniku czego wyszło coś takiego:
[Obrazek: 7de0f479c1832d9dm.jpg] [Obrazek: a1b008f82e4b7da0m.jpg] [Obrazek: 5ce19e6bc395e315m.jpg]
cięgła dorobiłem po prostu wklejając kawałki drutu tam gdzie być powinny:
[Obrazek: 477e764839f54272m.jpg] [Obrazek: ed2b4691e51ade9fm.jpg]
I tu już podłoga na swoim miejscu:
[Obrazek: 65dc117937534abam.jpg] [Obrazek: fd7afb4468b20c32m.jpg] [Obrazek: 0974d61f7fa34499m.jpg]
a tak wygląda już w całości
[Obrazek: e9fb2903719051b5m.jpg] [Obrazek: 865bd3fa51702ab9m.jpg]
Skoro jest już podłoga to przydał by się i strop.... wbrew pozorom wcale nie taki prosty jak doliczyć do niego wszystkie śrubki i pierścienie z łożyskami:
[Obrazek: 8aed8df4118f0122m.jpg] [Obrazek: 58a34eb991c8e00cm.jpg]
[Obrazek: 5a150a582e2d645am.jpg]
[Obrazek: 2b10d258ed4c5063m.jpg]
I jak na dzisiaj to chyba wystarczy :wink:
Pozdroo
Odpowiedz
Jaroslav, Ty to jesteś normalnie magikiem Smile. Świetna robota!!!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,176 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,823 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 6,958 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 10,863 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  Mgebrov-Renault 1:25 WAK Luki76 4 2,145 11-10-2021, 04:57
Ostatni post: Tomasz K
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,051 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości