Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Zlot papermodels.pl - Białystok 2009
#1
Rozpocząłem ten wątek już dzisiaj ponieważ ustalenie konkretnych założeń pierwszego zlotu zajęło bardzo dużo czasu. Przez to wiele ludzi nie dojechało bo miało wcześniej umówione  inne rzeczy których nie mogli odwołać. Tak więc jeśli prędzej ustalimy jakieś konkrety i forumowicze będą już to mieli zaklepane w swoich kalendarzach, to zaowocuje to większą frekwencją na zlocie. A że sporo jest do ustalania to proszę głównie o zabranie głosu ludzi, którzy są w stanie zaproponować jakieś konkrety. Mam na myśli to, że chyba nie warto robić zlotu w jakiejś "pipidówie", np. Działdowie, bo cóż ja mógłbym ciekawego wam tutaj zaproponować. Myślę że każdy z nas chciałby żeby ta impreza stała się takim naszym sztandarowym spotkaniem. Tak więc zapraszam do dyskusji i pozdrawiam serdecznie!
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Może Lublin? W październiku, w czasie IV Lubelskich Spotkań Modelarskich? Już w tym roku w Lublinie na III LSM był mały zlocik Papermodels Smile Co Wy na to ??
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#3
E, ja tam nie wyrobię do października :twisted: Lipiec i Białystok? Co Wy na to chłopaki? :-D W Lublinie zawsze można machnąć poprawiny :razz:
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#4
Wyprzedziłeś nas Rafał z podjęciem wątku, ale to nie szkodzi.

Jacek, spotkanie w Lublinie to oddzielna impreza, mająca już swoją tradycję, dlatego nie chciałbym, żeby tworzyły się tam jakieś podgrupy, bo mogłoby to popsuć atmosferę, albo co najmniej dziwnie wyglądać. Poza tym charakter obu imprez jest odmienny - spotkania w Lublinie to przede wszystkim prestiżowy konkurs modelarski. Naszym zaś celem jest co innego - zlot forumowiczów. Chcemy integrować forumowiczów w takiej formie, jak w roku ubiegłym - tzn. nie tyle przez konkurs. Stawiamy na rozrywkę w postaci objazdu, gdzie pokazujemy wycinek historii, bo nie ma modelarstwa bez niej. Na 2009 rok zaproponowaliśmy - jak na razie - wyjazd do Nowogrodu i gadkę o walkach w 1939 r., Osowiecki (lub Zambrowski) RU z tzw. Linii Mołotowa... a jak nie, to coś innego się wymyśli. Myślę, że to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu :mrgreen:

Sam konkurs modelarski w Białymstoku opiera się na innych zasadach niż wszystkie konkursy w kraju. Nie zapraszamy ogólnopolskich sędziów. Mamy demokrację, więc to nasze głosy decydują który model zdobywa I miejsce.

Zresztą, myślę, że osoby które zjawiły się w lipcu 2008 r. na I Zlocie moga powiedzieć coś więcej, ewentualnie zaproponować inne rozwiązania, jesteśmy otwarci na propozycje.

A już w ostateczności zawsze można powiedzieć, że lepiej spotkać się i w Lublinie, i w Świdniku, i w Białymstoku. Zdaje się że ferajna jest OK, więc nie trzeba unikać częśtszych spotkań :mrgreen:

Tak więc ja przychylam się do głosu Sprudina :mrgreen:
Odpowiedz
#5
Arovist ma rację Smile
A ja ze swojej strony mogę zaprosić Was na konkurs do Swidnika. Penikiem nie bedzie to tak duża impreza jak w Lublinie ale zawsze jest okazja do spotkania się i pogadania o rufach, skrzydłach, kadłubach a o wannach nie wspomnę Smile
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#6
Ja nie chciałem wychylać się na początku z konkretnym miejscem bo i tak nie będę organizatorem, tylko raczej gościem. A jeśli chodzi o Białystok, to nie widzę przeszkód. Bardzo ładne miasto, świetne zaplecze organizacyjne, wspaniali ludzie, także możemy II zlot powtórzyć w Białymstoku. Ja również jestem za tym żeby te imprezy forumowe nie były związane z już istniejącymi i odbywającymi się od lat imprezami modelarskimi. Jako że my wszyscy tworzymy to forum to i stwórzmy imprezę modelarską związaną z papermodels i zrodzoną od naszego forum. Może rozkręci się na tyle, że za jakiś czas bedzie to impreza równa rangą ogólnopolskim konkursom modelarskim. Skoro chłopaki z Białegostoku mają jeszcze pomysły i miejsca w okolicy warte do obejrzenia to warto to wykorzystać. No a następny może gdzieś indziej, albo nawet i ten jeśli będą jakieś konkretne propozycje.
Czołgista!
Odpowiedz
#7
A ja z takim pytaniem (zdaję sobie sprawę, że mogę zostać zbesztany). Czemu większość konkursów, zlotów, spotkań modelarskich odbywa się w południowej i południowo-wschodniej Polsce? Czy północ i północny zachód to jakieś tabu? Piszę tak bo zauważyłem, że nie tylko sprawa ma się do modelarstwa ale też do innych dziedzin i sportu.
Jedne spotkanie, z którym się zetknąłem w Bydgoszczy organizowane przez Puchacza.
W moim mieście był konkurs lecz jedynie dla podstawówki i gimnazjum.

Upsss jeśli kogoś uraziłem to sorka...


Pozdro
Odpowiedz
#8
Cytat:Już w tym roku w Lublinie na III LSM był mały zlocik Papermodels Smile
A no był a Ty gdzieś się Gościu wtedy podziewał??
Odpowiedz
#9
Cytat:A no był a Ty gdzieś się Gościu wtedy podziewał??

może nie zauważył plakietek :razz: :razz: :mrgreen: :mrgreen:

hmm.. Białystok... 10-12h w pociągu.. :roll: ale zaczynam sie przyzwyczajać po lekku do takich podróży, czego sie nie robi dla wyżeszego celu :mrgreen:
a co do terminu... nie dałoby czegoś szybciej zrganizować? może w zimie nie bo zwiedzać będzie kiepskawo cokolwiek, ale na wiosne myśle ze można już konkretnie pobiegać po bezdrożach zwiedzając ukopy i inne schrony... 9 miechów to szmat czasu... :???:
Odpowiedz
#10
Radek, ale przecież po drodze Świdnik! Akurat tyle, by na niego przygotowac dobry model i następny na II Zlot :mrgreen:
Mihu - nie mam pojęcia dlaczego konkursy sa na południu i wschodzie... :roll: Może ludzie są tu bardziej aktywni, albo po prostu wcześniej zaklepali terminy?
Odpowiedz
#11
Cytat:A no był a Ty gdzieś się Gościu wtedy podziewał??
Ciężko pracowałem, żeby to wszystko jakoś wyszło.

W sumie macie rację - LSM to całkiem inna osobna impreza, za duży sajgon by się zrobił gdyby jeszcze zlot forum robić w tym samym miejscu i czasie. Zatem ja się dostosuję i postaram się pojawić na II Zlocie Forum Papermodels.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#12
zgadzam się z Michałem....a czemu by nie na pomorzu zachodnim?

Polecam swoje miasteczko, i nie z tego względu, ze nie muszę mieć dojazdu, ale dlatego, że atrakcji tu nie brakuje....
Brów, Knajp, Klubów Nocnych jest do wyboru....wypić i pobawić się można (przede wszystkim w piątkowy wieczór Big Grin )
Hoteli również Big Grin.......

Na wakacje czynny jest Największy Na Świecie Wyciąg do Nart Wodnych.....

Dużo bunkrów do zwiedzenia .... po których z chęcią po oprowadzam (tylko przyda się odpowiedni ubiór). Mamy świetnie zaopatrzone muzeum, gdzie wiele eksponatów wojennych jest do oglądania....
Kościół wojskowy, gdzie przed wejściem stoi T-34, kilka armat, a między nimi krzyż zrobiony z gąsienicy od Pz.Kpfw II ........Niemieckie Cmentarze itp.....
Wiec część historyczna jest....

Ogólnie jest tez wiele atrakcji, 2 piękne jeziora, między którymi jest położone miasto, Tramwaje i taksówki wodne......statek imprezowy itp, wszelkiego rodzaju sporty wodne....

wiec na wakacje...czemu nie ?
Odpowiedz
#13
Dla ciekawych, mogę wrzucić na forum kilka zdjęć z mojego miasta......może to Was zachęci
Odpowiedz
#14
Siemanos.

Jeżeli o mnie chodzi to zdecydowanie byłbym za organizacją Zlotu bardziej w centrum Polski, żeby dać szansę również tym, dla których Białystok jest na końcu świata Smile Byłoby sprawiedliwiej no i pewnie sporo wcześniej, a nie w czasie wakacji, które dla wielu z nas wiążą się z rodzinnymi wyjazdami, co też frekwencji nam nie powiększa.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#15
Czarek, my właśnie chcemy walczyć z niesprawiedliwym poglądem, że Białystok jest na końcu świata :mrgreen:
Odpowiedz
#16
Tak właśnie myślałem, że będziemy tak sobie gadać i gadać w tym wątku. Ja jestem za Białymstokiem jak na razie bo raz już tam byłem i wiem czego oczekiwać. Jak na razie poza Hubertem nikt jakiejś sensownej propozycji nie dał więc o czym tu można dyskutować. Wydaje mi się że jeśli nie padną jakieś konkrety to i tak stanie na Białym. Najlepiej by było dla wszystkich gdyby to była Warszawa, bo mniej więcej dla każdego ta sama droga. Zresztą modelarzy tam jest chyba bez liku, no ale niestety ktoś musiałby podjąć się organizacji i ułożyć jakiś program. A jak na razie sonar nic nie wykazuje. :wink: No nic trzeba czekać na kolejne posty.
Czołgista!
Odpowiedz
#17
Cytat:Ja jestem za Białymstokiem

Ja też :mrgreen:

Białystok ma naprawdę dużo do zaoferowania, kto był - wie czego można się spodziewać.
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#18
Mordo ty gdzie byłeś jak cie nie było ??
Odpowiedz
#19
Cytat:chcemy walczyć z niesprawiedliwym poglądem, że Białystok jest na końcu świata

no ale przecież jest... :razz:
Odpowiedz
#20
Cytat:[quote author="Arovist"]chcemy walczyć z niesprawiedliwym poglądem, że Białystok jest na końcu świata

no ale przecież jest... :razz:[/quote]
a nawet kilka metrów dalej Wink
Pozdrawiam
Grzesiek
Odpowiedz
#21
Znajdziemy, dojedziemy, najwyżej popytamy :mrgreen:
Odpowiedz
#22
A czemu nie Kraków? - muzeum lotnictwa jest całkiem nieźle zaopatrzone.
Ewa
Odpowiedz
#23
Każdy ma swoje propozycje, czemu lepiej tam niż tu.
Hubert, kluby nocne i kluby nie wiem czy kogoś będą rajcować bo nie po to się spotykamy by się spodlić. Spotykamy się żeby oprócz zobaczenia własnych twarzy poznać kawałek historii. Owszem możesz nas przegnać po schronach (nie nazywaj ich bunkrami), ale czy będziesz w stanie opowiedzieć o ich historii ??
Ewo, no jest muzeum lotnictwa ale to są 3 godziny i co dalej ?? Owszem Kraków jest piękny i w grudniu tam jadę ale to nie wszystko.
Białystok nie jest tak daleko jak się wydaje, byłem tam i jestem zadowolony i za dnia nie biegają tam misie polarne.
Ja mam swoją propozycję ale nie zaproponuje miejsca tylko sposób wyboru.
Otóż osoba, lub osoby chcące zorganizować zlot muszą :
1. Zaproponować rozsądne noclegi.
2. Termin zlotu
3. Program zlotu. Propozycje typu knajpa albo bieganie po lasach dla samego biegania odpada.
4. Organizator zapewni pomieszczenie na wystawę modeli.

Po zgłoszeniu programów zrobimy ankietę i wyłonimy wygranego. Możecie zakrzyczeć :mrgreen: moją propozycję jak wam się nie podoba. Co do terminu proponowałbym maj Smile taka piękna pora roku
Odpowiedz
#24
Cytat:Czarek, my właśnie chcemy walczyć z niesprawiedliwym poglądem, że Białystok jest na końcu świata :mrgreen:
_________________
Niedźwiedzie polarne... a zima dopiero się zaczęła...
RUGBY

Chwała PKP że kursuje bezpośredni pociąg ze Szczecina przez Koszalin, Słupsk, Lębork, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Tczew, Malbork, Elbląg, Olsztyn, Ełk Tongue Niestety, tylko w wakacje kursuje. W drugą stronę już codziennie jeździ. Wiem bo jak w Olsztynie wsiadam to już jest napchany dosyć mocno Big Grin

Czyli problemu jako takiego z dojechaniem z pomorskich terenów do Białegostoku nie jest problemem, a do Krakowa już owszem, bo to bite 12-14 godzin w środku transportu.
Zresztą widzę, że tamtejsza ekipa jest konkretna, poza tym mają już doświadczenie w organizacji. Ja osobiście nigdy nie byłem na takim mityngu, ale jakby była okazja - czemu nie? Na wschodnim końcu świata nigdy nie byłem Tongue
Odpowiedz
#25
Cytat:Każdy ma swoje propozycje, czemu lepiej tam niż tu.
Hubert, kluby nocne i kluby nie wiem czy kogoś będą rajcować bo nie po to się spotykamy by się spodlić. Spotykamy się żeby oprócz zobaczenia własnych twarzy poznać kawałek historii. Owszem możesz nas przegnać po schronach (nie nazywaj ich bunkrami), ale czy będziesz w stanie opowiedzieć o ich historii ??
Ewo, no jest muzeum lotnictwa ale to są 3 godziny i co dalej ?? Owszem Kraków jest piękny i w grudniu tam jadę ale to nie wszystko.
Białystok nie jest tak daleko jak się wydaje, byłem tam i jestem zadowolony i za dnia nie biegają tam misie polarne.
Ja mam swoją propozycję ale nie zaproponuje miejsca tylko sposób wyboru.

Dexter, świetny post!

A więc czekamy na propozycje Koleżanek i Kolegów. Ja również popracuję i niedługo napiszę naszą ofertę.

Cytat:Arovist napisał/a:
chcemy walczyć z niesprawiedliwym poglądem, że Białystok jest na końcu świata

no ale przecież jest... :razz:

a nawet kilka metrów dalej Wink

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie pogniewajcie się, ale jak byłem ostatnio we Wrocławiu to nawet tabliczek z nazwami ulic nie było. :mrgreen:

Ale jakby co, to mi nie jest ciężko się ruszyć z miejsca i dojadę na zjazd. Mam tylko nadzieję, że mimo wszystko w ankiecie o oddaniu głosu będzie decydować atrakcyjnośc programu, a nie 100 km w tą czy tamtą stronę.

A więc czekamy na propozycje Koleżanek i Kolegów. Ja również popracuję i niedługo napiszę naszą ofertę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V Zlot papermodels.pl - Jelenia Góra 2012 Andrzej Px48 153 53,336 28-09-2022, 08:00
Ostatni post: dexter
  IX Zlot papermodels.pl - Świnoujście 2017 konradoo 61 29,471 21-10-2017, 10:33
Ostatni post: Radek87
Lightbulb VIII Zlot papermodels.pl - Kłodzko 2016 Kroolo 154 46,768 22-09-2016, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  VII Zlot papermodels.pl - Międzyrzecz-Drzonów 2015 Andrzej Px48 213 62,960 08-06-2015, 10:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  VI Zlot papermodels.pl - Chełm-Zamość 2013 Kroolo 245 78,466 06-06-2013, 11:44
Ostatni post: Andrzej Px48
  V zlot forum Papermodels-Jelenia Góra 2012-fotorelacja. Andrzej Px48 211 61,313 30-04-2013, 11:20
Ostatni post: ceva
  I Nieformalny Zlot Pampersów Gdańsk-Brętowo 12 - 14 09 2011. ZbiG 22 13,351 21-09-2011, 01:37
Ostatni post: Japończyk
  IV zlot forum Papermodels-Węgorzewo 2011-fotorelacja. Andrzej Px48 42 21,234 03-06-2011, 05:48
Ostatni post: kujot666
  IV Zlot papermodels.pl - Węgorzewo 2011 Andrzej Px48 334 94,797 30-05-2011, 10:26
Ostatni post: kujot666
  III Zlot papermodels.pl - Warszawa 2010 kujot666 211 72,932 25-05-2010, 10:06
Ostatni post: Japończyk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości