Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Polskie Orły/Galeria] RWD-14b Czapla - KONIEC
#1
Witam!
Niedawno zakończyłem jedną relację, ale nie dam Wam odetchnąć i lecimy z drugą Wink
Postanowiłem, z sentymentu dla plastikowych modeli tego samolotu oraz po obejrzeniu galerii końcowej modelu sklejonego przez el_pawa, skleić również ten zgrabny samolocik Smile
Na początek poszła kratownica kadłuba:

[Obrazek: fee17f5156e4ce66m.jpg] [Obrazek: 27c20dd56801630fm.jpg]

Pojawiły się małe zgrzyty. Tu za mało o mm, a gdzie indziej za dużo. Generalnie są to małe problemy, z którymi można sobie bez problemu dać radę.
Wziąłem się za wyposażenie, nad którym pewnie mi trochę zejdzie, bo sporo tego jest. Dodatkowo nie za duże są te elementy i mam z nimi problem przez moje grube paluchy Wink

[Obrazek: ed507baaea4dd737m.jpg]

Niby niewiele tego, a roboty było z tym dużo. Troszkę to jeszcze uplastyczniłem dodając parę drucików od siebie.
Po zamontowaniu wygląda to tak:

[Obrazek: 60d9e356c57b0f7fm.jpg] [Obrazek: e65109c1297cf83dm.jpg] [Obrazek: 57f6a22449a84014m.jpg] [Obrazek: a76d35cb73cffcb5m.jpg]

Widać, że jako tako trzyma geometrię. Teraz trzeba to sukcesywnie zapełniać klamotami.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
No i temacik świetny - tylko podglądać wykonania!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
No to widzę że się szykuje kolejna ciekawa relacyjka :mrgreen: Powodzenia !
Pozdro!
Odpowiedz
#4
:mrgreen: jeszcze jedna czapla :mrgreen:
Może zrobimy zlot czapli nad jakimś jesiorem :razz:
A na poważnie to uważaj przy oklejaniu tego cudeńka. Czelam na dalsze postępy :!:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Rafale bardzo chętnie obejrzę i pewnie nie tylko ja Twoją relację z budowy tego modelu. Bardzo podoba mi sie ta konstrukcja (zresztą jak większość polskich). Choć wydana przez Answera daje wiele do zyczenia.
Myślę że nie pogniewasz sie jheżeli przerzucimy tą relację do projektu "Polskie Orły"

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#6
Cytat:Myślę że nie pogniewasz sie jeżeli przerzucimy tą relację do projektu "Polskie Orły"

A to ona już tam nie jest? Patrz tytuł relacji :mrgreen:
Odpowiedz
#7
Witam!
Już prawie spadła ta relacja na drugą stronę, ale się udało coś skleić, to i uda się nie spaść :mrgreen:
Dziś za wiele zdjęć nie będzie, bo jak to przy kokpitach bywa, człowiek się na robi, a efektu prawie nie widać. Jednak systematycznie postaram się zapełnić całe wnętrze.
Zrobiłem wreszcie tablicę przyrządów pilota. Obwódki zegarów jak zwykle z cienkiego drucika nawijanego na wiertła różnej średnicy. Po kilku próbach stwierdziłem, że drucik lepiej pomalować przed uformowaniem. Ja malowałem czarną Pactrą, bo olejna jakoś się łatwo złuszczała. Przy akrylu nie było żadnych problemów. Chyba całkiem się przerzucę na tego typu farbki Wink Wyszło to tak:

[Obrazek: 355232ec17dd6c1em.jpg] [Obrazek: 8e23a62ef2dcadfbm.jpg] [Obrazek: 0d51ad87efd14b5bm.jpg]

Rewelacji nie ma, ale chyba znośnie wygląda? Łapska mam za duże i ciężko mi było zrobić jednolite nakrętki z wikolu, że nie wspomnę o malowaniu ich potem na czarno Wink
Zwykle nie rozpisuję się na temat błędów w modelach, jeśli te są łatwe do poprawienia. Ten jednak wiatek muszę pokazać:

[Obrazek: 2b513f726410b93fm.jpg]

Warto zatem te poprzeczki 15a i 15b wyciąć z lekkim naddatkiem. Ja musiałem sztukować-mam nadzieję, że inni nie będą musieli Wink
Wkleiłem też drągi i jakieś tam radyjka.

[Obrazek: 6de9d4cb140f5368m.jpg] [Obrazek: 744eab106328b169m.jpg] [Obrazek: 3ef0b65a694add2cm.jpg]

Na ostatnim zdjęciu widać, że kompasy zostały wklejone tak, aby wskazywały kierunek tak samo, coby się panom dobrze nawigowałoWink Warto zwracać na takie drobiazgi uwagę, bo wg. mnie model tylko na tym zyskuje, a wkład pracy taki sam.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#8
Wnętrze wygląda super :grin: , napracowałeś się co widać szczególnie przy tablicy przyrządów.
Cytat:Wkleiłem też drągi i jakieś tam radyjka.
A radyjko babci wkleiłeś, bo tam jest Radio Maryja - Hardcore Station :razz: :twisted: .
Pozdro!

p.s. Rydzyk Hools Rulezzzz!!!
Odpowiedz
#9
Cytat:Wnętrze wygląda super :grin: , napracowałeś się co widać szczególnie przy tablicy przyrządów.
Rafał Ż. napisał/a:
Wkleiłem też drągi i jakieś tam radyjka.

A radyjko babci wkleiłeś, bo tam jest Radio Maryja - Hardcore Station :razz: :twisted: .

Hehe grunt żeby do Torunia trafić :mrgreen:

Rafał, niezła robota. Czekam na ciąg dalszy.
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#10
Rafał Ż., kabinka bardzo fajnie wychodzi, a przyrządy to już szczególnie Smile.
Odpowiedz
#11
Cytat:Hehe grunt żeby do Torunia trafić :mrgreen:
I na TVN... i kijami ich bezbożników :twisted: !
Pozdro!
Odpowiedz
#12
Bardzo elegencko to zrobione jest! Tablica przyrządów - palce lizać. A kompasy...takie drobiazgi dodają smaczku modelom.

P.S. Jakoś tak mi się kulinarnie napisało...
Smacznego!! :mrgreen:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#13
Wiedziałem chłopaki, że jak napiszę radyjka, to będę mógł na was liczyć :mrgreen:
Nie zapomnijcie tylko o częstotliwości-666 MHz :wink:
Odpowiedz
#14
Cytat:Nie zapomnijcie tylko o częstotliwości-666 MHz :wink:
Lepsza jest 667 MHz, bo tam Ceva hity puszcza :razz: :mrgreen: :lol: .
Pozdro!
Odpowiedz
#15
Cytat:Rafał Ż. napisał/a:
Nie zapomnijcie tylko o częstotliwości-666 MHz :wink:

Lepsza jest 667 MHz, bo tam Ceva hity puszcza :razz: :mrgreen: :lol: .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Radio ma ryja nadaje na każdej częstotliwości i nawet nie trzeba mieć anteny w radiu. :evil: :mrgreen: ba, nie trzeba mieć nawet radia żeby odbierać.

Widzę że zegary "szkliłeś" lakierem, a czy przed tym gruntowałeś jakoś cyferblaty?
Odpowiedz
#16
Gruntowałem dwa zegary SG, ale wszedł w jakąś reakcję-widać to niestety, ale nie dało się tego odratować Confusedad:
Jeszcze w kwestii radyjka to u mnie w aucie jest to pierwsza stacja, która zostaje złapana-ma najsilniejszy sygnał :wink: Nie trzeba chyba dodawać, że zostaje natychmiast zmieniona :lol:
Odpowiedz
#17
Cytat:Radio ma ryja

A ja zawsze myślałem że to głośniki :?:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#18
Cytat:Jeszcze w kwestii radyjka to u mnie w aucie jest to pierwsza stacja, która zostaje złapana-ma najsilniejszy sygnał :wink:
Ojejku Confusedhock: ! To uważaj bo jak Cię Rydz zarazi wirusem Moherowego Beretu to od nas odejdziesz i przejdziesz do Super Partii :razz: :mrgreen: :lol: .
http://pl.youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc
http://pl.youtube.com/watch?v=BWX3fTnAba...re=related
Pozdro!
Odpowiedz
#19
Witam!
Kolejny mały update relacji. W kokpicie przybyły orczyki, kieszenie na magazynki oraz fotel pilota.
[Obrazek: e295c59ef7133670m.jpg] [Obrazek: 6daeaa454613eb61m.jpg]

Okazało się, że magazynki nie chcą się zmieścić w kieszeniach. Trzeba było zmniejszyć ich grubość o połowę, żeby to jakoś wyglądało. Już po wklejeniu tego elementu pomyslałem, że może jednak trzeba było zrobić kieszenie od podstaw. Teraz jednak to już musztarda po obiedzie :/ Widać też, że musiałem zrobić nacięcie w części 27, która przykrywa tylny kokpit, żeby dało się ją wkleić.

Fotel:
[Obrazek: 9e7996fc34bf6923m.jpg] [Obrazek: 0205d8b7f233231am.jpg]

Poduszki zrobione z chusteczki higienicznej i pomalowane. Wyszło średnio-w Wilku lepiej to wyglądało. Pasy jak zwykle z folii alu.

[Obrazek: 27945166eaf7f934m.jpg]

Teraz chyba okleję kokpit, a dopiero potem wkleję uzbrojenie strzelca, bo się boję, że je uszkodzę. Tak więc trzymajcie kciuki, żeby jakoś to wyszło Wink
Pozdrawiam!

--
Odpowiedz
#20
Kokpit bardzo sympatycznie wygląda PDT_Armataz_01_34 tylko dopiero teraz rzucił mi się w oczy ten cieniutki drążek sterowy :???: . Taką grubość szablonu przewidział autor czy z braku laku... a w zasadzie odpowiedniego drutu Ty go odchudziłeś :?:
Cytat:Teraz chyba okleję kokpit, a dopiero potem wkleję uzbrojenie strzelca, bo się boję, że je uszkodzę. Tak więc trzymajcie kciuki, żeby jakoś to wyszło Wink
Ja już trzymam :grin: .
Odpowiedz
#21
Cytat:Taką grubość szablonu przewidział autor czy z braku laku... a w zasadzie odpowiedniego drutu Ty go odchudziłeś :?:

Ja zrobiłem deczko grubszy, niż był zalecany :wink: Jak powinno być naprawdę, to nie mam pojęcia, bo nie dotarłem do żadnej dokumentacji :roll: Nawet jak coś, to jest to taki element, że ewentualnie można go poprawić po sklejeniu kadłuba.
Odpowiedz
#22
Kabinka wyszła super .Uważaj aby wklejając wewnętrzne poszycie kabiny jej krawędzie nie wychodziły poza obrys wręg.

[Obrazek: 1d2e28f3504dfaffm.jpg]
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#23
A ja trochę spóźniony nawiążę jeszcze do radyjka babci :mrgreen: Swego czasu u mnie w parafii w sklepiku można było kupić radyjko, które było nastrojone na stałe na jedną, jedynie słuszną częstotliwość i odbierała w nim tylko jedna stacja. Zgadnijcie która :twisted:
Rafał Ż. podoba mi się fotelik. Coś w tym stylu mam do wykonania w swoim Heinklu, więc będę miał się na czym wzorować :wink:
Odpowiedz
#24
oglądałeś może screeny z http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=46485

[Obrazek: kokpit3sw2.jpg]
[Obrazek: 08ld8.jpg]
[Obrazek: 103gn6.jpg]
Odpowiedz
#25
i jeszcze jedna mała fotka, zastrzały w modelu są nieco za grube

[Obrazek: poza13.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,034 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,980 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja/Galeria] BM-13 "Katiusza" US-6 Jaroslav 44 27,875 06-03-2019, 02:46
Ostatni post: ZbiG
  Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy [Koniec] camilllo 28 14,518 20-09-2018, 11:20
Ostatni post: camilllo
  [Relacja/Galeria] Allege d'Arles WAK 4/2016 Merkava 23 10,646 23-08-2018, 10:10
Ostatni post: Lukee
  [G] Bn2t Freudenstein 1904 - galeria końcowa gramaton 5 3,944 06-04-2016, 12:34
Ostatni post: Raven
  [R] STAR 200 "Wojsko Polskie" 1:25 Answer dyzio89 8 6,914 11-02-2016, 12:45
Ostatni post: Marco12051976
  [SzS] (GALERIA) De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja Paweł O 30 16,003 04-01-2016, 09:52
Ostatni post: Paweł O
  [SzS] [R] TS-11 Iskra [Koniec] camilllo 21 11,502 31-12-2015, 04:38
Ostatni post: camilllo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości