Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Konkurs pancerny - GPM!
#51
Nooo ale przecież na tym walorka polega m.in... na dorabianiu części nie? no to ja do gąsek bym całą resztę dorobił i cacy :mrgreen:
Odpowiedz
#52
No właśnie - i tu chyba zaczyna się "problem". :wink: Gdzie jest ta granica gdy model przestaje być podstawą do budowy modelu a zaczyna być dodatkiem do własnej twórczości :razz: :razz:
trzeba by jakiś próg procentowy ustalić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#53
Radek, bujaj się [Obrazek: 067.gif]
Odpowiedz
#54
no ale próg procentowy może wynosić 0,01% zawartości wycinanki w modelu :mrgreen:






(choć 40% brzmi tak pięknie...) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#55
Powiedzmy 85% i niech to będzie jakieś jakaś wytyczna
Odpowiedz
#56
A jak to zmierzyć :?: :razz: Cool
Odpowiedz
#57
Oj czepiacie się Smile na oko, przecież nie będziemy latać z kalkulatorem i linijką. Prowadzić będziecie relacje więc będzie widać
Odpowiedz
#58
to jak dorobię wieżę z GPM u + gąski + zawiasy to już będe mógł? :wink: :mrgreen:
Odpowiedz
#59
A ja postaram się was wszystkich pogodzić, model ma być zbudowany na podstawie kadłuba z wycinanki, a z resztą róbta co chceta. Jaro spryciarzyku, tylko ty mogłeś wymyśleć żeby do gąsek z GPMu dorobić resztę :wink: , i to jeszcze pewnie do laserów z GPMu? Czyli z wycinanki nic! No i po sprawie, obędzie się bez procentów, jak wy byście składali te modele po procentach?
Czołgista!
Odpowiedz
#60
ok ok ok
Odpowiedz
#61
Szkoda Cry
A tak poważnie to gąski z GPM-owskiego modelu nie pasowały by do mojego choćby ze względu na inną szerokość prowadnic, pomijając nawet fakt, że zepsuły by mi tylko kupę pracy :wink:
Laserowe gąski do FT? ktoś takie wypuścił?? chyba za dużo czasu na warsztacie spędzam :roll:
Pozdroo :grin:
Odpowiedz
#62
Jaro z seryjnie produkowanych, dostępnych na rynku rzeczy nic do twojej Reni nie będzie pasować. Przecież to manufaktura w każdym calu, tak samo jak najwspanialsze, ręcznie robione, kultowe samochody świata. Także dziergaj go tam dalej ze swoją ekipą krasnoludków, i nawet nie myśl o tym żeby wkładać do niego jakiekolwiek seryjnie produkowane elementy. Confusedmile:
Czołgista!
Odpowiedz
#63
Tak się tylko zaciekawiłem, jak laserem można by dobrze oddać kształt tych ogniw, niestety było by to niewykonalne
tak czy siak życzę wszystkim udanej zabawy w konkursie :wink:
Odpowiedz
#64
Może i ja wystartuję jak tylko skończę Zero, obym się wyrobił z tym pojazdem do końca czerwca :grin:
Odpowiedz
#65
Witam koledzy.

Ależ się ten wątek rozlazł na 5 stron, dużo czytania miałem. Co do waloryzacji modelu uważam że ważna sprawą ( tak jak już wsominali koledzy z forum ) jest to iż, szanowne jury musi uwzględnić fakt ile pracy zostało włożone w dane elementy. Porównajmy kogoś kto kupił za dużo pieniędzy gąski cięte laserem a kogoś kto nie może sobie na to pozwolić ( fundusze itp ) i robi je od podstaw część po części. Chyba wiadomo że bardziej docenić należy tego drugiego. Grubość portwela nie powinna decydować o tym że jeden model jest lepszy drugi nie.

Co do komisji w składzie Rafał, Janek i Paweł to nie mam wątpliwości że będą patrzeć subiektywnie na wykonane przez nas modele. Wątpie że wkradnie się tutaj jakaś chęć wypromowania kolegi, nie z tą ekipą co prowadzi ten konkurs. Bardzo podobają mi się założenia konkursowe wprowadzone przezd Dextera. Wszystko i na temat...

Z pozdrowieniami dla wszstkich startujących i sędziujących w konkursie GPM. Fajnie że jest nas tylu, w końcu my pancerni musimy trzymać się razem jak jescze nie mamy płyt pancernych stworzonych aby się schować... :razz:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#66
gacek9003, no broń nas przed tym subiektywizmem !!!!!
Odpowiedz
#67
Spoko Paweł, Batman sie chyba tylko przejęzyczył, bo z opisu dalszego jednoznacznie wynika ze miał na myśli obiektywnych sędziów :grin:
Odpowiedz
#68
radek (5 minut ...), tylko spokój nas uratuje, w takich wypowiedziach jak moje trudno wyrazić swoje emocje i odczucia. Staram się przekazać wyłącznie informacje.
Tak myślę że Gacek się przejęzyczył, przecież nietoperze to nocne zwierzęta a pisał tego posta już w dzień.
Odpowiedz
#69
Jeżeli jeszcze można to ja się na TO piszę :mrgreen: :twisted:
Już wystartowałem z relacją :!:

Pozdrowionka !!!
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#70
Dokładnie tak Paweł było ...

ale mi pojechał z tym nocnym trybem życia Cry
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#71
:?:
Odpowiedz
#72
Witam wszystkich uczestników oraz kibiców II Konkursu Pancernego - GPM! Termin minął z ostatnim dniem czerwca, także czas na małe podsumowanie. Z biorących udział w konkursie jedenastu modeli, ukończonych zostało pięć.

1. Renault FT-17 + prowadnica szynowa - kilek15
2. Challenger 2 - pawel_k
3. JAGDPANTHER - Przemek
4. Wespe - Kuncol02
5. Tiger Wittmanna - Boogie

Myśleliśmy, że będzie ich więcej, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. W związku z tym nagrody zostaną przyznane każdemu z pięciu uczestników, którzy ukończyli swoje modele w terminie. Dokładne szczegóły podane zostaną niebawem, po naradzie naszej trójki. Także jeszcze chwilka cierpliwości, pozdrawiam!
Czołgista!
Odpowiedz
#73
Ciężko było wybrać nam najlepiej sklejony model spośród tych pięciu ukończonych. Wszystkie prezentują naprawdę wysoki poziom i z podobnymi zamierzeniami zostały wykonane, czyli same standardziki. Także o wskazaniu tego najlepszego zadecydowały takie aspekty, jak prowadzenie relacji, lub poziom skomplikowania wykonywanego pojazdu. A więc Grand Prix II Konkursu Pancernego wędruje do Przemka za model Jagdpanther! Przemka obdarowaliśmy dwoma modelami, natomiast pozostałych uczestników po jednym. A wygląda to następująco:

- Przemek (Jagdpanther) - Challenger II + PaK 40
- kilek 15 (Renault FT-17) - PzKpfw VI Tiger Ausf.E
- pawel_k (Challenger II) - PzKpfw IV Ausf.H
- Boogie (Tiger Wittmanna) - Konigstiger (wieża Porsche)
- Kuncol02 (Wespe) - Opel Blitz

Także raz jeszcze dziękuję za wzięcie udziału w naszej zabawie. Mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja Konkursu Pancernego, i z chęcią weźmiecie udział w jego kolejnej odsłonie. Modele zostaną wysłane pocztą, także prosił bym o jak najszybsze podanie mi swoich adresów w celu ich wysyłki. Pancerne pozdrowionka, czołgiem! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#74
Dziekuje za nagrode i wyroznienie, mysle ze trafi na poczatek kolejki modeli do sklejenia.
Pozdrawiam
Pawel K
Odpowiedz
#75
O rzesz ty orzeszku :?: :?: :!: :!:
Tego to się na prawdę nie spodziewałem ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak po cichu to liczyłem sobie na góra trzecie miejsce a tu proszę taka miła niespodzianka :lol: :grin: :lol:
Niesamowite, że moje dłubanie tak Wam się spodobało, szczególnie, że to dopiero mój drugi pełzacz po bardzo długiej przerwie :!: :oops: :mrgreen:
DZIĘKI WIELKIE, serdecznie pozdrawiam i gratulacje dla reszty zawodników :!:

PS. Na Challenger'a to się pewnie tak zaraz nie porwę ale na armatkę to kto wie ... :?: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modele z Renova Model - Konkurs - zapraszam Poste 0 2,431 28-12-2019, 09:40
Ostatni post: Poste
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego - głosowanie Tuco 33 15,822 31-07-2017, 09:06
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Morski 2 - Głosowanie Tuco 49 14,669 16-07-2017, 09:58
Ostatni post: tomo11
  Wielki Konkurs Morski 2 Tuco 95 43,790 05-06-2017, 11:34
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego Tuco 30 13,953 04-06-2017, 10:19
Ostatni post: Tuco
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs II edycja Paweł O 24 14,696 22-09-2015, 05:48
Ostatni post: cotlet
  Wielki Konkurs Morski - głosowanie Tuco 79 29,168 12-07-2015, 10:00
Ostatni post: yogi
  Wielki Konkurs Morski Tuco 171 61,540 03-06-2015, 06:09
Ostatni post: Tuco
  [Konkurs] Beauty Contest by Bonk bonk 27 12,447 27-04-2015, 10:07
Ostatni post: qbas
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs Paweł O 90 39,408 01-10-2014, 06:27
Ostatni post: JaCkyL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości