Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olfa AK-3 - tańsze ostrza !!!
#1
Dzisiaj, przy okazji klikania z Arovistem, przypomniałem sobie, że zapomniałem wszystkich poinformować o jednej rzeczy... Może sprawa jest Wam znana, a może nie... Smile
Otóż... Od dawna wszystko wycinam nożykiem AK-3, podobnie czyni wielu modelarzy. Na początku kupowałem ostrza zapasowe KB-3 takie jak w linku: http://www.olfa.net.pl/szczegoly.php?gru...teg=314322 . No i za obecnie 9,79 zł. jest 30 sztuk.
Od dosyć dawna zacząłem kupować takie ostrza: http://www.olfa.net.pl/szczegoly.php?gru...teg=314322 . Za cenę 6,69 zł. jest 5 pasków po 9 ostrzy. Są to co prawda ostrza segmentowe, ale po wyłamaniu otrzymujemy ostrze KB-3.
Wydaje mi się i wynika to z obserwacji zawartości opakowania z ostrzami KB-3, że są to te same ostrza co DKB%, że są robione na tej samej taśmie, tyle tylko, że do nożyków AK-3 są automatycznie łamane na lini produkcyjnej.
Oszczędności wynikające z takich zakupów są chyba oczywiste Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Wielkie dzięki Wisa za podpowiedź, napewno skorzystam Smile
§ 1. Nie wiem.
§ 2. Nie znam się.
§ 3. Zarobiony jestem.
§ 4. Lub czasopisma.
Odpowiedz
#3
Siemanos.

Hmmmmm ciekawe rzeczy prawisz Kolego. A jak wygląda, że tak powiem "czubek" takiego odłamańca ?? Tego bym się najbardziej obawiał.

Co do ceny ostrzy zapasowych to widzę, że Kolega nie wchodzi w linki na naszej stronie głównej. Komplet ostrzy Olfy do AK-3 u naszego Kolegi ze Szczecina (link na dole głównej strony Forum) kosztuje jedynie 8,00 zł/paczka , więc wielce prawdopodobnym jest, że również inne akcesoria Olfy będą tam sporo tańsze. Proponuję przegrzebać jego STRONKĘ
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#4
Co do czubków ostrzy - są idealne. Odłamuję je małymi kombinereczkami. I jest to prosta czynność.
Kolego, 8 zł. za 30 ostrzy to nadal drogo według 6,69 zł. za 45 ostrzy. Dla mnie rachunek jest prosty.
Osobiście jednego opakowania ostrzy nie kupuję nigdy w necie. Koszty przesyłki są za wysokie. Dzisiaj kupiłem opakowanie DKB-5 w elbląskim sklepie dla plastyków za 7,20 zł. I to jest nadal taniej niż KB-3. Wychodzi jedno ostrze 16 gr. Czarek, a w sklepie z Twojego linka bez przesyłki jedno ostrze wychodzi 26,7 gr. No i do tego dojdzie przesyłka.
Pozdrawiam

EDIT: Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę odłamać kilka ostrzy i zrobić fotkę.
Odpowiedz
#5
Ja jeszcze wtrącę swoje 3 grosze. Wisa ma racje ta sama linia produkcyjna do obydwu jest, jednak w przypadku jakoś nie wiem miałem krótszą żywotność tych nożyków ale to moje odczucie. Zachęcam jeszcze przetestowanie nożyków olfy hartowanych to są hardcore http://www.dudus.com.pl/go/_info/?id=342...942d9a0cb1 gorąco polecam, dostałem przypadkiem takie nożyki do testów.
Odpowiedz
#6
Dex mógłbyś precyzjnie w linku podać, bo na Twoim się otwierają nowości....
§ 1. Nie wiem.
§ 2. Nie znam się.
§ 3. Zarobiony jestem.
§ 4. Lub czasopisma.
Odpowiedz
#7
Dexterteam - to są ostrza pasujące do AK-3?
Odpowiedz
#8
Nie nie pasują - za szerokie
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  OLFA ostrza KB4-S/5 Raven 4 3,671 12-04-2017, 08:26
Ostatni post: qbas
  która OLFA AZBEST 12 7,015 11-10-2016, 07:14
Ostatni post: zbin
  mata OLFA SZAD 13 7,737 10-05-2010, 08:34
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości