Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[P]- Kolor retuszu KARL GERAT GPM
#1
    Witam kolegów modelarzy, mam pytanie odnośnie koloru jakim retuszować model wydawnictwa GPM KARL GERAT ? Proszę o pomoc w doborze koloru farbki o raz firmy.Trudno jest mi dobrać odpowiedni kolor zdaję się na Waszą pomoc i zdanie w tej kwestii.

Z góry dziękuję. 
Odpowiedz
#2
Jeśli koniecznie chcesz się trzymać farbek modelarskich to będzie to kolor German Grey, Schwarz Grau lub coś w tym stylu np. Tamiya XF-63 lub Pactra A107. Ale ja bym po prostu zmiksował z temper jakiś odcień szarości i tym retuszował - powinno wystarczyć.
Odpowiedz
#3
Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo trudno jest dobrać gotowy kolor do wycinanki. Z drugiej strony szary to najprostszy kolor do samodzielnego wymieszania. Nawet daltonista to zrobi. Tempery sprawdzą się znakomicie.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#4
Koledzy modelarze bardzo dziękuję za pomoc na pewno coś wybiorę Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybór farb do retuszu - tempera czy akrylowe? piter85 7 8,455 06-01-2014, 04:56
Ostatni post: Kroolo
  Jak uzyskać kolor srebrny? Antonov26 2 5,172 15-05-2012, 08:35
Ostatni post: ges
  Kolor farby z czołgach amerykańskich w II wojnie. fishbed 5 3,430 06-12-2011, 10:55
Ostatni post: fishbed
  malowanie lin i masztu na okręcie - jaki kolor ? babicz 1 2,426 27-03-2011, 10:05
Ostatni post: Luke

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości