Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie: Nasączanie arkuszy caponem a malowanie akrylami?
#1
Ponieważ mam już dosyć malowania farbami olejnymi i ciągłego mycia aerografu :mad: ,postanowiłem przejść na akryle. Dotychczas jako podkładu pod te farby stosowałem Humbrole.Teraz jednak czytam,że większość kolegów impregnuje arkusze rozcieńczonym Caponem. W związku z tym mam pytanie: Czy po wyschnięciu Caponu można model pomalować akrylami,bez obawy że nitro i woda się pogryzą???? Czy nic się nie marszczy ,nie złuszcza itp. Wdzięczny będę za informacje od kolegów którzy przetestowali już takie malowania.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#2
Ja maluję Caponem ale nie rozcieńczonym tylko prosto z puszki. Retuszuję i maluję akrylami i do tej pory jest super. Ja bym Capon'u nie rozcieńczał bo wydaje mi się to zbędne.
Pozdro!
Odpowiedz
#3
A możesz pokazać jakieś zdjęcie w zbliżeniu?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#4
No nie mam za dobrego aparatu ale zobaczę co się da zrobić ale to już nie dzisiaj.
Pozdro!
Odpowiedz
#5
Oto obiecane przykłady:
[Obrazek: 608fd85a1808c8e6m.jpg]
Na tym zdjęciu może nie widać super, ale wewnętrzna strona poszycia jest pomalowana dwiema warstwami przyciemnionej pactry. Karton był malowany obustronnie nierozcieńczonym Caponem i raczej go sobie nie żałowałem ale z rozsądkiem :wink: :razz: . Malowało się jak zwykły, niczym nie zaimpregnowany papier. Sprawa ma się tak samo retuszu, żadnych efektów ubocznych.
[Obrazek: 72305e4f5a1df6cem.jpg] [Obrazek: b4cc77179d68c4b5m.jpg]
Jak się sprawa ma z rozcieńczonym Caponem nie wiem ale wydaje mi się że tak samo.
Pozdro!
Odpowiedz
#6
Andrzej Px48, ale jak używasz BCG to zapomnij o nim po Caponowaniu Sad
Odpowiedz
#7
A po takim Caponowaniu karton nie jest zbyt sztywny?
Odpowiedz
#8
Dexter,czyżby BCG nie trzymał się pocaponowanego kartonu Confusedhock: ??
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
Łapie łapie Prezesie, jeno nieco słabiej. No i zapomnij o klejeniu rzadkim BCG. Ja mam taki o konsystencji żelu niemalże i klei genialnie części traktowane caponem.

Jeżeli chodzi o malowanie akrylami powierzchni pomalowanej caponem nie będzie problemu :-) Nitro z caponu w czasie schnięcia odparowuje więc nie ma się co gryźć. Ja jeszcze po caponowaniu przelatuję powierzchnię drobnym papierkiem - pięknie wygładza powierzchnię w sam raz do malowania ;-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#10
Sprudin, jeżeli 10 krotnie gorzej można nazwać "łapaniem" to tak, ale niestety nawet gęsty glut ma problemy.
Odpowiedz
#11
Cytat:A po takim Caponowaniu karton nie jest zbyt sztywny?
Nie, a papier po takim zabiegu zachowuje się wg. mnie dużo lepiej :mrgreen: .
Pozdro!
Odpowiedz
#12
WItam
A ja mam takie ( może głupie pytanie ale zawrze) czy Capon ktoś nanosił kiedyś aero ?
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#13
Właśnie polakierowałem caponem po raz pierwszy w życiu, jestem zadowolony z efektu :mrgreen:
Odpowiedz
#14
Ale za pomocą aerografu?
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#15
Maus z zawodu jestem stolarzem . Caponu używam w jednym celu kiedy muszę zaoszczędzić lakier nawierzchniowy . Z nanoszeniem caponu pistoletem natryskowym są pewne kłopoty . Konieczne jest duże rozcięczenie . Szybko zarasta dysza 1.7mm , lakier schnie w powietrzu. Capon raczej należy nakładać pędzlem itp . Ja pistoletem nakładam capon w sytuacji kiedy pędzlem rozmazałbym wcześniej naniesioną nitrobejce.
pozdrawiam Tomasz Ś
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PYTANIE] o poszycie holownika Atlas II DziwnY 1 794 28-07-2023, 08:22
Ostatni post: Lukee
  malowanie bez smug zizu82 6 3,991 20-08-2021, 04:15
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki - malowanie kuno01 2 2,458 24-05-2018, 08:58
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki i kalkomania kuno01 6 3,543 23-05-2018, 01:32
Ostatni post: kuno01
  Pytanie jak wykonać fartuchy dział fishbed 2 3,279 17-10-2016, 07:34
Ostatni post: Karas
  Odwieczne pytanie modelarza, Jaki klej? neuropathic 99 47,879 05-10-2016, 08:31
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] Relingi fishbed 6 7,068 09-08-2015, 08:59
Ostatni post: Piotr D.
  Pytanie o wygniecenia Antonov26 4 4,363 02-09-2013, 12:05
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] Wyciąganie po 2 prowadnicach kuno01 1 3,245 16-09-2012, 01:32
Ostatni post: Jurgen
  Kiosk Orła-pytanie dotyczące naniesienia oznaczeń Cordel 3 3,766 09-07-2012, 08:24
Ostatni post: Solo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości