Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję planów bunkrów/ schronów
#1
Mam pytanie czy ktoś zna stronę z planami bunkrów wału atlantyckiego dzięki którym mogę opracować model bunkra ( wymiary , rozmieszczenie pomieszczeń)
Szukałem wszędzie (tak myślę ) ale nic nie znalazłem oprucz zdięć .

[shadow=red]Proszę o pomoc[/shadow]
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#2
ja posidam troche nie dokładnie to co Cie interesuje, ale jeśli chcesz to daj znać. Do rzeczy, ja mam plany bunkrów piechoty dla ckm-ów i tradytorów artyleryjskich które były budowane na terenie Obszaru Warownego Śląsk przez Polskę w latach 1933-1939. Jeśli nie znajdziesz planów wału atlantyckiego to może na inne bunkry sie skusisz :grin:
Ja tylko pytam :mrgreen:
Odpowiedz
#3
Maus, jeżeli byłbyś zainteresowany, mogę przyrządzić dla Ciebie plany własnej roboty, wraz z dokumentacją zdjęciową ich obecnego stanu....
W mojej okolicy aż roi się od schronów i bunkrów wiec czemu nie ;-)

Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
#4
Merkava, maus chciał plany bunkrów wału atlantyckiego, a nie pomorskiego :wink:
Choć ten pomysł i tak jest bardziej trafiony niż mój :mrgreen:
Odpowiedz
#5
maus, a ja jednak coś znalazłem, dwa skany z mojej książki i plan tego bunkra. Myślę że na takiej podstawie mozna już zrobic przyzwoity model :mrgreen:
[Obrazek: th_6je7d6w.jpg][Obrazek: th_walpomori001.jpg][Obrazek: th_walpomori.jpg]
na życzenie mogę podesłać dokładniejsze zdjecia z tej książki :razz:
Odpowiedz
#6
Ze sę na taki mały off pozwolę - co to za ksiązka?
Odpowiedz
#7
Radek możesz podesłac plany tych polskich bunkrów przydadzą się .
A te zjątka to są z książki D-DAY wydawanej wraz z płytą z filmem dzięki że mi o niej przypomniałes bo leży u mnie .
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#8
ok, plan 1 to ciężki schron bojowy wyposażony w kopułę pancerną ckm. Uzbrojenie stanowiło 2 ckm, drugi to tradytor artyleryjski wyposażony w półkopułę pancerną ckm i kopułę obserwacyjną. Uzbrojenie stanowiła armata p.panc bodajże 75mm trzeci to też tradytor tylko trochę inny bez kopuły obserwacyjnej
[Obrazek: th_1.jpg][Obrazek: th_3.jpg][Obrazek: th_2.jpg]
mam jeszcze osobiście robione szkice i rzuty poszczególnych otworów, strzelnic, wysokości itd, ale to najpierw muszę przerysować na czysto bo to było rysowane w warunkach polowych wiec mógłbyś sie nie rozczytać :mrgreen:
Ja sam zacząłem robić ten drugi bunkier w skali 1:50, ale zrobiłem bryłę, z pomieszczeniami i stoi narazie w piwnicy, czeka na lepsze czasy;p

PozdrawiamSmile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukuję wykonawcy modelu domu airces 3 4,313 02-02-2011, 12:08
Ostatni post: roubaix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości