Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepiej zapobiegać niż leczyć...
#1
Tak jak mawiają lekarze lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z ostatnią strzelaniną ( nie bez ofiar zresztą ) słowną na forum towarzyszącą galerii Jankowego Willysa mam propozycję która w przyszłości być może pozwoli uniknąć podobnych zdarzeń.
Mianowicie niech autor relacji/galerii umieści w niej wyraźne info o tym że życzy/nie życzy sobie aby komentowano jego pracę. Wtedy wszyscy oglądający będą mieli świadomość i jasny obraz tego czy pisać cokolwiek poza achami i ochami.
Zdaję sobie sprawę że jest to pomysł dość idiotyczny, ale nie mniej idiotyczny niż te ostatnie wydarzenia.

Na koniec tak sobie jeszcze pogdybam. Co by było gdyby uwagę o masce zwrócił ktoś inny, np ja? I drugie gdybanie . Co by było gdyby Janek pod galerią umieścił krótką informację dostępną dla szerszego grona że dopiero po zdobieniu zdjęć zauważył że przykleił maskę nie tak jak powinien i zostało to już poprawione?
A tak to rodzą się podejrzenia i insynuacje. Po co?

I żeby było jasne ja się nikogo nie czepiam, po nikim nie jeżdżę i nikogo nie mam zamiaru obrazić ja tylko wysuwam propozycję która być może trochę odświeży atmosferę na naszym(?) forum.
#2
Proponuję iść dalej z tym pomysłem - wydawcy zapowiadający nowości będą wpisywali info czy życzą sobie aby komentować nowy model ,projektanci również niech napiszą czy życzą sobie ,aby komentować ich twórczość ,moderatorzy niech sobie wpiszą czy życzą sobie ,aby komentować ich działania , administratorzy też niech napiszą czy życzą sobie mieć forum na jakimś poziomie ,czy wolą mieć klepaczkę postów ,forumowicze niech koniecznie się oznaczą czy sklejając model interesuje ich jakakolwiek zgodność modelu z oryginałem czy tylko kleją bo lubią - wtedy będzie wiadomo z kim dyskutować ,a z kim nie ... itd itp .
GDZIE JEZT JANEK ?
#3
Wojtek, wydaje mi się, że takie spięcia są nieuniknione. Nawet jak będzie taka informacja przy danym wątku o której wspomniałeś powyżej. Ile ludzi tyle opinii, wypowiedzi, a co za tym idzie i reakcji na nie. Dla jednego tekst wypowiedzi nie jest obraźliwy, a dla drugiego np. godzi w jego osobowość. Co niektórzy zapewne nie potrafią wyważyć swoich słów, po prostu nie mają na myśli nikogo urazić, ale styl ich wypowiedzi jest taki a nie inny. Dlatego choćbyśmy stawali na rzęsach, to i tak takie konflikty będą się zdarzały.
Czołgista!
#4
Widzę że każdy się boi teraz coś napisać bo będzie posądzony za stawanie po różnych stronach. Spokojnie to co wczoraj się działo było tylko wierzchołkiem góry lodowej. To wszystko narastało od wielu miesięcy. Uwierzcie mi było to trudne posunięcie ale pewnych chamskich zachowań nie toleruje.

Jestem wam winny słowo wyjaśnienia.
To co się wczoraj działo było tylko wierzchołkiem góry lodowej. Parę miesięcy temu miałem sygnały o tym że na forum pewien znany nam osobnik będzie "jeździć" po modelarzach i ich krytykować za nawet najmniejsze uchybienia. Przymknąłem na to oko ale cały czas sobie obserwowałem co się dzieje, jakbym od razu zareagował to bym był posądzony że się czepiam. Pomijam fakt nazwania mnie Carem forum (nawet śmiesznie to wyglądało i obróciłem to w żart) i mielenia na około jaki to jestem zły. Jednak parę tygodni temu dostałem jasny przekaz że jestem zwykłym modem bez prawa głosu a do "pałowania" jest on do tego. Tak przykre ale prawdziwe.
Wczoraj niestety musiałem z ciężkim sercem zawiesić Wisę i TeraMiSieUda na naszym forum.Jest to posunięcie wyłącznie na to by ochłonęli i przemyśleli to jak i co piszą.
Wojtek, uwierz mi że zbierało się to od dawna wczoraj tylko był to punkt zapalny.

Ja rozumiem że trzeba krytykować ale język i ton wypowiedzi powinien być kulturalny.
Nienawidzę chamstwa, przymykam na wiele rzeczy oko ale nie znaczy że ma mi się to podobać. Jeden stwierdzi że robi się to co na Kartonworku, to ja odpowiem, że jak dopuszczacie do tego to tak będzie. To nie ja tworze forum to wy je tworzycie. To co się odzywam na forum to jako zwykły użytkownik nie jako moderator lub ktoś inny. Jak jest problem to załatwiamy to między sobą a nie ogólnie.
Uszanujcie więc moją decyzję
Jestem osobą dla was całkiem nową i animozje pomiędzy niektórymi z innych for dla mnie są obce więc nie dyskryminowałem nikogo. Każdy wie jak się ze mną skontaktować i powiedzieć co mu się nie podoba. Nikogo nie spławiłem i nie zostawiłem bez odpowiedzi (jak się mylę to przepraszam). Jestem zwykłym człowiekiem nie jakimś ufokiem żeby się mnie bać i zwracać uwagę, ja się nigdy nie gniewam i nie mam nikomu za złe.

Jeśli ktoś ma do mojej pracy zastrzeżenia proszę o kontakt. Wiem że nie dogodzę wszystkim ktoś zawsze będzie miał mi za złe że tak zrobiłem.

ceva, Passer Montanus, myślę że Rafał ma racje takie sytuacje się będą zdarzać ale jesteśmy ludźmi dorosłymi i potrafimy trzymać swoje emocje na wodzy. Nie ma co wprowadzać żadnych regulacji ale wystarczy że w kulturalny sposób będziemy się do siebie odzywać.
#5
kurcze pieczone, przegapilem zadyme czy moze tylko malusia zadymusiunie.
Nie wiem, panowie , o jakim to watku mowice, probowalem go znalezc i poczytac cot ez takiego tam sie dzialo.

Zgadzam sie z Kujotem966 w stu procentach a nawet jestem tego samego zdania.
Tylko powiem to wlasnie inaczej jak on, notabene on sam ta kwestie tez porusza mowiac , ze jeden widzi to tak , a drugi na wspak.

Cewa, Twoja propozycja , mimo iz chwalebna , ale
to pobozne zyczenia.
Wielu tak chcialo, wielu tak deklaruje , wypisane regulaminy, hasla, motta, kazdy z furowiczow sili sie i struga na ojca wielebnego,
ale sproboj ino sie slinic i nie kadzic , to huzia na juzia ,
i juz jest zadymusia .

ps
problem Panowie lezy w tym, ze na wszystkich bez wyjatku Furach wykrystalizowaly sie postacie samozwanczych nietykalnych.
Samozwanczych po czesci a po drugiej czesci wykrystalizowali sie oni przez cala mase potakiwaczy i kadzielnikow , ktorzy okrzykneli ich geniuszami i mistrzami.
I niektorym nietykalnym poprzewraclao sie na strychu, mysla , ze posiedli wiedze odkryli co i jak z papiurem.
I smendza i mendza i pouczaja maluczkich.

a moze by tak zaprzestac wnikania, co , kto i co jak klei
i dac po prostu ludowi sklejac jak chce ?

PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01
#6
Widzę, że Paweł rozjaśnił trochę temat, i dobrze. Dzisiaj pogadałem też trochę z Cevą i stwierdziłem, że napiszę trochę więcej od siebie. Tak więc moje zdanie jest następujące. Zablokowanie konta forumowiczowi powinno być wynikiem jakiegoś poważnego przewinienia na łamach forum, czyli takim tekstem, który ewidentnie dyskwalifikuje go za użyte słownictwo lub odgrażanie się innym. W przypadku Wisy i TeraMisieuda takowych przesłanek nie zauważyłem. Przecież to normalna dyskusja. Dlaczego więc mieli by za to odpowiadać poprzez zablokowanie im kont na forum. A jeśli miały miejsce jakieś utarczki słowne (ale zaznaczam prywatne), przez komunikatory czy PW, to nie interesuje to ogółu forumowiczów i nie powinno to mieć wpływu na dostęp do forum, nie ma mowy o blokowaniu nikomu kont. Co mnie obchodzi czy innego forumowicza, czy np. Dexter żre się prywatnie z Wisą. Dla przykładu podam swój przypadek. Kiedyś kolega Passer zarzucił mi że jestem nieobiektywny, skoro on tak twierdzi to jego sprawa, w tym momencie przekreśliłem go jako forumowicza i traktuję go jak powietrze, ale to nie przeszkadza nam obu funkcjonować obok siebie na forum. Ja wiem, że Dexter i Astra są osobami zarządzającymi tym forum, i leży na nich duży obowiązek i niewdzięczna trochę rola, ale pewnymi krokami jeszcze bardziej można pogłębić niechęć do administratorów. Zgodzę się również z tym co napisał przedmówca, że niektórym osobom może co nieco własne ego przeszkadza w funkcjonowaniu, no ale to niestety ich problem. Mnie również zależy na tym aby to forum funkcjonowało miło i spokojnie, tak więc jeśli ktoś coś chce powiedzieć niech wali śmiało w tym wątku. Jak zrzuci co nieco z wątroby to będzie mu lżej funkcjonować.
Czołgista!
#7
Chłopaki, sprawa jest prosta do rozwiązania ja po tym forum latam już trochę czasu i mniej więcej orientuję się kto ze znanych mi osób jak reaguje na słowa krytyki, są ludzie pokorni, przekorni i tacy którzy nie jej dopuszczają w ogóle krytyki reagując agresywnie na jakikolwiek jej przejaw, choć poza tym są spoko gościami.
Parę razy też po łbie za krytykę już oberwałem, cóż nie znam jeszcze Was wszystkich i może się należało.....
Ja to widzę tak:
Jak np: kolega X klei standard, i mogę się domyślić że zareaguje agresywnie lub się obrazi , to nie podrzucam mu zdjęć i porównań.
Jak z kolei robi walorkę i się obraża za krytykę to po prostu pomijam relacje danego osobnika i tyle. Niech sobie sam dla siebie relacjonuje jak lubi.
Problem jest tylko w nas samych, czy chcemy koledze doradzić, czy wsadzać kij w mrowisko
Pozdrawiam serdecznie
J.
#8
Usuwanie relacji z forum to jest to działanie prewencyjne też, czy co to? Zachowanie godne 5letnich dzieci w piaskownicy... Ludzie, nie bądźmy żałośni!
na macie: projekt X
#9
Panowie ja się trochę wyłamię i ponowię pytanie Dżumy bo również nie wiem co się stało i trudno mi się w tej sprawie wypowiedzieć, proszę o przybliżenie sprawy Confusedmile:

Co do obrażania się na słowa krytyki to mogę wypowiedzieć się wyłącznie za siebie, otóż jeżeli ktoś decyduje się upublicznić budowę modelu za pomocą forum to powinien mieć to na uwadze że ktoś kiedyś go za coś skrytykuje.
Ja osobiście się za to nie obrażam, a wręcz przeciwnie wywołuje to próbę naprawienia błędu jeżeli jest to możliwe :grin:
#10
Zgadam się z opiniami o tym, że wielu z nas się nawzajem nie zna i nie wie jak dana osoba reaguje lub nie na krytyczne opinie. To jednak jest pikuś.
Największym problemem, w moim odczuciu, jest wzajemne adwokatowanie.
Jak np. mi ktoś coś wygarnie to najlepiej będzie jak pozostali koledzy nawet zostawią mi samemu obronę. Wiadomo powstają pewne sympatie na forum i koledzy stają za kolegą w obronie, ale proszę róbmy to co najwyżej merytorycznie, a nie jak to często widzę padają ataki personalne pod adresem krytyka.
W tym konkretnym wypadku (w relacji Janka) wytworzyła się taka sama sytuacja. Więc nie rozumiem po co jeszcze były te głosy przeciwników i zwolenników.
Przykładowo Jaroslav pisze o tym jakie ma doświadczenie i obycie na forach więc po co sam wkładał palce w tę dyskusję (Jarek to tylko przykład bo pamiętam akurat twoją wypowiedź, nic personalnie do Ciebie :-) ) Podobnie Witek, też wyskoczył jak bulterier w obronie Merkawy. Pytam, po co? Skoro jeden miał odwagę się wychylać i krytykować drugiego, w może nie do końca trafionej formie. To trzeba się liczyć z różną reakcją. Myślę że gdyby nie ta cała adwokatura obaj wyjaśnili by sobie w czym rzecz.
To ja tyle w tym temacie, może nie do końca składnie :wink:
#11
Cytat:...
problem Panowie lezy w tym, ze na wszystkich bez wyjatku Furach wykrystalizowaly sie postacie samozwanczych nietykalnych.
Samozwanczych po czesci a po drugiej czesci wykrystalizowali sie oni przez cala mase potakiwaczy i kadzielnikow , ktorzy okrzykneli ich geniuszami i mistrzami.
I niektorym nietykalnym poprzewraclao sie na strychu, mysla , ze posiedli wiedze odkryli co i jak z papiurem.
I smendza i mendza i pouczaja maluczkich.
...

No po prostu nie potrafiłbym tego wyrazić lepiej. Moje obserwacje i wnioski są identyczne.

Ludzie są i będą różni i jak powiedział Kujot sytuacje napięte są nieuniknione.
Nie powinniśmy bać się krytykować dzieł przedstawianych na forum. Uważam jednak że nie wolno nam krytykować cech osobistych autorów ani sugerować innym co komu wypada pisać a co nie (to chyba jest rola moderatorów).
Może jestem naiwny ale wydaje mi się że rozwiązanie problemów gęstniejącej atmosfery na forum jest bardzo proste - opiera się na zasadzie, że PIERWSZY POST w którym KTOKOLWIEK odniesie się do osoby dyskutanta zamiast do meritum dyskusji, powinien być albo usuwany z wątku z jednoczesnym powiadomieniem autora na PW, albo przynajmniej powinno się pojawić wyraźne ostrzeżenie o takiej ewentualności. Bardzo ważne jest tutaj słowo KTOKOLWIEK - bez względu na staż, popularność itd, itp.
Uważam też że najgorsze co można zrobić to bawić się w tajną policję i po cichu usuwać wybrane uznaniowo posty albo blokować konta użytkowników, pozostałym mówiąc że tego wymagała sytuacja, że było "drugie dno", że intryga, że spisek, bla bla bla... To tylko powoduje pogłębienie nieufności i niechęci wszystkich i dalsze pogorszenie atmosfery.
No to tyle z mojej wątroby Smile

Pozdrowienia,
Paweł

Edit: Ha! W trakcie pisania mojego przydługiego posta pojawił się wpis Piterskiego, a że jego przekaz jest w części o uwagach personalnych zbieżny z moim, więc niechcący wyszło mi trochę takie papugowanie. Co do uwag o adwokatowaniu - podpisuję się obiema rękami.
#12
Bardzo przepraszam ,ale tekst który napisałem o 13.19 - to oczywiście była niestety ironia .
Ja od siebie mam tylko takie spostrzeżenie - jak to jest możliwe ,że moderatorem może być cżłowiek ,który po zwróceniu mu uwagi ,że jest nieobiektywny stwierdza publicznie ,że od tej pory przekreśla i dodatkowo traktuje piszącego te słowa jak powietrze ?!!!!! Jak z taką mentalnością można być w ogóle moderatorem i decydować o tym kto na forum jest dobrym forumowiczem czy złym - litoooosci ???????????

Jak to jest możliwe ,że na forum można napisać taki tekst jak kiedyś napisał Dżuma - ten o lizaniu worków ( nie podejrzewam ,że załoga tego forum nie wie pod jakim nickiem występował Kolega na innych forach i jakie teksty produkował ????? ) i dalej być uczestnikiem forum - w momencie gdy zablokowano możliwość pisania na forum Wisie i Tera Misieuda ??????? To w końcu o co tu chodzi ?!
#13
Ja tylko zwrócę uwagę każdego z was na przycisk który jest w prawym rogu każdego postu - obok opcji cytuj - IGNORUJ Wink

Mówię wam - super sprawa Smile

Masz alergię na jakiegoś użytkownika forum - klik i po sprawie... Smile
Najlepsze modele są dopiero przed nami...
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
======== projekty ========
[Obrazek: mazurff4.png] - projekt zawieszony
#14
Piterski, nie piszę o swoim doświadczeniu ani obyciu na forach, tylko że:
Cytat: ja po tym forum latam już trochę czasu i mniej więcej orientuję się ...
a skoro pamiętasz moją wypowiedź to chyba potrafiłeś też z niej wyciągnąć wnioski?
bo akurat nie wkładałem żadnych palców tylko zwróciłem adminowi uwagę, że nie powinno się tak traktować userów piszących konkretnie na temat.
Czy jako użytkownik forum publicznego nie miałem do tego prawa?
Czyż nie zdarza Ci się reagować podobnie w kwestii "mowy potocznej"? przecież to tak samo niewskazane jak niesprawiedliwe traktowanie :wink:
Tak podchodząc do sprawy to tylko "duchom"nic zarzucić nie można ( 1 wizyta 0 postów :mrgreen: )
Pozdroo
#15
hehehe

Drogi Paserze Montanusie,
nieuwaznie czytasz teksty zamieszczane na tym furze, otoz moj drogi , moj tekst o lizaniu workow nie byl moim tekstem, tylko zapozyczonym niby cytatem wyrazeniem, ktory kilka
wypowiedzi wczesniej zlozyl na tej furze inny kolega z tej fury.-
I o dziwo , tzn dla mnie nie bylo to dziwo, tylko normalka ,
kilku panow, udajacych ojcow wielebnych wskoczylo na plecy nie temu koledze co pierszy uzyl okreslenia lizanie workow,
tylko wskoczyli mnie na plecy,
no bo wiadomo Dzumusia to podobno lump niejaki junior i trza mu dokopac.
ale rozczaruje wszystkich, nie jestem juniorem

PS
lekarstwem na zadymy, byly by relacje bez tekstow , ino obrazki,
a banany nalezaloby rozdawac notorycznym achowcom i ochowcom .
PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01
zalozylem helm, zwany tez skupiaczem mysli, bo zara pewno zostane obrzucony .
#16
Dżuma byliśmy na innym forum przez dość długi czas ,znosiłem tam wiele Twoich zaczepek pod moim adresem ,miałeś tam podobnie jak kilku innych forumowiczów możliwość pisania każdego tekstu często bardzo nieprzyjemnego ,delikatnie to ujmując . Jesteśmy ponownie na innym forum - powiem Ci tylko jedno albo rozmawiamy ze sobą NORMALNIE ,albo WCALE : ))))))
#17
Cytat:Ja tylko zwrócę uwagę każdego z was na przycisk który jest w prawym rogu każdego postu - obok opcji cytuj - IGNORUJ Wink

Zgadza się Smile swietna sprawa Smile
Pozdrawiam
Artilleriefährprahm typu D3   PC-553      PGM-17
K-335 GIEPARD     Lira ALFA      Skat CHARLIE I     Orzeł III 

to bo continued....  Jeremiah O'Brien   HMS Abercrombie 

Jesteśmy otoczeni ?? !!
Wspaniale!!! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!!!
#18
eee , gdzie i kiedy i jak Cie tu zaczepiam ?

zreszta nie mam i nie mialem zamiaru nikogo tu zaczepiac, rowniez Ciebie.
Poza oczywisciem zaczepianiem tematu.
Paser Montanus , nie przypominam sobie zadnych dyskusji z Toba , i nie wiem o jakim forum mowisz.
Ja nie jestem juniorem.
Zreszta odbiegamy od tematu profilaktyka czy leczenie ?

Cewa wysunal propozycje, wiec ja tez wysune propozycje,
Admin powinien zmoderowac moderatorow i sam wszystko moderowac.
Aby ulatwic zas sobie prace, powinien usunac wszystkei bloki forum poza relacjami.
Tu nie ma reklam na jego stronie, wiec mu i tak lata ilu ludzi mu na strone zaglada.
A i fajnie tez by bylo .
#19
Prawie same mądre rzeczy widzę koledzy piszą! Tak trzymać, jak dyskusja to dyskusja.Ja jeszcze nawiąże do Wisy i TeraMisieuda, oraz kujot-moderator. Jeśli chodzi o naszych dwóch forumowiczów, to nie rozumiem sensu blokowania ich kont, jestem stanowczo za tym żeby nasi administratorzy to zmienili, czyli odblokowali je jak najszybciej. Natomiast moja funkcja na tym forum nie upoważnia mnie do decydowania o czymkolwiek. Decyzje podejmują administratorzy bez mojej wiedzy. Ja dotychczas usuwam zdublowane posty, i to by było wszystko jeśli chodzi o moją władzę. Poza tym już dzięki temu wątkowi możemy zauważyć, że niektóre osoby nie potrafią przyjąć do wiadomości pewnych rzeczy (ich musi być na wierzchu), że nie wspomnę o przyznaniu komuś racji czy przeproszeniu. Jak więc może nie dochodzić do spięć i ciętej wymiany zdań. Tak będzie zawsze i nikt tego nie zmieni. A blokowanie ludziom kont nie jest rozwiązaniem tego problemu. Pozdrawiam!
Czołgista!
#20
Kujot666, masz znowu racje, ze rozdawanie bananow nic nie da.
jest rozwiazanie medyczne na takie furowe zadymusiunie.
mianowicie nozyczki chirurgiczne. czyli bezlitosna cenzura wypowiedzi, nawet jak to napisal ktos nadenty z wlasnego kolka graniastego.

a zabawie sie tez w wujka dobra rada,
Otoz wszyscy zanim pokazujacego relacje ugryza dobrodusznym pytankiem , a czemu to tak, a moze bys tak to zrobil owak , ugryzli sie sami w palec.
To samo achowcy ,
ale to sa panowie fanaberie , nie bedzie nigdy cacanego forum , i tu znowu Kujot ma racje.
#21
LUDZIEEEE!!! Co Wy robicie? Jakt się na to wszystko patrzy to kurde jeszcze chwila i na forum pojawią się pojechane komisje śledcze... "Hmmm...co osobnik A miał na myśli mówiąc B..." Jakies kółka wzajemnej adoracji.. Ludzie! Czy my jesteśmy w przedszkolu? A może jesteśmy bandą blondynek wyszukującą podwójnego dna w każdym westchnięciu koleżanki?? Czy może jesteśmy grupą fascynatów, dorosłych ludzi specjalizujących się w dziedzinie w której Polska jest potęgą na świecie?
Przede wszystkim, Ceva, przychylam się do tego co napisał Passer, mimo że ujął to niezbyt dosłownie. Taki temat absolutnie nie ma sensu bo sama jego koncepcja zakrawa nieco na paranoję. W końcu każdy kto publikuje swoje prace w sieci musi liczyć się z pewnymi tego konsekwencjami. Janek moim skromnym zdaniem należy akurat do tej grupy która jest otwarta na wszelką krytykę. Tutaj chciałbym odnieść się do słów Merkavy...
Powiem prosto. Czy rzeczywiście ten nazwijmy to umownie "błąd" był tak niezwykle istotny? Przecież każdy z nas wie że model kartonowy jest jedynie replika która siłą rzeczy nie oddaje pełniej rzeczywistości. Budując taki model należy się liczyć z pewnymi uproszczeniami. Robić z takich drobiazgów Bóg wie jakie teorie...no luuuudzieeee....
Dwa. Teksty w stylu" tak stary, wytknąłeś rzeczywiście poważny błąd..." no mnie osobiście śmieszą. Czy tak zachowują się dorośli ludzie? Z punktu widzenia jakiegoś szczyla który nie ma bladego pojęcia o modelarstwie takie teksty wyglądają jak doping by doszukiwać się jak najdrobniejszych błędów w innych modelach. Czy koniecznie tego chcemy? Czy naprawdę chcemy tego by każdy milimetr naszego cięcia był obiektem kąśliwych uwag? Nie sądzę. Rozumiem, merytoryczną dyskusję. ale to już zakrawa na paranoję :-)
Trzy. Proste pytanie: jak Wy reagujecie jeżeli w pracy czy gdziekolwiek indziej na jakąś błahostkę zwraca Wam uwagę gosć który nie ma doświadczenia a do tego sam bedąc całkowicie opornym na slad krytyki? Mimo że ma jakaś tam dokumentacje? Szczególnie wyrwaną z kontekstu... Mnie zapewne coś by trafiło... Nie piję tu do Merkavy jeno gdybam.
Cztery. Zauważam niejako przy okazji tego typu spraw przykry zwyczaj wywlekania czegoś co było lata temu niemalże bądź przynajmniej miesiące i to na innym forum... Passer, Dźuma, po jaką ciężką cholere do tego wracać i na Boga po co tego typu tematy rozgrzebywać?? Nie można dać sobie po razie i dalej się wyluzować?
Pięć. Standardowe teorie spiskowe...rzekome towarzystwa wzajemnej adoracji....doszukiwanie się podwójnego albo i więcej sensu w czyichś wypowiedziach...
Do ciężkiego POMIDORA, mało mamy problemów wokół siebie? mało kłopotów? Naprawdę trzeba je jeszcze wplatać w sferę naszej pasji i doszukiwac sie cholera wie czego w słowach Kolegów? Moim zdaniem nie tędy droga... Kleić Panowie, mnie marudzić o pierdołacjh...

PS: co do ewentualnego usunięcia Wisy i TeraMiSieUda - nie wnikam w powody tej decyzji. Nie wierzę w jakieś osobiste przesłanki które miałyby kierować Astrą bądź [/b]Dexem[/b]. Mogę mieć zastrzeżenia jak kazdy użytkownik. W końcu to forum dyskusyjne/publiczne, prawda? Jak do tej pory nie stwierdzam takowych. Jeżeli natomiast rzeczywiście miały miejsce bany, widac były ku temu powody. Mogę jedynie zapytać jakie.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

#22
Pozwolę sobie tez zabrać głos w tej dyskusji. Jest tu dla mnie dużo rzeczy niezrozumiałych.

Po pierwsze - Nie mogę się odnieść w żaden sposób do dyskusji w wątku Janka bo tam amba wcięła część wypowiedzi i w tym chyba moją (a nie przypominam sobie abym użył wulgaryzmów lub w inny sposób złamał regulamin, którego mimo starań nie udało mi się na forum znaleźć Sad ) Do dyskusji się odnieść nie mogę bo jej dalej nie mogłem śledzić (brak dostępu do netu) Gdy zajrzałem następnego dnia już było pozamiatane. Ja rozumiem że to było śmiecenie wątku i mogło to być usunięte tylko jak teraz obiektywnie podejść do zaistniałej sytuacji? Nie można było tego przenieść do działu luźne dyskusje?
Teraz nie wiem w którym momencie w/w użytkownicy zasłużyli na zawieszenie. Bo chyba chodzi o tą dyskusję co nie? No chyba mi nie powiecie że ktoś został zawieszony za to co napisał komuś na priw?

Po drugie - W ogóle nie rozumiem wypowiedzi Deksterteam

cytuje: To co się wczoraj działo było tylko wierzchołkiem góry lodowej. Parę miesięcy temu miałem sygnały o tym że na forum pewien znany nam osobnik będzie "jeździć" po modelarzach i ich krytykować za nawet najmniejsze uchybienia. Przymknąłem na to oko ale cały czas sobie obserwowałem co się dzieje, jakbym od razu zareagował to bym był posądzony że się czepiam. Pomijam fakt nazwania mnie Carem forum (nawet śmiesznie to wyglądało i obróciłem to w żart) i mielenia na około jaki to jestem zły. Jednak parę tygodni temu dostałem jasny przekaz że jestem zwykłym modem bez prawa głosu a do "pałowania" jest on do tego. Tak przykre ale prawdziwe.

Jakie sygnały? O co chodzi w tej wypowiedzi? Czy to naleciałość z jakiś kuluarów czy innego forum? Po co takie zagadki? Ja z tego zrozumiałem tyle że dostałeś jakieś cynki, obserwowałeś, czekałeś na moment i ciach po chłopie, co nam tu będzie krytykował? Jeśli możesz to wyjaśnij zwykłemu użytkownikowi forum w czym rzecz. Ja nie znam tych tematów i dlatego jest to dla mnie niezrozumiałe i jak to się ma do zawieszenia Wisy i Teramisieuda? I kto niby jest od "pałowania"?

Po trzecie - Swego czasu jak prowadziłem relacje w dziale dla początkujących bodajże Piterski powiedział żebym następną relację prowadził w dziale "relacje z budowy" - miał to być dział dla osób nie bojących się krytyki. Jak się to ma do tego co zaszło w relacji Janka? To już ktoś o mniejszym doświadczeniu nie może wychwycić błędu u kogoś bardzo doświadczonego? Nie wnikam w tym momencie w szczegóły o których pisał Astra że ktoś Markavie najpierw coś przysłał na pw bo guzik mnie to obchodzi. Nie będę też się czepiał Janka za jego odpowiedź bo to jego relacja i miał prawo odpowiedzieć jak chciał. Tylko że później doszło do awantury i jakiś dziwnych podziałów. Przecież to normalne że jedni są takiego zdania a drudzy innego. W tej chwili w tym wątku robią się kolejne osobiste wycieczki.

To tyle jeśli chodzi o mnie i moje zdanie. Zaznaczam kategorycznie że nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani rozdrażnić. Nie trzymam żadnej strony i wypowiadam tylko demokratycznie swoje zdanie.
Uważam, iż wszystkie osoby biorące udział w tym zamieszaniu tworzą osobowość tego forum i powinniśmy walczyć aby nadal były z nami. Dotyczy to zarówno Janka (który tez chyba zniknął), Teramisieuda jak i Wisy.

Pozdrawiam Wszystkich!!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#23
Sprudin - ja nic nie wywlekam - dałem przykład wypowiedzi Dżumy w odniesieniu do aktualnej sytuacji na forum oraz dałem do zrozumienia ,że nie chce mi się z nim rozmawiać i nie mam absolutnie zamiaru wracać do spraw z innego forum .
Jak czytam po raz kolejny wskazówki typu - wystarczy ignorować " złych ' forumowiczów , nie kłóćmy się ,weżcie się za sklejanie to zawsze się zastanawiam jakby Ci udzielający błogosławionych rad zachowali by się ,jakby to ich dotyczyły takie sytuacje jak ta która zaistniała na forum .
#24
Witam wszystkich, powiem krótko i na temat.
To ja poprosiłem o usunięcie moich relacji aby odsunąć się na bok i nie dostarczać materiałów do następnych zaczepek wywoływanych na forum przez adwokata i obrońcę Wisy i Merkavy – TeraMisieUda, ( nie wiem czy wszyscy wiedzą i zdążyli przeczytać ale ten gość zaczął już nowy temat związany z M16, błędy i porównania do oryginału). Nie mam nic do Merkavy bo On był tylko pionkiem podstawionym aby zrobić zamieszanie. Od razu wydało mi się dziwne że Wisa momentalnie stanął w obronie Merkavy i niby w 4 minuty po poście gratuluje mu wskazania poważnego błędu.
Od roku czekał aby to i dobrze wie o co chodzi, a zaczęło się to od momentu kiedy ja wstawiłem krótką relację i galerię z budowy ładowarki co przyćmiło rozpoczętą relację Mistrza. Od tamtej pory nasze stosunki koleżeńskie uległy całkowitemu rozpadowi. Nie będę się więcej tłumaczył bo nie mam z czego, mój wiek nawet nie pozwala mi aby się tu dochodzić i kłócić z kimś jak dzieciak.
Nie lubię zadym i nigdy się do żadnych nie mieszałem.
Nie czuję się winnym całego tego zamieszania i dlatego kończę swój udział w życiu forum aby móc w spokoju i bez stresu dalej sobie lepić modele zgodne czy nie zgodne z oryginałem a pokazywać ich nie muszę bo ja kleję dla siebie i z przyjemnością..
Żegnam wszystkich kolegów i dziękuję za miłą współpracę, szkoda że tak się dzieje coraz częściej na forach.
Jeżeli uważacie że to ja jestem winien to przepraszam za to wszystko.

Pozdrawiam Janek
#25
Coś tak czułem, że tak się to skończy. Szkoda, bo odchodzi forumowicz który pokazuje bardzo dużo prac. :mil1: Tak więc ochrona administracyjna Janka nie jest już potrzebna, i wydaje mi się że Wisa i TeraMisieuda powinni zostać odblokowani. Dużo im tu przypięto, tak więc niech sami odpowiedzą na zarzuty co niektórych osób. Sprudin, napisałeś się tyle, i co z tego, w dalszym ciągu niektórzy nie rozumieją aluzji, zasada-ostatnie słowo musi być moje.
Czołgista!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości