Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polikarpow PO-2 LNB - Kartnonowa Kolekcja
#26
Partyzant, dzięki za wyjaśnienie :wink: przyda się na przyszłość.

Co do kół to dziobałem je skalpelem, ale tu ponownie pokazał się klej którym podklejałem całość na karton, strasznie się ciągnął przy wycinaniu i lepił się do ostrza. Jakieś straszne badziewie musiało być, że jeszcze nie wysechł :evil:
Odpowiedz
#27
Witam wszystkich po przerwie urlopowej ;-)  koniec lenistwa i czas zabrać się do pracy

Udało mi się pchnąć prace odrobinę do przodu, skończyłem robić koła i pylony pod bomby i tu niestety ponownie dała znać o sobie substancja użyta do podklejenia części na tekturę i koła się po prostu przy szlifowaniu rozklejały :-( ale w końcu udało się je skończyć niestety ni zachwycają urodą :-(

[Obrazek: PO2_LNB_080_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_082_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_083_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_084_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_085_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_086_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_087_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_088_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_089_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_090_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_091_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_092_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_093_SMALL.JPG]


No i w końcu samolot zaczyna nabierać właściwych kształtów. Stoi już na własnych kołach i skrzydła powędrowały już na swoje miejsce. Nie wygląda to najgorzej jak na rozgrzewkę ;-)

[Obrazek: PO2_LNB_094_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_095_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_096_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_097_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_098_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_099_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_100_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_101_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_102_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_103_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_104_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_105_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_106_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_107_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_108_SMALL.JPG]

Zapraszam do oglądania i oczywiście do komentowania
Odpowiedz
#28
Witam, jak na moje oko twój kukuruźnik prezentuje się przyzwoicie. Od jakiegoś czasu sam przymierzam się coby cosik skleic, a nie sklejałem juz od ponad 10 lat. Próbowałem wrócić do kartonówek jakiś czas temu, ale poprzestałem na szkielecie pływadła, które zamierzałem skleić. Wolę najpierw poobserwować relację doświadczonych kolegów kartoniarzy i podłapać różne nowinki techniczne w sklejaniu.

Dlatego seniorelcid chylę czoła za model, bo wiem jak trudno zacząć znów sklejać po tak długiej przerwie, i łapy już nie te co kiedyś...
Odpowiedz
#29
Ufffff długo mnie tu nie było ale w wolnych chwilach (co prawda niewiele ich było  Cry ) powoli kończyłem samolocik.

Polikarpow ma już kompletne skrzydła usterzone i z lotkami. wydaje mi się, że nie wyszło to najgorzej, generalnie nie było problemu ze spasowaniem części.

Dalej zacząłem robić olinowanie i tu było już trochę gorzej, chciałem poeksperymentować i zamiast nici zacząłem używać cieniutkiego drutu, no i to był błąd drut nie nadaje się do takich rzeczy zresztą widać to na zdjęciach. Olinowanie dokończyłem nićmi i tu już było lepiej, nici nadają się dużo lepiej niż drut. Może pokuszę się o wymianę drutu na nici.

Niestety nie obyło się bez wpadek i na skrzydło spadła mi dość spora kropla kleju i niestety nie dało się nic z nią zrobić widać to na ostatnim zdjęciu  :mil1:

No ale dość gadania i czas na zdjęcia

[Obrazek: PO2_LNB_109_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_110_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_111_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_112_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_113_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_114_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_115_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_116_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_117_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_118_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_119_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_120_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_121_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_122_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_123_SMALL.JPG]
Odpowiedz
#30
I kolejna mała aktualizacja.

Polikarpow dorobił się już silnika, zamontowałem, też kolektory z których jestem dość zadowolony. Może dlatego, że przed wycięciem pomalowałem te części oraz bomby lakierem akrylowym dwie warstwy na zadrukowanej stronie i jedna warstwa na odwrocie (jak powiedziałem na początku, model traktuje testowo eksperymentalno powrotnie do modelarstwa). Fakt jest taki, że po tym zabiegu karton dużo łatwiej się formował.

Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania

[Obrazek: PO2_LNB_124_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_125_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_126_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_127_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_128_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_129_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_130_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_131_SMALL.JPG]

Zdjęcia niestety nie są zbyt ostre ale robiłem je późną nocą
Odpowiedz
#31
Cytat:...jak powiedziałem na początku, model traktuje testowo eksperymentalno powrotnie do modelarstwa...
Jak na powrót do modelarstwa to nieźle Ci to wychdzi. Poza tym, model do najłatwiejszych to zdecydowanie nie należy.

Domyślam się, że niebawem galeria ? czy może będziesz jeszcze retuszował model ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#32
Dzięki Warp3r, co do retuszu staram się robić w trakcie ale jest kilka miejsc gdzie wystaje biały karton i to będę starał się poprawić retuszem.

Co do galerii to mam już prawie gotowe śmigło, więc został mi jeszcze karabin i bomby (te już mam wycięte i sklejone korpusy) i wtedy będzie galeria :wink:
Odpowiedz
#33
Witam po raz kolejny.

Budowa dobiega już ku końcowi, udało mi się zmontować śmigło i karabin, generalnie i śmigło i karabin sklejało się bez problemu więc zapraszam do oglądania zdjęć  :wink:

[Obrazek: PO2_LNB_132_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_133_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_134_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_135_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_136_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_137_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_138_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_139_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_140_SMALL.JPG]

Generalnie po zamontowaniu karabinu samolot będzie gotowy. Zostaną do zrobienia bomby które są w trakcie budowy, retusz i galeria końcowa  :wink:
Odpowiedz
#34
Śmigło wyszło troszkę kanciaste. Może dałbyś radę je trochę oszlifować i pomalować? Po za tym uwag brak :razz:
Odpowiedz
#35
Co do śmigła to według wycinanki takie powinno być :wink:
Odpowiedz
#36
Chodzi mi o krawędź natarcia łopat - jakieś takie kwadratowe są :roll:
Odpowiedz
#37
Witam wszystkich w ostatniej aktualizacji (model jest już ukończony :wink: )

Kilka słów wyjaśnienia dla Rafała, Śmigło tak jest skonstruowane przez autora w wycinance, że krawędzie łopat są kwadratowe :wink:

A teraz ostatnie zdjęcia z budowy a dokładniej budowy bomb. Trochę czasu poświęciłem na bomby zwłaszcza, że postanowiłem zaimpregnować miejsca łączeń kropelką, przeszlifować papierem ściernym i pomalować, żeby całość nie była taka kanciasta  :wink:

[Obrazek: PO2_LNB_141_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_142_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_143_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_144_SMALL.JPG]

No i koniec, jeszcze tylko kilka fotek ukończonego modelu  i galeria końcowa

[Obrazek: PO2_LNB_145_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_146_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_147_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_148_SMALL.JPG]  [Obrazek: PO2_LNB_151_SMALL.JPG]


Generalnie model kleił się bez problemów, wycinanka jest dość dokładna, bez żadnych błędów.

Tak jak założyłem na początku model wykonany jest w standardzie bez żadnych modyfikacji. Jedyne zmiany na jakie sobie pozwoliłem to zawiasy sterów i lotek wykonane z wykałaczek odpowiednio przyszlifowanych, pociętych i pomalowanych na czarno. Oraz cześć 150 umieszczona na przecięciu naciągów skrzydeł, którą również wykonałem z wykałaczki reszta bez zmian.

Niestety samolot doświadczył bliskiego spotkania z książką, następnego dnia po ukończeniu modelu spadła na niego książka uszkadzając podwozie i zamocowane bomby  :mil1:  udało się to naprawić ale samolot teraz chyli się na jedną stronę no i bomby nie są umieszczone równo w rzędzie. Na szczęście model będzie podwieszony pod sufitem i krzywe podwozie nie powinno być widoczne.

Dziękuję wszystkim za uwagę i komentarze. Zapraszam do galerii końcowej

No i oczywiście zapraszam na kolejną relację  :wink:
Odpowiedz
#38
Cytat:Niestety samolot doświadczył bliskiego spotkania z książką, następnego dnia po ukończeniu modelu spadła na niego książka uszkadzając podwozie i zamocowane bomby ....
działania wojenne ? Wink

W każdym razie gratulacje ukończenia modelu Smile
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Lublin R-XIII D (Kartonowa Kolekcja Nr 36, 3-4/2020) stachooo 12 3,638 04-01-2022, 08:08
Ostatni post: Lesio73
  [R] Monitor rzeczny ORP "Wilno" 1:100 Kartonowa Kolekcja #8 Lesio73 39 30,134 17-04-2021, 11:44
Ostatni post: grek
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Lukee 60 30,556 20-08-2020, 09:09
Ostatni post: Wiatr1000
Photo PW-5 Smyk (Kartonowa Kolekcja 1/2014) 1:33 Dronarro 1 2,272 28-11-2019, 12:48
Ostatni post: Raven
  [R] Bell AH-1F "Tzefa" (Kartonowa Kolekcja 1-2/2018) Modelarz_daniel 4 4,835 08-01-2019, 12:00
Ostatni post: bleriot
  [WKLM] B5N2 Kate Kartonowa Kolekcja Panda82 52 27,563 20-08-2018, 10:09
Ostatni post: Sprudin
  [R+G] Polikarpow I-16 1/72 juliusz 8 4,586 01-03-2018, 10:36
Ostatni post: juliusz
  [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28 messer 45 22,537 01-12-2017, 12:06
Ostatni post: messer
  PZL-37B Łoś z przeróbkami [Kartonowa Kolekcja] tomcat144 51 30,792 12-11-2017, 01:25
Ostatni post: tomcat144
  [R] Kartonowa kolekcja A6M2 Zero Adrian 4 4,096 29-09-2017, 08:59
Ostatni post: Piterkowiec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości