Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Titanic MM cz. 2
#1
Witam, przeglądając konkurencyjne "czarne forum" dotrzegłem w jednym z postów informację o nowym numerze Titanica cz. 2 wydawnictwa MM.


Numer Mały Modelarz 1-2-3 / 2011
z modelem
RMS TITANIC - część 2
•Skala 1:200
•Opracowanie modelu - Lech Zuzański
•Projekt okładki - Paweł Mularczyk
•Cena 30,00 PLN


Będąc dzisiaj i oglądając ten że numer w Empiku spostrzegłem rzecz następującą :
- Kilka arkuszy jest poprzesuwanych do góry, u dołu takiego arkusza występuje 5 cm odstęp, drukarnia znów popsuła wydruki.
Czy ktoś z forumowiczów też to widział, jak się odnieść do takich BABOLI drukarskich ? czy wydawnictwo tego nie kontroluje co wychodzi na rynek ?????? to lekka drwina z klienta, który widzi coś takiego i ochota mu odchodzi od sklejania modelu, nie mówiąc o wydawnictwie, które psuje sobie reputacje wśród modelarzy.  PDT_Armataz_01_19

Odpowiedz
#2
Te egz. co widziałem były ok  bez przesunięć .Co do zapowiedzi kolejnego numeru,to mam nadzieje że będzie lepiej (poprawnie) opracowany niż  He 111 , Przydał by się w innym malowaniu niż ten wydany w GPM.
Odpowiedz
#3
Fisk78 co się ;-) Heinkla czepiasz? ;-) Nie jest taki zły! 60-70% części pasuje. :-) Reszta niekoniecznie - ale to wina sklejaczy, nie opracowania. :-D
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#4
No, a skrócenie kadłuba może wynikało z tego, że to prototyp, który miał zostać przystosowany do roli samolotu pokładowego na Grafie Zeppelinie Big Grin
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#5
Po przejrzeniu najnowszego MM-a, jak i części pierwszej, jestem pewien, że opracowanie zostało skopiowane z Titanica Fly Model. Autor nie był łaskaw nawet zaprojektować poszycia dennego pod przerobione wręgi, tylko przekopiował je praktycznie tak jak było we Fly. Również części wyposażenia pokładów zostały skopiowane. Przykład: kotwice, szalupy, kominy.
Podsumowując, model wydano tylko po to, aby zaliczyć temat. A szkoda, bo to wydawnictwo dziś już kultowe. Wychowało się na nim wielu modelarzy (sam jestem jednym z nich). Mam nadzieję, że wydawnictwo w końcu się opamięta i przestanie wydawać takie gnioty! PDT_Armataz_01_19
Odpowiedz
#6
Skopiowane? Ciekawe czy ilość bulajów, okien i drzwi też skopiowano. Nie oglądałem ani jednego modelu Titanica, jednak wydaje mi się że jeżeli przedstawiają tą samą jednostkę, to trudno coś zmienić żeby było inne niż w innym wydaniu.
Odpowiedz
#7
(06-01-2013, 10:59)Qwark link napisał(a): Skopiowane? Ciekawe czy ilość bulajów, okien i drzwi też skopiowano. Nie oglądałem ani jednego modelu Titanica, jednak wydaje mi się że jeżeli przedstawiają tą samą jednostkę, to trudno coś zmienić żeby było inne niż w innym wydaniu.

To polecam porównanie obydwu wydań.
Rozumiem, że ta sama jednostka będzie miała dużo podobieństw, ale to co jest w MM bardzo razi.
Jeśli projektowanie modeli ma polegać na wrzuceniu w jakiś program graficzny opracowanego wcześniej modelu, nieznaczną zmianę kolorystyki i przerobieniu niektórych części, to ja dziękuje za taki model! Zwykły bubel!!

Poniżej porównanie tego o czym pisałem:

Pokład z MM-a: Strzałki wskazują wcięcia, które w tym modelu są nie potrzebne, ponieważ to opracowanie nie przewiduje bocznych wzmocnień burt z tektury

[Obrazek: b78de50f039c5edb.jpg]

A to oryginał z Fly Model

[Obrazek: 024b7167440ba5d3.jpg]


Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Ahoj!
arek1981: nie jest tak źle  PDT_Armataz_01_23. Autor przecież wyraźnie napisał, że projekt modelu kartonowego oparł na książce Peter Dawies-Garnera (jedzie mi tu  :tankSmile a nie na wycinance Fly Model.  ;D
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200 SZKUTNIK 69 51,335 13-02-2021, 09:40
Ostatni post: dzuma-82@o2.pl
  [N] Mały Modelarz - Titanic pikowski 39 28,518 31-10-2012, 09:40
Ostatni post: Navi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości