Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka metoda klejenia lepsza ?
#1
Witam, pierwsze moje pytanie przed klejeniem, które bardzo mnie nurtuje.

Podczas składania kadłuba i nie tylko , każda część ma taki listek biały do łączenia ze sobą w całość i mam pytanie czy odcinać ten pasek i później przykleić go osobno w połowie, no w połowie wiecie o co chodzi żeby połowa tego listka była przyklejona, a połowa wystawała, aby po sklejeniu w całość nie było różnicy tego uskoku, bo jak tego białego listka się nie odetnie tylko wyprofiluje część i normalnie się naklei na ten listek to będzie taka nierówność mi się wydaje.

Więc jak to jest z tym ? Wydaje mi się żeby je odcinać i nakleić na część i później całość skleić ze sobą >???
Na 2 stronie było podobne pytanie mi się wydaje tylko nie wiem czy je dobrze zrozumiałem i pytam właśnie jeszcze raz, bo tylko ta wątpliwość mnie trzyma przed klejeniem Smile Dla wielu z Was pytanie proste, no ale ja jestem świeżak można powiedzieć ostatni raz model kartonowy w rekach miałem jakieś 10 lat temu i chce to właśnie zmienić.
Odpowiedz
#2
Idziesz dobrym tropem  :lol:
Odpowiedz
#3
Jeszcze jedno pytanko.

Jak będę naklejać ten listek mocujący (sorki nie wiem jak to się fachowo nazywa) to na całą długość, czy zostawić jeszcze troszkę miejsca na wręgę ? Tak, aby wręga przy dopasowaniu nie "leżała" na tym listku?
Czy po prostu wręga wchodzi normalnie na ten listek ?
Odpowiedz
#4
Sposób wklejenia wręgi powinien wyjaśnić Ci rysunek montażowy. Z reguły wręgi wkleja się na sklejkę (czyli "listek"), maksymalnie blisko krawędzi segmentu (jak przy metodzie na dwie wręgi) - dzięki temu łączenie segmentów nie "wisi" w powietrzu.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#5
Ok rozumiem.
Dziękuje bardzo za pomoc.
Odpowiedz
#6
Dobrze,że pytasz , ale najlepsza metoda klejenia zazwyczaj "wychodzi w praniu". Czyli musisz spróbować wszystkich metod i wybrać sobie taką,która Ci najbardziej pasuje, jest dla Ciebie najwygodniejsza i dająca najlepszy efekt.
No, chyba,że chcesz być modelarzem teoretykiem  :mrgreen:
Wtedy mnóż pytania w nieskończoność  :roll: Wink
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#7
No to teraz kolego będziesz nam trzaska£ modelami Smile
A tak poważnie,  najlepsza teoria nie zastąpi praktyki.
Tak było również i w moim wypadku, kleiłem początkowo od Małego Modelarza i  tak bym Ci radził są tanie jak woda więc nie będzie wielkiej straty gdy coś zknocisz..
Zacznij od samolotów  mają nie skomplikowaną budowę , mowa o myśliwcach są przecież na płytach więc będziesz mógł sobie drukować gdy dijdziesz troszkę do wprawy. Potem z nabranym doświadczeniem weżmiesz za inne wydawnictwa.
Ta droga była by w£aściwa.
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Metoda na zagięcie drutu kazujama 2 2,229 08-07-2018, 07:56
Ostatni post: kazujama
  Jaką firmę modeli kartonowych polecacie? Dobry sklep w Łodzi? Kryspin 23 11,427 06-10-2013, 04:07
Ostatni post: Kilminster
  Tektura - jaką wybrać, czym się różni piter85 8 9,631 26-04-2013, 12:10
Ostatni post: piter85
  Pierwszy model, okręt podwodny nieznane sposoby klejenia. Oli360 12 5,389 26-02-2013, 07:30
Ostatni post: Bartko28
  Odwieczny problem modelarza-drukarka.Jaką kupić ? Andrzej Px48 12 5,357 13-01-2013, 02:42
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości