Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
#76
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Apeluję więc o dokonanie od-autorskiego nacisku na Marka :wink:
[Obrazek: 8107d924bbbc35c1.jpg]
Odpowiedz
#77
  Witam, zakończyłem prace nad platformami kolejowymi. Pozostało mi jeszcze wymodelować to całe ustrojstwo, które na nich siedziało, tak więc z każdą następną odsłoną wszystko będzie rosło w górę.

A tu screen’y z obecnego stanu prac:

[Obrazek: th_uu1.jpg]  [Obrazek: th_uu2.jpg]  [Obrazek: th_uu3.jpg]

[Obrazek: th_uu4.jpg]  [Obrazek: th_uu5.jpg]

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#78
Witam, postanowiłem odgrzać temat. Okres świąteczno-noworoczny nie był dla mnie niestety płodny ale udało się zrobić kilka małych kroczków. Powstała hydraulika podnosząca ramiona żurawia do góry. W centralnej części zaczęła rysować się również podstawa żurawia. Na moje nieszczęście okazało się, że to co oferuje model plastikowy w zakresie tej podstawy ni jak się ma do tego co przedstawiają zdjęcia. Tak więc walczę z tym już dobry tydzień modelując a następnie kasując to co zrobiłem. Pocieszający jest fakt, że jestem już bliski właściwych proporcji i niedługo zacznę piąć się w górę a wagony nabiorą mięsa.

[Obrazek: th_y1.jpg]  [Obrazek: th_y2.jpg]

Mała prywata: Berp, na tych skreen'ach widać dwa pudełka, o których rozmawialiśmy w sobotę i jak widzisz są one widoczne w zasadzie ze wszystkich stron poza dołem.

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#79
Mogę się coś zapytać ... uwaga się pytam . Otóż ten 1 grosz jest położony na takich nazwijmy je profilach w kształcie litery U ,które mają pionowe ścianki o bardzo małej wysokości i jeszcze dodatkowo są co pewną sekwencję zaniżone i w związku z tym kształtem mogą sprawiać przy wycinaniu i zaginaniu  problemy nawet doświadczonym modelarzom kartonowym . Zdaję sobie sprawę ,że będą te części przewidziane jako lasery wycinane w kartonie barwionym w masie ... co nie , bo chyba nie fototrawy - koszta ? :mrgreen: Może to i dobre rozwiązania  ,ale znam takich co to sklejają modele kartonowe bez malowania ,oczywiście nie będę używał wyświechtanego określenia w STANDARDZIE ,czyli bez malowania  :mrgreen: i w związku z powyższym jakie Pan Projektant ( skąd ja zanam takie teksty Cool ) ma pomysły na te profile dla ortodoksów kartonowych ,których troszkę jest ... tych ortodoksów i profili   :mrgreen:
Odpowiedz
#80
Piotrek, przecież już rozmawialiśmy na ten temat. Taki ze mnie projektant jak z Ciebie kosmonauta. Co najwyżej kreślarz. Co do tych elementów to sam się zastanawiam. Wersja hardcorowa oczywiście będzie. Wagony nie mają gąsek więc musi być coś w zamian  :mrgreen: Pozostaje pytanie jak je uprościć. Ideałem było by, gdyby GPM zdecydował się dołożyć do każdego egzemplarza ten element wycięty laserem ale to nie zależy ode mnie. Prawdopodobnie w prostszym wariancie będą to po prostu paski z jakimś cieniowaniem, sugerującym te ząbki.
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#81
Nie wiem czy dobrze widzę ale można na płaszczyźnie przykleić paski kartonu i rowki same wyjdą.
Chyba, że profil rowka jest bardzo ważny i jego uproszczenie jest niewskazane.

Darek poza tym extra

:mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#82
Kreślarz  :mrgreen: Zobaczymy co na te profile powie tzw. tester surówek upsss prototypów  :mrgreen: Jasne - paski z jakimś cieniowaniem i po problemie , trochę tych profili jest ,ale nikt nie mówił ,że będzie łatwo .
Odpowiedz
#83
Witam,
No cóż w takiej postaci ostoja tego wagonu platformy rozjechała by się pod własnym ciężarem, nie wiem jak została wzmocniona w oryginale
ale wydaje mi się że:
- pod podłogą wagonu powinny być podłużnice z ceowników(ewentualnie konstrukcja spawana ).
- pod podłużnicami są poprzecznice pomiędzy każdym zestawem kołowym.
- układ hamulcowy to platanina cięgieł i wieszaków oraz co najmniej jeden cylinder hamulcowy(z dźwignią do hamulca ręcznego).
Załączam rysunek ramy tendra 3 osiowego oraz rysunek układu hamulcowego tego tendra, taki wagon czy to 3-osiowy, 4-osiowy , 5-osiowy posiadal taki sam układ hamulcowy(w sztywnej ramie oczywiście).
Myślę że jeśli chcesz uzupełnić swój model o te elementy to możesz śmiało się oprzeć na tych rysunkach, nie widziałem innych układów hamulcowych oraz wzmocnień podłużnych i poprzecznych
różnica polega na konstrukcji nitowanej lub spawanej oraz rożnych otworach w poprzecznicach.
Układ dźwigni hamulcowych to wielokorotność tych 3 w przedstawionym tendrze.

[Obrazek: 92dd53f3e7f11d7am.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#84
O kurde, Darecki IV, z nieba mi spadłeś  :mrgreen: Takich informacji szukałem. Musze sobie jeszcze to wszystko przetrawić i jak czegoś w tym schemacie nie zrozumiem, to jeszcze podpytam. Wielkie dzięki.
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#85
Pytaj, kto pyta nie błądzi, szukam jeszcze ukłądu hamulcowego z wózków platform takich do wożenia tygrysów , tam
układ był identyczny jak w platformach do karla tylko wydłużony do 5-ciu osi

o tu są plany podobnej platformy(do wożenia czołgów) ale nieczytelne  Sad

http://www.m-niggemann.com/modellbau_lok..._4plan.htm
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#86
Witam, dzisiejsza aktualizacja daje wyobrażenie jak całe wagony i zestaw z Karlem będą wyglądały. Ramiona chwytające Karla a także ich podstawa jest jeszcze w bardzo szkicowej fazie i brakuje mnóstwa detali. Musiałem sobie te elementy rozrysowywać jednocześnie, bo obawiałem się, że mogą nie pasować do uchwytów na moździerzu. Ku mojemu zdziwieniu wszystko idealnie pasuje. Pozostaje mi jeszcze to wszystko zdetalizować, ale budowa modelu 3D zbliża się powoli do końca. Jako ciekawostkę napiszę jeszcze, że całkowita długość tego zestawu w 1:25 to 117cm.

[Obrazek: th_j4.jpg]   [Obrazek: th_j3.jpg]   [Obrazek: th_J1.jpg]
[Obrazek: th_j2.jpg]   [Obrazek: th_j6.jpg]

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#87
Witam, dziś znów mały kroczek. Odrobinę zdetalizowałem to, co było z grubsza wyciosane.
Być może to subiektywna ocena ale projekt powoli zaczyna wyglądać fajnie, czyli tak:

[Obrazek: th_5-1.jpg]  [Obrazek: th_4-3.jpg]  [Obrazek: th_1-5.jpg]

[Obrazek: th_3-4.jpg]  [Obrazek: th_6-1.jpg]  [Obrazek: th_2-5.jpg]

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#88
(25-02-2011, 01:59)Darek link napisał(a): Być może to subiektywna ocena
Nie, to nie jest subiektywna ocena - projekt naprawdę wygląda imponująco! Nie mogę się doczekać, kiedy ktoś go w całości sklei. Dla mnie jest daleeeeeko poza zasięgiem, jeżeli chodzi o umiejętności.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#89
Świetna robota Daro Smile Coraz bliżej zakończenia tego super modelu Smile

Pozdrowienia !
Odpowiedz
#90
Jak dla mnie ,to model roku 2011.  Confusedhock:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#91
Witam, dziś chciał bym zaprezentować bezzałogowy łazik księżycowy:

[Obrazek: th_2-7.jpg]  [Obrazek: th_1-7.jpg]


Czyli dziwny element, który nie wiem jak nazwać, ale w dużym uproszczeniu stanowi  przegubowo-obrotowe połączenie pomiędzy wagonem, a ramionami żurawia trzymającymi karla.

[Obrazek: th_4-5.jpg]  [Obrazek: th_3-6.jpg]  [Obrazek: th_5-3.jpg]


Można powiedzieć uffff, był to ostatni duży element, jaki musiałem wymodelować. Zostało mi jeszcze kilka drobnych detali, które pominąłem no i układ hamulcowy, który być może uda się w uproszczonym stopniu rozgryźć. Tak więc w kolejnej odsłonie powinna już być galeria tego zestawu co oznacza, że pozostanie już tylko rozbicie wagoników na arkusze.

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz
#92
Witam zainteresowanych tematem.
Prace nad wagonami dobiegają końca. Poniżej jej efekty.
Przykładowe arkusze:
[Obrazek: th_ark01.jpg]  [Obrazek: th_ark02.jpg]  [Obrazek: th_ark03.jpg]  [Obrazek: th_ark04.jpg]  [Obrazek: th_ark05.jpg]
i rysunki:
[Obrazek: th_rys01.jpg]  [Obrazek: th_rys02.jpg]  [Obrazek: th_rys03.jpg]  [Obrazek: th_rys04.jpg]  [Obrazek: th_rys05.jpg]

[Obrazek: th_rys06.jpg]  [Obrazek: th_rys07.jpg]  [Obrazek: th_rys08.jpg]  [Obrazek: th_rys09.jpg]

Pozdrawiam,
Darek
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,145 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,525 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,252 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,075 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,926 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,423 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,434 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości