Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Fokker E.V DVIII
#1
"No więc po utonięciu z cobrą postanowiłem wrócić na płytką wodę i porządnie nauczyć się pływać"
Mój ostatni projekt nie wypalił tyle powiem, ale co się będę rozpisywał. Dziś przyszła do mnie paczka modeli z LOK-u (spis poniżej), głównie sławnego i polecanego pana Pawła Mistewicza. Postanowiłem jako pierwszy skleić najstarszy. Padło na Fokkera. Model (chyba znany). Wkrótce jakieś fotki zapodam. Aktualnie schną wręgi.

[Obrazek: fokkerev.jpg]
Opracowanie: Paweł Mistewicz.

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 16:41 ]
Dziś trochę posiedziałem i skleiłem cały szkielet kadłuba i prawie całą kabinę pilota. Część szkieletu kadłuba pomalowałem dla testu farbką, którą będę robił szary retusz.
Fotki jak zwykle lipne Sad(
Kadłub:
[Obrazek: 91803275.th.jpg][Obrazek: 86667545.th.jpg][Obrazek: 36856688.th.jpg][Obrazek: 94986412.th.jpg]
Kabinka:
[Obrazek: 12425375.th.jpg][Obrazek: 51422292.th.jpg]

Mam pytanko. Czym skleić dwa malutkie druty (drążek sterów). Myślicie, że klej do plastików da radę czy od razu walnąć kropelką?

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 09:58 ]
Wczoraj wieczorem zacząłem przyklejać poszycie. Niestety nie zauważyłem jak obluzowała się tylna część szkieletu kadłuba i żeby przykleić poszycie boczne musiałem je rozciąć na dwie części. Nie wiem tylko czym zakleić dziurkę o wymiarach (od 3mm na górze w dół).

[ Dodano: Nie Lip 05, 2009 12:45 ]
Spóźnione zdjęcia poszycia:
[Obrazek: 73771129.th.jpg][Obrazek: 43887212.th.jpg][Obrazek: 62013583.th.jpg][Obrazek: 38963243.th.jpg][Obrazek: 81907808.th.jpg]


Dziura w poszyciuSad( Ale inaczej by się nie przykleiło Sad(
[Obrazek: 46446610.th.jpg]

Jedna z chłodnic km-ów. Nie widziałem w tym nic trudnego więc zrobiłem z igły lufy (autor napisał, że można to zrobić jako część dodatkową Smile[Obrazek: 65729284.th.jpg]

Aha słuchajcie, mam pomalować na czarno te lufy, czy zostawić tak jak są?

Dzisiaj postaram się zamontować te km-y i zacznę robić podwozie.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#2
Słuchajcie, nikt nie odpowiada ale dobra. O co chodzi z tym zawieszeniem, bo na rysunkach nic nie widać, a ja tego opisu nie rozumiem.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#3
Skoro nikomu nie chce się gęby otworzyć to ja muszę :evil: .

Cytat:Czym skleić dwa malutkie druty (drążek sterów).
Druty najlepiej kleić klejem cyjanoakrylowym np. superglue, kropelka. Kapnij kropelkę tego kleju na jakąś płytkę np. stara płyta CD i nabierz kawałkiem cienkiego druta potrzebną porcję kleju. Nie za dużo bo nie złapie od razu.
Cytat:Nie wiem tylko czym zakleić dziurkę o wymiarach (od 3mm na górze w dół).
Niestety będzie kłopot, bo w modelu nie ma zapasu koloru Confusedad: .
Cytat:mam pomalować na czarno te lufy,
Raczej tak.
Cytat:O co chodzi z tym zawieszeniem, bo na rysunkach nic nie widać, a ja tego opisu nie rozumiem.
A czego najbardziej nie rozumiesz?

Trochę dałeś ciała z tym szkieletem i jak widzisz zemściło to się okrutnie. Szkielet to w większośći przypadków podstawa sukcesu.
Brnij dalej, następny będzie lepszy Confusedmile: .
Odpowiedz
#4
Dzięki kolego. Już mniej więcej wiem o co chodzi z tymi kołami trochę musiałem posiedzieć nad tymi obrazkami. Druciki skleiłem kropelką. Trzymało się. Zastanawiam się co robić z tą dziurą. Jak zainstaluje nową drukarkę to może wydrukuje cały ten znaczek i go zakleję.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#5
Cytat:Jak zainstaluje nową drukarkę to może wydrukuje cały ten znaczek i go zakleję.
A może spróbuj zrobić od nowa cały kadłub. On i tak ma inny kolor więc od skrzydeł nie będzie się specjalnie odróżniał.
Odpowiedz
#6
Nie chcę robić odnowa kadłuba bo boje się, że powtórzy się sytuacja z Cobry, gdzie żaden element nie będzie do siebie pasował.

Zatkałem jedną dziurę. Resztki pozostałe z arkusza po wycięciu części pomalowany na zielono Pectrą, to białe zrobiłem pastelem.
[Obrazek: 91347937.th.jpg]
Robić to samo z drugim bokiem?
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#7
Skrzydła:
[Obrazek: zdjcia0122.th.jpg][Obrazek: zdjcia0123.th.jpg][Obrazek: zdjcia0124.th.jpg]
Km-y
[Obrazek: zdjcia0125.th.jpg][Obrazek: zdjcia0127.th.jpg]
Podwozie:
[Obrazek: zdjcia0126.th.jpg][Obrazek: zdjcia0128.th.jpg][Obrazek: zdjcia0129.th.jpg]

Skrzydła nie wyszły idealnie ale moim zdaniem są to puki co moje najlepsze skrzydła :wink: .
Podpórek podwozia nie oklejałem papierem tak jak było w instrukcji ponieważ mój drut był odrobinę za szeroki (1,5mm) tylko pomalowałem je farbką.

Nie wiem teraz co zrobić z płozą. Miała ona 1mm i była częścią szkieletu. Tył samolotu jest za ciężki i podpórka się złamała. Musiałem ją odciąć. Co proponujecie zrobić nową z kartonu 1mm czy spróbować zrobić szerszą ew. inny materiał?
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#8
kofi jakim kleisz klejem ?? bo wychodza ci krowie zebra. jak kleisz czyms na bazie wody wikol magic to uwazaj nakladaj cieniutkie warstwy.
Odpowiedz
#9
homa,
Kleję wikolem. Może wyjdę na głupka ale mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli mówiąc "krowie żebra" bo nie bardzo to rozumiem, a chciałbym wiedzieć co poprawić.

R,
Zamontowałem skrzydła. Później wrzucę jakieś fotki.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#10
Cytat:Nie wiem teraz co zrobić z płozą. Miała ona 1mm i była częścią szkieletu. Tył samolotu jest za ciężki i podpórka się złamała. Musiałem ją odciąć. Co proponujecie zrobić nową z kartonu 1mm czy spróbować zrobić szerszą ew. inny materiał?
Zrób od nowa z kartonu i po przyklejeniu do kadłuba za pomocą SG nasącz również SG dla utwardzenia. Powinna wytrzymać ciężar modelu.
"Krowie żebra" to nic innego jak odciśnięte na poszyciu elementy szkieletu. Najczęściej dzieje się to w przypadku stosowania do klejenia kleju na bazie wody ( BCG, wikol ) oraz zbyt dużego nacisku przy przyklejaniu poszycia do szkieletu.
Odpowiedz
#11
Model praktycznie skończony. Zostało jeszcze parę pierdołek z drutu ale mam problem. Używam kropelki. Jak nałożę klej na CD tak jak poopowiadał ceva, nie cały klej wyjdzie z dziobka. I doszło do tego, że szybko go nie wyczyściłem i klej zaschną. Macie jakiś pomysł jakby to odetkać? Próbowałem wpychać igłę, topienie rozgrzanym kawałkiem drutu skończyło się na półgodzinnym myciu oczu bo opary mi w oczy poszły? Macie jakiś inny pomysł?
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#12
Model skończony. Świetne opracowanie, wszystkie błędy są efektem moich umiejętności (a raczej ich braku). Mimo, tego jestem z niego zadowolony. Fakt mogło być lepiej ale wiele się przy tym modelu nauczyłem. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom, którzy pomagali mi w klejeniu tego modelu między innymi ceva i inni.

Moja pierwsza mała galeria.
[Obrazek: 97486571.th.jpg][Obrazek: 52442394.th.jpg][Obrazek: 72298595.th.jpg][Obrazek: 57669677.th.jpg][Obrazek: 97928268.th.jpg]
[Obrazek: 43720441.th.jpg][Obrazek: 90128171.th.jpg][Obrazek: 84075119.th.jpg][Obrazek: 69194905.th.jpg][Obrazek: 53149093.th.jpg]
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [SWW] [R] [Model Michała] Fokker DVII juliusz 10 5,949 31-01-2014, 06:22
Ostatni post: juliusz
  [Relacja/Galeria] Fokker D.VI kartonowy świat 1:50 maniek15 37 11,623 02-12-2012, 08:18
Ostatni post: Bartko28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości