Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Fotki] Wykolejona EU07-079
#1
Siemanos.

Ostatnio miałem okazję zobaczyć miejsce wypadku kolejowego na przejeździe pod Jastrowiem. Na miejscu zastałem wrak lokomotywy EU07-079, której zrobiłem 27 zdjęć. Poniżej osiem z nich. Na zdjęciach widoczne jest podwozie lokomotywy, czyli coś, czego na ogół nie widać. Myślę, że jest to bardzo interesujące dla każdego modelarza, bo można podejrzeć coś, czego zwykły śmiertelnik nie może zobaczyć.

[Obrazek: th_P1010642.jpg] [Obrazek: th_P1010644.jpg] [Obrazek: th_P1010645.jpg] [Obrazek: th_P1010650.jpg]
[Obrazek: th_P1010652.jpg] [Obrazek: th_P1010655.jpg] [Obrazek: th_P1010656.jpg] [Obrazek: th_P1010658.jpg]

Dla bardziej zainteresowanych nieskompresowane olbrzymie fotki, na których widać dosłownie każdą śrubkę. Paczka zawiera 27 fotek i waży jedyne 131 MB.

http://rapidshare.com/files/250827343/EU_07.zip

Informacje o wypadku.

W dniu 11-06-2009 o godzinie 19:45 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze nr 11 w Ptuszy koło Jastrowia lokomotywa EU07-079 z pociągiem pospiesznym DELFIN relacji Kołobrzeg Poznań uderzyła w przejeżdżającego TIRa. W wyniku wypadku lokomotywa pociągu wypadła z szyn i zatarasowała szlak. Wykoleiły się również dwa pierwsze wagony składu. Kierujący zestawem ciężarowym ciągnik siodłowy VOLVO z naczepą wjechał na przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Kierujący pojazdem ciężarowym opuścił pojazd przed momentem zderzenia nie odnosząc żadnych obrażeń. W wyniku kolizji ciągnik z naczepą jadący od strony Jastrowia wyrzucony został z drogi, stanął w płomieniach. Rozbity ciągnik zatrzymał się z jednej strony torowiska a naczepa z drugiej strony. Pojazd przewoził warzywa luzem (kapusta, marchew) w ilości około 30 ton. Skład kolejowy pociągu uległ rozczepieniu, elektrowóz wykoleił się i zatrzymał się poza torowiskiem w pozycji na boku. Wagony przejechały samodzielnie około 150 metrów i zatrzymały się na torowisku w pozycji na kołach. Dwa wagony z czoła pociągu uległy częściowemu wykolejeniu. Składem podróżowało około 35 osób. W wyniku wykolejenia zniszczeniu uległy dwa betonowe słupy trakcji kolejowej sieci elektrycznej, zerwaniu uległa trakcja elektryczna. W trakcie pierwszych działań akcji ratowniczej nastąpiło zapalenie się transformatora elektrowozu. Strażacy podali prądy gaśnicze wody i piany na palącą się ciężarówkę oraz elektrowóz. Pożary ugaszono. Pasażerów pociągu ze względu na złe warunki ewakuacyjne tymczasowo umieszczono w namiocie pneumatycznym KP PSP w Złotowie, do czasu przybycia autobusu z OSP Krajenka, który przewiózł podróżnych do miejsca docelowego ich podróży (Piła, Poznań). W wyniku zdarzenia zniszczeniu, uszkodzeniu uległo: 250 metrów torów, 2 betonowe słupy z 75 metrami trakcji elektrycznej, - zestaw ciężarowy z ładunkiem, elektrowóz, dwa wagony. Niegroźnie ranne zostały 3 osoby: maszynista i dwóch pasażerów pociągu.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości