Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda, cuda ogłaszają
#1
Koleżanki i Kolegi


Przeglądając forum , trafiłem na linka do strony nt. broni pancernej z okresu IIWŚ. Tam dokopałem się do kolejnego linka, a mianowicie:
http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/2-Ai...Poland.htm
Otworzyłem i zdębiałem Confusedhock: . A może się nie znam? :???: :razz:
Ręce opadają :ble:

P.S. jak temat był to proszę o łagodny wymiar kary. :wink:
Odpowiedz
#2
Ale o co chodzi? Strona jak strona. Fajne obrazki...

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#3
Tak, tak szczególnie Airacobra, Spitfire i Hurricane w Polskim malowaniu. To ja chyba jeszcze nie wiem wiele o naszym lotnictwie :wink:
Odpowiedz
#4
Spitfire i Hurrasie płynęły we wrześniu do Polski, nie pamiętam czy miały naniesione znaki przynależności państwowej. Jak nie, to i tak rysunki fajne bo pokazują coś co o włos by miało miejsce.
P39 był jeden z szachownicami, przyleciał z wojskiem ze wschodu. Był osobistym samolotem jakiejś tam szychy. Tylko o ile pamiętam to jasne na ogonie było żółte... ale zdania są podzielone Smile

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#5
no tak rzeczywiście nie wiem wiele :ble:
Odpowiedz
#6
Macie może taką stronkę tylko z IWŚ? Bo ta jest niezła.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#7
Już wyjaśniam Confusedmile:

Nawet biorąc pod uwagę, coś co płynęło lub jechało zmówione do Polski, lub nie jechało, to trochę szczególiki nie teges wg. mnie. :???: :grin:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#8
Szczególnie że w spisie nie uwzględniono myśliwców rodzimej produkcji jak P.11
Odpowiedz
#9
Na Cobrze latał chyba "polski" jenerał lotnictwa Połynin (o ile dobrze pamiętam dowodził "naszym" :wink: lotnictwem do 46 albo 47 roku, dostał Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari, chyba był zestrzelony raz, albo i ze dwa razy - nie wiem czy on coś zestrzelił).
Spit (jeden) i Hurrasie (coś ok. 10 szt., a może i więcej - darujcie- skleroza) płynęły do nas we wrześniu, ale ostatecznie przejęla je Finlandia. Wszelkie wskaźniki i oznaczenia wyskalowano metrycznie i z tego co pamiętam samoloty były bez oznaczeń przynależności państwowej, ale mogę się mylić - jestem w pracy, odcięty od źródeł i ciężko pracuję :mrgreen: Jak ktoś dotrze do szczegółów to niech mnie poprawi.
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz
#10
Domberek

- prawada, Panie, prawda. :grin:

łosiu i Darek D.

- człek całe życie się "óczy" . PDT_Armataz_01_06 Możecie podać jakieś tytuły na wspomniane przez was tematy. Chętnie poczytam. Confusedmile:


Nic, tylko skleić te samolociki i je w szachownice "piz.....ąć". Tylko co puryści na to?

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#11
O Spicie i Hurricanie sporo napisano na forach i na papierze, myśle że w monografiach AJ Pressu wszystko znajdziesz. Sylwetka P39 z szachownicami jest nawet na okładce TBiU o tymże, w środku jest zdjęcie i krótka notka. P39Q używany jako dyspozycyjny - bez uzbrojenia od 1944. Początkowo do 2 samodzielnej eskadry sztabowej, potem do 2 eskadry 2 specjalnego pułku lotniczego. Btł tam do 1948. Po wycofaniu poszedł do Technicznej Szkoły Lotniczej. Potem skasowano.

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#12
Łosiu jak zwykle w formie, krotko i na temat. Pozostaje mi potwierdzić - 3 cz. monografii o Spicie z AJ-Pressu, str.2 barwna tablica, rzut boczny z krótkim komentarzem (nr ewidencyjny tego Spita to 2903 lub jak kto woli nr RAF L 1066). Poza tym było coś jeszcze na ten temat w "Aero" albo w "Militariach" z Kagero. Jak się przekopię przez stertę makulatury dam znać, ale nie będzie to szybko. Zawsze jest nadzieja, że ktoś z kolegów mnie uprzedzi ( na co po cichu liczę :wink: )
"Ludzie często mylą teren z mapą..."
Odpowiedz
#13
To ja dorzucę coś takiego:
http://www.kel.frame.pl/modele/26.htm

w sklepie GPM-u też można go kupić :mrgreen: .
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości