Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Conte di Cavour 1:200 GPM
Wydaje mi się że to już koniec grzebania przy dnie, przechodzę na wierzch :grin: .

Obie stępki już gotowe. Stery też, a powstawały następująco.
[Obrazek: fb2fce3d840d7ba6m.jpg] [Obrazek: f912485f1f330e0am.jpg]
Gotowe prezentują się następująco.
[Obrazek: 4620435d862edbefm.jpg] [Obrazek: a2ee90fe06697b62m.jpg]
Po przyklejeniu na swoje miejsce tak to wygląda.
[Obrazek: 88a10b16aad55db9m.jpg]
Szkoda że wcześniej tego nie przewidziałem i nie zmodyfikowałem tej małej płetwy przed pierwszym sterem tak żeby była bardziej cienka i ostra. Teraz było by to bardzo trudne żeby nie uszkodzić okolicznego poszycia. Niestety tak zostanie :neutral: .
Rufa okrętu w normalnej :razz: pozycji.
[Obrazek: e1427586be34fad8m.jpg]
Szczeliny miedzy poszyciem burt a dnem wyretuszowałem. Co to za paskudny kolor do dorobienia :evil: . Nie udało mi się go dorobić z zastawu podstawowych kolorów temper i musiałem użyć akryli artystycznych które były w większej gamie kolorystycznej. Nawet udało się dobrać podobny odcień. Niestety są też i ofiary Confusedad: . Maznęło mi się trochę czerwieni na burtę i po próbach zmycia farby mam ładną plamę :evil: .
[Obrazek: 4b363d75616e9ca7m.jpg]
Tak więc jak powiedziałem na wstępie koniec z dnem. Śruby powstaną przy końcówce budowy modelu.

CDN...
Odpowiedz
Ceva,
to ze sterem i podstawą stempki, to już kolejne pomysły z Twojej relacji, które bez wątpienia wykorzystam zlepiając "coś tam" Smile
świetnie Ci to wychodzi.

Ciesze się że przekonałeś się do Vikolu Smile

pozdrawiam
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
Cytat:Ciesze się że przekonałeś się do Vikolu Smile
Czy ja się przekonałem? To była prawie konieczność :neutral: , ale przynajmniej wiem co mogę się po tym kleju spodziewać.

Cytat:ciekaw jestem wykonaniu kluzy - wygląda na skomplikowaną,
Proszę i już wszystko jasne. Łatwo nie było bo praktycznie każdą część składową trzeba było bardziej lub mniej korygować. Jak widać wygląda możliwie.
[Obrazek: 1a1501abe73a5eebm.jpg]

Czyli teraz nie pozostaje nic innego jak zacząć wyposażać pokład.

CDN...
Odpowiedz
Cytat:ale przynajmniej wiem co mogę się po tym kleju spodziewać.

czyżby Cię czymœ zaskoczył Vikol ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
wyszło fajnie,tak jak cały kadłub - myślę że w 100% opłacało się sklejać poszycie z brystolu i w następnych projektach okrętowych to zastosujesz. Nic że pracy 3 razy więcej, jednak efekt powalający że tak powiemSmile
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
Wojtku jak zwykle wspaniała robota Confusedhock:
Odpowiedz
A już mi się zdawało, że się do wyczynów Cevy przyzwyczaiłem.
Ależ byłem naiwny :lol:
Wojtek, ty to powinieneś mięć dopisek, że twoje relacje ogląda się na własną odpowiedzialność.
Pokaż jeszcze trochę, a chyba się faktycznie przestawię na hodowlę rybek akwariowych :wink:
Odpowiedz
Cytat:Pokaż jeszcze trochę, a chyba się faktycznie przestawię na hodowlę rybek akwariowych

A co masz Piotrek do rybek akwariowych ??
Ja właśnie założyłem taką hodowlę i muszę przyznać że działa bardzo uspokajającą na zszargane nerwy Smile.

Pozdrawiam i sorrki Wojtek za offa.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
Dla potencjalnych hodowców ryb :mrgreen: ciąg dalszy.

Nadbudówka chyba główna bo za dużo to ich nie ma :razz: .
Na początek pousuwałem narysowane drabinki z zamiarem zastąpienia ich przestrzennymi odpowiednikami.
[Obrazek: a1fea50e733b3475m.jpg]
Następnie postanowiłem wzmocnić ścianki nadbudówki ( tej i następnych również ) mimo występowania dość solidnego szkieletu.
[Obrazek: 76cf00ef69b5c806m.jpg]
Dodatkowo zacząłem myśleć nad późniejszym bezproblemowym przyklejeniem prawie gotowej nadbudówki do pokładu, bo praca przy jej relingach po przymocowaniu do kadłuba wydaje mi się nierealna. Sposobem na to ma być sklejanie ze sobą wszystkich elementów nadbudówki które miałyby być przyklejane po kolei do pokładu. W tym celu nie przykleiłem dna ( wykonanego z obrysu nadbudówki na pokładzie ) z myślą wykorzystania go po przyklejeniu do pokładu jako sklejki i punktu odniesienia do umieszczenia nadbudówki na swoim miejscu.
[Obrazek: 197997ce87e37973m.jpg]
Na razie nadbudówka nie wygląda jeszcze zbyt okazale ale już coś widać :grin: .
[Obrazek: 97846338b1f33389m.jpg] [Obrazek: 1b3a453c7edf231am.jpg]

CDN...
Odpowiedz
Miło się ogląda te Twoje relacje. Czystość, poprawność wykonania. No i jak tak patrzę, to i tempo niezłe Smile Dopiero co robiłeś niszcyciel, a już pancernik ma gotowy kadłub i rośnie w górę.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
Cytat:Na początek pousuwałem narysowane drabinki z zamiarem zastąpienia ich przestrzennymi odpowiednikami.
Czy możesz sprecyzować to usuwanie. Wygląda to trochę tak jakbyś zalepił drabinki kawałkiem zapasu koloru, ale z pewnością tak nie jest :twisted: . Wyciąłeś fragment ściany nadbudówki z drabiną a następnie wstawiłeś w to miejsce dosztukowany kawałek z zapasu koloru?

Należy przyznać że świetnie Ci to wyszło, trzeba solidnie się przyjrzeć, żeby odnaleźć miejsca usuwania (o w mordę przecież obiecałem :oops: )
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
Cytat:Miło się ogląda te Twoje relacje.
Miło w swojej relacji zauważyć obecność kogoś takiego jak Ty :grin: . Dziękuję.

Cytat:Czy możesz sprecyzować to usuwanie. Wygląda to trochę tak jakbyś zalepił drabinki kawałkiem zapasu koloru, ale z pewnością tak nie jest :twisted: . Wyciąłeś fragment ściany nadbudówki z drabiną a następnie wstawiłeś w to miejsce dosztukowany kawałek z zapasu koloru?
Dokładnie jest tak jak piszesz. Wycięte i wklejone. W przypadku np. kominów będę dorabiał całe siatki z zapasu koloru bo sa na nich narysowane poręcze które wypada zrobić w 3D z drutu.
Cytat:(o w mordę przecież obiecałem :oops: )
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
Wojtku,
ze zniecierpliwieniem czekam na prezentacje waloryzowanych przez Ciebie drabinek Smile
- no nie będę ukrywał że to kolejna rzecz której chętnie nauczę się z Twoich relacji.
Ciekawi mnie jak będziesz wykonywał "druciaki"

i mały OT:
A co do kadłuba.... szukałem i szukałem i nic.
A wystarczyło wpisać u wójka googla "tektura piwna" Wink no i od razu pojawił sie King George V (MM, 1:300 + waloryzacja) (szkoda że nie ukończony).
W każdym razie Twój kadłub prezetuje się znacznie lepiej.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
Cytat:ze zniecierpliwieniem czekam na prezentacje waloryzowanych przez Ciebie drabinek Smile
- no nie będę ukrywał że to kolejna rzecz której chętnie nauczę się z Twoich relacji.
Ciekawi mnie jak będziesz wykonywał "druciaki"
No nie wiem czy się nie rozczarujesz :vvv: bo idę na łatwiznę i stosuję drabinki wycinane laserowo Cool . Nawet już dwie zamontowałem :grin: .
[Obrazek: d8da0e97ab7044d0m.jpg]
W przypadku trapów też mam zamiar zastosować lasery.
A na razie budowa nadbudówki jest na takim etapie jak widać na zdjęciach.
[Obrazek: 6863d3d8887b4b25m.jpg] [Obrazek: c344c760af3385f8m.jpg]
Jak widać nie ma jeszcze przyklejonej ściany czołowej wieży dowodzenia(?) z racji tego że trzeba trochę pokombinować żeby dopasować do siebie i reszty wieży dwa elementy z których jeden jest za długi a drugi za krótki :???: . No i nadchodzi czas na pierwsze w tym modelu relingi Confusedhock: .

CDN...
Odpowiedz
Cytat:No nie wiem czy się nie rozczarujesz bo idę na łatwiznę i stosuję drabinki wycinane laserowo

Cytat:W przypadku trapów też mam zamiar zastosować lasery.

Wojtek a jakiej firmy będziesz stosować laserki ??
Może parę słów o nich i może foto ??

Wiesz pytam bo kiedyś widziałem takie tarpy i drabinki i ... delikatnie mówiąc były do kitu. Bardziej podobały mi się fototrawionki, a i kształt ich był przyjemniejszy tzn. mniej kanciasty.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
Cytat:Wojtek a jakiej firmy będziesz stosować laserki ??
Może parę słów o nich i może foto ??

Wiesz pytam bo kiedyś widziałem takie tarpy i drabinki i ... delikatnie mówiąc były do kitu.
Obawiam się że opisujesz takie trapy jakie i ja posiadam prod GPM. Były w zestawie z drabinkami. Nie są idealne, ale mogą być. Zdjęcie jakby było trzeba umieszczę w odpowiednim momencie.

Znowu coś tam dłubnąłem więc śpieszę o tym Was poinformować.
Dopasowałem czołową część wieży dowodzenia. Dolny element dosztukowałem, a górny wymagał sporej korekty kształtu więc wykonałem go od nowa. Różnica w kształcie części widoczna na zdjęciu.
[Obrazek: 1e014f08177dd40dm.jpg]
Całe popołudnie spędziłem na montażu balustrady na środkowym pomoście nadbudówki.
[Obrazek: 1b9cfabfea422acfm.jpg] [Obrazek: c30068141f045757m.jpg]
Nie było to zadanie najłatwiejsze, co widać po krzywych słupkach, ale ujdzie w tłoku.
Żeby poszczególne poziomy balustrady były w miarę równo oddalone od siebie użyłem przekładek z tektury.
[Obrazek: 690f24709f2536cbm.jpg]
Poręcze przed przyklejeniem były wyginane na szablonie.
Na podstawie zdjęć oryginału między innymi na tej balustradzie było zamocowane płótno, które chyba powinienem też jakimś sposobem imitować ale trochę szkoda mi zakrywać tą barierkę :neutral: .
Na koniec widok ogólny stanu obecnego.
[Obrazek: ba616bfef2a46291m.jpg] [Obrazek: 8c5ae104dd55781cm.jpg]
Jeszce informacja dla przyszłych sklejających ten model cz. 53 czyli ten segment nadbudówki na poziomie na którym wykonywałem balustradę jest za wysoki o niecały milimetr. Jak się przytnie to wszystko pasuje Cool .

Teraz czeka mnie kolejna fikuśna balustrada ( na najwyższym pomoście ) całe szczęście że będzie o jedną poręcz niższa Confusedmile: .
CDN...
Odpowiedz
Wojtek zameczę Cię pytaniami Smile

Cytat:Poręcze przed przyklejeniem były wyginane na szablonie.

A z czego robileś ten szablon (tektura) ?? Może foto :mrgreen: .
Mógłbyś jeszcze napisać o grubościach drutu jakiego użyłeś na słupki, a jakiego na poręcze ?? Chyba że już pisałeś a ja przegapilem ten wpis.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
Cytat:Teraz czeka mnie kolejna fikuśna balustrada ( na najwyższym pomoście ) całe szczęście że będzie o jedną poręcz niższa Confusedmile: .

W kwestii formalnej: lutujesz to czy kleisz ? - bo nie jestem w stanie dojżeć detali.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
Napisz także skąd bierzesz te druty. Jeżeli np są z kabla elektrycznego albo cewki wyjaśnij w jaki sposób prostujesz ten drut.
Odpowiedz
Następny kroczek w przód Confusedmile: , czyli ostatnia balustrada.
Zaraz po zmontowaniu
[Obrazek: 8072f3dfec2f7722m.jpg]
i z reszta wieży.
[Obrazek: f3fe9963c377a79dm.jpg] [Obrazek: 7657a52c2245ee7fm.jpg]
Nie sądziłem że wykonanie balustrad będzie takie trudne, ale mam to już za sobą.

Cytat:A z czego robileś ten szablon (tektura) ??
Jak najbardziej tektura.
Cytat:Może foto :mrgreen: .
No nie przesadzaj :razz: , kształt krawędzi pomostu nie jest tajemnicą, a szablon wygląda podobnie tylko jego obrys jest pomniejszony do krawędzi słupków.
Cytat:Mógłbyś jeszcze napisać o grubościach drutu jakiego użyłeś na słupki, a jakiego na poręcze ??

Na słupki od jakiegoś czasu stosuję drut miedziany 0,35mm, na poręcze w tym przypadku ( bo nie są to w oryginale relingi tylko rury(?) ) 0,2 mm, na poręcze relingów pójdzie tradycyjnie 0,15 mm a na prostych odcinkach żyłka.
Cytat:lutujesz to czy kleisz ?
Kleję.
Cytat:skąd bierzesz te druty.
Z piwnicy :razz: :mrgreen: :mrgreen:
Cytat:Jeżeli np są z kabla elektrycznego albo cewki wyjaśnij w jaki sposób prostujesz ten drut.
To jest w większości przypadków miedziany drut nawojowy ze szpulek, cieńsze pozyskuję z kabli elektrycznych ( przewód typu linka ). Prostuję w palcach ( do ok. 1 mm grubości ) a i tak mi się pognie więc próbuję prostować w trakcie montażu.

CDN...
Odpowiedz
Cytat:Kleję.

SG ??

Cytat:Prostuję w palcach ( do ok. 1 mm grubości ) a i tak mi się pognie więc próbuję prostować w trakcie montażu.

No nie przesadzaj - ja się nie dopatrzyłem żadnych krzywizn.

Pomalujesz to przed złożeniem czy po ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
Ramm - żeby miec idealnie prosty drut miedziany wystarczy go... rozciągnąć Smile złap obcęgami za dwa końca, pociągnij i gotowe. może się urwać, ale i tak będą to idealnie proste kawałki. Ja ćwiczyłem to do 0,5mm, nie wiem czy grubsze można.

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Władek dobrze, że go tak wypytujesz ale chyba się zapędziłeś co nieco.
No bo jaki to ma aspekt edukacyjny kiedy on to pomaluje. Pewnie tak jak będzie mu wygodniej.
Odpowiedz
Cytat:Władek dobrze, że go tak wypytujesz ale chyba się zapędziłeś co nieco.

Właśnie dlatego tak wypytuje co by Wojtek sie nie zagalopował i nie próbował malować po przyklejeniu pięterka. Bo teraz będzie łatwiej - przynajmniej tak mi się wydaje .
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
E.. tam nie wydaje mi się by Wojtek był w gorącej wodzie kąpany.
W każdym bądź razie jego relacje na to nie wskazują.
Wypytywać wypytuj to przynajmniej ja mam mniej roboty, ale jak pytasz czym kleił druty to mnie to trochę dziwi :razz:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości